انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 11:30am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15  بعدی
 نکات و داستانهایی عبرت انگیز و آموزنده برای جستجو گران 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

oshin نوشته است:
آقا لطفن بی خیال این موضوع بشین
دوستمون لطف کردن و مطلبی نوشتن اینه جای تشکر ازش؟
دیگه این یعنی چی که میاین گیر میدین شما نوشتین اونش با شما و...
اصلن گیریم که اشتباه هم گفت
ولش کن دیگه
این آقا 12 صفحه مطلب نوشت واسه 4 کلمه چه آشوبی به پا کردین

تشکر داش اوشین :ymhug:
در کل سعی میکنم طوری بنویسم که نه اشتباه داشته باشه و نه بشه بهش ایراد گرفت ولی ...

سه شنبه 7 خرداد1392 - 5:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما
از اول تاپیک تا آخرش رو یه کله خوندم فوق العاده بود و بسیار مفید
تجربه خیلی هزینه داره و شما اونو به رایگان تقدیم دوستان کردید
موفق باشید دوست عزیز

یکشنبه 12 خرداد1392 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بر دوستان گل
بعضی وقتها خودمون هم کار رو خیلی سخت میکنیم دوستان بیشتر دنبال سرباریها و بارهای کوچک باشند که نه دردسری و بیل و لودر و از این جور حرفا هم نخواد حقیقت با این وضع اگر بشه یه لقمه نون دراورد خیلی کار کردیم اگر نداریم دنبال یه لقمه کوچیک باشیم نه اینکه بریم دنیال یه غاری که شاید برای رسیدن به بارش باید هزینه سنگینی بپردازیم اخرشم ایا باشه ایا نباشه و اخر کارم نه تنها هستی و نیستیمون به باد داده باشیم بلکه هزار بدهکاری هم رو دست خودمون گذاشته باشیم باور کنید هنوز بارهای سبک هم وجود داره این رو هم ذکر کنم اگر این مقوله در اوردن گنج بخواد اولویت اول زندگیمون باشه زود زمین میخوریم این کار رو باید در ضمیمه زندگی عادی داشته باشیم نه اینکه صبح تا شب دنبالش باشیم و زندگیمونم فلج بشه یه چیز دیگه که باید بگم اینه که اگر خدا خودش به کسی نظر کنه همه کارا خودش حل میشه اگرم خدا نخواد نمیشه که نمیشه :YMPEACE:

یکشنبه 12 خرداد1392 - 6:47pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

1985ha نوشته است:
درود بر شما
از اول تاپیک تا آخرش رو یه کله خوندم فوق العاده بود و بسیار مفید
تجربه خیلی هزینه داره و شما اونو به رایگان تقدیم دوستان کردید
موفق باشید دوست عزیز

سلام
خواهش میکنم عزیز :ymhug:
کاری جز وظیفه انجام ندادم

یکشنبه 12 خرداد1392 - 7:26pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

parsi نوشته است:
سلام بر دوستان گل
بعضی وقتها خودمون هم کار رو خیلی سخت میکنیم دوستان بیشتر دنبال سرباریها و بارهای کوچک باشند که نه دردسری و بیل و لودر و از این جور حرفا هم نخواد حقیقت با این وضع اگر بشه یه لقمه نون دراورد خیلی کار کردیم اگر نداریم دنبال یه لقمه کوچیک باشیم نه اینکه بریم دنیال یه غاری که شاید برای رسیدن به بارش باید هزینه سنگینی بپردازیم اخرشم ایا باشه ایا نباشه و اخر کارم نه تنها هستی و نیستیمون به باد داده باشیم بلکه هزار بدهکاری هم رو دست خودمون گذاشته باشیم باور کنید هنوز بارهای سبک هم وجود داره این رو هم ذکر کنم اگر این مقوله در اوردن گنج بخواد اولویت اول زندگیمون باشه زود زمین میخوریم این کار رو باید در ضمیمه زندگی عادی داشته باشیم نه اینکه صبح تا شب دنبالش باشیم و زندگیمونم فلج بشه یه چیز دیگه که باید بگم اینه که اگر خدا خودش به کسی نظر کنه همه کارا خودش حل میشه اگرم خدا نخواد نمیشه که نمیشه :YMPEACE:

سلام بر پارسی عزیز و گل
بله دوستان به نظر بنده هم باید از چیزهای کوچیک شروع کرد.بهتره از کارهای کم ریسکی که میشه در فرصت کوتاهی انجامشون داد و مثلا عمق زیادی ندارن شروع کنیم
اینجوری هم خطرش کمتره و هم بودجه(در صورت موفقیت) و تجربه کاری کم کم واسه موارد بزرگ بالا میره
ضمنا در مورد داشتن وضع خوب و در آمد هم پارسی جان کاملا حق دارن منتها بنده باید اضافه کنم که خیلی از افرادی که تو این کار میوفتن از زندگی و زمین و زمونه دلشون سیره و این کار رو به عنوان آخرین راه حل در نظر دارن

یکشنبه 12 خرداد1392 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi نوشته است:
parsi نوشته است:
سلام بر دوستان گل

سلام بر پارسی عزیز و گل
بله دوستان به نظر بنده هم باید از چیزهای کوچیک شروع کرد.بهتره از کارهای کم ریسکی که میشه در فرصت کوتاهی انجامشون داد و مثلا عمق زیادی ندارن شروع کنیم
اینجوری هم خطرش کمتره و هم بودجه(در صورت موفقیت) و تجربه کاری کم کم واسه موارد بزرگ بالا میره
ضمنا در مورد داشتن وضع خوب و در آمد هم پارسی جان کاملا حق دارن منتها بنده باید اضافه کنم که خیلی از افرادی که تو این کار میوفتن از زندگی و زمین و زمونه دلشون سیره و این کار رو به عنوان آخرین راه حل در نظر دارن

سلام به روی ماهت عزیز
ای گفتی ولی بستگی به شانس و مقدراتت داره یکی توبار اول موفق میشه یکی هم تا اخر عمرش به هیچی نمیرسه
ادم سراغ دارم جا رو درست کنده به سنگهای قلوه ای و دوده و بوی بدم رسیده باور کنید ده سانت دیگه هم میکند میرسیده بش ولی ولش کرده چرا چون تجربه نداشت حالا عرض میکنم بوی گاز طلا همونجور که دوستان هم میدونند معذرت میخوام مثل بوی فاضلاب متعفن هست این بنده خدا به بوی بد که میرسند رفیقش بش میگه اینجا چاه فاضلاب فلانیه که از بالا اومده پایین این بیچاره هم ساده کندن رو ول میکنند چاه رو هم پر نمیکنند دو روز بعد میان جاشو میبینند که یه تنوری بوده که احتمالا دیگ سکه ای درونش بوده یعنی جا رو حاضر و اماده کردن یکی دیگه اومدبرداشت بردش #-o یا جریانای دیگه که انشاالله برای دوستان خواهم گفت
البته این کار اگه تجربه و وسایل و مکان ریلکس باشند جواب میده خواستن توانستن است :YMPEACE:

یکشنبه 12 خرداد1392 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahdi نوشته است:
مطلب آخر : تجهیزات

1- پوشش کامل و مناسب.شامل لباس + پوتین و یا کتونی و کفش و چکمه مناسب +دستکش(حتما) + ماسک ضد گاز + دستمال (به سرمای هوا مخصوصا تو شب توجه داشته باشید.ممکنه تو محل حفاری با آب بر بخورید.در صورت نداشتن ماسک ضد گاز دستمال + سرکه به کار میاد)
2- به همرا داشتن آب + سرکه سفید
3 - داشتن یه سری تجهیزات کمک اولیه جهت خدایی نکرده موارد اظطراری (دوستان چسب قطره ای به سرعت محل زخم و خونریزی رو میبنده ;) )
4 - داشتن وسایل حفاری شامل کلنگ دسته کوتاه دو سره (تا حالا تو چاه رفتین؟ :D ) - بیل دسته کوتاه - چکش و قلم - پتک - دیلم و... (در مواقعی هم دریل و کمپرسور و حتی بیل مکانیکی.اونش دیگه با شما
5 - به همراه داشتن طناب محکم + مقادیری طناب و یا بند در حد ضخامت و مقاومت بند پوتین (مورد اول که استفادش معلوم هست.مورد دوم رو هم میشه برای استفاده تو موارد متفاوتی مثل خدایی نکرده آتل بندی و یا حتی خفه کردن شریکتون بعد از رسیدن به بار استفاده کنید
6 - داشتن دو نوع چراغ قوه نور پخش کن و لیزری.اولی جهت مشاهده محیط کار و دومی هم جهت مشاهده نقاطی که نور چراغ قوه نور پخش کن نمیرسه
(مواظب استفاده از چراغ قوه باشید یه وقت جاتون رو نادونسته نگید.درمورد شارژ و یا باطری هم مطمئن باشدی که یه وقت وسط کار تو تاریکی نمونید)
7 - واکی-تاکی یا گوشب و یا یه وسیله ارتباط در مکانهایی که نیاز به نگهبان داره و نگهبان باید از دور مواظبتون باشه (داد که نمیتونه بزنه.میتونه؟ :D )
8 - ساعت
9 - کیسه و یا مشمای محکم (این هم متونه استفاده های مختلف داشته باشه.مخصوصا آخر کار :D )
10 - کوله پشتی
11 - مقادیری غذا (شکلات توصیه میشه.چون لاقل هم میتونید بخورید هم سرتون به کار باشه :D )
12 - آتش زنه.حالا بسته به شرایط از کبریت گرفته فندک ضد آب و ...
13 - سوزن و یا یه چیز تیز جهت بیرون آووردن چیزهایی که میتونه تو دستتون بره
14 - چاقو(حتما) + تبر (در مواقعی که بار کنار درخته جهت بریدن ریشه ها حتما نیاز میشه)

نکات مهمی که باید حین حفاری انجام بدید
به یاد خدا باشید و با یاد خدا عمل کنید و بدونید که "با یاد خدا دلها آرام میشود"
به شدت مواظب خودتون و همکاراتون باشید.بحث فقط صدمه دیدن یه نفر نیست.همه شما یه نفر هستید
به شدت مواظب اطرافتون باشید.مطمئن باشید تحت هیچ شرایطی تنها جاندار اونجا نیستید
شبهای مهتابی بهترین شب برای حفاری هستن
طبق گفته اساتید هر چند 10 سانت یک بار دستگاه بزنید که نادونسته از کنار هدف رد نشید
به نتیجه فکر نکنید و فقط حواستون به کار باشه
در صورت کار سخت استراحت فراموش نشه.با یه استراحت کوچیک میتونید بهتر عمل کنید تا یه سره کار کنید و عملکردتون ضعیف باشه
بله.کارتون خطرناک هست.کار خطرناک هم مرد میخواد و خواهان خودش رو
نا امید نشید.خدا بالاسرتونه
بدون دستکش دست به کار نبرید.صرف نظر از مسائل بهداشتی و بیماریهاخود حفاری باعث تبخال زدن دست (اگه تا الان کار نکردید :D ) زخم شدن انگشتان و بالاخص زیر ناخنها میشه.به شکلی که ناخنها از نوک انگشت جدا میشن که خودش شکنجه هست
تا میتونید و امکانش هست بدون صدا عمل کنید
استراحت کافی قبل از کار = آماده بودن هنگام کار
و در آخر هم آخه جان من شب ترس داره که آدم به خاطرش توهم بزنه؟ مثل همون روز هست منتها آفتاب رفته یه جای دیگه :D

اگه نکته و یا تجهیزاتی بوده که بنده فراموش کردم دوستان میتونن اعلام کنن استفاده کنیم
تجهیزات بالا سنیگن هستن.ممکنه که بعضی مکانها همه رو با هم نخواد.مثلا یه بیل و کلنگ کارتون رو راه بندازه.بنده کلی گفتم.ممکنه یه جا باشه که تجهزات بالا یک پنجم تجهزیات مورد نیازش باشن.مثلا جایی که نیاز به شکستن سنگین و یا منفجر شدن داشته باشه
به هر حال اینا نظر بنده بود.امیدوارم که مفید واقع بشن

تا حد توان تو این تاپیک سعی کردم در خدمت دوستان باشم.سعی کردم چیزهایی رو که میدونم و ممکنه که کسی بهش توجه نکنه رو بگم.بعضی از تجربیات خودم رو گفتم.یه سری داستان از این و اون عنوان کردم.در کل به خودم که خوش گذشت.یه چیزهایی هم خودم یاد گرفتم
خب حالا دوست عزیزی که این مطالب رو خوندی و خواستی استفاده ای ازش بکنی
هر وقت خواستی که در عمل انجام بدی مردونه پاشو (و منظورم از مردونه صرفا جنس مذکر نیست) و اسم خدا رو بیار و شروع کن و بدون:

****************************** به حقیقت که بعد از هر سختی آسایش است **********************

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
بنده هم کاملا با توصیه های شما موافقم و همه رو هم به خودم و هم به دیگر دوستان توصیه میکنم ازش پرینت بگیرید لازم میشه
نوشتن امکانات مورد نیاز هر محل، قبل از رفتن به اون محل، زمانی ارزشش نمایان میشه که بری وسط کار با کمبود تجهیزات روبرو بشی، بنطرم هیچی پیدا نکنی بهتره از اینکه حین کار تجهیزات کم بیاری. چه ضد حالیه ~X( :((

سه شنبه 14 خرداد1392 - 4:52pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
mahdi نوشته است:

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
بنده هم کاملا با توصیه های شما موافقم و همه رو هم به خودم و هم به دیگر دوستان توصیه میکنم ازش پرینت بگیرید لازم میشه
نوشتن امکانات مورد نیاز هر محل، قبل از رفتن به اون محل، زمانی ارزشش نمایان میشه که بری وسط کار با کمبود تجهیزات روبرو بشی، بنطرم هیچی پیدا نکنی بهتره از اینکه حین کار تجهیزات کم بیاری. چه ضد حالیه ~X( :((

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز :ymhug:
دوستان همونطور که دوست عزیزمون فرمودن قبل از اینکه میخواید جایی برید سعی کنید همه چیز رو برآوورد و سبک سنگین کنید ببینم چه چیزهایی ممکنه به کارتون بیاد.همیشه هم لیستشون رو تهیه کنید.اگه لیست تهیه نشه طبق قانون غیر معمول روزمره همیشه یه چیزی از یاد میره و جا میمونه.حتی ممکنه مهمترین چیز باشه :D

جمعه 17 خرداد1392 - 3:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

parsi نوشته است:
سلام بر دوستان گل

:ymapplause: @};- @};- دقیقاً جناب پارسی ، سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 18 خرداد1392 - 10:32am

از تمام دوستانی که اطلاعاتشون رو در این بخش به اشترام گذاشتن خیلی خیلی ممنون مخصوص از آقا mahdi خیلی استفاده کردم

جمعه 7 تیر1392 - 9:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure