انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 6:26am

پاسخ به موضوع  [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 30  بعدی
 گاز طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یعنی به نظر شما ما باید به یه راهرو و یا یه تونل برخورد کنیم ؟
با توجه به حجم گاز خروجی که گفتم

یکشنبه 26 مرداد1393 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
به نظر من از بالا یک دستگاه بزن و یکی که وارد باشه رو بفرست داخل چاه که قشنگ دیوارهها رو نگاه کنه ببینهجای از چاه کپک داری

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 26 مرداد1393 - 12:06am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

الان دیگه متاسفانه جایی ازش باقی نمونده چون چند ماه ازش میگذره
اون موقع هم تو بدنه چاه چیزی نمیدیدیم

دوشنبه 26 مرداد1393 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoud50 نوشته است:
با سلام خدمت تمامی دوستان چند وقت پیش یعنی زمستون پارسال جایی رو حفاری میکردیم ( البته دو سه دفعه دستگاه زده بودیم )
بماند که در طول حفاری سر دردهای بیش از اندازه و کسالت و خواب آلودگی رو تجربه کردیم " ولی چیزی رو به چشم خودم دیدم که واقعا برام جای تعجب داشت
زیاد طول و تفسیرش نمیکنم ولی شاید شانس آوردیم که کسی داخل محل حفاری نبود و شاهد این بودم که دود تقریبا شیری رنگی به مدت تقریبی ده دقیقه از چاه خارج شد به طوری که فقط سو سو لامپی که روشن کرده بودیم رو میدیدیم زمانی که دود تقریبا کم شده بود یکی از دوستان به داخل چاه رفت که مسیر دود رو پیدا کنه ولی متاسفانه سرکه رو دیر جلوی صورتش گرفت که متاسفانه کارش به بیمارستان کشید و گلوش کاملا متورم شده بود و حدود یک ساعت هم سرگیجه داشت
از فردای اون روز به مدت سه چهار شب هم وقتی در چاه رو باز میکردیم یه چیزی مثل کپک سبز روی در چاه نمایان بود و حالت مرطوب رو داشت
از کسی که در رشته زمین شناسی مرتبه دکتری هم داره سوال کردم و ایشان جواب داد از لحاظ زمین شناسی این مورد کاملا غیر طبیعی هست
چون تجربه ای ندارم نمیتوانم این را دلیل صد در صد مبنی بر وجود دفینه بدهم

دوست عزیز این دودو من هم به چشم خودم دیدم. دقیقا در عمق 1.5 متری بعد از یه لایه آهک که قطر این لایه تقریبا 3 سانت بود. من اون موقع فکر میکردم که رطوبت زمینه که یه دفعه زده بالا. دقیقا شیری رنگ بود که به مدت نیم ساعت از داخل چاه بیرون میومد. یه نکته هم که باید بگم اینه که اون روز ما محلو اشتباه حفاری کردیم. یعنی نقطه شمالیشو حفاری کردیم ولی بار در سمت غرب بود.شاید دلیلش این باشه که میگن یونها بیشتر ازسمت شمال خارج میشن. البته شاید. این موردو یکی دیگه از دوستان هم دیده بود. اگه دوستان اطلاعی دارند یه توضیح بدن ممنون

دوشنبه 27 مرداد1393 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
masoud50 نوشته است:
با سلام خدمت تمامی دوستان چند وقت پیش یعنی زمستون پارسال جایی رو حفاری میکردیم ( البته دو سه دفعه دستگاه زده بودیم )
بماند که در طول حفاری سر دردهای بیش از اندازه و کسالت و خواب آلودگی رو تجربه کردیم " ولی چیزی رو به چشم خودم دیدم که واقعا برام جای تعجب داشت
زیاد طول و تفسیرش نمیکنم ولی شاید شانس آوردیم که کسی داخل محل حفاری نبود و شاهد این بودم که دود تقریبا شیری رنگی به مدت تقریبی ده دقیقه از چاه خارج شد به طوری که فقط سو سو لامپی که روشن کرده بودیم رو میدیدیم زمانی که دود تقریبا کم شده بود یکی از دوستان به داخل چاه رفت که مسیر دود رو پیدا کنه ولی متاسفانه سرکه رو دیر جلوی صورتش گرفت که متاسفانه کارش به بیمارستان کشید و گلوش کاملا متورم شده بود و حدود یک ساعت هم سرگیجه داشت
از فردای اون روز به مدت سه چهار شب هم وقتی در چاه رو باز میکردیم یه چیزی مثل کپک سبز روی در چاه نمایان بود و حالت مرطوب رو داشت
از کسی که در رشته زمین شناسی مرتبه دکتری هم داره سوال کردم و ایشان جواب داد از لحاظ زمین شناسی این مورد کاملا غیر طبیعی هست

دوست عزیز این دودو من هم به چشم خودم دیدم. دقیقا در عمق 1.5 متری بعد از یه لایه آهک که قطر این لایه تقریبا 3 سانت بود. من اون موقع فکر میکردم که رطوبت زمینه که یه دفعه زده بالا. دقیقا شیری رنگ بود که به مدت نیم ساعت از داخل چاه بیرون میومد. یه نکته هم که باید بگم اینه که اون روز ما محلو اشتباه حفاری کردیم. یعنی نقطه شمالیشو حفاری کردیم ولی بار در سمت غرب بود.شاید دلیلش این باشه که میگن یونها بیشتر ازسمت شمال خارج میشن. البته شاید. این موردو یکی دیگه از دوستان هم دیده بود. اگه دوستان اطلاعی دارند یه توضیح بدن ممنون

میلاد جان آیا حجم خروجی گاز ربطی به مقدار بار هم داره ؟
در ضمن لازم به ذکر هست این دود را در فاصله 5.30 متری رویت کردیم
یعنی به نظر شما جایی که ما کار میکنیم نسبت به محل حفاری باید کدوم طرف دنبالش باشیم " شمال ؟ جنوب ؟ شرق ؟ و یا غرب ؟
و آیا به نظر شما چند متر با هدف فاصله داریم ؟ و آیا اصلا چیزی وجو داره یا نه ؟

سه شنبه 28 مرداد1393 - 8:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoud50 نوشته است:
milad7 نوشته است:
masoud50 نوشته است:

میلاد جان آیا حجم خروجی گاز ربطی به مقدار بار هم داره ؟
در ضمن لازم به ذکر هست این دود را در فاصله 5.30 متری رویت کردیم
یعنی به نظر شما جایی که ما کار میکنیم نسبت به محل حفاری باید کدوم طرف دنبالش باشیم " شمال ؟ جنوب ؟ شرق ؟ و یا غرب ؟
و آیا به نظر شما چند متر با هدف فاصله داریم ؟ و آیا اصلا چیزی وجو داره یا نه ؟

دوست عزیز masoud50 جان من در رابطه با این موضوع هیچ اطلاعی ندارم. فقط یه بار تجربه کردم ولی واقعا نمیدونم دلیلش چی بود بخاطر بار بود یا اینکه مواد دیگه بود. و ضمنا جای که ما رد زدیم با ردیاب بود و همانطور که میدونی نقطه دقیقو نمیده و باید با محاسبات بدست بیاری. خوب ما طبق محاسباتی که بعدا انجام دادیم شمال هدف بود. که با این دود مواجه شدیم. اگه چیز دیگه بدونم و از دستم بر بیاد در حد خودم کوتاهی نمیکنم به هر حال شرمنده که بیشتر از این نتونستم راهنمایت کنم. #:-s

سه شنبه 28 مرداد1393 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد جان نهایت سپاس از شما

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoud50 نوشته است:
میلاد جان نهایت سپاس از شما

خواهش میکنم masoud50 عزیز @};-

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 7:50pm

با سلام
در حفاری در عمق 4 متر به خاک رسیدیم شبیه خاک رس که به صورت کلوخ کنده میشه و وقتی کلوخ ها را از هم می شکافیم میان انها روزنه ها هوا وجود دارد و داخل این روزنه ها دوده است علت این دوده های سیاه چیست
ممنون اگر راهنمایی فرمایید

دوشنبه 29 دی1393 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

skysat2012 نوشته است:
با سلام
در حفاری در عمق 4 متر به خاک رسیدیم شبیه خاک رس که به صورت کلوخ کنده میشه و وقتی کلوخ ها را از هم می شکافیم میان انها روزنه ها هوا وجود دارد و داخل این روزنه ها دوده است علت این دوده های سیاه چیست
ممنون اگر راهنمایی فرمایید

جناب skysat2012
اون روزنه ها به شکل مخروطی کوچک با عمق نهایتا 2 تا 3 سانت و دهانه 5. تا 1 سانت هست ؟ درسته ؟
و فکر میکنم بعضی مواقع در طول حفاری بوی گندی متوجه میشدید

یکشنبه 12 بهمن1393 - 6:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure