انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 8:25am

پاسخ به موضوع  [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مال باختگان 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان
یه سوال؟
اگه کسی بهمون یه فلزیاب بفروشه و ادم بدونه که سرش کلاه گذاشتن , بعد بری از طرف شکایت بکنی چه اتفاقی میفته؟

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

شنبه 4 دی1395 - 11:00am

هیچ کاری نمیتونی بکنی داداش متاسفانه . باید حواس تو از اول جم می کردی .منم مثل تو قربانی شدم تو تاپیک تی ال یه نفر به اسم سامان دلیری با نام کاربری saman001 تقریبا 500 تومن منو با دوز و کلک و فریب خورد . البته منم سادگی نکردم ایشون اینقدر به قرآن و خدا و پیامبر و... قسم خورد که تی الم 4 متر می زنه منم اعتماد کردم و چوب شو خوردم هیچ وقت هیچ دستگاهی هم نفرستاد . الانم میدونم با یه نام کاربری دیگه میاد سایت و این پست منو میخونه و از همینجا توف میندازنم بهش.

شنبه 4 دی1395 - 12:01pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
درود بر شما
دستگاه دستساز رو از هر کس و هر جایی نباید خرید , فلزجو با اینکه دستساز هست ولی مهندس حمید صبح تا شب اینجا پاسخگو هست و تا جایی هم که میتونند بچه ها رو راهنمایی می کنند تا خودشون اگر مونتاژ بلد هستند بسازنن پس صد در صد با یک دستساز معمولی متفاوت خواهد بود چون با تلاش مهندس و تجربه دوستان سعی در بهینه سازی اون شده و چه افرادی که همین فلزجو رو با باکس های خوشگل به قیمت گزاف نمیفروشند
در مورد سیستمهای شرکتی هم همینطور نباید به هر کسی اعتماد کنید ,فروشنده ها به خاطر سود بیشتر مثلا در جی پی باتری ,کابل و لوپ جعلی و کیفیت پایین به مشتری میدن یا سیستمهای جعلی KXS رو به جایی محصولات اکوریت و او کا ام به ملت میفروشند ,در مورد سیستمهای شرکتی هر سوالی قبل از خرید داشتید در تلگرام با بنده در ارتباط باشید تا در دام شیادان و کلاهبردان نیافتید

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

شنبه 4 دی1395 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان با توجه به اینکه کشف دستگاه به تنهایی فقط به ضبط دستگاه ختم میشه

اگه مثلا از یه فروشنده شکایت کنیم چه حکمی صادر میشه

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

شنبه 4 دی1395 - 5:57pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
به خصوصی مراجعه بفرمائید خدمتتون عرض میکنم چکار کنید

لا اله الا هو

شنبه 4 دی1395 - 6:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تنها نوشته است:
هیچ کاری نمیتونی بکنی داداش متاسفانه . باید حواس تو از اول جم می کردی .منم مثل تو قربانی شدم تو تاپیک تی ال یه نفر به اسم سامان دلیری با نام کاربری saman001 تقریبا 500 تومن منو با دوز و کلک و فریب خورد . البته منم سادگی نکردم ایشون اینقدر به قرآن و خدا و پیامبر و... قسم خورد که تی الم 4 متر می زنه منم اعتماد کردم و چوب شو خوردم هیچ وقت هیچ دستگاهی هم نفرستاد . الانم میدونم با یه نام کاربری دیگه میاد سایت و این پست منو میخونه و از همینجا توف میندازنم بهش.

عزیز برادر من چقدر تلفنی بهت گفتم تا 3.20 روی تی ال حساب باز نکن و نخر باز رفتی خریدی؟!!! :(
البته میشه با یه سری دستکاری تو قسمت تایمینگ یا پیش تقویت به 4 متر هم رسوند.ولی چون انالوک هستش ارزش نداره روش وقت گذاشت

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 4 دی1395 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
به خصوصی مراجعه بفرمائید خدمتتون عرض میکنم چکار کنید

خوب سینه دژ جان به ماهم بگو ما هم بفهمیم اصلا چرا کسی در مورد قانون وجرایم و حکم مربوط به فلزیاب پستی نمیزنه تا حداقل حکم کاری که میکنیم رو بفهمیم

شنبه 4 دی1395 - 10:45pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خوب قانون حمل - ساخت - نگهداری - خرید - فروش و استفاده رو براتون میزارم
خودتون متوجه خواهید شد که مقدار تخلف و مقدار دقیق مجازات در بعضی از بندها مشخص نیست و بعضی بندها با بندهای دیگر همخوانی ندارد .
این یعنی اینکه : هرجور دلشون بخواد عمل میکنند :ymhug:

بنده توی پرانتز سعی میکنم توضیحاتی خدمتتون عرض کنم و این توضیحات به هیچ وجه مبنی بر تحریک کسی برای تخلف نیست

پیام های آموزشی و هشدار دهنده یگان حفاظت به شرح زیر است:

1-اشخاصی که اشیای عتیقه را از کشورخارج سازند، به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم می‌شوند.
( باضافه ی توقیف و فروش اموال شخصی به نفع دولت به جرم چیزهایی که از دست رفته )

2-خروج اشیاء عتیقه ثبت شده در فهرست آثار ملی جریمه حبس از 6 ماه تا یک سال را دربر‌ دارد.
( چطور اشیای عتیقه ی بی نشان ، باارزش تر از اشیای عتیقه ی ثبت شده هست ؟ که حکم اون 6ماه تا 2 ساله و حکم این 6ماه تا 1 ساله ؟ )

3-اشخاصی که بدون اذن مراجع ذیصلاح نقوش و آثار مذهبی و ملی را تخریب کنند به 1 تا 10 سال حبس محکوم می‌شوند.
( از کی تابحال مسئولین خودشون دستور تخریب آثار رو میدن ؟ مگر مسئول نگهداری هستند یا مسئول تخریب ؟ )

4-حفاری به قصد بدست آوردن اشیای عتیقه و آثار تاریخی مطلقا ممنوع و جرم محسوب می‌شود.
( اگر حفاری بشه و چیزی پیدا نشه ، مجازاتش چقدره ؟ هیچی یا دلخواهی ؟ )

5-اشخاصی که مبادرت به مرمت و تعمیر و تغییر آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی مبادرت کنند به جبران خسارت وارده محکوم می‌شوند.
( مرمت و تعمیر کار شماست ، تغیرش رو قبول دارم )
6-کاشف اشیای عتیقه و آثار ملی در ملک شخصی مکلف است در اسرع وقت سازمان میراث فرهنگی را مطلع کند.
( اگر ملک شخصی است پس اشیا هم شخصیه ، شما فقط میتونید بخرید یا جنس نزد صاحبش باشد و اجازه ی خروج از کشور ندید )

7-با تحویل اشیای عتیقه و آثار تاریخی مکشوفه حین انجام عملیات ساختمانی در ملک شخصی، معادل نصف بهای تقویم شده به کاشف تحویل می‌شود.
( بنده بغیر از شنیده ها ، بارها دیده ام و شخصا حضور داشته ام که اینطور نبوده و صاحب خانه بعد از تحویل سریع همه ی اشیا ، بازداشت شده و کار به چندین ماه زندان الکی و شکنجه ی بدنی رسیده برای اینکه نکنه چیزی رو از اشیا مخفی کرده باشه . و هیچ پولی هم به کسی پرداخت نکردن )

8-با تحویل فلزات قیمتی و جواهرات مکشوفه حین انجام عملیات ساختمانی در ملک شخصی، معادل دو برابر بهای روز ماده خام به کاشف تحویل می‌شود. ( اینهم با قانون بالایی فرقی ندارد بجز اینکه دروغشون 2 برابر شده )

9-هرشی که بیش از یکصد سال از تاریخ ساخت آن گذشته باشد،عتیقه محسوب می‌شود.
( این قانونشون واقعا خیلی احمقانه است . صبر کنید حداقل فلز یونیزه بشه بعد تصاحب کنید =)) طرفای ما تو هر خونه رو که بگردی دهها اشیای عتیقه ی ارثی و غیره پیدا میشه که سن متوسط 300 ساله وبیشتر دارن )

10-سازمان میراث فرهنگی مدعی خصوصی و شاکی تمامی جرایم و حفاری‌های غیرمجاز است.
( اما وقتی افرادی از جاهای دیگر ، بصورت غیرقانونی وارد عمل میشن ، میراث نمیتونه از اجناس خودش هم پشتیبانی کنه . همانطور که سالانه دهها گنج بزرگ طرفای ما پیدا میشه و هیچ وقت ، هیچ کدام ،در هیچ موزه ای مشاهده نخوایم کرد . مگر اینکه مردم زیادی قبل از اونا سربرسند و فیلم بگیرن و اونا مجبور بشن چند تا از کوزه ها رو ( پس از تخلیه) بزارن تو موزه . موزه ی ما شده سفالستان )

11-جریمه تخریب اشیای و اماکن تاریخی و ملی 2تا 10 سال حبس است.
( طبق چه ملاکی 2 تا 10 سال تعین میشه ؟ بعضی تخریبها به چند ابد داغش تموم نمیشه و بعضی فقط یه خراشه . باید طبق میزان تخریب باشه نه دلخواهی قاضی )

12-جریمه حفاری در اماکن تاریخی و ملی 3 سال حبس است.
( دقیقتر مشخص کنید که اماکن ثبت شده با اماکن الکی قاطی نشن . و میزان حفاری و قصد حفاری تاثیر داشته باشه . یارو طرفای ما تو روستاست ، مزرعه ی کشاورزیش جز قلعه هست و گاهگاه جنس درمیاد . میراث اومده میگه حق نداری کشاورزی کنی . خوب شما که میگید برای اشیای پیدا شده پول میپردازید ، پول نمیخوایم نوش جونتون ، زمین شخصی رو تصاحب نکنید که رزق زن و بچه روشه . راست میگید زمین رو بخرید یا یکی دیگه تحویل بدید . یارو میترسه کلنگ به زمین خودش بزنه برای کشاورزی ! )

13-ورود هر نوع دستگاه فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی است.
( اگر اینطور است لطفا اون شرکتهای همکارتون رو ببرید زیر نظر خودتون که اینقدر سر مردم کلاه نزارن . چطور یک شرکت اسم و رسم دار ، بدون مجوز شما دستگاه میفروشه و شما خبر ندارید و بعد از خبر بازهم شرکت پابرجاست ؟ )

14-مجازات حفاری غیرمجاز در تپه‌های باستانی 3 سال حبس است.
( تپه اگر باستانی هست خوب ثبتش کنید . یک کارشناسی میخواد و یک تابلوی ممنوع )

15-تجاوز به عرصه تپه‌ها و اماکن و اراضی تاریخی یکی از انواع جرایم عایه میراث فرهنگی است.
( تکراری و بیمورد )

16-تبلیغ، خرید و فروش و نگهداری و استفاده از دستگاه‌های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی است.
( اونوقت اون اشخاصی که برای شغلشون فلزیاب میخوان مثلا لوله کش ها و غیره ، چرا نباید از دستگاه دستساز خودشون استفاده کنند . باید بیان کلی پول بدن به دستگاههای شرکتی شما و 15 سانتیمتر برد داشته باشه ؟ پول میدیم ، سیستم دستساز رو کارشناسی و تائید کنید . ما اصناف فنی ، به فلزیابی احتیاج داریم که جوابگو باشه )

17-مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب در حفاری غیر مجاز، علاوه بر ضبط و توقیف دستگاه، معادل 1 تا 3 سال حبس است.
( کاش همین بود و چیزهای دیگری را زورکی ثابت نمیکردید )

18-هرگونه تبلیغ انواع دستگاه‌های فلزیاب از طریق رسانه‌های عمومی با مجوز سازمان میراث فرهنگی امکان‌پذیر است.

19-خرید و فروش انواع دستگاه‌های فلزیاب فقط با مجوز سازمان میراث فرهنگی امکان‌پذیر است.
( اگر شخصی واقعا در شغلش به فلزیاب احتیاج داشته باشد ، دستگاههای مربوط کارایی ندارند و شما دستگاههای کارا را فقط به پیمانکارها و مهندسین زمین شناسی و معدن شناسی اجازه میدین . ملت هم ناچارا دست به خرید فلزیاب دستساز ارزان و کارا میزنند )
20-حمل و نگهداری و استفاده از انواع دستگاه‌های فلزیاب فقط با مجوز سازمان میراث فرهنگی امکان‌پذیر است.
( برای کسانی که علاقمند به الکترونیک هستند و باید بسازند چه راهکاری اندیشیده اید ؟ ما احتیاج داریم که بسازیم و در محیط بیرون آزمایش کنیم و برای بیرون بردن شما جرم حمل گذاشتید . آیا در برابرش ، در سازمان ، قسمتی را برای مجوز ساخت و حمل و آزمایش برای علاقمندان و دانشمندان در نظر گرفته اید یا فقط ضبط و زندان دارید ؟ )
21-مجازات حمل، نگهداری و استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز سازمان میراث فرهنگی تخلف محسوب و منجر به توقیف و ضبط دستگاه می‌شود.
( ضبط دستگاه قبول اما ضبط شخص خیر )

پس به این نتیجه میرسیم که حمل و نگهداری و ساخت و خرید و فروش و استفاده ی فلزیاب بمنظور تخریب یا از بین بردن یا خارج کردن یا فروش اشیای عتیقه کار بدی هست و فرد مجرم باید مجازات بشه . ما هم همه ی اینها رو قبول داریم . اما میراث باید قوانین دقیقتری وضع کند و خودش هم اون قوانین رو رعایت کنه بعد از مردم انتظار حفظ آثار داشته باشه . و حقوق شخص پیدا کننده رو پرداخت کنه . مطمئنا بعدش کسی دنبال خریدار نمیگرده و چه بهتر که آثار پیدا بشن چون میراث هزینه ی کاوش حتی 10 درصد از اماکن ایران را ندارد و نخواهد داشت . وقتی جایی پا میزنی به زمین عتیقه میاد بیرون و میراث بعد از سالها هنوز سر نزده و بودجه ی کاوش نداره ، اونوقت از مرد عادی چطور انتظار دارید که روی زمین عتیقه ببینند و برندارند . شما باید بیاد کاوش کنید نه اینکه مردم کاوش کنند شما ازشون بگیرید . وظیفه ها جابجا شده)
ضمنا بنده نه اهل حفاری هستم نه خرید و فروش . فقط به الکترونیک و علم قدیم علاقه دارم . و بدون شک بسیاری از کاربران همینطور هستند و هیچکدام دوست نداریم که حتی یک عتیقه ی بی ارزش سفالی از کشور عزیزمون خارج بشه و دست بیگانگان و دشمنان بیفتد . بشرطی که اگر چیزی پیدا شد حقوق قانونی پیدا کننده پایمال نشه و بعدش جنس را در موزه داشته باشیم و غیب نشه . همین :ymhug:

لا اله الا هو

یکشنبه 4 دی1395 - 12:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
واقعا قوانین نوشته شده گاهی مغز آدمو میترکونه از بس تضاد دارن یا حقیقی نیستن یا خودشونم نفهمیدن چی نوشتن عجیبه عجیب افراد عادی که حقوق نخوندن متوجه میشن که فلان قانون مثل همین قانون میراث فرهنگی صدها اشتباه داره اما اونایی که مینویسنش چطور نمیدونن قانونشون مثلا ایراد داره یا شفاف نیست یا عادلانه نیست؟ کسی واقعا میتونه جواب منو بده که چرا؟
تجربه خودم که قبلا هم گفتم دستگاه فلز یاب تو جعبه ماشین کشف شد و در نهایت برای فرد تعهد نامه گرفتن و دستگاه رو ظبط کردن
اما اگر دوستان حقوقی در انجمن داریم لطفا کمک کنید جواب چند تا سوال رو بگیریم و رو این قضیه بحث کنیم

1- منو در آن واحد با اشیا عتیقه گرفتن ،من میگم همین الان (مثلا دیشب)پیدا کردم و دارم میرم تحویل بدم به میراث ، واونااگه نتونن بفهمن که من تو کاوش و حفاری بدست آوردم و مدرکی گیر نیارن پس با این حساب طبق قانون خودشون باید جرمی برای من لحاظ نشه درسته؟
2-داریم حفاری میکنیم و هیچی جز بیل و کلنگ نداریم ،حالا یا ملک خودمونه یا مال مردم وقتی من میگم هدفم حفاری اشیا نبوده ،مثلا زمین خودمه دارم کشاورزی میکنم؟یا زمین حاشیه شهر وروستا بوده میخواستم مثلا دعای فلان دعا نویس روکه گفته یک متر بذارمش زیر خاک رو چال میکنم یا هر هدف دیگه ، اولا آیا اینجا من حفار غیر مجاز هستم یا نه و اگه هستم چرا؟
3-دارم صد متری یا روی یک تپه ثبت شده کار میکنم و وقتی منو میگیرن جرم حفاری معمولی رو نمیدن میگن توتپه ثبت شده حفاری کردی دفاع فرد هم اینه که من نمیدونستم این تپه ثبت شده بوده جرم حفاری غیر مجاز رو قبول دارم اما من اگه میدونستم تپه شما ثبت شده بوده حفاری نمیکردم اینجا میخوان چه تصمیمی بگیرن و کدام جرم رو به طرف بدن؟
از یک سال تا ده سال برای همه فاصله زیادیه پس کاملا اختیاری میشه و قاضی دلش بخواد(پارتی بازی بکنه) هر کاری میتونه بکنه پس اگه شما میخواین برای کسی که یک ریتون خارج میکنه با کسی که صد ریتون خارج میکنه تفاوت بذارین پس بگین بین مثلا 3تا 5 سال برای خارج کننده عادی و مثلا 10 سال برای خارج کننده عمده و باند بزرگ که فاصله اونها منطقی باشه یک تا ده سال برای همه خارج کننده ها منطقی نیست یعنی حداکثر فاصله ایی که میشده و حداکثر باز بودن دست قاضی رو گذاشتین(ودر عمل میشه خارج کننده یک ریتون رو به ده سال محکوم کرد و خارج کننده صد ریتون رو که مثلا رشوه داده رو راحت به یک سال محکوک کرد و کار قاضی هم کاملا قانونی باشه)

(چرا برخی شر کتها میفروشن در حالیکه فروش مجوز میخواد حالا فرضا کا ایس آ س مجوز داره چرا موقع خرید به همه میفروشه و مجوز میراث رو از خریدار نمیخواد ؟ و چرا بیشتر خریداراش یعنی صد درصد خریدارای همچین شر کت هایی افراد عادی و اکثرا بی تجربه و فریب خورده هستند چرا به این شرکتها نمیگین که بدون مجوز از میراث حق ندارن به افراد بی مجوز میراث بفروشین؟ و عملا فروش رو برای این افراد آزاد گذاشتین؟

چرا نمونه های عملی دو برابر بها یا نیم بهای جنس ا فرادی که تحویل دادن رو باز تر و رسانه ایی نمیکنین تا مردم نترسن و بیارن تحویل بدن؟

اگه یک محقق و پژوهشگر یا یک مهندس الکترونیک رو بگیرن در حالت عادی دستگاه رو ظبط میکنن و در حالت دستگاه با حفاری زندان هم داره خب محقق میخواسته بدونه دستگاه زیر خاک چطور عمل میکنه و حفاریش برای اشیا نبوده اینو کی تشخیص میده؟

یکشنبه 5 دی1395 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر از سینه دژ جان وسایر دوستان
این قانون بیشتر به طنز شبیه هست تا قانون حالا اینارو مطمئنید فرد باسوادی نوشته یا دیپلم ردی بوده هرچند اول ابتدایی هم اشکالات این قانون رو میفهمه

یکشنبه 5 دی1395 - 3:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure