انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 6:00am

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 کمک درباره تست پمپ بنزین 206 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان امروز وقتی سوار ماشین شدم و استارت زدم ماشین روشن نشد بیشتر که دقت کردم دیدم با زدن استارت صدای روشن شدن پمپ بنزین نمیاد و وقتی رفتم صندلی عقب رو برداشتم و درپوش پمپ را برداشتم دیدم صدایی ازش نمیاد
حالا دوتا گزینه روبروم هست یکی نرسیدن برق به پمپ و یکی سوختن پمپ
اگه دوستان تجربه کرده باشن میدونن باز و بسته کردن پمپ بنزین چه فاجعه ای هستش و این هست که میخوام قبل از باز کردنش از سوختن پمپ مطمئن بشم که دردسر الکی بخودم ندم
حالا سوال اینه که چجوری بدون باز کردن پمپ انو تست کنم که مطمئن شم ایراد برقی هست یا نیست؟
تویاین عکس که میزارم دقت کنید اون قسمت مربوط به سوکت پمپ رو مشخص کردم اگه دقت کنید این سوکت 5تا اتصال فلزی داخلش داره که میخوام بدونم واسه تست پمپ باید برق رو به کدوماش بزنم؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 11 تیر1393 - 4:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
درود
دوستان امروز وقتی سوار ماشین شدم و استارت زدم ماشین روشن نشد بیشتر که دقت کردم دیدم با زدن استارت صدای روشن شدن پمپ بنزین نمیاد و وقتی رفتم صندلی عقب رو برداشتم و درپوش پمپ را برداشتم دیدم صدایی ازش نمیاد
حالا دوتا گزینه روبروم هست یکی نرسیدن برق به پمپ و یکی سوختن پمپ
اگه دوستان تجربه کرده باشن میدونن باز و بسته کردن پمپ بنزین چه فاجعه ای هستش و این هست که میخوام قبل از باز کردنش از سوختن پمپ مطمئن بشم که دردسر الکی بخودم ندم
حالا سوال اینه که چجوری بدون باز کردن پمپ انو تست کنم که مطمئن شم ایراد برقی هست یا نیست؟
تویاین عکس که میزارم دقت کنید اون قسمت مربوط به سوکت پمپ رو مشخص کردم اگه دقت کنید این سوکت 5تا اتصال فلزی داخلش داره که میخوام بدونم واسه تست پمپ باید برق رو به کدوماش بزنم؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

با درود
دوست عزیز 4تا سوکت رو اون قسمتی که دورش خط قرمز کشیدین داره 2تا باریک 2تا پهنتر شما اگه به اون 2تا پهن برق مثبت و منفی بزنی فرقی نداره هر کدوم از اونا باید پمپ کار کنه وگرنه پمپ بنزین ایراد داره مواظب باشید برق رو به سوکتهای باریک نزنید
اگه سوخته باشه بهتره کامل عوض کنی و مارک مستر موتور که قیمتش هول هوش 120 تا 140 هستش ببندی و از تعویض مغزی خالی خوداری کنید که باعث دردسر در اینده خواهد شد.

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

چهارشنبه 11 تیر1393 - 8:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

مرسی داشی حتما تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم :x

صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 11 تیر1393 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اول اون شلنگها رو جا بزن دوست عزیز که در صورت سالم بودن پمپ ، بنزین نپاشه بیرون و خدای نکرده با جرقه ی سیم ... [-X خیلی مراقب باشید
اصلا بهتره بیرون از باک تست کنید ، درش هم که باز کردید
راستی اون O-ring را هم اصلی بندازید چون نوع معمولیش بعد از یه مدت بخاطر تماس با بنزین از آب بندی میفته ، برای سفت کردن دری هم حتما از آچارش استفاده کنید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 11 تیر1393 - 12:27pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
دوست عزیز زمانی که شما سوئیچ رو باز میکنی باید صدای استارت شدن پمپ بنزین رو بشنوی اگه صدا نداد 2 حالت داره باید با مولتی متر برق کانکتور ورودی رو بسنجی اگه برق میرسید که باید با یه باطری 9 یا 12 خود پمپ رو تست کنی روشن نشد سیمپیچ موتورش سوخته باید عوض شه یا کامل عوض کنی و اگه برق نمیرسید و پمپ با باطری روشن شد خوب باید فیوز رو چک کنی اگه سالم بود سیم رو از جعبه فیوز تا پمپ دستی بکش تا معلوم شه قبل اونه یا بعدش و به همین صورت تمامی قطعات که در قسمت برق سوخت دخیل هستن .
ضمنا شما میتونی از جزوه های امدادخودرو که تو اینترنت هم موجوده استفاده کنی برای عیب یابی .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 11 تیر1393 - 12:52pm
YIM WWW
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
ممنونم دوستان با این توضیحاتی که شما دادید دیگه فکر نکنم هیچ ابهامی مونده باشه
یکم خنک بشه میرم سر وقتش
بازم از کمکتون سپاسگذاری میکنم
:ymhug:

صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 11 تیر1393 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام دوستان میخواستم تجربه خودم رو در مورد پمپ بنزین خودروها بگم که اگر به توصیه های من عمل کنید احتمال سوختن آنها خیلی کمتر میشه. ببینید دوستان اگر شما عادت دارید همیشه مقدار کمی بنزین در باک داشته باشید و مثلا هر بار 15-10 لیتر بنزین میزنید و میذارید تا چراغ بنزین شما روشن شود و کلی هم با چراغ روشن میرید و سپس بنزین میزنید، در این صورت مغزی پمپ که باید همیشه جهت خنک شدن در بنزین شناور باشد به دلیل پایین رفتن سطح بنزین از داخل بنزین بیرون می آید و داغ میشود و در نهایت هم خواهد سوخت. مورد بعدی هم که باعث سوختن مغزی پمپ میشود، کثیف بودن صافی بنزین است که به دلیل اینکه در برابر عبور بنزین مقاومت میکند باعث کاهش عمر آن و در نهایت سوختنش می گردد. پس سعی کنید همیشه حداقل 10 لیتر بنزین در باکتان باشد و هر 20 هزار کیلومتر یکبار صافی بنزین را عوض کنید. دوست عزیز به احتمال 90 درصد مغزی پمپ شما سوخته و باید عوضش کنید. شما میتونید یا تنها مغزی رو عوض کنید که در اینصورت پول کمتری میدید (حدود 60 تومن) ولی ممکن است بوی بنزین داخل ماشین اذیتتون کنه و خطرناک هم هست. اگر هم کل پمپ رو عوض کنید که دیگه این مشکل رو ندارید ولی هزینه بیشتری باید بکنید. اگر مجبور شدید فقط مغزی رو عوض کنید حداقل واشر بزرگ در پوش رو هم عوض نمایید. در ضمن بستن کل مجموعه هم اگر آچار مخصوصش رو نداشته باشید، کار شما نیست و باید حتما به نمایندگی و یا تعمیرگاه مراجعه کنید. چون محکم نمیشه و بوی بنزین میاد داخل ماشین. امیدوارم مفید واقع گردد. موفق باشید

چهارشنبه 11 تیر1393 - 2:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure