انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:29am

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 پرورش ماهی مکانیزه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان سلام خوش اومدی. بیایون گردی که کار حساب نمیشه.من بعضی وقتها خیلی ناراحت میشم به خاطر اینکه در زمینه گنج پژوهی یه تایمی رو خیلی افراطی جلو رفتم و وقت و هزینه زیادی گذاشتم البته از زمانی که از تجربیات دوستان در این سایت بهره مند شدم خیلی پیشرفت کردم و دیگه به اون صورت امیدی به این کار ندارم حقیقتا اون شور و اشتیاقی که برای گنج داشتم امروز جای خودش رو به کار کردن داده الانم اگر کاری انجام میدم دو سه تا مدار ساختم اونها رو بهینه میکنم.یه زمانی بیکاری داشت منو دیونه میکرد.نمیدونم شاید جای این بحث نباشه ولی دوستان میدونید یه مطلب رو باید بگم شاید بدرد یکی بخوره.وقتی دنبال گنج در اوردن و با هزار امید بیابون میرفتم و هر روز نا امید برمیگشتم کم کم اعتماد به نفس خودم رو از دست دادم با این همه توانایی که داشتم اصلا دستم به هیچ کاری نمی رفت.به مرور به خاطر اینکه من دارای تفکر یک شبه پولدار شدن بودم با تفکر عامه مردم که مراحل پیشرفت در زندگی رو پله پله جلو میروند و قطره قطره جمع میکنند و زندگی خودشون رو میسازند فاصله گرفتم به مرور و خواه ناخواه تاثیر بزرگی در زندگی من گذاشت و در تمام زمینه ها دچار عقب ماندگی شدم نمیدونم احتمالا اکثر دوستان این موارد رو تجربه کردند و خوب میدونند که من چی میگم.روابط کاری و اجتماعی من به شدت محدود شد و به خاطر اینکه کسی سر از کارم در نیاره کمتر در اجتماع ظاهر میشدم.من این دوران بد رو سپری کردم و در حال گذر از اون هستم تلاش و کوشش من زیاد شده ارتباطم با جامعه و مردم بیشتر شده و سعی میکنم نقشی در اجتماع داشته باشم چون کسی که نقشی در اجتماع نداره به مرور از این زنجیره بیرون میاد و کم کم دچار مشکلات بسیار زیادی میشه از جمله بیکاری که برای یه مرد که یه زندگی بر دوش اون هست کشنده هست.یکی از فعالیت هایی که شروع کردم ایجاد همین تاپیک بود.برای من یک جور محک زدن خودم هست که ببینم میتونم بعد از این همه حضور در دنیای دلفریب و غیر واقعی و ناصداقتی از اون فاصله بگیرم و از یه زاویه دیگه به کار و زندگی نگاه کنم.امیدوارم خدا به همه دوستانی که مثل من هستند کمک کنه.میدونید که اگر این سایت 10000 عضو داشته باشه شاید صد تا شون هم موفق نباشند تو این کار من برای اون 9900 نفر میگم میشه همه چیز رو عوض کرد و گذشته رو جبران کرد.

شنبه 9 بهمن1395 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
پوریا نوشته است:
محسن جان سلام خوش اومدی. بیایون گردی که کار حساب نمیشه.من بعضی وقتها خیلی ناراحت میشم به خاطر اینکه در زمینه گنج پژوهی یه تایمی رو خیلی افراطی جلو رفتم و وقت و هزینه زیادی گذاشتم البته از زمانی که از تجربیات دوستان در این سایت بهره مند شدم خیلی پیشرفت کردم و دیگه به اون صورت امیدی به این کار ندارم حقیقتا اون شور و اشتیاقی که برای گنج داشتم امروز جای خودش رو به کار کردن داده الانم اگر کاری انجام میدم دو سه تا مدار ساختم اونها رو بهینه میکنم.یه زمانی بیکاری داشت منو دیونه میکرد.نمیدونم شاید جای این بحث نباشه ولی دوستان میدونید یه مطلب رو باید بگم شاید بدرد یکی بخوره.وقتی دنبال گنج در اوردن و با هزار امید بیابون میرفتم و هر روز نا امید برمیگشتم کم کم اعتماد به نفس خودم رو از دست دادم با این همه توانایی که داشتم اصلا دستم به هیچ کاری نمی رفت.به مرور به خاطر اینکه من دارای تفکر یک شبه پولدار شدن بودم با تفکر عامه مردم که مراحل پیشرفت در زندگی رو پله پله جلو میروند و قطره قطره جمع میکنند و زندگی خودشون رو میسازند فاصله گرفتم به مرور و خواه ناخواه تاثیر بزرگی در زندگی من گذاشت و در تمام زمینه ها دچار عقب ماندگی شدم نمیدونم احتمالا اکثر دوستان این موارد رو تجربه کردند و خوب میدونند که من چی میگم.روابط کاری و اجتماعی من به شدت محدود شد و به خاطر اینکه کسی سر از کارم در نیاره کمتر در اجتماع ظاهر میشدم.من این دوران بد رو سپری کردم و در حال گذر از اون هستم تلاش و کوشش من زیاد شده ارتباطم با جامعه و مردم بیشتر شده و سعی میکنم نقشی در اجتماع داشته باشم چون کسی که نقشی در اجتماع نداره به مرور از این زنجیره بیرون میاد و کم کم دچار مشکلات بسیار زیادی میشه از جمله بیکاری که برای یه مرد که یه زندگی بر دوش اون هست کشنده هست.یکی از فعالیت هایی که شروع کردم ایجاد همین تاپیک بود.برای من یک جور محک زدن خودم هست که ببینم میتونم بعد از این همه حضور در دنیای دلفریب و غیر واقعی و ناصداقتی از اون فاصله بگیرم و از یه زاویه دیگه به کار و زندگی نگاه کنم.امیدوارم خدا به همه دوستانی که مثل من هستند کمک کنه.میدونید که اگر این سایت 10000 عضو داشته باشه شاید صد تا شون هم موفق نباشند تو این کار من برای اون 9900 نفر میگم میشه همه چیز رو عوض کرد و گذشته رو جبران کرد.

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا جان ممنون از مطالب و آموزشهای ارزشمند شما،
پوریا جان در مورد پرورش صدف مروارید ساز ، اطلاعات و یا مطلبی دارید؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واقعا عالی بود،و میتونم بگم دقیقا شرح حال و روز 99% از یوزرهای انجمن بود.
ولی تلاش باید کرد

یکشنبه 10 بهمن1395 - 11:36am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم اظهار لطف و تشکر دوستان به من امید میده. :x
اما راجع به پرورش مروارید های صدف ساز مطمعنا با شرایط آبزی پروری که ما انجام میدیم فرق میکنه و مهمترین مساله ای که میتونه در امر پرورش این گونه تاثیر گذار باشه بحث فشار اسمزی اب هست و باید دقیقا این میزان فشار رو در محیط پرورش ایجاد کنیم.عموما در عمق 20 تا 25 متری این فشار ایجاد میشه.معمولا در دریا این کار رو انجام میدهند و با طناب های بلند سبد های حاوی این صدف ها رو در عمق آب قرار میدهند و این مساله خودش نیاز به مراقبت و مسایل امنیتی داره به نظرم اگر در کنار سیستم پرورش در قفس این کار انجام بشه میتونه نتایج خیلی خوبی داشته باشه و خیلی از مسایل اون حل میشه هم بحث عمق مورد نیاز هم امنیت و هم مسایل رسیدگی و تغذیه صدف ها علاوه بر این میتونید با کسانی که پرورش در قفس دارند احتمالا بدون هزینه برای اجاره این کار رو انجام بدید.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حالا چرا پرورش ماهی،ایده ای دیگه ای نداشتید؟
بنظر من یه تاپیک ایجاد بشه تا هرکی هرایده ای اشتغال زایی داشته باشه اونجا بیان کنه تا شاید بدرد دوستان با سلیقه های متفاوت بخوره.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 12:55pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله این هم میتونه خوب باشه هر ایده ای که بتونه مفید باشه و اشتغالزایی بکنه خوبه به نظرم تاپیک جدید ایجاد بشه بنده هم ایده های زیادی دارم نیاز به همفکری بیشتر داره.اما راجع به پرورش ماهی چون تخصص داشتم و میتونستم صفر تا صد کمک کنم شروع کردم.چندین سال تجربه عملی و کلاس های مختلفی رو گذروندم و خیلی ازمون و خطا کردم به هر حال جز اصلی ترین توانایی های من هست.البته یه انجمن خوب هم به دوستان معرفی میکنم که بتونند از اون استفاده کنند(انجمن میلیاردرهای آینده ایران)میتونید اونجا عضو بشید.الان فکر کنم کوچ کردن در کانال های تلگرام ولی مطالب بسیار زیاد و مفیدی برای کسانی که میخواهند یک کسب و کار جدید رو شروع کنند در این انجمن هست و هزاران ایده عملی از کاربران رو اساتید اونجا بررسی کردند.البته دوستان هم اگر عضو سایت یا گروهی هستند که میتونه برای بقیه مفید باشه حتما اینجا اعلام کنند.مشکل اکثر دوستان بحث اشتغال هست هر کمکی که میتونید انجام بدید.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 8:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا جان میشه بگی بودجه اولیه چقدر باید باشه ؟از کجا میشه شروع کرد ؟ سود دهی این کار چند وقت به چند وقته ؟ بازار یابی این کار چطوریه ؟ وووو

خدايا مددی کن

یکشنبه 10 بهمن1395 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر بخواهی اقتصادی باشه یعنی برای یک نفر حداقل ماهی دو میلیون تومان در آمد داشته باشه به شرط وجود آب و زمین و یه امتیاز برق حدودا با 30 میلیون میشه پرورش ماهی خوراکی مثل قزل آلا و کپور شروع کرد.البته قزل آب بیشتری میخواد و محدوده دمای 13 تا 18 درجه.کپور البته آب کمتری میخواد و دمای بالای 18 مناسب تر هست.در زمینه ماهی تزیینی هم میشه کار کرد و نیاز به تجربه بیشتری نسبت به خوراکی داره چون اولا تعداد گونه ها زیاد هست و دوما بحث تکثیر مطرحه که کمی تخصصی هست البته جهاد کشاورزی دوره داره و خیلی کمک میکنه و بیرون هم میتونید شاگردی کنید و فنی حرفه ای هم دوره داره.در صورتی که بخواهید ماهی تزیینی شروع کنید تو یه زیر زمین هم میتونید کار کنید و حدودا 10 میلیون هم برای ابتدای کار سرمایه گذاری کنید و اما کار دیگه پرورش تیلاپیا هست که میتونید اون رو هم داخل یه زیر زمین تولید کنید چون به آب کمتری نیاز داره و علاوه بر اون چون دمای آب بالاتر هست فیلتر های بیولوژیک جواب بهتری میده و میتونه بخش اعظمی از آب برگشتی رو احیا کنه.شما اصول رو رعایت کنید متریال رو میشه از انواع ارزان قیمت هم استفاده کرد برای این مورد آخر حداقل 20 میلیون نیاز هست.بعدا میتونید توسعه بدید.وام اقتصاد مقاومتی هم به کسانی که مدرک داشته باشند و بروند جهاد کشاورزی آزمون بدند بهشون تعلق میگیره.البته نیاز هست که راه اندازی این کار کاملا دقیق و با مشورت انجام بشه ولی جای نگرانی نیست بنده هر کمکی از دستم بیاد دریغ نمیکنم و دوستانی که تمایل دارند بعد از مشورت و تحقیق میتونند اینجا پیام بدند و من طرح رو براشون اماده کنم.البته این حداقل کار هست.کسانی که منبع آبی خوب داشته باشند میتونند طرح های بزرگتر تا 1000 تن در سال هم اجرا کنند.خوبی این کار اینه که با هر سلیقه و توان مالی میتونید شروع کنید و باقی کار دیگه به همت خودتون بستگی داره.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راجع به بازار این کار بگم خیلی عالی هست یعنی شما هر چقدر ماهی داشته باشید فورا از شما میخرند و پول نقد میگیرید یعنی عرضه نسبت به تقاضا خیلی عقب هست چون امکان تولید این محصول در همه جا وجود نداره و کار نسبتا تخصصی هست.اگر خرده فروشی بتونید راه اندازی کنید که حداقل کیلویی 2 تا 3 هزار تومان گرونتر میتونید بفروشید و علاوه بر تولیدات خودتون میتونید تولیدات دیگران و گونه های دیگر رو هم بفروشید.اصلا از ابتدای کار میتونید وارد حوزه فروش بشید.این کار هم قسکت های زیادی داره از تولید خوراک آبزیان تا تکثیر بچه ماهی و پروار بندی و دلالی و خرده فروشی .دیگه هر شخصی با توجه به امکانات و موقعیت جغرافیایی که داره میتونه یکی از این گزینه ها رو انتخاب کنه.بعضی اشخاص در کنار جاده مزارعی دارند و علاوه بر تولید و فروش و عرضه ماهی کبابی هم درامد خوبی برای اونها داشته در شمال کشور و در جاده های منتهی خیلی از این موارد دیدم.

یکشنبه 10 بهمن1395 - 9:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure