انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 9:14am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی
 نکات و داستانهایی عبرت انگیز و آموزنده برای جستجو گران 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام خدمت تمامی دوستان
به نظرم این بحث برای دوستان جالب باشه و نکاتی به همراه داشته باشه.مخصوصا برای افراد مبتدی از جمله خودم
همونطور که دوستان خبر دارن این پیشه یعنی جست و جو گر بودن بسیار پر ریسک هست و ممکنه خطرات مهمی به همرا داشته باشه(اشرف مخلوقات برای پول دست به هر کاری میزنه)
هر کدوم از دوستان نکات یا داستانی که میتونه پند آموز و عبرا انگیز باشه اینجا بذاره تا دوستان دیگه و خودم از اون بهرمند شیم و محتاط تر عمل کنیم
اگه مدیران محترم تایید کنن به نظرم نکات قابل توجهی در بر خواهد داشت.

مثلا بنده چند جریان جالب شنیدم

مورد اول:(این مورد هزاران بار اتفاق افتاده و بنده به چشم خودمم دیدم)
یه بنده خدا یه جایی بلده که ازش مطمئن هست.خلاصه یه نفر میاره و طرف دستگاه میزنه و میگه بله داره.ایشالله فردا شب بیایم سراغش!!!
اما طرف هر چه وایمیسه یارو فردا نمیاد که نمیاد.میره میبینه بلللله.همون دیشب کار انجام شده و خالی کردن بردن.
بنده بارها و بارها این نوع داستان رو شنیدم .از جمله نکاتی که تو این نوع شیادی قابل توجه هست: الان دیر وقته بریم فردا بیام - تجهیزات همراه نیووردیم فردا میاریم-
فردا باید زنگ بزنم یا یکی دیگه رو بیارم چکش کنه - اینجا طلسم داره و فقط چهارشنبه ها طلسم عمل نمیکنه!!!(حالا مثلا اگه اون روز که رفتید سه شنبه باشه)
یا مورد آخر اینکه اصلا اینجا باری نداره

مورد دوم:
یه جا خوندم که یه بنده خدا میگفت ما یه اپراتور اووردیم و یه جایی رو برای ما توی 3.5 زد.بعد ما هم شروع به حفاری کردیم و بعد از 3.5 متر به هیچی نرسیدیم!!!
بعد گفتیم دوباره بزن.زد و گفت چیزی نیست در حالی که ما خودمون صدای بوق دستگاه رو میشنیدیم اپراتور میگفت چیزی نمیشنوم!!!
بعد از اون یه هو از توی چاله با ترس پرید بیرون.ما هم که حسابی ترسیده بودیم گفتیم مگه چی شده؟ گفت یه مار بزرگ توی گوداله و به پام پیچید و من اومدم بیرون
ما رفتیم و هیچی ندیدیم.در حالی که اون میگفت من دارم میبینم و اون اونجاست و هر کاری کردیم دیگه داخل نرفت و پروژه تعطیل شد.بنده خدا این شخص که این رو نوشته بود اومده بود و از دوستان داشت در مورد طلسم میپرسید و حتی یک لحظه هم به این فکر نکرده بودن که طرف شیاده و ... تازه 3.5 اول رو هم براش حفاری کردن

مورد سوم و جالب ترین:(کسانی که مدت زیادی هست تو این کا هستن قطعا این جریان رو شنیدن)
یه روز چند نفر از خدا میدونه کجا آباد اومده بودن یه روستایی رو جست و جو کنن
با یه محلی آشنا میشن و میرن باهاش میگردن.اتفاقا به یه مورد بسیار بزرگ هم میرسن.بعد از حفاری که به هدف میرسن این بنده ی خدا محلی رو میفرستن داخل جنسها رو میده بالا.بهد از اینکه همه رو میده بالا خودشم میاد بالا میبینه هیچی بالا نیست.میگه پس جنسها کجان؟ بهش میگن دیوونه شدی؟ کدوم جنس؟ تو اصلا جنسی بالا ندادی و تمام مدت توی چاله بودی و بیرون نیومدی!!!
این مرد هم که ظاهرا از قدرت بدنی بالایی برخوردار بوده و وقتی باهاشون درگیر میشه همه رو (که فکر کنم یا 4 یا 5 نفر بودن) حسابی ناک اوت مکنه و و چون هر چی میگرده هیچی پیدا نمیکنه ناچرا فلزیاب رو ازشون میگیره و بر میگرده خونه و فلزیاب رو توی یه قسمت خونه قایم میکنه .یارو ها با ماشین در میرن و تمام چیزها رو هم میبرن
قسمت بسیار مهم و خطرناک داستان:
بعد از یه مدت نیروی انتظامی میاد درخونه مرده و دستگیرش میکنه و میبره.و چند روز بعد از این جریان یه گروه تجسس میان و دستگاه رو هم از تو خونش پیدا میکنن و میبرن .اما چه بردنی؟ مرد دیگه بر نمیگرده!!! و چند ماه بعد جنازش توی یه جا پیدا میشه که از داستان مشخص میشه که اصلا نیروی انتظامی در کار نبوده و از طرف همونا اومده بودن.

بنده از این جور داستان ها و داستان های جالب دیگه زیاد شنیدم که اگه تاپیک تایید شد و تونستم میزارم.حالا دروغ و یا راست بودنش مهم نیست.مهم اینه که واقعا مسایل حائض اهمیتی داره

آخرین بار توسط Mahdi در چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:14pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 13 فروردین1392 - 10:10pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست من چه ایرادی داره تجربه های تلخ رو بازگو کنین و همه عبرت بگیرند هواسشون جمع باشه کار خطرناکی نکنند

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

چهارشنبه 13 فروردین1392 - 1:01am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

یه غار توی فکر کنم استان لرستان بود که همه اهالی مطمئن بودن بار داره.ولی هیچ کس جرات نداشت بره داخل.چرا؟ چون هر کی میرفت دیگه بر نمیگشت.
حتی یک بار هم دو نفر با هم میرن و اونی که عقب میره یه لحظه صدای فریاد میشنوه و به هو میبینه رفیقش نیست و برمیگرده و پا به فرار میزاره
یه نفر یه آدم این کاره پیدا میکنه میبره اونجا
متوجه میشه که داخل راهروی غار یه قسمتی هست که باید به دقت توجه کنی تا ببینی
یه قسمت دایره ای شکل که طرف چپ و راستش 2 پین کار گذاشته شده که وقتی به یه طرفش بیشتر فشار میادمیچرخه و از حالت افقی به حالت عمودی در میاد و طرف توی یه چاه میوفته و دایره در اثر وزن خودش دوباره به حالت تعادل برمیگرده.
بعدا که دایره رو بر میدارن میبینن که زیرش یه راه رو با شیب بسیار زیاد کار گذاشته شده و در تمام مسیر شمشیر به صورت میخکوب در زمین هست که با لغزش هر کس داخلش معلوم میشه چه اتفاقی میوفته (بعدا افراد گم شده رو از ته چاه بالا میارن)
خلاصه اینکه دوستان قطعا چیزی به نام طلسم وجود نداره ولی قطعا تله های فیزیکی پیدا میشه اونم از نوع ایرانیش (واسه خودشون مخ بودن هااا)
پس هر وقت و هر کجا موردی به پستتون خورد حتما حتما به دقت بررسی کنید و عجله ای تصمیم نگیرید که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.مخصوصا داخل غارها که جا و مکان تله گذاری بسیار زیاده.

آخرین بار توسط Mahdi در چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:31pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی بود ؛ متشکریم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:28pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مطالب جالبی مطرح کردین.
اما mahdi عزیز در مورد اینکه فرمودین طلسم وجود نداره موافق نیستم چه بسا بارها و بارها چنین مسائلی در باب طلسم اتفاق افتاده و پایه و اساس طلسم هم علمی خاص هست ولیکن جهل به علم طلسمات موجب انکارش نمیشه.
البته این رو هم عرض کنم که بیشتر مردم تله رو با طلسم اشتباه میگیرن .
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:56pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
بسیار عالی بود ؛ متشکریم

تشکر عزیز ;)

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 6:05pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
مطالب جالبی مطرح کردین.
اما mahdi عزیز در مورد اینکه فرمودین طلسم وجود نداره موافق نیستم چه بسا بارها و بارها چنین مسائلی در باب طلسم اتفاق افتاده و پایه و اساس طلسم هم علمی خاص هست ولیکن جهل به علم طلسمات موجب انکارش نمیشه.
البته این رو هم عرض کنم که بیشتر مردم تله رو با طلسم اشتباه میگیرن .
موفق باشین

تشکر دوست عزیز
در مورد طلسمات بنده هم دقیقا منظورم این بود که دوستان تله رو با طلسم اشتباه میگیرن و تله ها رو میگن طلسم

-خیلی از مواد توهم زا وجود داره که ممکنه کار شده باشه (خودم فقط شنیدم ولی مطمئنم وجود داره و مستندهایی توی تلویزیون ازشون دیدم)
-خیلی چیزها توی گذشته وجود داره که ممکنه ما ازش خبر نداشته باشیم و تا الان دیگه وجود نداشته باشن
-گرمای طلا و محل های مناسب و ایمنی که برای دفنش استفاده میشه بسیاری از جانورا رو جذب خودش میکنه که مطمئنا از قلمرو خودشون دفاع میکنن
-توی غارها ممکنه که مونوکسید کربن و یا انواعی از قارچها که غیر هوازی هستن و اونجا زندگی میکنن و اونو تولید میکنن و یا انواعی از قارچ که تو نور نمیتونن زنده بمونن و تو غار و توی تاریکی زندگی میکنن تمام اکسیژن رو مصرف کنن (تمامی قارچها اکسیژن تنفس میکنن و نباید با گیاه اشتباه گرفتشون) تنفس رو سخت و یا حتی باعث مرگ شخص بشن(در اثر خفگی - شخص در صورتی که مونو کسید کربن تنفس کنه بیهوش میشه و بعد از چند دقیقه انا لله و انا الیه راجعون دقیقا مثل گاز گرفتگی توی خونتون هست منتها اینجا اسمای عجیب غریب روش میزارن)
-بسیاری از سموم از طریق استنشاق یا همون لمس وارد بدن میشن (نمونش همون قورباقه آفریقایی که لمسش کنی دو بال در میاری و یه حلقه سفید میاد بالا سرت)
-گفته ها و اشتباهات زیادی ممکنه وجود داشته باشه که بر اساس ترس و تخیلات بیش از حد به وجود اومده

دوست عزیز در مورد طلسمات هم اضافه کنم
اسلام روی بعضی از چیزها خیلی تاکید داره.نمونش ارتباط اجنه با انسان هست که با مسلمان که هیچ.حتی با کافران هم ممنوع هست.ولی در صورتی که خود شخص نخواد ارتباط داشته باشه
اگه خود شخص بخواد به راحتی میتونه ارتباط برقرار کنه که اجنه 100 % دارای قدرتهای بیشتری هستن و میتونن کارهای عجیبی انجام بدن نمونش اینه که بلایی سر طرف بیارن.(ارتباط با اجنه بسیار خطرناک هست مگر اینکه به اذن خدا و برای آدم های شریف و خاص باشه چون اجنه خودشون رو از انسان خاکی بالاتر میبینن و قطعا بلایی سرتون میارن چون جنی که با شما ارتباط برقرار کنه فرمان خدا رو نادیده گرفته و یقینا کافر هست و جن مسلمان بنا بر فرمان ایزد با شما ارتباط برقرار نخواهد کرد)البته این آیه شریفه هم نباید فراموش بشه که فرموده شده: "ما دور مومنان خود حصاری کشیده ایم" که این آیه در مورد هیچ چیز نمیتونه باشه مگه اینکه در مورد اجنه باشه.

اضافه کنم که اسلام روی برخی سنگها تاکید خاصی داره که مثلا نماز خوندن با اونا یا همراه داشتنشون بیشتر توصیه شده.به نظر بنده به خاطر جنس سنگ هست که میتونه به صورت روحی و جسمی بر آدم تاثیر خاصی داشته باشه نه به خاطر نوشته های روش(یه سنگی بود که اثبات شده بود داشتنش باعث میشه جریان خون بهتری داشته باشی یا یه همچین چیزی.البته دقیق یادم نیست کارش چی بود و یا سنگش چی بود ولی پوشیدنش به صورت انگشتر خیلی توصیه شده بود)
دوستان بنده تا به حال دینی مانند اسلام ندیدم که اینقدر بر روی علم بنا شده باشه.تمام کارهایی که توش انجام میدید بر اساس علم هست.از کوچکترین تا بزرگترین.تحقیق کنید به چیزهای جالبی میرسید.

جنیان از جنس آتش هستند و به خاطر همین هم هست که میتونن از در و دیوار رد شن و در کل بسیاری از قوانین و محدودیتهای این کره خاکی رو به راحتی زیر پا میزارن
حالا به نظر شما اجنه میتونن که یه صندوق پر طلا رو از زیر خاک(که هم صندوق و هم خاک باید از قوانین پیروی کنن و بدون برداشتن خاک امکان جابه جایی صندوق نیست) جابه جا کنه یا اینکه اپراتور شیاده و یا چرت و پرت بلد نیست و دقیقا مثل من مبتدی هست و فرقش اینه که اون دستگاه داره و من ندارم؟

بارها و بارها خودم شنیدم که یارو مثلا طلسم شده و یا بچه دار نمیشه به خاطر طلسم و....
حالا یعنی به نظر شما منطق قبول میکنه که آدم دعایی برای طرف بخونه و طرف دیگه بچه دار نشه؟ (خودم طلسمشو توی یه کتاب قدیمی دیدم.نوشته بود طلسم برای بستن طرف!!!)
ولی به شخصه همچین چیزی رو قبول ندارم.چون اگه اینطور بود که قوانین کره زمین کلا عوض میشد.مثلا ایران جهان رو میگرفت دیگه یا با چال کردن طلسم توی چهار طرف آمریکا کاری میکردن آمریکایی ها دیگه بچه دار نشن تا نسلشون منقرض شه
همونطور که میدونید این جریان طلسمات از بعد از اسلام و فکر کنم حتی خیلی جدید تر (حدود 300 400 سال پیش )شروع شده و بنده به شخصه هنوز یه داستان در مورد طلسم از زبان پیامبران و امامان نشنیدم و هر جایی که یکی میگفته که مثلا ستاره شناسه یا یه چی مثل این فوری ردش میکردن و به مردم میگفتن که سراغ این چیزها نرن.نمونش سنگ چشم زخم که وقتی دایه پیامبر وقتی ایشون کوچیک بودن به بدن مبارکشون میبندن پیامبر میکنن و پرتش میکنن و مفرمایند که باید از این چیزا دوری کرد.

خلاصه اینکه به نظر من اگه بلایی اینچنینی سر آدم بیاد دو مورد میتونه باشه
یکی اینکه حضرت حق خودشون اینطوری خواستن و به اذن خودشون باشه
دومی اینکه ممکنه از جانب اجنه باشه که همونطور که خدمتتون عرض کردم حق این کار رو ندارن مگه اینکه خود آدم(نه کسی که طلسم میخونه یا مینویسه یا چال میکنه یا ....) بخواد

با تمامی این اوصاف بنده فقط نظر خودم رو میگم و قطعا این نظر همه دوستان و دوست عزیزم بینا نیست.ممکنه ایشون چیزهایی رو به چشم خودشون دیده باشن و ما ازش بی خبر باشم.
در کل دنیا خیلی چزهای عجیبی داره
دوستان ببخشید که بحث طولانی و بیش از حد دینی شد :)
هر کدوم از دوستان بالاخص استادان کارکشته نظری داشتن اینجا اعلام کنن خوشحال میشم و دوستان و بنده میتونیم استفاده کنیم (البته با اسناد نه فقط شنیده ها)

آخرین بار توسط Mahdi در پنج شنبه 14 فروردین1392 - 12:43am ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 6:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست خوبم نظر زیبای شما هم کم از کارشناسی نداشت و مسائل خوبی رو مطرح کردید که بسیار ارزنده بوده ، یاعلی مدد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 12:26am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
mahdi عزیز مطالب جالبی عنوان کردین ممنونم.
در مورد مباحث بالا و بحث اجنه موردی باید عرض کنم.
کلیه موجودات عالم دارای علایقی هستند(به غیر از مجردات) که از جمله آنها میشه به جن اشاره کرد.
در مورد دفاینی که چه بصورت اختیاری و آگاهانه و چه بصورت اتفاقی در جایی مدفون یا مخفی میشوند با گذشت یکصد سال بعضی موجودات از جمله اجنه نسبت به آنها احساس مالکیت پیدا میکنند و در صورتیکه فرد یا افرادی بخوان اونو تصاحب کنن این اجنه ممانعت کرده و به هر نحو ممکن آنها را دور میکنند(بارها تجربه شده)
بنابراین روشهایی برای مقابله با این موضوع وجود داره که در صورت نیاز بمرور اشاره خواهم کرد%
موفق باشین

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 12:57am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام مجدد
البته دوستان فراموش کردم بگم که مسائل مربوط به دفبنه و عوامل غیر مادی خیلی بیشتر و پیچیده تر هست .
لذا چون بحث اجنه پیش آمد من فقط به اجنه اشاره کردم.
موفق باشین

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 1:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 64 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure