انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 تجربه ترید یکساله من از بازار کریپتو و ارز دیجیتال 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان 95 درصد افراد تو این بازار ضرر کردند و خیلی هم خونه و زندگی شون رو از دست دادند. میدونی چرا؟ همشون طمع کردند یا بدون دانش وارد بازار مالی شدند.مثلا با 100 میلیون حساب باز کرده و بعد حجم معامله رو بیش از حد توان پولش زده یا کال شده و یا با یه کم ضرر از معامله خارج شده و همین روند رو تکرار کرده و باز 100 میلیون دیگه وارد بازار کرده و.....و تو این بازار صبر از همه چیزمهم تره یه کم ضرر کردی صبر کن و صبر کن تا به سود برسی خیلی ها رو میشناسم به سود رسیدند و پولدار شدند البته اینها قبلش ضرر کردند و تجربه بازار رو بدست اوردند.
ببینید اموزش دیدن فقط 10 درصد به شما کمک میکنه مابقی تجربه حضور واقعی در بازار با پول کم هست باید بازار رو لمس کنید بصورت عملی کار کنید. قبلش میتونید با حساب دمو یا همون پول مجازی مثلا با 300 دلار وارد بازار بشید و سعی کنید 300 دلار رو به 600 دلار ارتقاع بدید و اگر موفق شدید با پول ریل یا واقعی به مقدار کم 200 دلار شروع کنید به معامله کردن تا بازار دست تون بیاد و بعد با 1000 دلار ترید کنید و پول خوبی از بازار بگیرید. و هیچ وقت با سیگنال دیگران ترید نکنید و از این کانال ها فاصله بگیرید سعی کنید خودتون یک استراتژی برای خودتون تعریف کنید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 10 آبان1402 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به هیچ عنوان و به هیچ عنوان اصلا بدون تجربه سرمایه خودتون رو وارد این بازار نکنید. اول حداقل 5 ماه با پول مجازی ترید کنید اگر پول مجازی شما تو 5 ماه دو برابر شد. تازه راه افتادید میتونید با مقدار کم مثلا یک تا 5 میلیون وارد بازار بشید.
حتی اگر با پول مجازی تو سه روز حساب رو دو برابر کردید. باز هم قبول نیست شاید شانسی بود باید حداقل پنج ماه طول بکشه

پنج شنبه 10 آبان1402 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم ویدیو سر گذشت تریدر بزرگ بزرگترین خرس وال استریت جسی لیورمور هست سرگذتش خیلی جالبه

https://www.youtube.com/watch?v=NeMIy92UcZ4&t=6s

پنج شنبه 10 آبان1402 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فیلم زنده لایو ترید من از بازار جهانی انس طلا
4 دلار تو سود هستم ولی معامله نبستم سود بیشتر بشه و بعد از معامله خارج بشم

https://drive.google.com/file/d/1TsHUHYOZNmW2cuVUvJuL67rZ4Fu4KSp_/view?usp=drive_link

پنج شنبه 11 آبان1402 - 7:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده با اجازه و در خواست دوست عزیز مهندس حمید روش ورود به بازار رو اموزش میدم .مسیولیت سود و زیان هم برعهده خواننده این پست و دوستان است.ما هیچ مسیولیتی قبول نمی کنیم مطالب صرفا اموزشی است.
خوب چطوری وارد این بازار بشیم و پول واریز کنیم و معامله کنیم؟ به دو روش میشود.اینکار رو انجام داد روش اول و ساده معرفی کارت بانکی به بروکر و واریز از حساب به بروکر که کمی طول میکشه حدود یک تا سه روز تا پول به بروکر انتقال پیدا کنه یا برداشت کنید
روش دوم باید در یک صرافی معروف و معتبر ایرانی مثل نوبیتکس ثبت نام کنید.و بعد در این صرافی تا مرحله دوم احراز هویت کنید.و کارت بانک خودتون رو به این صرافی معرفی کنید.اگر برید تو این صرافی روش این کار رو خودشون توضیح دادند و اگر مشکلی پیش اومد همونجا به پشتیبانی پیام بدید چت کنید در لحظه کمک و راهنمایی می کنند.بعد از ثبت نام و احراز هویت مرحله دوم .روزانه حدود 20 میلیون تومان میتونید به این صرافی واریز کنید ولی برداشت محدودیتی وجود ندارد.وقتی پول خود رو به صرافی نوبیتکس واریز کردید تتر بخرید. تتر در واقع همون دلار هست ولی بشکل دیجیتالی هست.و بعد از تبدیل تومان به تتر شما میتونید.مقدار تتری که خریدید رو از طریق شبکه ترون TRC20 به بروکر فارکس واریز کنید و انجا معامله کنید.ببین برای انتقال تتر باید شبکه فرستنده نوبیتکس و گیرنده بروکر یکی باشه هر دو بر روی شبکه TRC20 باشه نه اینکه اشتباهی شبکه نوبیتکس رو TRC 20 انتخاب کنید و بعد شبکه ورودی بروکر رو مثلا BEP20 بر روی بایننس اسمارت چین باشه.اینطوری پولتون از بین میره و باطل میشه بهترین شبکه هم همون ترون TRC20 هست چون بابت انتقال فقط یک دلار کارمزد میگیره ولی مثلا شبکه اتریوم ERC20 حدود 20 دلار کارمزد میگیره که خیلی گرون حساب میکنه و به صرفه نیست. حالا بروکر اصلا چی هست.در پست بعدی خیلی ساده توضیح میدم قابل درک باشه

لینک صرافی ایرانی نوبیتکس رو میذارم
توجه کنید اگر تو گوگل سرچ کنید صرافی نوبیتکس لینک تقلبی زیادی وجود دارد.هیچ وقت با این روش و این لینک ها وارد صرافی نشوید فقط با همین لینک معتبر که ادرسش رو زیر گذاشته شده وارد بشید وهمین لینک رو در جایی ذخیره کنید یا در بوک مارک گوگل کروم ذخیره کنید تا با یک کلیک صفحه باز بشه.و رمز و نام کاربری خود رو هم به هیچ کس ندید.اگر پول شما داخل صرافی نوبیتکس باشه احتمال برداشت زیاده مثل رمز کارت بانک شما هست ازش محافظ کنید.
نکته - مسیولیت ثبت و نام و معامله با خود شما هست سود و زیان شما به بنده و سایت هیچ ارتباطی نداره خودتون تصمیم بگیرید و بعد وارد بازار مالی شوید.مطالب صرفا اموزشی است
https://nobitex.ir/

جمعه 11 آبان1402 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ادامه بروکر چی هست؟اول اینکه شما تو همون صرافی نوبیتکس هم میتونید معامله کنید.چطور؟ مثلا وقتی قیمت تتر یا همون دلار پایین هست. تتر بخرید و وقتی قیمت بالا رفت تتر بفروشید.حدودا روزی یک تا 3 درصد نوسان داره و میتونید از این نوسان سود ببرید. این روش کمترین ریسک رو داره بعضی موقع هم اخبار فاندا مثل جنگ تحریم و یا توافق هم بیرون بیاد نوسان خیلی زیاد میشه حتی به 10 درصد هم میرسه یا حتی بیشتر!!! بریم رو اصل مطلب که بروکر چی هست ؟ بروکر در واقع همون کارگزاری مثل بورس ایران هست. یا ساده بگه یک واسطه بین شما و بازار فارکس و بروکر یا همون کارگزار شما روبه بازار جهانی متصل میکند. شما پول خود رو وارد این بروکر میکنید و از اینجا شما مثلا سهام امریکا یا نفت برنت و نقره و طلا و گاز و یا جفت ارز مثلا دلار به یورو یا دلار به ین ژاپن یا و... خرید و فروش میکنید.شما باید در بروکر معتبر و قابل اطمینان با سابقه طولانی رگوله شده ثبت نام کنید و احراز هویت کنید.بعد شروع به معامله کنید.روش ثبت نام هم در خود بروکر توضیح داده و هر جا مشکلی پیش اومد از پشتیبان بروکر سوال کنید جواب میدند و راهنمایی خواهند کرد. و بعد از ثبت نام در بروکر ابزار متاتریدر 5 رو از صفحه همون بروکر دانلود باید در گوشی یا لپ تاپ نصب کنید. البته متاتریدر 5 رو میتونید از بازار پلی استور هم دانلود کنید و بعد در خود متاتریدر 5 انجا شروع به خرید فروش جفت ارز یا فلزات بکنید.

بعد از ثبت نام در بروکر رمز و نام کاربری رو ازش محافظت کنید به کسی ندید و در جایی یاداشت کنید. و بعد ثبت نام در بروکر مجددا در داخل بروکر حساب باز کنید خیلی راحت با یک کلیک حساب باز میکنه و یک شماره حساب بصوت عددی و یک کلمه عبور به شما میده این دو تا یک جا یاداشت یا ذخیره کنید و بعد همین کلمه و رمز عبور رو در متاتریدر 5 وارد کنید تا به سرور بروکر وصل بشه و شروع به معامله کنید.
البته دو نوع حساب داره حساب واقعی و دمو یا همون مجازی چون که شما تازه وارد هستید پیسنهاد میکنم فعلا حساب دمو باز کنید و مثلا 1000 دلار پول مجازی انتخاب کنید و در بازار چند ماه معامله کنید اگر دیدید میتونید سود کنید و یاد گرفتید انوقت پول واقعی به بروکر واریز کنید و با پول واقعی معامله کنید.
در ضمن گفتم معامله کنید نه اینکه برید طمع کنید حجم سنگین بزنید بازار رو تبدیل به قمار خانه کنید؟!! ممکنه شما در یک ثانیه 100 میلیون سود کنید و ممکنه در یک ثانیه 100 میلیون ضرر کنید.این دیگه معامله نیست قماره پس مواظب باشید بازار واقعی هست.

جمعه 11 آبان1402 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب طبق تجربه خودم یدونه بروکر خوب معتبر که 16 سال سابقه داره و پشتیبانی 24 ساعته داره و همیشه راهنمایی می کنند رو به شما معرفی میکنم بیشتر ایرانی ها در این بروکر هستند.
بروکر آمارکت یک بروکر خوب و سایتش به زبان فارسی هست میتونید اینجا ثبت نام کنید.اگر مشکلی در ثبت نام و باز کردن حساب داشتید سوال کنید سر فرصت میتونم راهنمایی کنم. در ضمن لوریج 100 با 1000 بروکر هیچ فرقی نداره بهتره موقع باز کردن حساب معاملاتی لوریج رو روی اخر 1000 بذارید تا بشه معامله بیشتری باز کرد. ولی حجم معامله یا همون ولوم volume موقع ترید خیلی مهمه هر چقدر ولوم زیاد بشه ریسک معامله بالا میره مثلا با 10 میلیون اگر نقره یک درصد بالا بره شما بجای یک درصد چندین درصد سود یا ضرر میکنید.و کمترین حجم ولوم هم در این بروکر یکصدم هست 0.01 اگر مبتدی هستید هیچ وقت از این بیشتر نذارید. با این حجم اگر طلا یک دلار بالا بره شما یک دلار سود میکنید ولی اگر روی حجم یک دهم 0.1 بذارید اگر طلا یک دلار بالا بره شما 10 دلار سود میکنید و هر چقدر حجم بره بالاتر کم کم شکل قمار به خودش میگیره و میشید قمار باز نه معامله گر :D
خوب من لینک بروکر امارکت رو پایین میذارم.مسئولیت سود و زیان با خودتون هست من هیچ مسئولیتی قبول نمی کنم

https://amarkets.trading/

https://login1.auth-app.net/sign_in

جمعه 11 آبان1402 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب ما برای خرید و فروش و معامله ارز و طلا و نفره و نفت و جفت و یا چیری نمی تونیم همین جوری سرمون مون رو پایین بندازیم پا پرهنه وارد بازار بشیم و بخریم یا بفروشیم که هر چیزی اصولی داره مثلا میخواهیم طلا رو بخریم یا بفروشیم.چرا گفتم بفروشیم؟ من که چیزی قبلا نخریدم که تا بفروشم!!! بله دوست عزیز بازار دو طرفه است شما اگر دیدید قیمت خیلی بالا رفته میتونید بفروشید.خوبی بازار فارکس همینه. خوب اصل مطلب مثلا میخوام طلا بخرم خوب با چه قیمتی بخرم یا بفروشم؟ قیمت کجاست؟ ایا الان ارزش خرید یا فروش داره؟ بخرم شاید قیمت بالا باشه انوقت قیمت میره پایین ضرر میکنم. خوب برای دیدن چارت معاملاتی من یک سایت جهانی تردینگ ویو رو معرفی میکنم انجا میتونید قیمت رو ثانیه به ثانیه رصد کنید.نیازی به ثبت نام نداره ولی برای لیست کردن و تحلیل ارزهای خودتون میتونید اکانت ایمیل رو بهش متصل کنید.در واقع ثبت نام کردید. و بعد میتونید ارزی که دوست دارید چارت قیمتی رو رصد کنید در سمت راست سمبل ذخیره کنید و با یک کلیک اون ارز و فلزات مثلا نقره و طلا صفحه راحت باز میشه و هر تغییری توش بدید رو ذخیره کنه. رایگان هم هست البته تا 30 تا ارز میتونید ذخیره نگه دارید کافیه و زیاد هم هست ولی نسخه پولی بدون محدویت است اصلا هم نیازی نیست و رایگان استفاده میکنم ولی اکانت ایمیل خودتون رو بهش متصل کنید بای دیدن ارزها هم کافیه داخل سرچ کنید بالا میره و چارت قیمتی رو نشون میده بهتره نمونه عکس میذارم
من زیر لینک سایت رو میذارم سوالی بود در خدمتم در ضمن ثبت نام کنید یا اکانت ایمیل رو معرفی کنید

https://www.tradingview.com/chart/?symbol=OANDA%3AXAUUSD

جمعه 11 آبان1402 - 2:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من یک شات نمونه از صفحه تردینگ ویو از چارت قیمتی طلا گذاشتم. در سمت چپ بالای سایت تایم های مختلفی زده از 1 دقیقه تا 12 ماهه که معمولا افراد به نسبت نیازشون تایم یا ساعت رو انتخاب می کنند.مثلا من میخوام طلا رو تو یک ساعت معامله کنم بخرم و سود بگیریم و از بازار بیام بیرون برای تحلیل قیمت طلا اول تایم چهار ساعت نگاه میکنم ببینم جهت بازار کجاست و بعد یک ساعته و بعد 15 دقیقه رو نگاه میکنم و در تایم 5 یا یک دقیقه که قیمت مورد نظرم خیلی خیلی پایین اومد میخرم و وقتی بالا رفت میخرم از کوچکترین نوسان ریز طلا هم استفاده میکنم. ولی بعضی ها میخوان طلا بخرند ولی حوصله ندارند فقط تایم هفتگی ویکلی یا روزانه دیلی رو نگاه می کنند اگر قیمت طلا خیلی پایین باشه به کف هفتگی قبلی رسیده باشه میخرند و روزها یا یک یا دو ماه صبر می کنند طلا میره بالا و بعد میفروشند و با سود رو از بازار میگیرند که اغلب این افراد ریسک شون کمه و همیشه سود می کنند. ولی من که معتاد بازار شدم دوست دارم تو یک دقیقه بخرم و سریع بفروش و سودم کنم پس تایم یک ساعته و 15 و 5 دقیقه رو بررسی میکنم و در تایم یک دقیقه وارد معامله میشم. اینم از راهنمایی من امیدوارم مفید باشه برای درک بهتر سایت رو باز کنید انگولک کنید متوجه میشید. البته تو اپارات هم اموزش تردینگ ویو هست نگاه کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 11 آبان1402 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب یک نمونه از عکس قیمتی چارت طلا از تایم D که منظورش همون دیلی یا روزانه هست دورش رو با خط بنفش کشیدم و بالاش با فلش مشخص کردم میتونید ببینید رو گذاشتم.در این تایم قیمت انس جهانی در سمت راست مشخصه 1984دلار و 89 سنت است.
در چارت دور کندل بالایی رو با خط زردرنگ و کف قیمت رو با خط افقی زرد رنگ مشخص کردم همانطور می بینید که قیمت طلا خیلی بالا رفته ممکنه تا 2050 دلار که سقف سالانه است هم بره ولی معمولا دیگه کشش نداره باید ریزش کنه دلیل اینکه این همه به یکباره بالا رفت جنگ غزه با اسراییل بود. چون طلا فلز با ارزش و قابل اطمینانی هست در شرایط بحران اکثر مردم و شرکت ها و بانک ها طلا و دلار میخرند و وقتی همه چیز عادی شد میفروشند. البته در روز عادی هم نوسان داره میشه سود خوبی کرد. در ضمن هر چقدر تایم بالاتر باشه از اعتبار ببشتر برخوردار هست. مثلا تایم W یعنی هفتگی از تایم D روزانه از اعتبار بیشتری برخوردار هست.
تایم 5M -15M-1H برای تریدر های حرفه ای خوبه که میخواند تو یک یا نیم ساعت یا حتی یک دقیقه یک معامله باز کنند سریع از بازار سود بگیرند و دوباره از جای دیگه معامله باز کنند و پشت سر هم سود کنند مثل من :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 11 آبان1402 - 3:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure