انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 اردیبهشت1403 - 2:15am

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 هواپیمای بدون سرنشین 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان سلام به نظر شما اگه هواپیمای بدون سرنشین تو کار ما بدرد میخوره در خدمت هستم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 29 مهر1392 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سه سال پیش یک هواپیمای بدون سرنشین ساختم البته نه از این چینی ها که تو بازار میفروشن این هوا پیما من برای ساختش از چوب سه لا برای بدنه و چوب بالسا برای دم و بال اصلی که با کنترل الیواتور و رادر و الران هواپیما کنترل میشه که تو زمین صد متری راحت بلند و میشینه که سوختش از الکل متانول و روغن کرچک استفده میشه دو کیلومتر برد داره میشه زیزش دوربین نصب کرد تو باد هم به کارش ادامه میده با رادیو کنترل شش کاناله کار میکنه فقط من می خواستم اینو با جی پی اس هدایت کنم که دوربین نصب کنم تو خونه بشینم مثل اون rq170 فکر کنم بود تو خونه هداین کنم تا 10 کیلومتر هم برد داشته باشه :D البته فقط بفرستم تو جنگل بیابان که تو جی پی اس کمک میخوام من می خوام با جی پی اس هدایت کنم راهی به نظر شما میرسه :D

دوشنبه 29 مهر1392 - 5:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

به نظر من که خیلی خوبه ولی اگه یه هلیکوپتر بشه ساخت که یه دوربین دید در شب زیرش باشه خیلی خوب میشه ،میشه باهاش منطقه وسیعی رو کنترل کرد و اگه برادران نیروی انتظامی تشریف آوردند الفرار :D

دوشنبه 29 مهر1392 - 6:14pm
مدیر سایت
مدیر سایت

به مولا خیلی جدی گرفتین :D
بابا بیخیال ملت دراوردن بردن خوردن کسیم نپرسید تازه اونقدرم عمر کردن مردن حالا چه خبر شده واسه بیابون گردیم میخواین تسلیحات نظامی بسازین مگه میخواین کسیرو ترور کنین که با دوربین و جی پی اس کشیک بدین :))

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 29 مهر1392 - 2:47am
مدیر کل
مدیر کل

asadof عزیز ایده بسیار خوب و جالبی هست. البته به این چیزی که شما فرمودین بدون سرنشین گفته نمیشه بلکه همون هواپیمای کنترل از راه دور هست. هواپیمای بدون سرنشین با اینکه مقیاس بزرگیش از یک هواپیمای واقعی زیاد کوچکتر هم نیست ولی چون سرنشین نداره میگن بدون سرنشین!
اینجور که شما فرمودین اگر تا این حدشو خودتون کار کردین و به سیستمهای رادیو کنترل و همین طور موتور های غیر الکتریکی که میتونن مدت زیادی پرواز کنن و در عین حال خیلی هم سر و صدا نداشته باشن وارد هستین ؛ خب قسمت جی پی اس که در برابر اینا خیلی پیچیده نیست! شما به یک ماجول جی پی اس نیاز دارین که روی هواپیما نصب بشه و آنتن کوچکی هم داره و باید تغذیشو با باطری یا دینام تامین کنین. بعدشم اصل داستان ارسال اطلاعات مختصات جغرافیایی از طریق سیستم رادیو کنترل هست. یعنی باید سیستم رادیویی شما 2 طرفه باشه! نه مثل اکثر این مدلهای کنترلی که یک طرفه کار میکنن. در این صورت 3 مختصات طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع بصورت داده عددی قابل بازگشت و پردازش خواهد بود و نیاز به نقشه و این چیزها هم هست تا شما دقیقا شبیه به یک رادار ببینین هواپیماتون کجا قرار داره و بعد روی نقشه هدایتش کنین. اگر اطلاعات بازگشتی شامل تصویر گرفته شده از طریق دوربین هم باشه که دیگه چه بهتر! گفتنش شاید ساده باشه. ولی سیستم رادیویی بسیار پیشرفته ای بخصوص برای فواصل دور لازمه. البته ارسال اطلاعات جی پی اس راحت تره تا تصویر دوربین. چون تصویر پهنای باند بسیار بیشتری لازم داره و در صورت قوی نبودن سیگنال هم خیلی سریعتر داده ها مختل میشن.

سه شنبه 29 مهر1392 - 3:18am
مدیر سایت
مدیر سایت

بنده به یک قایق کوچیک کنترلی نیاز دارم که داخل آب دریاچه حدود 150 متر بره و بشه دوباره برگرده ، چطور میشه درستش کرد ؟ دوستان کسی هست راهنمایی کنه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 30 مهر1392 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
بنده به یک قایق کوچیک کنترلی نیاز دارم که داخل آب دریاچه حدود 150 متر بره و بشه دوباره برگرده ، چطور میشه درستش کرد ؟ دوستان کسی هست راهنمایی کنه

اقا مهدی. شما یه ماشین کنترلی که برد لازم رو داشته باشه رو پیدا کن و از مدار اون و موتوراش میتونی استفاده کنی

سه شنبه 30 مهر1392 - 12:47pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان همچین چیزی رو من مطمئنم توی اسباب بازی فروشیها دیدم و حتی نوع پیشرفته ترش هم هست که اصلا نمیشه بهش گفت اسباب بازی! بهتره یه سری به این فروشگاهها بزنین! :D تنها مساله ای که داره یکی این هست که 150 متر ممکنه برد سیستم کنترلیش نباشه. البته اینا همشون کنترلی هستن! اینجور که مثلا بخوای خودش بره خودش هم برگرده نمیشه! اگر برد سیستم رادیو کنترلش کم باشه میشه نسبتا راحت از طریق آنتن یا فوقش تقویت بردش رو زیاد کرد. چون 150 متر هم برای یک فرستنده رادیویی در محیط باز مسافت زیادی نیست. فقط باید خودتون اون قایق رو دید داشته باشین تا بتونین هدایتش کنین. مشکل دیگه این هست که باید باطری بسیار مطمئنی داشته باشه. چون فرضا اگر وسط دریاچه باطری تموم بشه دیگه برای همیشه قایق شما همونجا خواهد موند و تبدیل به افسانه تایتانیک میشه! =))
برای مساله باطری هم بنظر من راهش این هست که از یک باطری خورشیدی روی قایق استفاده بشه و بصورت سیستم شارژر با باطری اصلی عمل بکنه تا اگر بفرض باطری هم خالی کرد بتونه ظرف مدت کوتاهی زیر خورشید دوباره شارژ بشه و انرژی لازم جهت هدایت به ساحل رو داشته باشه! ;;) :D

سه شنبه 30 مهر1392 - 1:41pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید عزیز همیشه حرفهای شیرین شما خنده رو بر لبانم جاری میکنه ، من برای ماهیگیری و گذاشتن طعمه در نقطه خاصی از دریاچه که مد نظرم هست نیاز به این قایق کوچیک حمل کننده دارم ، شاید دوستان در شبکه های ماهیگیری دیده باشن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 30 مهر1392 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمید این هواپیما تا 40 دقیقه پرواز میکنه ولی با افزایش سوخت میشه بیشترش کرد البته تا حدودی مگه اینکه هواپیما رو بزرگتر و قدرت موتورش رو افزایش بدم البته قبل تو فکر جی پی اس بودم چون اطلاعاتی نداشتم دیگه پیگیرش نشدم خیلی دوست داشتم با جی پی اس کنترلش کنم البته نمی دونم میشه یا نه جی پی اس وصل کنم بهش بعد یک دوربین بذاریم فقط ضبط کنه که بعد از فرود فیلم ها رو نگاه کرد البته انلاینش بهتره فقط با ماجول جی پی اس کار نکردم نمی دونم چیه فقط تو شبکه یک فکر کنم بود یه پسر خارجی رو نشون میداد ماشینش رو با جی پی اس هدایت میکرد جالب بود فعلا هواپیما الان سه ساله پشت بام هستش امروز سعی میکنم برم عکسش رو بگیرم بذارم

سه شنبه 30 مهر1392 - 2:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure