انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 10:57am

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی
 روش از بین بردن سنگهای بزرگ (حتی تا 300 تن) ! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ariya نوشته است:
در واقع در گذشته برای از بین بردن ساروج یا پلمپهایا اتاقهای ساروجی از اتش استفاده میکردن این موضوع حتی به صراحت در نسخه ها امده که مثلا فلان دفینه با ساروج محافظت شده وبرای از بین بردن ساروج از اتش استفاده کنید

اما بنظر من لازم به این همه هیزم برای شکستن سنگ نیست شما کافیه دوتا لاستیک در دوطرف سنگ مورد نظر بزارید واتش بزنید وقتی گرم شد خود سنگ جند تیکه میشه من یک نمونه دیدم، سنگی تقریبا بزرگ که فقط یک لاستیک در کنارش گذاشته واتیش زده بودند وسنگ هم دقیقا ازوسط دونصف شده بود در مورد هوابرش هم بقول یکی از کاربران میشه از شعله ایزوگام استفاده کرد یعنی بعد از گرم شدن با پتک روی جای حرارت دیده ضربه وارد بشه

البته یکی از دوستان من یک اتاق یک در یک ساروجی رو که هنگام سیل توی رودخونه اومده بود با هوابرش گرم میکرد تا جایی که قرمز میشد وهمونجا رو با پتک ضربه میزد حدود دو ساعت طول کشید تا بدنه اتاقک که 20سانت بود رو شکست البته توی اتاقک جیزی نبود معلوم نیست جه کاربردی داشته

درود برشما استاد آریا.. ی مدت نبودید احساس خوبی نداشتیم، خوشحالم بازم پست میزارید :) من از تاپیک هایی ک زدید و بحث کردید فوق العاده خوشم میاد و از علمتون و تجربه هاتون ک ب صورت رایگان و بی منت در اختیار بقیه میزارید واقعا استفاده میکنم سپاسگزارم.انسان صادق و پاک دلی هستیدخدا نون قلبتون رو بهتون بده استاد عزیز :)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام استاد آریای عزیز. بسیار خوشحالم و از شما تشکر میکنم که در بحث ما شرکت کردید. منتظر ادامه نظرات شما در این تایپیک هستیم.
به امید موفقیت شما

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان. چند روز پیش یه مستند توی یکی از شبکه ها دیدم که خیلی جالب بود. توی این مستند نشون میداد که با فویل تعدادی لوله های آلومینیومی درست کردن و با کپسول اکسیژن و مشعل نوک لوله رو آتش زدن و حرارتی نزدیک به 2500 درجه سانتیگراد ایجاد کردن که میتونست هر جسمی رو ذوب کنه. از اونجایی که لوازم زیادی لازم نداره و کارایی بالایی در اکثر محیط ها و مواردی مثل از بین بردن سنگ و ساروچ داره قسمتی از مستند رو کم حجم کردم (حدود 8مگ) و در لینک زیر قرار دادم. امیدوارم مشکل دوستانی که میخوان ساروچ رو از بین ببرن حل کنه @};-
http://uppit.com/1z9hortykr1r/shatel_1.avi

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محسن دستت درد نکنه عالی بود...به نظرم خیلی بکار میاد..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
ممنون محسن1 جان :ymhug:
خیلی جالب بود @};-

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:53pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
ایول جناب محسن عزیز :ymapplause: حرارت دادن سنگ واقعا ایده جالبه...کاش چند سال پیش این موضوع و یاد میگرفتم :ymsigh: از جناب محمد رضا هم بابت ایجاد این تاپیک تشکر میکنم :ymapplause:

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب محسن
ممنون عالی بود
بنظرت سنگ رو میشه باهاش شکوند یا ذوب کرد یا موقع شکستن سنگ مثل ترکش پرتاپ نمیشه که به ادم صدمه بزنه؟

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 5:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام . مرسی دوستان. انجام وظیفه بود.
آقا مهدی واقعیتش من هنوز خودم امتحانش نکردم. ولی همونطور که مشخصه دمای بالایی ایجاد میکنه که حتی فولاد رو هم ذوب میکنه چه برسه به سنگ. قبلا توی یه فیلم سینمایی دیدم که با همین روش دیوار بتنی بانک و گاوصندوق رو خیلی راحت سوراخ کردن :D در مورد پرتاب سنگ هم عرض کنم که رعایت اصول ایمنی که الزامیه. چون امکان داره سنگهای مجاور در اثر گرما پرتاب بشن و همینطور که در فیلم هم مشاهده میکنین از دستکش و عینک مخصوص استفاده کردن و طول لوله رو هم زیاد گرفتن ولی اونجوری نیست که صدمه جدی بزنه. نهایت در حد چنتا تاول سوختگی روی دست :D حالا انشاله قراره چنتا از دوستان برای یه مکانی که ساروچ ضخیمی داره از این روش استفاده کنن اگه منم همراهشون بودم حتما یه فیلم کوتاه ازش میگیرم اینجا میذارم @};-

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
منم فیلم رو دیدم
یه سئوال ! فقط اکسیژن رو باید به لوله الومینیومی یا فویل بدیم دیگه ؟ و نیاز به گاز مایع نداره درسته؟

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mahdi8877 نوشته است:
سلام
منم فیلم رو دیدم
یه سئوال ! فقط اکسیژن رو باید به لوله الومینیومی یا فویل بدیم دیگه ؟ و نیاز به گاز مایع نداره درسته؟

بله درسته. نیاز به گاز مایع نیست. این فویل آلومینیومه که در مجاورت گاز اکسیژن ذره ذره مثل سیگار میسوزه و ایجاد حرارت میکنه. فقط کافیه شما انتهای لوله های آلومینیوم رو با شلنگ به کپسول متصل کنین تا اکسیژن از سر لوله خارج بشه. 2تا نکته ای که باید دقت بشه اینه که از چند لوله نازک استفاده بشه نه یک عدد و همچنین کاملا دقت بشه که نشتی نداشته باشه.

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 7:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure