انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 19 اردیبهشت1403 - 2:10am

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 12  بعدی
 روش از بین بردن سنگهای بزرگ (حتی تا 300 تن) ! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون
درست میفرمایید البته تا اونجا که میدونم اکسیژن بیش از اینکه به اتش حساس باشه به روغن حساسه درسته؟

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 7:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خواهش میکنم. منظور شما رو درست متوجه نشدم آقا مهدی.

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 7:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
والا یکی از رفیقام که کارش با همین اکسیژن و اینچیزاست بهم گفت اگه مثلا کپسول اکسیژن شیرش رو باز کنیم و دستمون یا به هر نحوی روغن (مثل روغن موتور) بهش برسه واکنش نشون میده و با عث انفجار در حد تیم ملی میشه و کپسول مثل یه بمب عمل میکنه میگه بدتر از اتش هست

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 9:45pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
mahdi8877 نوشته است:
سلام
والا یکی از رفیقام که کارش با همین اکسیژن و اینچیزاست بهم گفت اگه مثلا کپسول اکسیژن شیرش رو باز کنیم و دستمون یا به هر نحوی روغن (مثل روغن موتور) بهش برسه واکنش نشون میده و با عث انفجار در حد تیم ملی میشه و کپسول مثل یه بمب عمل میکنه میگه بدتر از اتش هست

سلام

استاد به نکته جالبی اشاره کردید.من خودم از نزدیک این موضوع و دیدم..طرف با یه آچار روغنی اومد سر شیر کپسول اکسیژن رو سفت کرد چون واشرش ایراد داشت نشتی اکسیژن باعث یه انفجار شد که باور کردنش سخته...تو یه لحظه قسمت برنجی مثل خمیر وا رفت :-?

پنج شنبه 25 اردیبهشت1393 - 8:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
بله اکسیژن میل ترکیب شدن بسیار شدیدی با عتاصر دیگر دارد. که این ترکیب شدن همون انفجاره. مگه انفجار کپسولهای اکسیژن جوشکاری کاربیت که هر چند وقت یکبار کشته هم برجای میگذاره رو نشنیدید؟

پنج شنبه 25 اردیبهشت1393 - 8:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رش ایجاد حرارت بلا تاحد ذوب کردن اجسام
منبع:
http://a_gsz.rozblog.com/post/49

طرز ساخت ترمایت ( مواد مذاب صنعتی)
نام رایج این ماده ترمایت است که از آن به سوخت جهنمی یاد می شود.

حالا دلیل این نام چی هست عرض میکنم:در اثر یه سری واکنش ها جناب آقای ترمایت در حدود 4000 (چهار هزار)درجه سانتی گراد دما ی پیرامون خودشو بالا می برد و سبب ذوب هر چی که هست و نیست میشه.اینو گفتم که بدونید چه قدر می تونه دردسر ساز باشه.

خب روش ساخت اون به صورت زیره(خیلی مراقب باشین از ما گفتن....) :

به نسبت3 به 8 پودر آلومینیم و پودر اکسید آهن(زنگ آهن) رو باهم مخلوط کنید.یعنی سه پیمانه پودر آلومینیم وهشت پیمانه پودر زنگ آهن.برای تهیه زنگ آهن چند راه دارید، برای مثال مقداری براده ی آهن(باید به طور کامل پودر شده باشه،چیزی شبیه آرد وگرنه به کار ما نمیاد)رو گیر بیارید و اون رو توی یه جای رطوبت دار مثل حموم روی یه نایلون پهن کنید تا بهد از چند روز زنگ آهن شما آماده بشه. البته اونقدر اونو تو حموم نگه دارید تا زنگ آهن شما خالص بشه وگرنه باز به کار ما نمیاد.

پودر آلومینیم هم باید مثل آرد پودر شده باشه.دقت کنید که ما به آلومینیم خالص نیاز داریم. یه وقت آلومینیم رو تو حموم نذارید همه چی خراب شه.باشه؟!

حالا با نسبت 3 به 8 که گفتم آلومینیم و زنگ آهن رو به طور کامل مخلوط کنید.در پایان باید پودر شما نارنجی رنگ بشه.یعنی رنگ اکسید آهن غالب میشه.

ترمایت برای آغاز واکنش نیاز به انرژی فعال سازی زیادی داره(انرژی فعال سازی اون انرژی ایه که برای آغاز واکنش نیاز هست).شما برای تامین این انرژی می تونید از نوار منیزیمی استفاده کنید.به این صورت که نوار رو درون اون قرار بدید و سر نوار آتش بزنید و ....... .

حالا میتونید یه واکنش به شدت گرماده ببینید.

این ترمایت رو من به شما معرفی کردم تا تو پژوهش ها و اختراعاتتون استفداه کنین.این ماده به شدت خطرناکه و تا هنگامی که تموم نشه نمی شه اونو با هیچ چیزی خاموش کرد.یه وقت هوس نکنید تو خونه روشنش کنید.من هیچ مسئولیتی در برابر اون به عهده نمی گیرم. استفاده از این ماده فقط برای پژوهش و اختراعات مجاز می باشد.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

چهارشنبه 30 اردیبهشت1393 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام sulduz جان
ممنون بابت پستتون مطالب جالب و خوبی بود فقط چطوری اون فلزهارو پودر کنیم؟

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 9:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد مهدی عزیز سلام اونجور که من تحقیق کردم براده آلومینیوم را میتونید از کارگاه های درو پنجره سازی که آلومینیوم کار میکنن تهیه کنید و توسط آسبای دستی و یا برقی ریز تزش کنید و اکسید آهن را با تهیه ی براده آهن از تراش کاریها و قرار دادن آن در مکان مرطوب به مدت زیاد یه کم بسته به مقدار نیازتون تهیه فرمایید و میگن خیلی حرارت ایجاد میکنه و در محیط خانه خطرناک هستش احتیاط لازمه

به این طریق هم میتونین پودر کنین

نکته حایز اهمیت در تولید ترمایت، ریز بودن ذرات بکار رفته در ترکیب است، بطوریکه مواد موجود در این ترکیب ]بصورت پودر[، پیش از ترکیب، لازم است به اندازه ذرات بسیار کوچک (کمتر از 1 میکرون) درآورده شوند.

می توانید از روشهای متداول در استفاده از یک سوهان فلزی (نه کاغذسمباده) بهره ببرید، اما پودری که بدین ترتیب بدست می آورید، درشت، زبر و خشن بوده [در مقیاسی در حدود 200 میکرون] و بایستی ریزتر شود.

آسانترین روش برای ریز نمودن بیشتر ذرات، روش آسیاب نمودن بین یک صفحه فولادی و نوار فولادی تخت، بصورت حرکات رفت و برگشتی به کمک دست، مانند تصویر زیر است:

_thermite_
پیوست:
3.png

آزمایش نشان می دهد، با این عمل و پس از یک دقیقه آسیاب نمودن، اندازه ذرات به 20 تا 50 میکرون تقلیل یافته و پس از 3 دقیقه انجام آسیاب، ذراتی با قطر15 تا 25 میکرون در اختیارتان خواهد بود.

با ادامه روند آسیاب در حدود 4 دقیقه، قطر ذرات به 5 الی 10 میکرون می رسد.

در نظر داشته باشید؛ هرازگاهی لازم است با استفاده از یک تیغ ریش تراشی، پودرهای بجا مانده و چسبیده شده بر روی نوادر فولادی بخوبی پاک وتراشیده شده و عمل آسیاب بر روی آنها نیز انجام شود.

با انجام آسیاب در حدود 5 دقیقه می توانید به ذراتی به قطر 2 میکرون یا کمتر نیز دست پیدا نمایید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام sulduz جان
واقعا ممنونم لطف کردی این اطلاعات رو گذاشتی دمت گرم و یسئوال دیگه منیزیم رو از کا گیر بیارم؟

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi8877 نوشته است:
سلام sulduz جان
واقعا ممنونم لطف کردی این اطلاعات رو گذاشتی دمت گرم و یسئوال دیگه منیزیم رو از کا گیر بیارم؟

سلام فکر کنم فروسگاه های لوازم آزمایشگاهی مدارس دارن منیزیم

پنج شنبه 31 اردیبهشت1393 - 12:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure