انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:49pm

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 باج گیرها و فایل های رمزگذاری شده 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان تمام داریو های لپ تاپ من که توش فایل های pdf و word و فیلم و pm3 و... بود توسط باجگیر رمز گذاری شده و پسوند فایلها رو به lokf تغییر داده و حالا برای باز گشایی فایلها و از من در خواست پول به مبلغ 980 دلار کرده! متن فایل درخواست و سایت و ایمیل باج گیر رو میذارم .ایا کسی در این مورد اطلاعاتی داره که چطور فایلهای رمزگذاری شده رو باز کنم؟
https://we.tl/t-7cpJN3gq4f

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 17 آبان1398 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان ظاهرا جدیدا خیلی ها مورد هجوم باجگیرا قرار گرفتند. بنده با بررسی دقیق متوجه شدم سیستم من از طریق کرک Microsoft Word 2016 الوده شده!! چون الان که یادم میاد زمانی که این نرم افزار رو باز میکردم بعد مدتی سیستم هنگ میکرد و رم حافظه موقت رو حدود 30 ثانیه اشغال میکرد.بعد صفحه نمایش تماما پر نور میشد.و مجبود میشدم بصورت دستی نور صفحه lcd لپ تاپ رو کم کنم.در حالی که متوجه نبودم باجگیر داره کار خودشو انجام میده. :D
دلیل الوده شدن سیستم بنده هم نصب نبودن انتی ویروس بوده! چندین ساله از انتی ویروس استفاده نمیکنم مگر زمانی که به ویروس الوده میشد نود 32 رو نصب میکردم و بعد از بین رفتن ویروس مجدد پاک میکردم!!!
علت نصب نکردن انتی ویروس هم به دلیل کار با نرم افزارهای سنگین مثل اتو کد و التیوم دیزاینر و فتوشاپ بود.با نصب انتی ویروس سیستم سنگین تر میشد و اعصاب خورد کن میشد.
و اشتباه بزرگ من این بود از فایلهام پشتیبان تهیه نکردم.البته باز جای شکرش باقیه که فایلهای pcb التیوم دیزاینر و چند تا فایل دیگه کد گذاری نشده. ولی بیشتر اسناد مهم بنده کد گذاری شده الان باج گیر 980 دلار پول میخواد تا کلید رمز رو در اختیار من بذاره
که باز هم نمیشه اعتماد کرد.در ضمن این مورد در اصل ویروس نیست یک نرم افزار باجگیر بوده بصورت مخفیانه نفوذ کرد

دوشنبه 20 آبان1398 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به همه توصیه میکنم از فایلهای مهم خود حتما یک نسخه پشتیبان و بکاپ تهیه کنید و آن رو به خارج از سیستم خود روی فلش مموری یا سی دی dvd نگهداری کنید.چون اگر فایلهای شما رمزگذاری شدند احتمال بازیابی کلید خیلی کمه.
در ضمن تو این سایت هم پیگیر هستم ببینم متخصصین و هکرهای کلاه سفید امریکایی چکار می کنند.راه حلی پیدا می کنند یا نه

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/671473/stop-ransomware-stop-puma-djvu-promo-drume-help-support-topic/page-597#entry4900942

دوشنبه 20 آبان1398 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من بیشتر فایلها رو رمزگشایی کردم .در ضمن موقع حمله باج افزار من سریع متوجه شدم سیستم رو قطع کردم اجازه ندادم به سرور وصله بشه بصورت افلاین کد گذاری شد. اگر بصورت انلاین بود.هیچ راهی برای بازگشایی فایلها وجود نداشت.
این باج افزار از طریق کرک نرم افزار افیس وارد سیستم من شد.و هچنین بیشتر انتی ویروسها رو هم دور میزنه!! پس مواظب باشید از فایلهای مهم و محرمانه خودتون پشتیبان تهیه کنید تو یه فلش یا دی وی دی بریزید.یا روی سرورهای مجازی مثل گوگل درایو یا مگاه ذخیره کنید. بدرود @};-

پنج شنبه 7 آذر1398 - 12:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure