انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:39pm

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 شما چقدر ضرر کردید؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
arash99 نوشته است:
آره علیرضا جان وقتی دل پاک باشه همه چی حله هرچند تو عالم مستی باشی ،،خدا بخواد بده ميده اما اگه ازت گرفت و باهاش بد نشدی درست شناختيش مشگل ما آدمها اينه که تا به مشگلی بر ميخوريم خدا رو ميشناسيم و بيشتر درخواستهامون از خدا جنبه شرطی داره ،خدايا بده منم به فقرا ميدم خوب خود خدا که قربون تنهايش بشم اگه بخواد خودش به فقرا ميده ديگه لزومی به واسطه نيست پس اگه فقط ذره ای شرط و شروط رو بزاريم کنار خود اوس کريم ميده مثل عظمت علی (ع) که وقتی عظمت خدا رو تو نمازش درک ميکرد هيچ کسی رو هيچ دردى رو حس نميکرد و همه شاهد بودند تيرى رو ار بازوش که سر تير فرو رفته بود به استخونش کشيدن بيرون و آخ نگفت چرا که عظمت خدا رو درک کرده و توى نماز شاهدش بود به همين دليل شد که شما حساب کن همه موجودات و کائنات به طريقی رو به خدا کرده و خدا خدا ميکنند اما خدا يکه و تنها با اون عظمتش رو کرده به علی و علی علی ميکنه پس هرکی خدا رو بشناسه خدا براش بزرگترين ثروته و اما علی و اولاد علی جلوه واقعى خدا رو درک کردن و خدا شناس بودنه و اگه صفای به حق در دلی خونه کنه خدا همه چی بهش ميده شک نکن عليرضاجان

like :-BD

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

جمعه 4 دی1393 - 2:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

این کار گریه گریه گریه گریه داره فقط 1 بار خنده داره اول باید توان گریرو داشته باشی تا یروز بخندی.

این حرفی بود ک اولین بار وارد این کار شده بودم یه اقایی بما زد ک دسگاه داشت ماهم با هیجان جوانی رفته بودیم پیشش ک جایی رو ک داریم با یه مبلغی بیاد بزنه ف کنم 100 تومن میگرفت اون موقع سال 83 من از گنج یابی فقط ب صندوقچه پر از سکه و گردنبندو اینا فکر میکردم..... اقا اولین بار چند متر حفاری کردیم خوبه؟ 9 متر کندیم . هرشب با امید میرفتیم نا امید برمیگشتیم .. بما گفتن اینجوری فایده نداره باید خودمون دستگاه بخریم. به من گفتن ما پول نداریم تو بخر حفاریش با ما. منم قبول کردم اون موقع یه دستگاه خریم ب نام فیشر 2تا لوپ متعامد داشت انالوگم بود. 1700 خریدم. رفتیم تو مکانمون همه اینا مثلا 6 ماه طولکشیده بود . اقا یجارو دستگاه گرفت کندیمممممممممممممم. هیچ.4 متر.و 10 جایه دیگه مثل همون... گفتن این دستگاه خوب نیست تصویری اومده عالیه. ما پرسجو کنان رسیدیم ب دلتا 3000kxs فک کنم 2700 خریدم. اقا باونم هی کندیمممممممممممممم هیچ. رفتم یه دستگاه دیگه خریدم بنام sbd imaging ک مثلا عکس میگیره قطعاتش زیمنسهو ازین شرو ورا.. 4600 خریدم. اقا دوباره رفتیم کنیدیممممممممممممممممممممممممممممم. هیچ. یه روز دیگه نا امید یکی از بچها گفت بیا بریم یجارو دستگاه بزنیم ماهم رفتیم زدیم هیچی نشون نداد اون یارویی ک جارو نشون داده بود گفت من اطمینان دارم اینجا بار داره شروع ب کندن کرد ماهم یکم پلوش نشستیمو رفتیم قدم بزنیم اطراف یه مقدار ک رفتیم یجایرو همینطوری مشکوک شدیم بخاطر سنگ چیناش دستگاهم خیلی دوربود کفتیم یکم خاکشو ورداریم ببینیم چیه اقا 30 سانت نکنده بودم ک لایه خاک یچزی ب دستم خورد حالت فلز. تمیز کردم یه انگشتر بود داشتم ازخوشحالی سکته میکردم . الانم همه این دستگاهارو دارم انگشترهم دارم فقط از اون ب بعد خیلی چیزا واسم عوض شد. فهمیدم ک قسمت مهمه خدا بخاد میده نخاد نمیده چه با این همه هزینه چ با دست خالی

جمعه 5 دی1393 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
اگه روزی داشته باشی چیزی میتونی از زمین در بیاری اگر هم نداشته باشی , ربطی سیستمی که استفاده میکنی و مکانی که میری نداره , کلا ول معطل هستیم.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 5 دی1393 - 5:25pm

سلام دوستان عزیز
ببینید دوستان همونطور که بچه ها گفتن واقعا باید به اینکار به عنوان کاری واسه اوقات فراغت نگاه کرد حتی اگه 5روز هفته کارگری کنی و مثلا 5شنبه و جمعه واسه تفریح بری دنبال این کار بنظرمخوب باشه که اونم در درجه اول باید اطلاعاتی در حد متوسط داشته باشی که به نظرم من هییییییچچ اطلاعاتی بوسیله کتابهای رشته باستانشناسی بهتر نیست و خودم کتابای رشته باستانشناسی رو که تو دانشگاهها تدریس می شه رو می خونم یعنی باور کنید بهترین مربی می تونه باشه بسسسیییار کمک زیادی میکنه اصلا تو نت دنبال اطلاعات نباشید گرچه بعضی وقتا چیزای مفیدی هم هست ولی اکثرا اطلاعات غلطه بچه ها دوم اینکه هرگز!!!!!!!!!!!!!! دستگاه ایرانی نخرید اگر گفتن تو 10 متر تست می کنیم باور نکنید شکر خدا ما ایرونیا هر چی باشه همدیگه رو خیلی بهتر می شناسیم!!!!!. پس درجه اول شد اطلاعات کافی داشته باشیم دوم امکانات که حداقل باید یه ردیاب خوب مثل ری فایندر ویه دستگاه خوب مثل اگزاماینر یا لورنز داشته باشید که اونم اگه خدا بخواد موفق میشه آدم. باور کنید 90% افرادیکه گنج پیدا کردن خدا بهشون داده و شانسی بوده. بدون هیچ دستگاهی پس اگه می خواین دنبال کار گنج بری انتظار نداشته باشین که مثلا با گرت و نوکتا ... که بیشتر به اسباب بازی شبیه هست موفق بشید نکته بعد اینکه اینقد دنبال نشانه نرید بابا چرا عقل خودتونو قاضی قرار نمی دید ا فقط نسخه داریمو بس کسی که گنج مخفی کنه که نمیاد آدرس و نشونی بذاره رو سنگ و صخره و... اگه نسخه اصل که رو پوست شغال یا آهو بود درسته دنبال نشانه ها نرید.
باور کنید بچه ها بخدا 95% گنجها تو قبرها هست الکی دنبال اتاقک و تونل و ... نباشید فقط باید قبرستانهای قدیمیو شناسایی کنید که اونم از صد تا قبر ممکنه 3 یا 4 تا وسایل داشته باشه.کتاباییو که گفتم اگه بخونید متوجه حرفام میشید کتابایی که خارجی ها در نتیجه چند سال کاوش هدفمند و سودند نوشتند و به راحتی در اختیار ما هست چرا وقتتونو تو سایتهای الکی با اطلاعات غلط تلف می کنید.این مطلبو نوشتم چون دوستان وقتی داستانهای ناکامیشونو میگن آدم دلش میسوزه پس شد 1 اطلاعات 2 امکانات که حتما نیاز نیست به خودت فشار بیاری مثلا 4 -5 نفر شریک شید پول بذارید و بگم تو دستگاهها اگزاماینر واقعا 20 بیشتر باستانشناسان مصری و ایتالیایی و یونانی حتی از این دستگاه استفاده میکنن نیازی هم نیست مدل پرو رو بخرید با بیسیک هم میشه کار کرد بالاخره هر کاری بهایی داره !!! از همه مهمتر صداقت و پاکی دل هست اگه یک کیلو مجسمه طلاهم گیر بیاری و نیتت صاف نباشه با دوستات به قرآن رو دستت باد می کنه این یه واقعیته
به امید موفقیت دوستان به دقت به حرفام گوش کنید والله ضرر نمی کنید :YMPEACE:

سه شنبه 22 دی1393 - 12:45am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: IR-
mehdi2344 نوشته است:
این کار گریه گریه گریه گریه داره فقط 1 بار خنده داره اول باید توان گریرو داشته باشی تا یروز بخندی.

این حرفی بود ک اولین بار وارد این کار شده بودم یه اقایی بما زد ک دسگاه داشت ماهم با هیجان جوانی رفته بودیم پیشش ک جایی رو ک داریم با یه مبلغی بیاد بزنه ف کنم 100 تومن میگرفت اون موقع سال 83 من از گنج یابی فقط ب صندوقچه پر از سکه و گردنبندو اینا فکر میکردم..... اقا اولین بار چند متر حفاری کردیم خوبه؟ 9 متر کندیم . هرشب با امید میرفتیم نا امید برمیگشتیم .. بما گفتن اینجوری فایده نداره باید خودمون دستگاه بخریم. به من گفتن ما پول نداریم تو بخر حفاریش با ما. منم قبول کردم اون موقع یه دستگاه خریم ب نام فیشر 2تا لوپ متعامد داشت انالوگم بود. 1700 خریدم. رفتیم تو مکانمون همه اینا مثلا 6 ماه طولکشیده بود . اقا یجارو دستگاه گرفت کندیمممممممممممممم. هیچ.4 متر.و 10 جایه دیگه مثل همون... گفتن این دستگاه خوب نیست تصویری اومده عالیه. ما پرسجو کنان رسیدیم ب دلتا 3000kxs فک کنم 2700 خریدم. اقا باونم هی کندیمممممممممممممم هیچ. رفتم یه دستگاه دیگه خریدم بنام sbd imaging ک مثلا عکس میگیره قطعاتش زیمنسهو ازین شرو ورا.. 4600 خریدم. اقا دوباره رفتیم کنیدیممممممممممممممممممممممممممممم. هیچ. یه روز دیگه نا امید یکی از بچها گفت بیا بریم یجارو دستگاه بزنیم ماهم رفتیم زدیم هیچی نشون نداد اون یارویی ک جارو نشون داده بود گفت من اطمینان دارم اینجا بار داره شروع ب کندن کرد ماهم یکم پلوش نشستیمو رفتیم قدم بزنیم اطراف یه مقدار ک رفتیم یجایرو همینطوری مشکوک شدیم بخاطر سنگ چیناش دستگاهم خیلی دوربود کفتیم یکم خاکشو ورداریم ببینیم چیه اقا 30 سانت نکنده بودم ک لایه خاک یچزی ب دستم خورد حالت فلز. تمیز کردم یه انگشتر بود داشتم ازخوشحالی سکته میکردم . الانم همه این دستگاهارو دارم انگشترهم دارم فقط از اون ب بعد خیلی چیزا واسم عوض شد. فهمیدم ک قسمت مهمه خدا بخاد میده نخاد نمیده چه با این همه هزینه چ با دست خالی

ایول به ولت رفیق قربون دهنت
پس خدایا الهم ارزفنا.......... :-BD :-BD :-BD :-H

[color=#4040FF]هر وقت(( امید ))میرود سرو کله((شکست)) پیدا میشود[/color]

سه شنبه 23 دی1393 - 8:52am
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: IR-
Tous نوشته است:
سلام
من فعلا تجربه ضرر در این راه رو ندارم
ولی بخاطر بیکاری و ازدواج با دختر مورد علاقه ام مجبورم دست به این کار بزنم تا این نداری یک عمر زندگی ام رو تباه نکنه!
خیلی دنبال کار چرخیدم ولی هیچی ب هیچی
فرزند جانباز هم هستم...
امیدوارم نه تنها من بلکه بقیه عزیزان هم تجربه ی تلخی رو نچشن و با لبخند از این صفحه بگذرن

سلام دوست من
منهم مثل بقیه عزیزان بهت میگم اشتباه داری میری.برادر من بخدا اگه با این وضعیت(همسر و دقدقه بی پولی و .....)دنبال این کار بری زن و زندگی و روحیه و امیدتو از دست میدی.اول بگرد هرطور میتونی یه راه درامد برای زندگیت پیدا کن بعد به صورت تفریحی یا اصلا برا کسب دانسته های خودت نه برای بحث مادیش دنبال این کار برو. شاید طولانی بشه ولی اگه خدا بهت نظر کنه میشه .فقط خواهشا با این تصمیمی که میگیری نزار زن و خانوادت و ...زجر تصمیمات نابجای شمارو بکشند چون اونها در نداشتنهای تو مقصر نبودن که حالا بخوان تحمل کنند
سربلند باشی جوان آریایی :ymhug: :ymhug:

[color=#4040FF]هر وقت(( امید ))میرود سرو کله((شکست)) پیدا میشود[/color]

سه شنبه 23 دی1393 - 9:17am
کاربر حرفه ای

hossein66855 نوشته است:
سلام دوستان عزیز
ببینید دوستان همونطور که بچه ها گفتن واقعا باید به اینکار به عنوان کاری واسه اوقات فراغت نگاه کرد حتی اگه 5روز هفته کارگری کنی و مثلا 5شنبه و جمعه واسه تفریح بری دنبال این کار بنظرمخوب باشه که اونم در درجه اول باید اطلاعاتی در حد متوسط داشته باشی که به نظرم من هییییییچچ اطلاعاتی بوسیله کتابهای رشته باستانشناسی بهتر نیست و خودم کتابای رشته باستانشناسی رو که تو دانشگاهها تدریس می شه رو می خونم یعنی باور کنید بهترین مربی می تونه باشه بسسسیییار کمک زیادی میکنه اصلا تو نت دنبال اطلاعات نباشید گرچه بعضی وقتا چیزای مفیدی هم هست ولی اکثرا اطلاعات غلطه بچه ها دوم اینکه هرگز!!!!!!!!!!!!!! دستگاه ایرانی نخرید اگر گفتن تو 10 متر تست می کنیم باور نکنید شکر خدا ما ایرونیا هر چی باشه همدیگه رو خیلی بهتر می شناسیم!!!!!. پس درجه اول شد اطلاعات کافی داشته باشیم دوم امکانات که حداقل باید یه ردیاب خوب مثل ری فایندر ویه دستگاه خوب مثل اگزاماینر یا لورنز داشته باشید که اونم اگه خدا بخواد موفق میشه آدم. باور کنید 90% افرادیکه گنج پیدا کردن خدا بهشون داده و شانسی بوده. بدون هیچ دستگاهی پس اگه می خواین دنبال کار گنج بری انتظار نداشته باشین که مثلا با گرت و نوکتا ... که بیشتر به اسباب بازی شبیه هست موفق بشید نکته بعد اینکه اینقد دنبال نشانه نرید بابا چرا عقل خودتونو قاضی قرار نمی دید ا فقط نسخه داریمو بس کسی که گنج مخفی کنه که نمیاد آدرس و نشونی بذاره رو سنگ و صخره و... اگه نسخه اصل که رو پوست شغال یا آهو بود درسته دنبال نشانه ها نرید.
باور کنید بچه ها بخدا 95% گنجها تو قبرها هست الکی دنبال اتاقک و تونل و ... نباشید فقط باید قبرستانهای قدیمیو شناسایی کنید که اونم از صد تا قبر ممکنه 3 یا 4 تا وسایل داشته باشه.کتاباییو که گفتم اگه بخونید متوجه حرفام میشید کتابایی که خارجی ها در نتیجه چند سال کاوش هدفمند و سودند نوشتند و به راحتی در اختیار ما هست چرا وقتتونو تو سایتهای الکی با اطلاعات غلط تلف می کنید.این مطلبو نوشتم چون دوستان وقتی داستانهای ناکامیشونو میگن آدم دلش میسوزه پس شد 1 اطلاعات 2 امکانات که حتما نیاز نیست به خودت فشار بیاری مثلا 4 -5 نفر شریک شید پول بذارید و بگم تو دستگاهها اگزاماینر واقعا 20 بیشتر باستانشناسان مصری و ایتالیایی و یونانی حتی از این دستگاه استفاده میکنن نیازی هم نیست مدل پرو رو بخرید با بیسیک هم میشه کار کرد بالاخره هر کاری بهایی داره !!! از همه مهمتر صداقت و پاکی دل هست اگه یک کیلو مجسمه طلاهم گیر بیاری و نیتت صاف نباشه با دوستات به قرآن رو دستت باد می کنه این یه واقعیته
به امید موفقیت دوستان به دقت به حرفام گوش کنید والله ضرر نمی کنید :YMPEACE:

درود دوست عزیز هیچ کدوم از حرفاتو قبول ندارم
اول اینکه دوست خوبم نسخه ای که فرمودید یک نمونش روی پوسته شما نمونه سنگیشو ندیدی؟؟؟
دوم اینکه دوست عزیز میشه کتابهاتون رو معرفی کنید ببینیم تو کدوم کتاب به قول شما نوشته نشانه چرته
و بعد ش دوست خوبم دستگاه ایرانی مطمعنی که اصلا جوابگو نیست؟؟؟
مولا یارت دوست عزیز

این نیز بگذرد

سه شنبه 23 دی1393 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hossein66855 نوشته است:
....باور کنید بچه ها بخدا 95% گنجها تو قبرها هست الکی دنبال اتاقک و تونل و ... نباشید فقط باید قبرستانهای قدیمیو شناسایی کنید که اونم از صد تا قبر ممکنه 3 یا 4 تا وسایل داشته باشه.کتاباییو که گفتم اگه بخونید متوجه حرفام میشید کتابایی که خارجی ها در نتیجه چند سال کاوش هدفمند و سودند نوشتند و... YMPEACE:

سلام. دوست عزیز عمده فرمایشاتت درست و متینه. گذشته از ایراداتیکه به بعضی اشارات وارده ولی به این قسمتش ایرادی جدی وارده. البته در اینجا منظور از قبر رو میگیریم کارای راحت در حد حداکثر 4-3 متری. وگرنه عمده کارای سنگین در عمق بالا هم اکثراً قبرن، که قبر بزرگان و سلاطینن.

اینکه اگر عمدتاً در اون کتابای باستانشناسی فقط اشارات یا یافته ها در حد قبر وقبور بوده دلیل محکمی نیست .2 حالته : 1- نبودن آگاهیهای کافی و یا وسیله مناسب جهت یافتن جاسازهای سخت وعمیق 2- بودن آگاهی ولی دادن اطلاعات به عمد غلط و انحرافی به عوام.

قبور خوب، کار هلو پوست کنده ای بوده که همه هم اول بسم الله رفتن سمت اونا و این خود یک دلیل اصلی عمده آماربالای اکتشاف قبوره.

داداشی یه سر بزن به یوتیوب و فیلمای یکی از اطاقکای کشف شده در یک تومولوسو ببین( بزن Scythian treasure founds) و این اقوام سیشیان به کلّ ایران و شوروی سابق تا حتی بلغارستان میگفتن وجالب اینکه عمدشون هم در ایرانه که طبق آمار شنیده شده ( از همون دوستان باستانشناس) حدود 200 هزار تومولوس باردار و کار نشده فقط در ایران داریم. راستی یه فیلمی هم از اطاقک کشف شده در عمق 6-5 متری در بلغارستانه. ببینید و حظّشو ببرید و به فکر بیفتید که چطوری اونارو شکار کنیم. نه اینکه بریم دنبال فبر-کنی(یا به قولی تیله-کنی)اتفاقاً بندۀ نوعی بعد از کلّی کاوش به شخصه به این نتیجه رسیدم که پی قبور بودن یعنی ناکامی وعلّافی چون تا الآن دخل هرچی قبر درست ودرمون بوده رو آوردن مگر یه سری تک وتوک. و تازه، اگر هم قبری جنس داشته باشه اکثراً بی ارزشن و خریدارا بالاشون پولی نمیدن خیلی بشه هزینه هاتونو یربه یر میکنه.

الآن شرط موفقیت توانایی در رصد بارای عمیقه که همه به شکلی{ به تعبیر خودم} موذیانه و صعب جاسازی شدن که با داشتن دستگاههای مناسب + ابزار حفاری مناسب + اکیپ با شرف و واقعاً دوست و همدل و از همه مهمتر عنایت و خواست خداوند، موفقیتش ممکن میشه. موفق باشید انشا الله.

سه شنبه 23 دی1393 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجید 123 نوشته است:
Tous نوشته است:
سلام
من فعلا تجربه ضرر در این راه رو ندارم
ولی بخاطر بیکاری و ازدواج با دختر مورد علاقه ام مجبورم دست به این کار بزنم تا این نداری یک عمر زندگی ام رو تباه نکنه!
خیلی دنبال کار چرخیدم ولی هیچی ب هیچی
فرزند جانباز هم هستم...
امیدوارم نه تنها من بلکه بقیه عزیزان هم تجربه ی تلخی رو نچشن و با لبخند از این صفحه بگذرن

سلام دوست من
منهم مثل بقیه عزیزان بهت میگم اشتباه داری میری.برادر من بخدا اگه با این وضعیت(همسر و دقدقه بی پولی و .....)دنبال این کار بری زن و زندگی و روحیه و امیدتو از دست میدی.اول بگرد هرطور میتونی یه راه درامد برای زندگیت پیدا کن بعد به صورت تفریحی یا اصلا برا کسب دانسته های خودت نه برای بحث مادیش دنبال این کار برو. شاید طولانی بشه ولی اگه خدا بهت نظر کنه میشه .فقط خواهشا با این تصمیمی که میگیری نزار زن و خانوادت و ...زجر تصمیمات نابجای شمارو بکشند چون اونها در نداشتنهای تو مقصر نبودن که حالا بخوان تحمل کنند
سربلند باشی جوان آریایی :ymhug: :ymhug:

بنده هم 100% با همه فرمایشاتتون موافقم. 100%. \M/

دوست عزیز به نکات مطرح شده ایشون گوش کن و چنین اشتباه فاحشی رو هرگز مرتکب نشو. افراد اینجا اکثراً ره-رفته ان که دلسوزانه نصیحتت میکنن.

سه شنبه 23 دی1393 - 2:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مجید 123 نوشته است:
mehdi2344 نوشته است:

ایول به ولت رفیق قربون دهنت
پس خدایا الهم ارزفنا.......... :-BD :-BD :-BD :-H

الهی امینننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن @};- @};- @};- @};-

سه شنبه 23 دی1393 - 5:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure