انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:06am

پاسخ به موضوع  [ 149 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 15  بعدی
 طراحی و ساخت هواپیمای تک سرنشین 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اسدف جان دیدم خیلی جالب درست کرده بود فقط شاسی رو از چی ساخته به نظرم اهن میومد اگه از الومینیوم یا قوطی میزد سبکتر میشد در کل دمش گرم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 16 آذر1394 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
اسدف جان دیدم خیلی جالب درست کرده بود فقط شاسی رو از چی ساخته به نظرم اهن میومد اگه از الومینیوم یا قوطی میزد سبکتر میشد در کل دمش گرم

سلام
بهرام جان از اهن پروفیل ساخته بودند.تو قسمت دم افقی و عمودی الیواتور و رادر مشکل وجود داره باید حل کنند. بهشون زنگ زدم یه پیشنهای در مورد دم عقب به پسر عموش علی دادم ببینم چیکار میکنند.در ضمن بال اصلی حالت ایرفویل رو هم از دست داده و بال اصلی خیلی ساده ساخته شده و پرواز با این هواپیما کاملا خطرناک هستش البته اگه پرواز کنه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 17 آذر1394 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. منم این ویدیو رو دیده بودم که در صدد ساختش شدم. ولی با این وضعیتی که ایران داره اگر پروازکنم یا باموشک میزننم یا به جرم جاسوسی میگیرنم :D . خلاصه بی خیالش شدم. خیلی دوست داشتم که یه وسیله پرنده بسازم وبا اون پرواز کنم فوقش 10میلیون هزینش بشه یا کمتر . ولی ادم لذتشو میبره.
https://www.youtube.com/watch?v=zot7Gva0HpY

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

چهارشنبه 18 آذر1394 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
بهرام جان اینجا رو نگاه کن همشهری خودمون از سلماس هستش :D خیلی زحمت کشیدند اسکلت بدنه رو خوب در اوردند ولی بال اصلی حالت ایرفویل رو از دست داده و دم عقب الیواتور هم خوب در نیاوردند خطر ناکه واکنش سریعی داره در کل خیلی زحمت کشیدند. کل با کمی تغییرات در رادر و الیواتور راحت میشه پرواز داد :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
http://fogesabok.loxblog.ir/

سلام
من نمی دونم کدوم بی شرف بی خانواده رفته تو این وبلاگ با اسم کاربری من به این بنده خدا توهین کرده :(
هر کسی هستی خیلی ادم بی شخصیت و بی خانواده ای [-X :ymtongue:

سه شنبه 1 دی1394 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و درود بر دوستان عزیز :x

من نقشه یه مدل هواپیما رو برای دوستان گذاشتم که اگه بسازید میشه همین عکسی که ازش گذاشتم . دوستان در نظر داشته باشید
اگه بخواهید همین نقشه رو بخرید کتر از 60 هزار تومان کسی به شما نمیده چون شما رو مثل خانواده خودم میدونم گذاشتم برای علاقمندان هوا و فضا

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 7 دی1394 - 6:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به احتمال زیاد من این مدل رو شروع میکنم :D ;) چون زیاد هزینه نداره به جز موتور نهایت نهایت 5 میلیون که
اگه پوا ندارید میتونید یواش یواش شروع کنید اصلا عجله نکنید مثل خودم تو نقشه خوانی هم میتونم تا حدودی کمک کنم و اگه خودم جایی مشکل پیدا کردم انشالله مهندس حمید کمک کنه
مثل اینکه زبان انگلیسیش بد نیست :D بدنه هم میتونید از با لوله ها ی آلومینیوم آلیاژی 6061 T6 که خیلی محکم و سبک است کارکنید اطلاعات کامل این هواپیما رو تو پست بعدی میذارم

دوشنبه 7 دی1394 - 6:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشخصات هواپیما Affordaplane.
دهنه بال 27.5 فوت میشه=8.382 متر
سطح بال 117 فوت مربع =35.661602 متر مربع
طول 17.3 "فوت =5.27304 متر
حداکثر وزن ناخالص 540
وزن خالی 254
صندلی 1 نفر
موتور 35 یا 40 اسب بخار
برخاست ناحیه = 200 فوت 60 متر که به برای خلبانهای حرفه ای خوبه برای ما یک کیلومتر باشه بهتره :D
فرود ناحیه = 200 فوت
سرعت نهایی =VNE 85 مایل در ساعت 136 کیلومتر :-o :-BD =p~
سرعت معمولی =60/65 مایل در ساعت حدود 100 کیلومتر در ساعت
سرعت استال =27 مایل 43 کیلومتر در ساعت

منظور از استال واماندگی هواپیما هستش که اگه سرعتش زیر 44 کیلومتر در ساعت برسه هواپیما دچار واماندگی میشه و از این حالت بیرون اوردن مشکله و احتمال سقوط داره البته اگه انشالله خلبان حرفه ای شدید میتونید راحت از این حالت بیرون بیارید

دوشنبه 7 دی1394 - 6:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برای خلبانی هم به صورت خود اموز میشه یاد گرفت زیاد سخت نیست !!! البته نه اینکه روز اول سوا هواپیما بشید گاز بدید دو کیلومتر از زمین فاصله بگیرید بعد خدای نکرده سقوط ! :D اول با شبیه ساز Microsoft.Flight.Simulator.X.Steam_ شروع کنید تمرین کنید که اگه یاد گرفتید. تا حدود 50 درصد راه رو رفتید که اکثر خلبانان جهان برای شروع از این نرم افزار حرفه ای استفاده میکنند. من اینو دانلود کردم دارم یازده گیگ هستش. بعد از یاد گرفتن این نرم افزار تا دو سه هفته با هواپیمای خودتون :D حالت تاکسی تمرین کنید یعنی پرواز نکنید فقط تو زمین دور بزنید. بعدا سعی کنید. مثلا تا یک هفته فقط یک متر از زمین فاصله بگیرید بعدش دومتر . بعداز تمرینات زیاد و امادگی ذهن انشالله خلبان میشید :-o پول هم تو جیب شرکتها نریزید. و تمام مسولیت هم به عهده خودتون هستش اول ببینید ایا استعداد این کار رو دارید یانه اگه داشتید که هیچی و گرنه برید اموزشگاه خلبانی رو یاد بگیرید. موفق باشید.

دوشنبه 7 دی1394 - 7:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینو از یوتیوب دانلود کردم گذاشتم برای روحیه به علاقمندان این صنعت !!! هر جا هم به مشکل برخوردید سوال کنید کمک میکنم :ymhug:

http://www.uplooder.net/files/40d899aacad2186a3fc64273b42ecd41/My_Ultralight_flight_with_no_training.rar.html

دوشنبه 7 دی1394 - 7:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان فکر کنم دوباره بری سراغ ساخت :D من که میسازم و فیلم پرواز با خلبانی خودم رو اینجا میذارم :D دوستان توجه داشته باشید محل تمرین رو کوهستان و جاهای بیابانی انتخاب کنید. و بعد از یاد گرفتن هم به هیچ عنوان از رو شهر یا روستا پرواز نکنید. فقط جایی که جمعیت وجود نداشته باشید تمرین کنید تا خدای ناکرده اتفاقی برای کسی نیوفتده. موفق باشید.

دوشنبه 7 دی1394 - 7:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 149 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure