انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:53am

پاسخ به موضوع  [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 30  بعدی
 گاز طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من میتونم یه سوال از دوستانی که منکر گاز طلا و سیانید هستن بپرسم ؟
اگه این گاز وجود نداره پس چه دلیلی داشت که برای هدفهای سنگین خروجی گاز و به اصطلاح امروز هواکش تعبیه میشد ؟
چرا میگن اگه طلا رو تو یه محیط بسته در طول چندین سال قرار دهید انفجار حاصل میشود ؟
برای اطلاع بیشتر یه عکس میزارم که متوجه خروجی گاز و سیاه شدن کانال خروجی شوید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 8 اسفند1393 - 3:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر دوستان گرامی جسارتا بنده جایی مطالعه کردم که نوشته بودن در روی دفینه ای که در مکان سربسته قرار میدادن مقداری گیاه خاص میگذاشتن که به مرور زمان اون گیاه از خودش گاز بسیار خطرناکی تولید میکنه ودر برخی موارد هم که خود دفینه رو آغشته به مواد سمی میکردن که در اثر لمس کردنش ایجاد مسمومیت میکرد.اگر زیاد گویی کردم ببخشید و راهنمایی بفرمایید

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

شنبه 9 اسفند1393 - 12:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

Asort1 نوشته است:
درود بر دوستان گرامی جسارتا بنده جایی مطالعه کردم که نوشته بودن در روی دفینه ای که در مکان سربسته قرار میدادن مقداری گیاه خاص میگذاشتن که به مرور زمان اون گیاه از خودش گاز بسیار خطرناکی تولید میکنه ودر برخی موارد هم که خود دفینه رو آغشته به مواد سمی میکردن که در اثر لمس کردنش ایجاد مسمومیت میکرد.اگر زیاد گویی کردم ببخشید و راهنمایی بفرمایید

تایید میشه. سر کارشناسم این بلا اومد

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 9 اسفند1393 - 8:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin نوشته است:
Asort1 نوشته است:

تایید میشه. سر کارشناسم این بلا اومد

روی دفینه ای که در مکان سربسته قرار میدادن مقداری گیاه خاص میگذاشتن که به مرور زمان اون گیاه از خودش گاز بسیار خطرناکی تولید میکنه
ممنونم از این اطلاعات :-BD
تا حالا نشنیده بودم

یکشنبه 9 اسفند1393 - 2:52am

سلام به اساتید و کاربران محترم

اگه کسی اطلاعاتی در مورد جنس و نوع لباس و ماسکی که در حفاری ازش استفاده میکنن تا مانع ورود گاز به بدنشون بشه رو بگه و مکانی که بشه تهیه کرد و همچنین قیمت لباس ،تو نت نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم امیدوارم شما کمکم کنید...
شدیدا به این لباس نیاز دارم.

شنبه 15 فروردین1394 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام بر خانواده محترم فلزجو :ymhug:
براتون مطلبی رو بازگو میکنم که 2 سال پیش در جاده قم - ساوه ، در 20 کیلومتری شهر قم در جوار روستای طغرود اتفاق افتاد :
شب هنگام چهار نفر با سند (نسخه) درب ورودی دخمه ای در زیر یک تپه رو باز میکنن ، نفر اول وارد میشه ، پشس سرش نفر دوم ، و نفر سوم و آخر از همه نفر چهارم ....
یکی از دامداران بزرگ منطقه آخر شب قرار بوده چوپان افغانی اون دامهاش رو از صحرا برگردونه ، شب که میشه خبری ازش نمیشه ، دامدار نگران با تعدادی از اهالی روستا از نیمه ب تا نزدیکی طلوع آفتاب در بیابان به دنبال چوپان و گله میگردن، هنگام طلوعگله رو در نزدیکی تپه ای پیدا میکنن ، میبینن سینه تپه حفاری شده و چند گوسفند هم وارد سوراخ میشن و خارج میشن ، با احتیاط وارد میشن میبینن جسد 4 نفر به ترتیب و با فاصله چند متر هرکدام از هم در راهرو روی زمین افتاده ، وارد دخمه اصلی که میشن میبینن 7 عدد خمره بزرگ دورتادور اتاق قرار گرفته و درب همشون بجز یکی با گچ پلمپ هست ! بعد از تماس با نیروی انتظامی و آمدن سر محل ، ارگانهای مربوطه نیز خلی زود به محل میرسن ( میراث فرهنگی و فرمانداری استان قم ) .پس از بررسی کارشناسان مربوطه مشاهده میشه فقط پلمپ یکی از خمره ها شکسته شده و مقداری از سکه های اون به نسبت خمره های دیگه خارج شده (حدودا یک خورجین).
پس از خروج جنازه ها و بار ، به دستور مقام قضایی و معاون میراث فرهنگی قم ، محل مورد نظر با ملات بتون به طور کامل پر میشه و تابلویی مبنی بر باستانی بودن منطقه نصب میشه.
با تحقیقات پلیس آگاهی استان قم ، چوپان افغانی پس از یافتن دخمه و خمره ها ، مقداری از سکه ها رو برمیداره.پس از مراجعه به خانه ، همراه خانواده متواری میشه و دیگه اثری ازشون پیدا نمیشه.
راز اجساد یافته شده رو هم که در بند اول ذکر کردم ، پلیس آگاهی استان قم پس از تحقیقات گسترده کشف میکنه...

به عرض دوستان عزیزم برسونم که بنده خودم چون اون زمان به طور اتفاقی در اون روستا در یک محیط صنعتی مشغول نصب سیستم امنیتی بودم ، شاهد عینی تمام ماجرا هستم ، جزئیات مربوط به میراث فرهنگی و پلیس آگاهی رو هم از طریق دوستانم در ین ارگانها آگاه شدم .
امیدوارم هیچکدوم از کاوشگران عزیزمون در این رشته ف دچار همچین حوادث ناگواری نشن .
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

شنبه 22 فروردین1394 - 3:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی برادر
نتیجه اخلاقی این داستان اینه که اگه خمره یا کوزه ای رو پیدا کردین از داخل غار یا چاله یا دخمه بیارین بیرون و در فضای آزاد و از دور با یه آجری سنگی چیزی بشکنین و بعد حداقل 10 دقیقه برین سراغش . تازه بازم باید احتیاط کنین چون بعضی از این سکه ها هم آغشته به زهر هستن باید با دستکش اونا رو جا به جا کنین . راستی آیا زهر با شستن سکه ها پاک میشه یا نه ؟

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 22 فروردین1394 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یه موضوع عجیب چند وقته الان فکرمو مشغول کرده. الان یادم امد گفتم با شما عزیزان مشورت کنم تا به نتیجه برسم. البته موضوع خاص و بزرگی نیست ولی میخوام حداقل برا من روشن بشه. ما پارسال تابستون روبروی یک چشمه بفاصله تقریبا 70و80 متر روی دره.( با این تصور که چشمه داخل دره هست و ما قسمت بالای دره چسبیده به لبه دره حفاری کردیم.) که بعد از لایه های آهک سفالو خاک پوک شده و غیره. در یک متری به سنگ چین خوردیم که بعد از برداشتن این سنگها و همچنین یه سنگ نیمه استوانه ای و سنگ آسیاب نصفه هم بود با دسته که دستشو میشد جدا کرد و دوباره جا زد. خلاصه اینکه موقع برداشتن بوی بدی احساس کردیم که کم کم زیادتر میشد زیر تمام سنگها سیاه شده بود. وبعد با استفاده از ماسک ادامه دادیم که خاک کاملا قرمز شده بود و بوی بد هم انقدر شدید شده بود که ریه هامون و چشمهامون میسوخت و همین باعث شده اون شب کارو تعطیل کردیم. شب بعد امدیم جا اصلا دست خورده نبود ولی دیگه از بوی بد خبری نبود تا 220 خوردیم به یه لایه آهک البته سمت دیواره یک متر نقل زدیم و آهکو برداشتیم دورتا دورش سنگ چین بود. آهک تمام شد ولی به نتیجه ای نرسیدیم. کندیم به سمت پایین که لایه آهک که کمی هم زرد رنگ بود در لابه لای خاک بصورت پخش وکم وجود داشت وخاک سفت بود زغال نبود ولی خاک انگار درون خودش ذغال داشت که ترک ترک خورده بود و بازش میکردی لایه های شبیه به ذغال داشت. ولی انگار بکر بود؟ خلاصه تا 3 مترو 20 یا 30 کندیم ولی انگار اینا همچان ادامه داشتن. موضوع مهم اینه که بعد از شب اول و در عمق یک متری که بو شدید بود دیگه از شب بعد تا 3 خورده که کندیم بویی احساس نکردیم.؟ مگه نباید هر چه به بار نزدیکتر میشیم این بو بیشتر بشه؟ دوستان با تجربه لطفا پاسخ بدید @};-

شنبه 22 فروردین1394 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد جان به نظر بنده شما از هدف اصلی رد کردین . یعنی هدف اصلی در یک یا 1/5 متری بوده . چون خودت هم گفتی انگار بکر بود . بعدشم مگه ردیاب نزدین متراژ رو با ردیاب مشخص میکردین . :D

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 22 فروردین1394 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
میلاد جان به نظر بنده شما از هدف اصلی رد کردین . یعنی هدف اصلی در یک یا 1/5 متری بوده . چون خودت هم گفتی انگار بکر بود . بعدشم مگه ردیاب نزدین متراژ رو با ردیاب مشخص میکردین . :D

درسته معراج عزیز باید همینطور باشه که فرمودید. غیر از این امکان نداره. حساب کنید در 1 متری بوی گاز با اون شدت و در 3 متری هیچی :-\ چرا ردیاب زدیم ولی متاسفانه ردیاب انجمن نداشتیم. ردیابمون گراویتاتور بود که متراژ نمیده. درختها برگ زدن میرم منطقرو زیرو رو میکنم. :YMPEACE:

یکشنبه 23 فروردین1394 - 2:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure