انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 9:39am

پاسخ به موضوع  [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 اکتشاف و ثبت و استخراج از معادن طلا 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
دراکثر موارد دیده شده که دوستان درحین کاوش به رگه های طلا ویا فلزات باارزش برخورد نموده اند.
اینجا لازم دیدم این بحث رو مطرح کنم با توجه به قانونی بودن این موضوع دوستان درمورد مراحل کشف و ثبت این موارد راهنمایی لازم رو بکنند.

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
تهم نوشته است:
با سلام
دراکثر موارد دیده شده که دوستان درحین کاوش به رگه های طلا ویا فلزات باارزش برخورد نموده اند.
اینجا لازم دیدم این بحث رو مطرح کنم با توجه به قانونی بودن این موضوع دوستان درمورد مراحل کشف و ثبت این موارد راهنمایی لازم رو بکنند.

سلام شما مظمئنی هستید به رگه های از طلا رسیدید چون اهن و گوگرد تشکیل پیریت می دهند و اونم خیلی شبیه طلا هست و خیلی زیاد تو ایران پیدا می شه در هر صورت شما نیاز به یک کارشناس معدن داری اگر هم نتونستی پیدا کنی میروی خانه صنعت و معدن شهر یا استانتون اونها برات یک کارشناس معرفی می کنند باید نقشه های منطقه با نقشه های رگه های زمینی اون تهیه بشه و طرح توجیهی اون اماده بشه تا برای تشکیل پرونده و صدور پروانه بهره وری و استخراج . بعد یه سری کارشناس میاند برای اینکه ببیند معدن تو چه منطفه ای هست ملیه یا شخصی یا لم یزرع بعد می مونه محاسبه سهم دولت و غیره که کاری به شما نداره و میگن فلان مبلغ رو واریز کن باید تو یکی دو ماه از این معدن استخراج بشه یعنی ماشین های معدن و زیر ساخت ها رو بسازی اما نشر من اینه دنبال معدن سنگ گرانیت باشی خیلی بهتره درصد موفثیت هم خیلی بالاتره اما همین زیر ساخت ها و ادوات دهن آدمو سرویس میکنه یعنی سخت ترین حالت ثبت اون همینه راستی اگه نتونستی بعد از سه ماه از معدن بهره برداری بکنی معدن از مالکیت شما درمیاد و به مالکیت دولت میرسه در کل کاریه که 600 تا 800 میلیون هزینه داره تازه این برای معدن گرانیته برای طلا این جور که شنیدم تو موته اصفهان از هر تن حاک و سنگ 3 گرم طلا بیرون میاد یعنی چند میلیارد هزینه برای بهره برداری
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 8:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bantama نوشته است:
تهم نوشته است:
با سلام

سلام شما مظمئنی هستید به رگه های از طلا رسیدید چون اهن و گوگرد تشکیل پیریت می دهند و اونم خیلی شبیه طلا هست و خیلی زیاد تو ایران پیدا می شه در هر صورت شما نیاز به یک کارشناس معدن داری اگر هم نتونستی پیدا کنی میروی خانه صنعت و معدن شهر یا استانتون اونها برات یک کارشناس معرفی می کنند باید نقشه های منطقه با نقشه های رگه های زمینی اون تهیه بشه و طرح توجیهی اون اماده بشه تا برای تشکیل پرونده و صدور پروانه بهره وری و استخراج . بعد یه سری کارشناس میاند برای اینکه ببیند معدن تو چه منطفه ای هست ملیه یا شخصی یا لم یزرع بعد می مونه محاسبه سهم دولت و غیره که کاری به شما نداره و میگن فلان مبلغ رو واریز کن باید تو یکی دو ماه از این معدن استخراج بشه یعنی ماشین های معدن و زیر ساخت ها رو بسازی اما نشر من اینه دنبال معدن سنگ گرانیت باشی خیلی بهتره درصد موفثیت هم خیلی بالاتره اما همین زیر ساخت ها و ادوات دهن آدمو سرویس میکنه یعنی سخت ترین حالت ثبت اون همینه راستی اگه نتونستی بعد از سه ماه از معدن بهره برداری بکنی معدن از مالکیت شما درمیاد و به مالکیت دولت میرسه در کل کاریه که 600 تا 800 میلیون هزینه داره تازه این برای معدن گرانیته برای طلا این جور که شنیدم تو موته اصفهان از هر تن حاک و سنگ 3 گرم طلا بیرون میاد یعنی چند میلیارد هزینه برای بهره برداری
با تشکر

:ymapplause: :ymapplause: @};-

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اخه من کی گفتم به رگه طلا رسیدم؟ :-?
ولی درهر صورت راهنمایی خوبی کردید.
ژنرال عزیز از راهنمایی شما هم بینهایت سپاسگذارم. :D

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 10:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
طبق قانون جدید حق استخراج طلا رو به بخش خصوصی نمیدن. فقط دست دولته. مراحل ثبت معدن هم به این راحتی ها نیست. خیلی زمانبر و پر هزینه هستش. ولی جواز استخراج مواد معدنی دیگه مثل آهک گچ سیلیس باریت و ..... میدن و باید برای شروع کار حدود 30میلیون پول باد آورده داشته باشین. اگه حتی معدن طلا نباشه و پیریت هم باشه به دلیل کانی های پرارزش همراهش ارزش زیادی داره و از اون در صنایع متعددی استفاده میشه. در مورد معدن گرانیت هم که دوستمون فرمودن باید بگم که تمام معدن داران گرانیت به دلیل شرایط جدید بازار ورشکسته شدن. در کل پولی که توی معدنه خیلی بیشتر از صد تا دفینه هستش. خلاصه هر کی فکر میکنه جایی رو بلده که معدنه بگه تا در حد توان کمکش کنم.
یا علی

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

dust نوشته است:
سلام
طبق قانون جدید حق استخراج طلا رو به بخش خصوصی نمیدن. فقط دست دولته. مراحل ثبت معدن هم به این راحتی ها نیست. خیلی زمانبر و پر هزینه هستش. ولی جواز استخراج مواد معدنی دیگه مثل آهک گچ سیلیس باریت و ..... میدن و باید برای شروع کار حدود 30میلیون پول باد آورده داشته باشین. اگه حتی معدن طلا نباشه و پیریت هم باشه به دلیل کانی های پرارزش همراهش ارزش زیادی داره و از اون در صنایع متعددی استفاده میشه. در مورد معدن گرانیت هم که دوستمون فرمودن باید بگم که تمام معدن داران گرانیت به دلیل شرایط جدید بازار ورشکسته شدن. در کل پولی که توی معدنه خیلی بیشتر از صد تا دفینه هستش. خلاصه هر کی فکر میکنه جایی رو بلده که معدنه بگه تا در حد توان کمکش کنم.
یا علی

سلام
یکجایی در ارتفاعات سراغ دارم تاجایی که هست همش سنگهای اهنیه..ایا میشه بعنوان معدن ثبتش کرد؟

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
معدن سیلیسو میتونی بشناسی از عکس

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 1:14pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

ژنرال نوشته است:
dust نوشته است:
سلام
یا علی

سلام
یکجایی در ارتفاعات سراغ دارم تاجایی که هست همش سنگهای اهنیه..ایا میشه بعنوان معدن ثبتش کرد؟

سلام ژنرال جان . طبق قانون هر منابعی رو میشه ثبت کرد به جز اورانیوم و نفت.
ولی ثبت معدن فلزی خیلی پر هزینه هستش و باید پارتی داشته باشی تا بتونی پروانه استخراجشو بگیری. در کل میشه با سرمایه ای حدود 150میلیون گواهی اکتشافشو گرفت و به دولت فروخت که اونم آدم خودشو میخواد. من خودم خیلی دنبال معادن فلزی مثل سرب و روی رفتم ولی فقط خاک بازیهاش مال من بود و سازمان طرحامو رد کرد. ولی اگه به معدن علاقه دارین و در استانتون زیاد معدن غیرفلزی پیدا میشه میتونین با 30میلیون شروع بکار کنین و راحت هم مجوز میدن. اینم بگم که کار به شدت تخصصی هستش. انشاله سعی میکنم به صورت خلاصه مراحل ثبت معدن رو همینجا بذارم @};-

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 2:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محمد نوشته است:
معدن سیلیسو میتونی بشناسی از عکس

اگه عکس با کیفیت از خود سنگ داشته باشی و یه عکس از منطقه آره میشه ولی در مورد عیارش حتما باید آنالیز انجام بشه

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از دوستان خواهش میکنم اطلاعات غلط به مردم ندن . یا یکی رو بیش از حد به یه موضوع خوش بین میکنن که طرف بدون حساب و کتاب میره تو این کار

یا یکی رو جوری بدبین میکنن که برای همیشه میکشه کنار! در موردن معدن هم اینجوریه. اصول اولیه هر کاری چه معدن باشه یا زیرخاکی یا هر کار دیگه یکی هست .

در مورد معدن از اولین کار تا اخرین کارش رو بنده تجربه دارم و چند سالی مستمر وقتمو گذاشتم هر کسی سوالی داشت در حد توانایی میتونم کمک کنم

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

دوشنبه 21 مرداد1392 - 10:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure