انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 4:36pm

پاسخ به موضوع  [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 اکتشاف و ثبت و استخراج از معادن طلا 
نویسنده پیغام

سومر نوشته است:
از دوستان خواهش میکنم اطلاعات غلط به مردم ندن . یا یکی رو بیش از حد به یه موضوع خوش بین میکنن که طرف بدون حساب و کتاب میره تو این کار

یا یکی رو جوری بدبین میکنن که برای همیشه میکشه کنار! در موردن معدن هم اینجوریه. اصول اولیه هر کاری چه معدن باشه یا زیرخاکی یا هر کار دیگه یکی هست .

در مورد معدن از اولین کار تا اخرین کارش رو بنده تجربه دارم و چند سالی مستمر وقتمو گذاشتم هر کسی سوالی داشت در حد توانایی میتونم کمک کنم

سلام سومر جان کدوم یکی از قسمتهای بالا اشتباهه؟ بالاخره معدن کار آسونی هست یا سخته؟ میشه رفت دنبالش

سه شنبه 22 مرداد1392 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اطلاعاتی که دوستان در مورد معدن دادن تا حدودی درسته ولی نه همش. ازجمله اینکه ثبت معدن رو با هزینه خیلی پایین میشه

انجام داد.ثبت معدن شامل مختصات محل معدن میشه با ارائه اون به سازمان صنایع و معادن که اگه خودت این کارو بلد باشی یه

دستگاه gps میخواد و یه نقشه با مقیاس خواسته شده که هزینش در کل میشه 30000هزار تومن (اونم فقط هزینه خرید نقشه و

فرمهای مربوطه ) و اگه بلد نباشی میتونه یه کارشناس زمین شناسی یا معدن برات انجام بده که اونم هزینش توافقی و مثلا در

حدود 200000 تا 400000 هزار تومن(بستگی به محل معدن و کارشناسی اولیه) این میشه هزینه ثبت که کمتر هم میشه ولی

بیشتر از این نمیشه . حالا بعد اینکه اینکه محدوده شما مشخص شد که قبلا ثبت نشده و ازاد هستش مهمترین و حیاتی ترین

قسمت اخذ مجوز از محیط زیست و منابع طبیعی هستش که اگه بتونی بگیری و معدنت معدن خوبی باشه تو همون مرحله میتونی

معدن رو بفروشی.اینکه مثل دوستمون بخوای تا مرحله پروانه استخراج معدن فلزی خودت تنها پیش بری مثل این میمونه که شما

یه باری رو از یه جابیرون اوردی و بگی من نمیخوام بفروشم میخوام یه موزه بزنم عتیقه ها رو بذارم توش و توچند سال درامد

میلیاردی داشته باشم یا اینکه خودم با تاجرای عتیقه تو امریکا معامله مستقیم انجام بدم. در مورد سختی کار که واقعا سخته و

کاملا تخصصی البته در بعضی موارد . سختی کار هم تا مرحله ای که بالا بهش اشاره کردم به لحاظ دوندگی کار تو ادارت هستش

باز هر سوالی داشتین من در خدمت شما هستم البته باز در حد توانایی.

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علیرضا نوشته است:
سومر نوشته است:
از دوستان خواهش میکنم اطلاعات غلط به مردم ندن . یا یکی رو بیش از حد به یه موضوع خوش بین میکنن که طرف بدون حساب و کتاب میره تو این کار

یا یکی رو جوری بدبین میکنن که برای همیشه میکشه کنار! در موردن معدن هم اینجوریه. اصول اولیه هر کاری چه معدن باشه یا زیرخاکی یا هر کار دیگه یکی هست .

در مورد معدن از اولین کار تا اخرین کارش رو بنده تجربه دارم و چند سالی مستمر وقتمو گذاشتم هر کسی سوالی داشت در حد توانایی میتونم کمک کنم

سلام سومر جان کدوم یکی از قسمتهای بالا اشتباهه؟ بالاخره معدن کار آسونی هست یا سخته؟ میشه رفت دنبالش

علیرضا جان الان دیگه ثبت محدوده قبول نمیکنن چون دیگه جایی نمونه که ثبت نشده باشه البته باز استان به استان فرق میکنه

ولی خوب باز یه شرایط خاصی داره که میشه این کارو انجام داد. اگه شما محدوده ای سراغ داشتی من مرحله به مرحله کمکت

میکنم با هزینه جزیی که بتونی موفق بشی

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
dust نوشته است:
سلام
طبق قانون جدید حق استخراج طلا رو به بخش خصوصی نمیدن. فقط دست دولته. مراحل ثبت معدن هم به این راحتی ها نیست. خیلی زمانبر و پر هزینه هستش. ولی جواز استخراج مواد معدنی دیگه مثل آهک گچ سیلیس باریت و ..... میدن و باید برای شروع کار حدود 30میلیون پول باد آورده داشته باشین. اگه حتی معدن طلا نباشه و پیریت هم باشه به دلیل کانی های پرارزش همراهش ارزش زیادی داره و از اون در صنایع متعددی استفاده میشه. در مورد معدن گرانیت هم که دوستمون فرمودن باید بگم که تمام معدن داران گرانیت به دلیل شرایط جدید بازار ورشکسته شدن. در کل پولی که توی معدنه خیلی بیشتر از صد تا دفینه هستش. خلاصه هر کی فکر میکنه جایی رو بلده که معدنه بگه تا در حد توان کمکش کنم.
یا علی

سلام
یکجایی در ارتفاعات سراغ دارم تاجایی که هست همش سنگهای اهنیه..ایا میشه بعنوان معدن ثبتش کرد؟

بله میشه . بستگی داره کجا باشه . ده بیست تا فاکتور مهم داره . خواستی بگو بهت بگم چه جوری میتونی ثبتش کنی

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بیخیال معدن شید که حرفه مفته

این نیز بگذرد

سه شنبه 6 خرداد1393 - 3:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداشم اینجوری هم که شما میگی نیست من یه معدن داشتم فقط یه مجوزش مونده بود که بگیرم به خاطر یه سری مسائل شخصی نتونستم و گرنه

مشتری اماده بالای سرش بود من بد اوردم . ولی الان دیگه بله تقریبا حرف مفته

سه شنبه 6 خرداد1393 - 11:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سومر نوشته است:
نه داداشم اینجوری هم که شما میگی نیست من یه معدن داشتم فقط یه مجوزش مونده بود که بگیرم به خاطر یه سری مسائل شخصی نتونستم و گرنه

این همه دردسر داره
بعد به یه بهونه مصادره میشه
ما معدن داشتیم
فقط خدا میدونه شش ماه پیش تو اون اداره چقدر کفر گفتم
خیلی راحت یارو گفت معدن رو گذاشتیم مزایده
کی برد؟؟
داداشه رییس
تو رووووح اجدادش

این نیز بگذرد

چهارشنبه 6 خرداد1393 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bad tiger نوشته است:
سومر نوشته است:

این همه دردسر داره
ما معدن داشتیم
کی برد؟؟
داداشه رییس
تو رووووح اجدادش

داداش عزیزم معدن وقتی میره تومزایده که دنبال کاراش نری و بدهی های دولتی رو پرداخت نکنی و گرنه کسی نمیتونه حتی داداش رئیس هم معدنه بفرسته

برا مزایده . شاید این به خاطر این بود که قدر اینم نمیدونستی داداشم . اونی که فک کنم باید مزمت بشی شمایی که بی خیالی کردی عزیزم . البته جسارت

منو باید ببخشی که اینجور به خودم حق میدم که حرف بزنم ولی میدونم که اینجوریه دوست من . :D

چهارشنبه 6 خرداد1393 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سومر نوشته است:
bad tiger نوشته است:
سومر نوشته است:

این همه دردسر داره
ما معدن داشتیم
کی برد؟؟
داداشه رییس
تو رووووح اجدادش

داداش عزیزم معدن وقتی میره تومزایده که دنبال کاراش نری و بدهی های دولتی رو پرداخت نکنی و گرنه کسی نمیتونه حتی داداش رئیس هم معدنه بفرسته

برا مزایده . شاید این به خاطر این بود که قدر اینم نمیدونستی داداشم . اونی که فک کنم باید مزمت بشی شمایی که بی خیالی کردی عزیزم . البته جسارت

منو باید ببخشی که اینجور به خودم حق میدم که حرف بزنم ولی میدونم که اینجوریه دوست من . :D

به جون خودم این یکی مقصر بابام بود
حوصله نداشت بره
اما خو مگه نباید یه اگهی چیزی بدن
این معدن چندین سال کار میکرد
همه هم میدونستن ماله کیه
زمین های اطرافش هم ماله بابا بزرگم بود
اما خو این طرف گفت که معدن مال دولته شما اجاره کردید
خو داداشه من زمانی که میخای جاده بزنی و فلانو اینا که ماله دولت نیست
اما...
حالا فقط چطو این معدن شد به اسم داداشه رییس؟؟
چرا یکی دیگه صاحب نشد؟؟؟

این نیز بگذرد

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 4:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سومر نوشته است:
bad tiger نوشته است:
سومر نوشته است:

این همه دردسر داره
ما معدن داشتیم
کی برد؟؟
داداشه رییس
تو رووووح اجدادش

یه سری کاغذایی پیدا کردم از اون زمان
زمان پدر بزرگم
مربوط به معدن سنگه
اگه متن نامه ها و قیمت ها رو دیدی اشکت در میاد
هههههه

این نیز بگذرد

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 4:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure