انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 7:21pm

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 ردیابی دستگاهها؟ 
نویسنده پیغام

سلام اساتید ببخشید سوالم اینه که چه دستگاه هایی با چه شرایطی قابلیت ردیابی توسط حالا پلیس ایران یا مقامات رو دارن؟خواهشا کسانی که اطلاعات دقیق دارن بفرمایند
با یکی از برادرا که سطحش بالا بود ارتباط داشتم میگفت موبایل حتی اگه باطریشم روش نباشه و تا نیم متریش باطریش قرار داشته باشه میتونن ردیابی کنن. من که باور نکردم
1-ایا یک گوشی که قبلا فلان سیم کارت روش بوده و مثلا پلیس اون شماره رو بلده و سریال گوشی رو هم داره ولی الان اون سیم کارت روی گوشی نیست قابلیت ردیابی (یعنی بدونن توی چه نقطه ایی در حال حاضر وجود داره) رو داره ؟ و مهمتر اینکه اگه همون گوشی خاموش باشه چی بازم میشه جاشو پیدا کرد؟یا باطری روش نباشه؟
2-آیا دستگاه هایی مثل لب تاب یا کامپیوتر یا تبلت که مثلا قبلا باهاشون به نت وصل شدین و اطلاعات اون سیستم ها رو پلیس هم داره رو بدون وصل بودن به شبکه و فقط خود این دستگاه ها قابل ردیابی هستند؟یعنی میتونن بگن فلان لب تاب الان تو فلان نقطه قرار داره؟
ممنون میشم کسی اطلاعات داره بگه

شنبه 8 اسفند1394 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود ....بله گوشی از طریق کد مخابراتی منحصر به فرد همون imEi
براحتی قابل ردیابیه حتی اگه سیمکارت چندین بار عوض بشه ....ولی باطری روش نباشه به هیچ عنوان قابل ردیابی نیست.....تبلت و لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی اگه بخوان هم میتونن مشخص کنن که چه سایتهایی رو باز کردین....ولی معمولا با حکم دادگاه دخالت میکنن ....در مورد اطلاعات نمیشه گفت گه همه اطلاعاتت ظبت میشه یا همه اطلاعاتت رو دارن ولی اگه بحث امنیتی باشه و روت زوم کنن میتونن بیشتر اطلاعاتت رو بدست بیارن

یکشنبه 9 اسفند1394 - 2:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kamangir نوشته است:
براحتی قابل ردیابیه حتی اگه سیمکارت چندین بار عوض بشه ....ولی باطری روش نباشه به هیچ عنوان قابل ردیابی نیست.....تبلت و لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی اگه بخوان هم میتونن مشخص کنن که چه سایتهایی رو باز کردین....ولی معمولا با حکم دادگاه دخالت میکنن ....در مورد اطلاعات نمیشه گفت گه همه اطلاعاتت ظبت میشه یا همه اطلاعاتت رو دارن ولی اگه بحث امنیتی باشه و روت زوم کنن میتونن بیشتر اطلاعاتت رو بدست بیارن

البته لپ تاپ و تبلت و امثال اون رو بدون وصل شدن به شبکه یا نت نمیشه ردیابی کرد . چون فرستنده نیستن و هیچ سیگنالی رو مخابره نمیکنن . در اصل از طریق همون خطی که به اینترنت وصل میشن میتونن مکانش رو پیدا کنن. در مورد گوشی هم فکر نکنم تا وقتی که سیمکارت روش نباشه قابل ردیابی باشه . البته این نظر من بود.

سه شنبه 11 اسفند1394 - 10:57am

pejhvak نوشته است:
kamangir نوشته است:

البته لپ تاپ و تبلت و امثال اون رو بدون وصل شدن به شبکه یا نت نمیشه ردیابی کرد . چون فرستنده نیستن و هیچ سیگنالی رو مخابره نمیکنن . در اصل از طریق همون خطی که به اینترنت وصل میشن میتونن مکانش رو پیدا کنن. در مورد گوشی هم فکر نکنم تا وقتی که سیمکارت روش نباشه قابل ردیابی باشه . البته این نظر من بود.

اون برادر بالا میگفت گوشی خالی هم ردیابی میشه اون تازه میگفت باطری روش نباشه بازم ردیابی میشه(که البته اینو دیگه باور نکردم)
من میخوام بدونم این وسیله ها جی پی اس یا موقعیت یابی چیزی ندارن که اگه سیم کارت روشون نباشه یا خاموش باشن یا به نت وصل نباشن قابل پیدا شدن هستند یا نه؟
(دوستان تعمیر کار موبایل لطفا )

سه شنبه 11 اسفند1394 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
hamed97 نوشته است:
pejhvak نوشته است:
kamangir نوشته است:

اون برادر بالا میگفت گوشی خالی هم ردیابی میشه اون تازه میگفت باطری روش نباشه بازم ردیابی میشه(که البته اینو دیگه باور نکردم)
من میخوام بدونم این وسیله ها جی پی اس یا موقعیت یابی چیزی ندارن که اگه سیم کارت روشون نباشه یا خاموش باشن یا به نت وصل نباشن قابل پیدا شدن هستند یا نه؟
(دوستان تعمیر کار موبایل لطفا )

نه دوست من خالی بسته تنها امکان اینه که احتمال بدن بعد از خاموش کردن موبایل شخص تا مدتی همون حوالی باشه والا که گوشی بعد خروج باطری بدونه انرژی میشه یه تیکه سنگ وطبق قوانین فیزیک برای انجام هر کاری باید انرژی صرف بشه بدونه باطری یه گوشی هیچ فرقی با یه تیکه سنگ نداره مخصوصا که گوشی هم ساخت اینا نی که حالا مثلا توش یه شیطنتی هم کرده باشن [-X

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 24 اسفند1394 - 11:09pm

یه نکته خیلی مهم
اگه گوشی ساده موبایل بدون سیم کارت هیچ راه ارتباطی با دنیای بیرون نداره پس چطور میشه که بدون سیم کارت میشه حتی با 110 و سایر شماره های ضروری تماس هم برقرار کرد پس این گوشی بدون سیم کارت هم یه ارتباطی با بیرون خواهد داشت
دوستان لطفا اگه اطلاعات واقعی دارید کمک کنید

سه شنبه 10 فروردین1395 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

گوشی اندروید و مخصوصا مارک سامسونگ حتی بدون باطری و اگر باطری از خود گوشی جدا بشه می شه ردیابی کرد و گوشی های قدیم اگر باطری رو جدا کنند نه نمی شه در گوشهای اندروید جدید و مخصوصا سامسونگ یه چیپ الکرونیکی درست زیر برچسب و روکش باتری وجود داره که مستقیم وصل شده به مثبت و منفی باطری و اصلا هم مشخص نمیشه با این چیپ که منحصر به اون دستگاه و بارکد خاص اون دستگاه هستش میشه گوشی رو و مکان باطری چه متصل به گوشی باشه و نباشه مشخص کرد :-?
البته کار هر کس نیست مختص افراد خاص و ... :p

انها قادرند، زيرا مي پندارند كه قادرند.

«ورژيل»

سه شنبه 10 فروردین1395 - 3:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

https://www.facebook.com/12464479094822 ... 187067675/

«ورژيل»

سه شنبه 10 فروردین1395 - 3:06pm

جناب سردار ممنون از شما
من با وجودی که گفته بودم که کسانی که اطلاعات دقیق دارن جواب بدن چون اگه یک نفر دقیق اطلاعات داشته باشه و بگه بهتره تا صدها نفر بر اساس شنیده ها یا حدس یا ... نظرشونو بگن
اما باز هم متسفانه جوابهایی کاملا بر عکس هم دریافت کردم و نفهمیدم باطری جدا باشه ردیابی میشه خاموش باشه چی و ....

سه شنبه 10 فروردین1395 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تویه لینک که ارسال کردم کاملا مشخص هستش و به صورت عملی این چیپ رو از باطری جدا میکنه می تونید خودتون ببینید

«ورژيل»

سه شنبه 10 فروردین1395 - 3:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yozar30f و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure