انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 2:51pm

پاسخ به موضوع  [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 سوالات فنی از متخصصان حفاری و متخصصان اپراتوری 
نویسنده پیغام

سلام
فرق نقطه زن و ردیاب چیه؟
برای اینکه بفهمیم طلا دقیقا در چه عمقی قرار داره و اندازه طلا حدودا چقدره نیاز به نقطه زن هستش یا ردیاب؟
لطفا کامل جواب بدین باتشکر

جمعه 2 اسفند1392 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
سلام عزیزم من نه متخصص ابراتوری هستم نه متخصص حفاری
ولی نقطه زن اسمش کاملا روی خودش هست و ردیاب هم همینطور
وقتی میگن ردیاب یعنی اینکه شما یه شعاعی رو ردیابی کنین و مسیری رو مشخص کنین هرچند اگه ادم با تجربه باشه با ردیاب میتونه نقطه رو هم دقیق مشخص کنه مثل استاد اریا و استاد حمزه و بعضی دیگر از دوستان
ولی در مورد نقطه زن نقطه زن ها بخاطر اینکه بتونی سریع یه منطقه رو باهاشون کاوش کنی نیازمند یک ردیاب هستند که مسیر رو با ردیاب قشنگ مشخص کنی و الکی هم دیگه وقتت گرفته نشه
در کل ردیاب و نقطه زن مکمل همدیگه هستند
مثل قند و چای هستند :D :D

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

جمعه 2 اسفند1392 - 7:44pm

ممنون بابت جواب دادن
بر فرض میدونم طلا کجاست میخام ببینم در چه عمقیه نقطه زن میخواد یا ردیاب؟
تا اونجایی که متوجه شدم یه ردیاب میتونه نقطه زن باشه ولی یه نقطه زن نمیتونه ردیاب باشه درسته؟

جمعه 2 اسفند1392 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amingh2914 نوشته است:
ممنون بابت جواب دادن
بر فرض میدونم طلا کجاست میخام ببینم در چه عمقیه نقطه زن میخواد یا ردیاب؟
تا اونجایی که متوجه شدم یه ردیاب میتونه نقطه زن باشه ولی یه نقطه زن نمیتونه ردیاب باشه درسته؟

دوست من درود بر تو. نقطه زن بعضیاشون عمق رو میگن اون گروناش ولی بازم نمیشه روشون زیاد حساب باز کرد. با ردیابم میتونی عمقو بزنی منجمله همین ردیاب انجمن . سوال آخرتم درسته! باز سوالی بود بگو :)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 2 اسفند1392 - 10:19pm

داستان از این قراره که ما یه اپراتور اوردیم که واسمون انجام داد 4 متر کندیم اما به چیزی نرسیدیم
طرف دستگاش طوری بود که عمق هدفو نشون نمیداد یعنی فقط نشون میداد که اون نقطه طلا وجود داره
اون طوری که طرف میگفت اگه بعد دستگاه زدن زمین کنده بشه دیگه دستگاه نمیتونه نشون بده چون گاز درون زمین خالی میشه آیا گفته این اپراتور حقیقت داره؟!

جمعه 2 اسفند1392 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amingh2914 نوشته است:
داستان از این قراره که ما یه اپراتور اوردیم که واسمون انجام داد 4 متر کندیم اما به چیزی نرسیدیم
طرف دستگاش طوری بود که عمق هدفو نشون نمیداد یعنی فقط نشون میداد که اون نقطه طلا وجود داره
اون طوری که طرف میگفت اگه بعد دستگاه زدن زمین کنده بشه دیگه دستگاه نمیتونه نشون بده چون گاز درون زمین خالی میشه آیا گفته این اپراتور حقیقت داره؟!

گاز????!!!! خارج میشه از زمین نمیگیره???!!!! مگه دستگاش گازو گرفته??? فلزو نگرفته???!!! وقتی حتی نگفته عمقشو چطور متوجه این مسئله شده ها?? آقا منطق خودت! میگفتی تو اومدی اینجا فلزو بزنی یا گازو تشخیص بدی آخه....خواسته توجیح کنه فقط مگه میشه کنده بشه و دوباره دستگاه نزنی آخه!بعط از کندن هر 1تا 1/5متر باید سیستم بزنی واسه اطمینان ک الکی نکنده باشی یا مسیرو اشتباه نرفته باشی و .......حتما از وسیلش مطمئتگن نبوده و گفته شاید ذرات گرفته باشم یا سنگ آهنی چیزی فلان...گول نخور داداشه من

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

شنبه 2 اسفند1392 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
کاملا حرفای سورنای عزیز درسته ...
عزیز من وقتی یه دستگاه برای فلز بوق بزنه یعنی تا جایی که این دستگاه توان داره باید اون فلز رو سنس کنه ...
دیگه یارو ممکنه گولتون زده باشه چون هر ادمی که بیاد دستگاه بزنه بعد از نیم متر کندن دوباره دستگاه میزنه تا از کارش مطمئن بشه
والا دیگه من موندم این چرا این کارو براتون انجام نداده

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

شنبه 2 اسفند1392 - 1:19am

نمیدونم والا
ما که اصلا از دستگاه سر در نمیوردیم
از خودت دستگاه نداشته باشی همین میشه دیگه
دوستان ممنون از راهنماییتون کمک کردین
سنس کنه یعنی چی؟

شنبه 2 اسفند1392 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مسیر پرپیچو خمی را برگزیده ای......اگ وضع مالیت خوبه دنبال این کار نرو برادرانه میگم ;) سنس کنه یعنی تشخیص بده بگیره فلزو شناسایی کنه فلزو. موفق باشی.

شنبه 2 اسفند1392 - 2:04am

وضع مالیم خوب نیس برادر
اگه وضعم خوب بود که تو این خط نمیوفتادم

شنبه 2 اسفند1392 - 2:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure