انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:33am

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی
 روش از بین بردن سنگهای بزرگ (حتی تا 300 تن) ! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
با سلام خدمت دوستان، شما برای داغ کردن پلمپها و ساروجهایی که در جایی قرار گرفته اند که نمیتونید از آتش هیزم استفاده کنید، میتوانید از هویه هایی که به کپسول های گاز وصل میشن، استفاده نمائید. اینها شبیه دسته های ایجاد کننده شعله در جوشکاری کاربیت هستند.
ببخشید من اسمشو نمیدونم که بگم. هر کس اسمشو میدونه لطفا به ما هم بگه.
موفق باشید

سه شنبه 26 فروردین1393 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کارت درسته محمد رضا

سه شنبه 26 فروردین1393 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوست عزیز
. . . ولی دوستان سایت اگر یک بار این روش رو امتحان کنند، به حرف من خواهند رسید که این بهترین روش ممکنه . . .
موفق باشید

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 7:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
mohammadreza نوشته است:
دوست عزیز سایر روشهایی که در این سایت ذکر شده اند، فقط از لحاظ تئوری و در حد حرف جواب میدن ولی وقتی بخواهید وارد عمل بشید امکان نداره بتونن حتی یک سنگ 50 تنی رو بترکونن. [-X من سخت ترین مورد ممکن رو در شروع این پست مثال زدم، یعنی سنگ سیصد تنی یک تیکه و بسیار سخت (به قصد رسیدن به زیرش)!!!
باور کنید اگر هدف شما در داخل سنگ باشد، داخل سنگ دستکاری شده باشد و تو خالی باشد، با مقدار کمی هیزم و در کمتر از نیم ساعت از همان قسمتهای تو خالی کاملا خرد خواهد شد. در مورد کتراک و راکتن هم مصیبت زیاده و بگیر نگیر داره و سر و صدای زیادی هم جهت سوراخ کردن سنگ ایجاد میشه، به برق نیاز داره و . . .
موفق باشید

باتشکر از محمدرضا عزیز.به نظر من اطلاعات خوب شما هزینه کمتری به نسبت مواد.کتراک و راکتن...........غیره داره.ولی کمی هم دردسر خودش هم داره. وهر جایی نمیشه استفاده.مخصوصا نزدیک به محل زندگی.
ولی به نظر من بهتر از خریدمواد چی و چی وغیره است.چون فقط وسیله ای که باید تهیه کنید برای سوراخ کردن سنگ خودش قیمت بالایی داره.غیر از اون هم تو دشت وبیابون برقی وجود نداره/وباید توفکر موتور برق هم باشید.من خودم تو کوه و بیابون موتور برق بردم.نمی دونید به خدا چه عذابی داره.خدا قسمت هیچ کسی نکنه.الان که یادم افتاد/کمر درد گرفتم.
خلاصه محمد رضا جان از اطلاعات خوب شما استفاده کردم.وخیلی هم جالب بود.اگر این بحث ادامه پیدا کنه .خیلی جالب میشه. :-BD :-BD

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 10:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم دوست عزیز. کسانی که کتراک و راکتن و اینجور چیزها رو پیشنهاد میکنن، عملی کار نکرده اند. ;) در ضمن شما اگر ساعت 2 شب آتش رو روشن کنید نه دودش دیده میشه و تا صبح هم کارش تمام شده. خلاصه بسته به شرایط منطقه باید بهترین زمان عملیات رو انتخاب کرد. موفق باشید :D

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راستی جن ها هم نمی تونن جلو پیشرفت این روش رو بگیرن و نذارن سنگ بترکه :D =)) :))

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 10:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
mohammadreza نوشته است:
راستی جن ها هم نمی تونن جلو پیشرفت این روش رو بگیرن و نذارن سنگ بترکه :D =)) :))

اون پروژه جنها رو برای تو گذاشتم کنار. :D :D :-*

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 11:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من آماده ام. :D :D :YMPEACE: ~O) @};-

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 7:57pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در واقع در گذشته برای از بین بردن ساروج یا پلمپهایا اتاقهای ساروجی از اتش استفاده میکردن این موضوع حتی به صراحت در نسخه ها امده که مثلا فلان دفینه با ساروج محافظت شده وبرای از بین بردن ساروج از اتش استفاده کنید

اما بنظر من لازم به این همه هیزم برای شکستن سنگ نیست شما کافیه دوتا لاستیک در دوطرف سنگ مورد نظر بزارید واتش بزنید وقتی گرم شد خود سنگ جند تیکه میشه من یک نمونه دیدم، سنگی تقریبا بزرگ که فقط یک لاستیک در کنارش گذاشته واتیش زده بودند وسنگ هم دقیقا ازوسط دونصف شده بود در مورد هوابرش هم بقول یکی از کاربران میشه از شعله ایزوگام استفاده کرد یعنی بعد از گرم شدن با پتک روی جای حرارت دیده ضربه وارد بشه

البته یکی از دوستان من یک اتاق یک در یک ساروجی رو که هنگام سیل توی رودخونه اومده بود با هوابرش گرم میکرد تا جایی که قرمز میشد وهمونجا رو با پتک ضربه میزد حدود دو ساعت طول کشید تا بدنه اتاقک که 20سانت بود رو شکست البته توی اتاقک جیزی نبود معلوم نیست جه کاربردی داشته

mantera

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان منم در یه سایت ترکیه خونده بودم که برای خرد کردن سنگ های بزرگ اول با استفاده از حرارت داغ میکنند بعد بها استفاده از گاز مایع که خیلی سرد هست خنکش می کنند و سنگ در آنی از زمان میترکد من خودم ییک سنگ کوچکرا به همین صورد آزمایش کرد اول سنگ را در اتش انداختم و بعد از مدتی از اتش در اوردم و پیکنیک گاز را با شیلنک روی سنگ گذاشتم و بازش کردم که سنگ ترک برداشتاما در سنگ بزرگ نمیدونم چی بشه

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 4:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure