انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 9:48pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 خاطرات شیرین گنج یابی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان، در این بخش که به پیشنهاد مدیریت محترم ایجاد شده: دوستان اگر خاطراتی جالب و بیادماندنی در این زمینه دارند بیان کنند. به جهت رعایت قوانین انجمن بهتر است که اسم شخص، مکان و یا آدرس خاصی ذکر نشود.

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

شنبه 10 فروردین1392 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان ، این تایپیک رو خالی نگذارید =(( در صورت امکان خاطره ای ، داستانی و یا اتفاق خاصی در این کار داشته اید بیان کنید. مطمئناً خیلی جذاب و شیرین خواهد بود.
ممنون

یکشنبه 11 فروردین1392 - 8:36pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام رابین هود عزیز
این خاطره ای که عرض میکنم چندسال پیش اتفاق افتاده:
تا چندسال پیش همیشه برای کوهنوردی با همراهان ورزشی به دشت و کوه و صحرا میرفتیم.
یک بار توی کوه با جمعی حدود 20 نفری بعد از ورزش که خستگی در میکردیم صحبت از گنج و ... شد.
از طرفی کوهی که اونجا بودیم محلی باستانی بود و طی گشت و گذاری که داشتیم من چندجا رو نشون بچه ها دادم و گفتم در فلان متراژ ... هستش.
بهرحال عصر شد و به شهر برگشتیم.
از طرفی در راه برگشت به شهر در خفا چند نفر از بچه ها باهم قرار میذارن شب برای کندن اون محلها به کوه برگردن و این کار رو هم میکنن%
بعدا که خودشون نقل کردن: اینها نصف شب شروع به کندن محل میکنن و بعد از کمی حفاری صداهایی میشنوند و اولش بیخیال میشن ولی بعد که سرو صدا بیشتر میشه و چیزایی به چشمشون میاد پا به فرار میزارن.
بعد از اینکه به خونه میرسن موقع خواب یه صدایی (مثل صوت گشیدن گوشها) میشنوند که هی بیشتر میشه و بعد یه نیرویی یک دفعه وارد بدنشون میشه و مثل کامپیوتر هنگ میکنند و اصلا نمیتونن تکون بخورن.(این اتفاق همزمان در خونه هر 3 نفرشون اتفاق میافته)
بالاخره اهل خونه متوجه میشن و با کلی سلام و صلوات و ... اونها رو بهوش میارن و فرداش میبرن پیش دعانویس و... و اون آقا بهشون میگه که تحت تاثیر اجنه واقع شدن.
البته مداوای کامل اونها مدت زیادی طول میکشه و هنوز هم که هنوزه با بیان و یادآوری اون خاطره بدنشون میلرزه%
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 12 فروردین1392 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بینا جان دوست خوبم، ممنونم شما پیشقدم شدید .. خاطره جالبی بود

سه شنبه 12 فروردین1392 - 12:06am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ممنون رابین هود عزیز
البته خاطرات زیادی توی این زمینه هست که ان شاا... بمرور عرض خواهم کرد%
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 12 فروردین1392 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خاطره ای که من میگم مربوط به چند سال پیشه...
روزی یکی از آشنایان که عمری از زندگیشو دنبال گنج بوده و تا امروز هم به هیچی نرسیده بود!!! :p پیش ما شروع به صحبت از گنج میکردو کارهایی که انجام داده اند و اینکه تا حالا بهیچ نرسیده اند ... :( تا اینکه میگفت در کوه و یا هرجایی که میرید باید دقت کنید هر جایی که مشکوکه و یا آثاری هست توجه خاصی داشته باشید شاید جنسی اونجا پنهان شده باشه... از قضا گفت که جدیداً در یک قسمت از کوه در یک آبراه چند تکه سفال پیدا کردم و اطراف رو خوب نگاه کردم دیدم احتمالا از یک سوراخی که در یک قسمت در شیب آبراه که بدور از مسیر آب و در داخل صخره هاست اومده اگه مایل هستید بریم حفاری کنیم شاید چیزی پیدا کردیم... ما هم بی تجربه و ناشی برای بار اول اومدیم بدون دستگاه سراغ اون سوراخ، تعداد افراد هم 5 -6 نفری بودیم همون ابتدا که کارو شروع کردیم تکه های کوزه شکسته پیدا شد و همچنانکه پیشرفت میکردیم زیادتر میشد تا جایی که سوراخ بزرگتر شدو به صورت دخمه ای بوده که قبلا پرشده بود ... بهر حال کار که پیش میرفت آثار زیادی پیدا کردیم ولی خبری از جنس نبود تا اینکه یک کوزه سالم پیدا کردیم همه جا سکوت =p~ به آرومی کوزه رو در آوردیم ... خالی بود... چند دقیقه بعد یکی دیگه اونم خالی.. تا اینکه یه دفعه توی خاک یکی از دوستان سکه ی نقره پیدا کرد :ymparty: همه خوشحال از این موفقیت با خودم فکر کردم مگه میشه اینهمه آدم سالهایی از عمرشون رو توی اینکار گذاشتن و به هیچ نرسیدن ولی ما از را نیامده، برسیم....!!!؟ کارو ادامه دادیم ولی دیگه خبر از جنسی با ارزشی نبود یادمه تا 7 -8 کوزه سالم ما در اونجا پیدا کردیم همه هم خالی.......... هر لحظه که یک رو پیدا میکردیم میگفتیم این دیگه پره !!! اما نشد بعدها دوستان چند تا کارشناس و چند بار هم دستگاه تفریحی بردن اونجا ولی نتیجه ای حاصل نشد...
تا به امروز که چند سالی از این ماجرا میگذره به حقایقی رسیدم که فهمیدم چرا ما هیچی پیدا نکردیم، یکی از دلایل عدم موفقیت ما عدم صداقت دوستانم بود. باور کنید صداقتی در کار نباشه دوستان، اگر هدف جلوی چشم باشه ممکنه اصلا نبینند و من بعدها چیزهایی در رفاقت با این دوستان دیدم امروز خداروشاکرم ^:)^ که به هیچی نرسیدیم.
از اونروز به بعد من هیچ حفار ی نداشتم یکبار تجربه کردم و اون یکبار خیلی چیزها یاد گرفتم: برای اینکار تعداد افراد مناسب با صداقت، دستگاه خوب برای انجام کار، تجربه انجام کار با یک کارشناس با تجربه یا حضوری یا غیر حضوری ازش کمک گرفته بشه ... تا موقعی که این موارد اماده نشه مثل اونی میشه که خیلی وقته توی اینکاره و نتیجه ای نگرفته، خواهد شد.
موفق باشید

سه شنبه 12 فروردین1392 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
این خاطره برمی گرده به اولین جنسی که من پیدا کردم یه موقع یکی از اقوام یه خونه خیلی قدیمی داشت که می خواست یه قسمتی از اونو خراب کنه از هرکی دعوت می کرد که یه کمکی بهش بکنه هیشکی زیر بار نمی رفت پدرم منو با زور فرستاد که کمکش کنم کلا سه نفر شدیم منو و صاحب خونه و پسرش یه دیوار بود به قطر 2 متر شاید باورتون نشه انگار دیوار قلعه چیزی طرفای ما خونه های قدیمی تا 1 متر یک و نیم متر هم هستند اما این یه دو متری بود داشتیم خراب می کردیم وسط دیوار یه طاقچه پیدا شد انگار قبلا اونجا یه طاقچه بوده که جلوش رو گرفته بودند توش یه کاسه اشرفی شیراز بود فکر کنم 56 تای می شد صاحب خونه سر از پا نمی شناخت چون من کمکش کرده بودم یعنی تنها کسی که امده بود کمکش قرار شد سه قسمت بشه هر کی سهم خودشو برداره پدرم که ماجرا رو فهمید با سهم من یه حساب برام باز کرد و این حساب برام خیلی برکت داشت تا حالا دو بار برنده قرعه کشی شدم B-) B-) B-)

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 5:24am
مدیر کل
مدیر کل

bantama نوشته است:
این خاطره برمی گرده به اولین جنسی که من پیدا کردم یه موقع یکی از اقوام یه خونه خیلی قدیمی داشت که می خواست یه قسمتی از اونو خراب کنه از هرکی دعوت می کرد که یه کمکی بهش بکنه هیشکی زیر بار نمی رفت پدرم منو با زور فرستاد که کمکش کنم کلا سه نفر شدیم منو و صاحب خونه و پسرش یه دیوار بود به قطر 2 متر شاید باورتون نشه انگار دیوار قلعه چیزی طرفای ما خونه های قدیمی تا 1 متر یک و نیم متر هم هستند اما این یه دو متری بود داشتیم خراب می کردیم وسط دیوار یه طاقچه پیدا شد انگار قبلا اونجا یه طاقچه بوده که جلوش رو گرفته بودند توش یه کاسه اشرفی شیراز بود فکر کنم 56 تای می شد صاحب خونه سر از پا نمی شناخت چون من کمکش کرده بودم یعنی تنها کسی که امده بود کمکش قرار شد سه قسمت بشه هر کی سهم خودشو برداره پدرم که ماجرا رو فهمید با سهم من یه حساب برام باز کرد و این حساب برام خیلی برکت داشت تا حالا دو بار برنده قرعه کشی شدم B-) B-) B-)

ماشاالله پس خوش روزی هستین بهت تبریک میگم :-BD

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 6:18am
مدیر سایت
مدیر سایت

bantama نوشته است:

شکر خدا برادر خیلی خوشحال شدم ، به این میگن کمک الهی غیر مترقبه :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 8:07am
مدیر سایت
مدیر سایت

خوب همه گفتن ماهم خوندیم و لذت بردیم .......حالا یک چیزی هم من بگم تا دلتون بسوزه :((
حدود 15 سال پیش که من حسابی ورزش میکردم هفته ای یک بار میرفتیم کوه و زمانی بود که اصلاً به فکر فلز و فلزیاب و این چیزها نبودم ؛ یک بار هم به پیشنهاد اقوام خودم یک مسیر جدید رو انتخاب کردیم و رفتیم به سمت کوه و جنگل که در انتها یک قلعه خیلی قدیمی داشت در نوک کوه که داخلش سه تا حوض بزرگ داشت حدود 15 در 10 متر خیلی زیبا بودن و با سنگهای مستطیل شکل تراشخورده درست شده بودند البته تمام کف و دیوار و خلاصه چشمتون روز بد نبینه همه جارو کنده بودن @-) با دیدن این صحنه خیلی تأسف خورده بودم ، موقع برگشت در کنار راه باریکی که داشت من چشمم به یک تیکه آجر چین حدود 70در70 سانت به شکل تقریباً گرد افتاد که حدود یک متر از راهی که میرفتیم به سمت بالا بود و داخل خاک که به مرور زمان این آجر چین بیرون آمده بود و من اولین نفزی بودم که متوجه اون شده بودم و حتی با چوب دستی یکی از دوستان روی اون رو چندتا محکم زد و گفت صدای توخالی بودن در پشت این آجر چین رو میده :-s ولی من که اون موقع هیچ اطلاعاتی دراین زمینه نداشتم و دنبال این مسائل نبودم ، بیخیال از این مکان گذشتیم و رفتیم ، البته دورتادور اون نقطه رو از برگهای درختان خالی کرده بودیم و آجرچین کاملاً توی چشم میومد X_X خلاصه رفتیم و هفته بعد هم برای کوه نوردی به همون منطقه رفتیم و چشمتون روز بد نبینه ..... X_X @-) وقتی رسیدیم به اون مکان دیدیم که آجرچین رو خراب کردن که به شکل سر تنورهای نان پزی محلی بود تمام گرد و فقط در ورودی رو آجرچین کرده بودن و داخلش یک اتاق سفید و ساروجی دقیقاً به شکل نیم دایره یا توپی که از وسط نصف شده باشه به ارتفاع 3 متر و عرض حدود 3 متر در دامنۀ کوه تعبیه شده بود که تمامش رو با ساروج سفید کرده بودن ، و ما با دیدن این صحنه خیلی متأسف شدیم ؛ اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشتیم شاید این مکانی که بدست آورده بودیم رو به راحتی از دست نمی دادیم . ;)

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 8:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure