انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 5:47am

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 خاطرات شیرین گنج یابی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
با سلام خدمت دوستان
یه سوالی که همیشه ذهن منو مشغول می کنه اینکه چرا در بعضی از مناطق فقط یه جور دفینه بالا میاد شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که مثلا یه منطقه ای که همیشه در اون دفینه پیدا میشه جنس همشون یه چیزه و یا یه فرمه کاری اونا یه شکله و مربوط به زمان خاص نیست چون در منطقه ای هر سال هم میراث هم مردم گنج پیدا می کنند از هر زمانی و هر دوره ای گنج پیدا میشه اما فقط سکه اشرفی و مجسمه پرنده همین یا یه منطقه دیگه فقط نقره

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 16 فروردین1392 - 5:39am
آواتار کاربر

حالا که بیکارم براتون یه خاطره بگم
حدود سه سال پیش با هزار بدبختی و کارگری با دوستم شریکی یه نقطه زن گرفتیمو افتادیم به کوه و در و دشت.حالا از این هم بگذریم که جاهایی که میرفتیم واقعا باستانی هست و خیلی آدما رو تاکجا هاکه نبرده.حتی پنج سال پیش بابای همین شریکم (البته اتفاقی)به چیزای بزرگی رسید اما چون خیلی ساده و بیچاره هستش از چنگش در آوردن.شاید ما شانس نداشتیم یا خدا نخواسته.(بنظر من بی اجازه خدا حتی یه برگم از درخت نمی افته)خلاصه هر شب که میرفتیم بیرون به امید در اومدن از شرایط کارگری راه می افتادیم.سگ و داستان های اجنه مربوط به اون قسمت و بارون وهزار بد بختیه دیگه هم تا دلتون بخواد.یه شب بابای شریکم و دوست صمیمی ما.رفتیم و بعد از یه مدت دستگاه یه جایی رو مشخص می کردو اپراتورش من بودم.اومدیم سر بحث تفکیک که دستگاه به صورت کاملا مشخص طلا میزد.خلاصه همه مو به تنمون سیخ شدو و شروع به کندن کردیم.بعد کندن یه متر به یه فلز رسیدیم به نظر شما چی بود؟پاکت ساندیس که فکر کنم از جنس استیل باشه.که دوستان همکار اومده بودن اونجارو کنده بودن بعد اینکه ساندیس هاشونو خورده بودن یه متر اونورترو دوباره کنده بودنو پاکتای ساندیسو و خاکارو ریخته بودن تو چال قبلی.
بعد تازه فهمیدیم که این دستگاه ما استیل وطلا رو با هم میزنه!!!!
نکات اخلاقی:1وقتی ساندیس می خورید پاکتشو زیر زمین قایم نکنید..2کاملا دستگاهتو نو بشناسید بعد بیافتید به جون زمین بیچاره.

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

=))
حالب بود فرشاد حان....من از صمیم قلب امیدوارم که موفق بشید :YMPRAY:

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 3:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت

یه بنده خدای سند داشت رفت تو ییلاق دنبال مکان میگشت ، تا اینکه با یه چوپون رفیق شد و اون چوپون اونجا رو بلد بود ، خلاصه اونجا رو پیدا میکنن و میزنن به هدف ، طرف بار رو میبره میفروشه و سهم پول چوپون رو میاره بهش میده و چوپون اون پول ها رو میرزه تو یه کیسه 50 کیلوی و میزاره تو کولش و با همون لباس چوپونی میره بانک ملی مرکزی شهرشون و پول رو میزاره روی پیشخون و به صندوق دار میگه واسم یه حساب بازکن این پولها رو هم بریز بحسابم :)) ، مامور بانک مشکوک میشه زنگ زد 110 اومدن اون بنده خدا رو بردن ، ازش بازجویی کردن و بخاطر اینکه چوپون ادم ساده ای بود ولش کردن ولی پولشو خوردن نامردا X(

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان.دو سال پیش یه دستگاه نقطه زن دست ساز گرفتیم.با دوستم که قبلا حرف زده بودیم و میدونستم که تو دهشون یه قبرستون خیلی قدیمی هست.شب رفتیم اونجا و شروع کردیم به جستجو اول چند جا رو زد که با کمی جستجو فهمیدیم ات اشغال هست.دیگه داشتیم ناامید میشدیم که دستگاه یه جا رو زد .ما هم مثل همیشه چند سانت از خاکو برداشتیم و بعد دو باره دستگاه زدیم و خیلی قوی میزد حتی لوپرو وقتی از زمین نیم متر بلند کردم باز بوق کامل بود.
خیلی خوشحال وبا هیجان به کندن ادامه دادیم تا تو عمق 50-60سانتی به چند تیکه فلز رسیدیم تو تاریکی دقیق تشخیص ندادیم چیه و باخوشحالی اون چند تیکه جنسو برداشتیم.دوتا کوزه هم بود که از شانس ما خالی بود.اومدیم تو ماشین و وسایلو بیشتر بررسی کردیم یه تیکه کوچیک سبز رنگ،یه کمربند فلزی سبز،یه چاقو اهنی پوسیده همراه با سنگ تیز کننده. خلاصه ما که تجربه تو این کار نداشتیم خیلی خوشحال از اینکه جنس پیدا کردیم برگشتیم .بعدا که بردیم وسایلو نشون دادیم گفتن که م.فرغ هستو ارزش نداره!فکرشو بکنین چیزی که 2یا3هزار سال قدمت داره میگن بدرد نمیخوره.
از اون به بعد یاد گرفتیم فقط دنبال طلا باشیم.

چهارشنبه 8 خرداد1392 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
بابا دمش گرم چه دستگاهی بوده پاکت ساندیسو تو 1متری زده:O

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 8 خرداد1392 - 10:22pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
farshad2020 نوشته است:
حدود سه سال پیش با هزار بدبختی و کارگری با دوستم شریکی یه نقطه زن گرفتیمو افتادیم به کوه و در و دشت.حالا از این هم بگذریم که جاهایی که میرفتیم واقعا باستانی هست و خیلی آدما رو تاکجا هاکه نبرده.حتی پنج سال پیش بابای همین شریکم (البته اتفاقی)به چیزای بزرگی رسید اما چون خیلی ساده و بیچاره هستش از چنگش در آوردن.شاید ما شانس نداشتیم یا خدا نخواسته.(بنظر من بی اجازه خدا حتی یه برگم از درخت نمی افته)خلاصه هر شب که میرفتیم بیرون به امید در اومدن از شرایط کارگری راه می افتادیم.سگ و داستان های اجنه مربوط به اون قسمت و بارون وهزار بد بختیه دیگه هم تا دلتون بخواد.یه شب بابای شریکم و دوست صمیمی ما.رفتیم و بعد از یه مدت دستگاه یه جایی رو مشخص می کردو اپراتورش من بودم.اومدیم سر بحث تفکیک که دستگاه به صورت کاملا مشخص طلا میزد.خلاصه همه مو به تنمون سیخ شدو و شروع به کندن کردیم.بعد کندن یه متر به یه فلز رسیدیم به نظر شما چی بود؟پاکت ساندیس که فکر کنم از جنس استیل باشه.که دوستان همکار اومده بودن اونجارو کنده بودن بعد اینکه ساندیس هاشونو خورده بودن یه متر اونورترو دوباره کنده بودنو پاکتای ساندیسو و خاکارو ریخته بودن تو چال قبلی.
نکات اخلاقی:1وقتی ساندیس می خورید پاکتشو زیر زمین قایم نکنید..2کاملا دستگاهتو نو بشناسید بعد بیافتید به جون زمین بیچاره.

دوست عزیز شما با چه دستگاهی زدی که تفکیکش طلا هم داشت؟

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

aziz_1388 نوشته است:
farshad2020 نوشته است:

اکثر دستگاهها حتی دست سازای داخلی هم تشخیص دارن ولی همشون خطا دارن.بیشترشون الومنیوم،اهن زنگ زده،مفرغ سولفات شده رو با طلا اشتباه میگیرن

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 3:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
saeeed60h نوشته است:
aziz_1388 نوشته است:
farshad2020 نوشته است:

اکثر دستگاهها حتی دست سازای داخلی هم تشخیص دارن ولی همشون خطا دارن.بیشترشون الومنیوم،اهن زنگ زده،مفرغ سولفات شده رو با طلا اشتباه میگیرن

اکثر دستگاهها تفکیک بصورت آهنی و غیر آهنی هستند من به غیر از دستگاههای مین لب سیستمی ندیدم که تفکیک دقیق داشته باشه در دستگاههای مین لب مشخص بشه که طلا هست دیگر هیچ جای شکی نیست بخصوص GPX5000

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aziz_1388 نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
aziz_1388 نوشته است:

اکثر دستگاهها تفکیک بصورت آهنی و غیر آهنی هستند من به غیر از دستگاههای مین لب سیستمی ندیدم که تفکیک دقیق داشته باشه در دستگاههای مین لب مشخص بشه که طلا هست دیگر هیچ جای شکی نیست بخصوص GPX5000

سلام
همون غیر آهنی رو بعضی نقطه زنا نوشتن gold
ولی من یکی هنوز موردی ندیدم درست تفکیک کنه
نگفتم نیست، من ندیدم :D

سه شنبه 14 خرداد1392 - 5:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure