انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 3:43am

پاسخ به موضوع  [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 سؤال و جوابی با آقای ژنرال 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
دوست عزیز من قصد مجادله باشما ندارم
اما یک چیزی
فلزیاب شما یک پاترول رو در 6 متری روی هوا میگی که میزنه
اگر اینطوریه یعنی بردش تا اون حده حالا میگیم که خزانه شما هم میزنه و طلا رو مثل اهن میزنه و مسایل دیگه
اما یک مشکلی هست وقتی برد نهایی دستگاه تو هوا برای جسمی به اندازه پاترول 6 متر باشه دیگه بیش از 6 متر به هیچ عنوان نمیتونه بزنه.

سلام . بله گفتم. ولی ژنرال جان چرا مطالبمو اونطوریکه میخوای میخونی؟ #-o چرا با دقّت نمیخونی؟ ~X( واضح نوشتم که تازه بعد از نیمسوز شدنش رو ماشین امتحان کردیم دیدیم از 6 میزنه. در حالت سلامت کامل نمیدونم از چقدری میزده.
بعدش هم آقاجان از شما بعیده مطلب به این مشخصی رو در دفینه یابی نادیده میگیری!!!! شما داری قیاس مع الغیر میکنی. هیچگاه دستگاهها طلا رو به خوبی جنس آهنی نمیزنند. شما میایی آهن ساخت سال 2013 رو میزاری کنار طلای ساخت سال 1 مقایسه میکنی؟؟ :D این مقایسه برای هدف تازه درسته نه اهداف خیلی قدیمی مدفون.
گیریم که یه دستگاهی داریم در هوا از 6 متری ماشینی مثل پاترول رو میزنه بازم نمیتونی یک فرمول ثابت برای زدن جنس قدیمی بدی. که پس تو زمین حد اکثر 6 تا میزنه. نه عزیز جان، نه. وقتی جنسی در زمین صدها سال بمونه مخصوصاً حجیم وبزرگش حساسیت دستگاه در زدنش شاید 4-3 برابر هم بشه. حالا طلا باشه چه بهتر چون میمونه و میدون خوشگلی دورش ایجاد میشه که قرن به قرن قویتر هم میشه ولی آهنها برعکسند بعد از یه مدت شدت میدون و سیگنالشون ضعیفتر هم میشه چون دچار پوسیدگی میشن.
بارهای عظیم( خزانه ای) که به دلیل قدمت و حجمشون تبدیل به یه چیز دیگه ای شده اند. اصلاً برای این اهداف نمیتونید یک فرمول وقواره ثابتی ارائه بدید. بعلاوه که در خزانه ها مقدار زیادی سلاحها وتجهیزات آهنی در اطاقهایی جداگانه هست که کمک به زدن قویتر میکنند.

جمعه 12 دی1392 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما اقا محمود
شرمنده اقا محمود حواسم نبوده
به هر حال هر چه شما صلاح میدونی..بنده اصلا نمیخام با شخص شما جدل کنم و همون اول هم از خودتون معضرت خواهی کردم.اما به احترام به پستتون این رو باهم تشریح کنیم.
//////////////////////////////////////////
گیریم که یه دستگاهی داریم در هوا از 6 متری ماشینی مثل پاترول رو میزنه بازم نمیتونی یک فرمول ثابت برای زدن جنس قدیمی بدی. که پس تو زمین حد اکثر 6 تا میزنه. نه عزیز جان، نه. وقتی جنسی در زمین صدها سال بمونه مخصوصاً حجیم وبزرگش حساسیت دستگاه در زدنش شاید 4-3 برابر هم بشه
/////////////////////////////////////
این رو شما فرمودی.
اما بگذارید بصورت خیلی ساده تشریح کنیم
وقتی فلزیاب من 6 متر میزنه یعنی قدرت پالسش تا 6 متر برد داره محال ممکنه در 7 متری جنس بزنه جون 6 متر برد داره و پالسش یا موجش یا هر چیز دیگش تا اون مقدار میتونه بره و نفوذ کنه
...
اما جنس قدیمی که میگن فلزیاب میزنه درسته فلز مدفون بخاطر شرایط طبیعی زیر زمین از همین مغناطیس و غیره گرفته تا جنس خاکش شرایطی ایجاد میشه که همون حاله مغناطیسی ایجاد میشه بدور جنس و فلزیاب راحت میتونه بگیرتش
و وقتی فلزی از مس جدید رو اگر مثلا در 2 متر بزنه اگر همون فلز رو اگر چند هزار ساله باشه بله ممکنه تا 2.5 متر هم بزنه..که قانون ثابتی نداره..

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 12 دی1392 - 1:05am

آقای محمود 51 شما کمترین اطلاعات را راجع به فلزیابها و دفینه یابی دارید. عزیز من اولا هیچ دستگاه پالسی بیشتر از 6 متر نمیزنه اصلا غیر ممکنه که بزنه دوما دستگاه های فلز یاب فلزات قدیمی را به ازای هر 1 متر نیم متر بیشتر میزنه یعنی اگر فلز 10در10 جدید را تو 1 متری بزنه اگر این فلز قدیمی باشه تو 1/5 متری میزنه. برادر فدات بشه برو مطالعه کن اطلاعاتتو بیشتر کن
محصولات لورنز که بهترین دستگاه های پالسی هستند زیاد بزنند 5 یا 6 متر میزنند . اونوقت این دستگاه در پیتی بیاد این عمق را بزنه! واقعا جای تعجب داره

شنبه 14 دی1392 - 6:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دکترمیلاد نوشته است:
آقای محمود 51 شما کمترین اطلاعات را راجع به فلزیابها و دفینه یابی دارید. عزیز من اولا هیچ دستگاه پالسی بیشتر از 6 متر نمیزنه اصلا غیر ممکنه که بزنه دوما دستگاه های فلز یاب فلزات قدیمی را به ازای هر 1 متر نیم متر بیشتر میزنه یعنی اگر فلز 10در10 جدید را تو 1 متری بزنه اگر این فلز قدیمی باشه تو 1/5 متری میزنه. برادر فدات بشه برو مطالعه کن اطلاعاتتو بیشتر کن
محصولات لورنز که بهترین دستگاه های پالسی هستند زیاد بزنند 5 یا 6 متر میزنند . اونوقت این دستگاه در پیتی بیاد این عمق را بزنه! واقعا جای تعجب داره

برادر دکتر اگر بنده هم بخواهم مثل خودت صحبت کنم با شما فرقی ندارم چون توهین راحتترین کار در هر مقوله ایه. به تجربه هم اثبات شده تا فردی سریع از راه نرسیده سواد، دانش ، شعور، ادب و یا هر چیز دیگری را به صرف باورها و اعتقادات خودش زود زیر سؤال میبره خود در همون زمینه ها شدیداً ضعف داره. بنده دقیقاً ضد جوابهای شما رو با مدرک اثباتی و کار شده همون خارجیها که دلباختشون هم هستی در ارشیوم دارم که تک تک اونهارو قبل از اینکه بخونم به شخصه تجربه و لمس کرده بودم ولی همون بهتر به امثال شمای اهل مطالعه ارائه نشود که خدای ناخواسته توهینی به دانش و ادبتان نگردد. خدا را شکر که اینترنت به راحتی در دسترس شده که بعضیها با خواندن چند کلمه و یا مقاله کلّی و دیدن اسم دو تا وسیله عالم دهر گشته اند و خدا را هم به سختی بنده اند و حداقل فرق انواع در مثل در پیت را تشخیص میدهند و فکر میکنند دیگه هرچی تو نت نبود، جاش یا تو پیته یا تو جوی آب. خدا را شکر خدا را شکر.
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکّب ابدالدّهر بماند.
در مورد اینکه بنده چیزی میدونم یا نه مهم نیست شما یا ایکس دیگری چی فکر میکنه چون دیگه باور شما و امثال شما از بیخ و بن برام اهمیتی نداره. ادم هر چی هم بنویسه باز یکی تازه کار جوان دوان دوان از گرد راه نرسیده دستشو دراز میکنه و یه خشی مینذازه رو صورتم و ...الی آخر. حالا شما باور هم نکنی به من چی میشه؟ تاجی رو که به سر من زدی میگیرند؟ اره داداشی هر چی تا اینجا گفتم برای این بود که لحظاتیو خوش باشید. داشتم اطلاعات و سوادتو محک میزدم که پیروز شدی. بیخیال سخت نگیر. ببخش، بخون و بخند و رد شو ولی اگه خدایی ورژن 1 این در پیتی رو گیر آوردی من میخرمش.

یکشنبه 14 دی1392 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
تا جايي كه من از الكترونيك سر در ميارم قدرت لوپ براي هر متر اضافه شدن 2 به توان n كاهش مييابد البته اگه خروچي لوپ مثلا 2^6(منظورم 2 به توان 6=128) وات باشد در يك متر بعدي 2 بتوان5 وات=64 و در 2متري 2بتوان 4=16 و در 3 متري 2 بتوان 3=8و در ..................

واله اين mdl تا دست خودم نباشه وتست نكنم نميتونم چيزي بگم :D
آقا هر كي اين لا مصب رو داره يه تستي ازش فيلم بزاره ديگه ~X(

جمعه 18 بهمن1392 - 6:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure