انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 2:04am

پاسخ به موضوع  [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 19  بعدی
 محصولات آذر کیت (مهدی قاسمی یا همون لطیفی و حمید روحی) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص تفاوتهای فلزیاب و ردیاب که داستان مشخص هست و اگر کسی متوجه معنی و تفاوت این دستگاهها نشده میتونه در همین محیط های مجازی از جمله همین انجمن بخوبی تحقیق بکنه.
اما چیزی که از جانب طرفداران آقای قاسمی و حتی خود ایشون چندین بار مطرح شد مبنی بر اینکه حساب ساخت دستگاه فلزیاب جداست و بسیار پیچیده تر هست و طراحیش کار هر کسی نیست ؛ بله این درسته! اما نکته بسیار ظریفی درش وجود داره که فکر میکنم خیلیا بهش توجه ندارن. موضوع اینجاست ما چه در محیط مجازی و چه واقعی صد ها برابر اینکه مدار یا دستگاه ردیاب خوب داشته باشیم ؛ مدارات فلزیاب بصورت منتشر شده در نت و مجلات و کتابها و همینطور دستگاههای دست ساز و شرکتی رو داریم و در مقابلش مدار ردیاب واقعا قابل اعتماد وجود نداره! پس پیدا کردن مدارات فلزیاب با انواع و اقسام سیستمها و کمی کار کردن روی اونها و سپس سر هم بندی و تغییر شکل فیبر مدار و در نهایت ادعای طراحی کردن اون مدار فلزیاب کار بسیار ساده ای هست! در صورتیکه مدارات ردیاب با اینکه به اصطلاح ساده ترن اما بدلیل نداشتن پایه علمی کاملا مشخص و اثبات شده و از طرفی نیاز به دقت فوق العاده فرکانسی که طبق تجربه من با اکثر قطعات موجود در بازار ما کسی نمیتونه در طراحی عادی بهش برسه ؛ کار کاملا متفاوت و دارای پیچیدگی های خاص خودش هست. پس صرف ارائه هر یک از اینها یا هر دو توسط یک فروشنده دلیل بر اثبات هیچ چیزی نیست! ولی چیزی که در گذشته بمن ثابت شده و مدارش رو هم در اختیار دارم این بوده که مدارات ایشون یا کپی و بسیار مشابه همین مدارات داخل نت و یا دستگاههای بیرون نت بودن و یا اصلا بشکل بسیار ساده ای مثلا بر اساس دیتاشیت آیسی 2206 بسته شدن که با اینکه شاید کار هر آدم عادی نباشه ولی خیلیا که فقط کمی وارد باشن میتونن همین کار رو انجام بدن و دیگه اون مدار مداری نیست که به اصطلاح محرمانه باشه و قیمت خاصی پیدا کنه! فکر نمیکنم به یک مدار طبق شماتیک بسته شده یا مداری که تقریبا بطور کامل عینا توی سایت ژئوتک یا جاهای دیگه منتشر شده باشه بشه گفت محرمانه و طراحی شخصی!

چهارشنبه 4 دی1392 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: the hell
حمیدجان اگه یکی اینکاروبلدباشه علمشوداشته باشه البته درصورت تائیدشدن حرف شما مگه اشکالی داره؟؟؟شماهمین العان داری ردیاب fpl35رومیدی 2تومن آذرکیتم داره هم ردیاب وهم نقطه زن ادغام شده رومیده 2/5بنظرشما زیاده؟؟؟حمیدجان من اگه مداره شما روبازکنم شبیه به هیچ مداری تو دنیا نیست واقعانیست؟؟مخصوصاقطعات؟
کی بغیرازشما اومده یه مداروتغیروتحول داده؟(منظورم چنس وتوباکس)که میگیدکارساده ای هست اونم طراحی!!آخه حمیدجان ژئوتک مگه چیه بنظرت اونجامداری هست که اینجانباشه؟؟
یادتونه میگفتم دستگاهتون گرونه؟؟داریدگرون میدید؟؟العان ازاین حرفم پشیمونم چرا که بحث طراحی وبرنامه ریزی مبحث زیادیه وکاروتلاش بسیارمیخواد.
یه سوال دیگه داشتم؟؟پس این شرکت های بزرگ دنیامدارشون محرمانه نیست؟؟طراحیشون شخصی نیست؟؟

Be The Change You Want To See In The World

چهارشنبه 4 دی1392 - 8:49pm
مدیر کل
مدیر کل

حامد عزیز اینجا خب محیط مجازی هست و ما بر اساس اطلاعات محیط مجازی باید قضاوت کنیم. همونطور که ایشون هم بر اساس همین محیط مجازی کسب اعتماد کرد و در واقعیت اون ارقام رو از بندگان خدا دریافت کرده!
در این مورد که لطیفی یا قاسمی محترم هستن شکی وجود نداره. مگه قراره با رفتار غیر محترمانه بشه چنین کاری رو به اینجا رسوند؟! بنده هم در سال گذشته با اقای قاسمی ارتباط ایمیلی و مجازی داشتم و انصافا ادم بدی هم نیست ما چنین چیزی نگفتیم! و هم اینکه در مقطع اخیر ارتباط کلامی با ایشون داشتم هر چند تحت عنوان لطیفی! ولی خیلی بیشتر بمن ثابت شد که هر دو نفر یکی هستن و اطلاعات قبلی من از اقای قاسمی به اثبات این مساله کمک زیادی کرد. بهرحال من به هر کسی هم چنین مطلبی رو مطرح کردم نتونستن رد کنن! خود شما هم نمیتونی رد کنی! خب سوال و درخواست من این هست ؛ بفرض بنده اتهام دارم میزنم! شما چرا نمیتونین ثابت کنین اینها 2 نفر هستن؟ چه کسی با هر دو صحبت کرده؟ چه کسی هست که هر دو نفر رو واقعا بطور جدا بشناسه که حالا بیاد مطمئن بگه اینها یکی نیستن؟ مطلب من خیلی ساده تر از اینهاست! من میگم خیلی بیش از اون که من بخوام مدرک بهتری ارائه بدم که ثابت کنه اینها یک نفرن ؛ راحت ترش این هست که این همه این موضوع مطرح شده بیان خیلی ساده لااقل به خریداران که ارتباط تلفنی و امثالهم دارن نشون بدن که این دو یک نفر نیستن! شیوه طرح این مساله توسط بنده بنظرم محکمه پسند هم هست. چون رد اتهام بنده توسط این عزیز(ان) خیلی خیلی راحته! پس شما هم میتونین در همون محیط واقعا همین رو ازشون بخواین. ضمن اینکه دلیلی که خود اقای قاسمی تمایلی به حضور پیوسته در انجمن نداره و اصلا مدتهاست کسی از ایشون خبری نداره عرض کردم و من با توجه به شناختی که از ایشون دارم کاملا ایشونو درک میکنم و میگم این دلیل بر کلاهبرداری هم نیست ولی آخه چرا به این شکل کسب اعتماد و سودجویی؟
در مورد ردیاب ما بحث زیاد بوده و بارها توضیح دادیم و اصلا بنا از اول همین بود یک ردیاب ساده ساخته بشه که روال کار جلو بره و ما هم مشکلات راه رو شناسایی کنیم تا بعد ردیاب بسیار کاملتر و ارزشمند تری ارائه بدیم و در عوض خریدار قبلی به ازای قیمت ردیاب جدید هر دو ردیاب رو در اختیار داشته باشه یا حتی اگر خواست ردیاب قبلی رو بفروشه و شاید سودی هم بکنه که حتی چند نفر همین کار رو کردن! خب اینکه اصلا به سود ما نبود و ضرر هم کردیم! ولی هدف چیز دیگه ای بود که خوشبختانه تا حد زیادی در ردیاب جدید بهش رسیدیم و خیالمون راحت شد و اکثر خریداران که تعدادشون هم کم نیست رضایت بالایی از ردیاب فعلی دارن. بهرحال اینجور نبود که ما وقتی میدونیم در ردیابی به یک طرح خیلی قویتر رسیدیم بیایم ردیاب قبلی رو با قیمت پایین تر بذاریم این یکی رو هم بذاریم! نه این دیگه منصفانه هم نبود. ولی در سیاست فروشندگی همون کار رو میکنن. چندین دستگاه با آب و رنگ مختلف و قیمتهای مختلف ارائه میدن چون هدفشون فروش دستگاه بیشتر هست. ولی اگر بخصوص در ردیاب با وجود این همه احتمال خطا خود سازنده بدونه که کدوم طرحش بهتره و بخواد حساب من و شما رو بکنه دیگه نمیاد چند تا ردیاب از 500 تومن تا 3 میلیون بذاره. دلیل این کار خیلی سادست. این ردیاب ها ساختشون و حتی ارزش تکنولوژیشون هیچ یک با دیگری بیشتر از 100 هزار تومن فاصله نداره! اما قیمت ارائه شده جوری هست که هم از جیب اونی که 500 تومن توی جیبشه پول بکشه بیرون و هم اونی که 3 میلیون تو جیبشه! :D عزیز من ما از این کارها نکردیم و نمیکنیم ولی مسیر اینجوریش رو هم خوب بلدیم و میشناسیم. خوبه شما و سایرین هم دقیق در جریان اهداف و افکار باشین.
در مورد ELM101 باید عرض کنم دستگاه استاد آریا که منفجر شد و بقولی خود ایشون شانس اورد که آسیبی بهشون نرسید و همین اتفاق برای یک خریدار دیگه هم حداقل افتاد و اشکال هم یک اشتباه ساده در سیستم باطری این دستگاه بود که بنظر من یک مهندس الکترونیک هیچوقت چنین طراحی نمیکنه! بهرحال این ردیاب رو بنده هم در اختیار داشتم و مدارش رو هم سال گذشته کاملا کپی کرده بودم و با اینکه با کیفیت بیشتری تونستم بسازمش ولی بواسطه وجود صرفا یک آیسی 2206 بسته شده طبق دیتاشیت و قرارگیری اشتباه محل ولوم قدرت و سیستم اشتباه حذف کنندگی که عملا اصلا حذف رو انجام نمیده ؛ کارایی چندانی نداشت و اگر اون کارایی داره یعنی مدارات 2206 همه کارایی دارن! از طرف دیگه وابستگی قدرت دستگاه به ولتاژ باطری و تفاوت کار دستگاه با باطری پر و خالی و تاثیر بسیار زیاد درجه حرارت روی فرکانس دستگاه که با توجه به نامناسب بودن نوع خازن و عدد مولتی ترن های انتخابی بسیار بد تر هم شده ؛ عملا اون ردیاب کارایی زیادی نداشت. فراموش نکنین در اون تیپ فرکانسهای زیر 1000 هرتز که در بسیاری از دستگاهها استفاده شده و ایشون هم استفاده کرده و ما هم البته استفاده کردیم ؛ دقتی که نیاز هست در حد دهم و حتی صدم هرتز هست و شما در مبحث اپراتوری ردیاب 35 ما نیاز به این دقت رو در تنظیم فرکانسهای مود آزاد توسط کاربران به وضوح مشاهده میکنین و در چنین شرایطی یک ردیاب آنالوگ مبتنی بر آیسی 2206 که فقط با چند درجه تغییر دما در حد حتی چند هرتز! تغییر فرکانس داره بهیچ وجه در ردیابی قابل اتکا و موثر نیست و خود جناب استاد اریا پس از دریافت ردیاب اول ما هم تاکید کرد که ردیاب FPL-22 اصلا با ELM-101 قابل قیاس نیست و ردیاب ما نه تنها در همه شرایط آب و هوایی درست و یک جور کار میکنه بلکه خطای کمتر و دقت نقطه زنی بسیار بیشتری داره! البته جز این هم انتظاری نبود. بهرحال در مورد تغییر فرکانس اون دستگاه که شنیدم با تمسخر تکذیب کرده بودن اگر لازم باشه بنده میتونم نقشه مدار ELM-101 رو هم منتشر کنم تا ببینیم بنده ادعای کذبی میکنم یا ایشون! ولی به ایشون هم قول دادم که این مدار منتشر نشه. با اینکه عرض میکنم مدار بر اساس آیسی 2206 هست و در ردیابی حرفه ای ارزش چندانی نداره.

چهارشنبه 4 دی1392 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
hamed نوشته است:
حمیدجان چه چیزی بایدجواب داشته باشه؟اون چیزی که من جواب نمیدونم؟؟
مگه من قصدکشمکش دارم؟؟بعد2ماه تازه پست دادم انجمنم عالیه بخدا عالیه توبخش زمین شناسی وچنس خیلی حال کردم من حتی توالکترونیک 1%شما سوادندارم اما تومونتاژکارم20
من فقط حرفم اینه چرااجازه میدی همچون تایپیک هایی ایجادبشه تابابرخی ازکاربرانی که فقط نقش (ملیجک)روایفامیکنن(قصدتوهین ب هکاربران ندارم)هرچرتو پرتی که دلشون میخوادایجادکنن.
شما نقش قاضی ومدیر روداریداما دارید خودخواهانه وفقط ازروی عصبانیتی که ازمهدی دارید بقیه موردها رونادیده میگیریدومثل یک کاربرساده رفتارمیکنید.
مثلا که چی به حالت مسخره واراون پست قرن 21رودادید :))
؟؟؟

واقعا اون چیزی رو که از شخصیت شما انتظار میرفت نشون دادید ودر این فضای مجازی توهین چیزی جز ضعف طرف رو نمیرسونه من بیرون یه 1 ساعتی کار داشتم نمیدونستم این بحث اینقدر طول میکشه ولی تمام پست هارو مطالعه کردم جالبه به جز مغلطه هیچ جوابی رو درست ندادی و کاملا مشخصه در پاسخ به سوالای حمید جان عاجز موندی واگر این روند رو به جلو پیش بره فکر کنم فقط به ضرر شما و فروشگاه آذر کیت و مهدی و لطیفی تموم میشه و نه کس دیگه

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 4 دی1392 - 9:14pm
مدیر کل
مدیر کل

حامد جان شما بمن بگین اشکال کار کجاست که طرف اگر قاسمی باشه میگه من لطیفی هستم؟! خب اگر مساله امنیتی بود که از اول اسم خودت و شماره حسابی که به اسم خودت هست مطرح نمیکردی و با اسم مهدی توی این همه سایت و انجمن فعالیت نمیکردی که به اون اسم و شخصیت شناخته بشی! ایراد کار کجاست که شخص جایی میگه من بیولوژویست هستم و سواد الکترونیکم پایینه و برای من مهم نیست که این دستگاهها چطور دفینه پیدا میکنن بلکه مهمه که کار بکنن (نقل به مضمون از ترجمه جملات مهدی قاسمی موجود در تاپیک زاهوری در انجمن LongRangeLocators) و سپس در کمتر از 2 سال ایشون تبدیل به یک مهندس الکترونیک طراح مدارات محرمانه فلزیابی میشن که حتی خودشون هم با یک شخصیت مجازی دیگه هی به خودشون مهندس مهندس میگن! حتی بنده که واقعا مدرک مهندسی دارم چنین کاری رو نکردم و از اینکه اینجا کسی بیاد بنده رو مهندس خطاب کنه اصلا خوشحال نمیشم چون این برای من واقعیتی هست که در دنیای واقعی هم باهاش سر و کار دارم و طبیعتا نمیتونه برای من اعتبار اضافی یا کاذبی فراهم کنه! یا اصلا شما بگین آیا اشکالی نداشت اگر ایشون در روند ساخت توباکس ما با آیدی دروغین حمزه وارد شد و عنوان کرد که با توباکس دفینه یاب! ایشون دفینه پیدا کرده و باید دست و پای آقای قاسمی رو بوسید!!! و ما هم در ادامه کار ثابت کردیم که اون شخص بر اساس مدارک متعدد بخصوص آی پی ادرس خود ایشون بود و هدفش سنگ اندازی در مسیر کار ساخت توباکس بود در حالی که هدف ما کار برای عموم و بصورت علمی و فنی بود و بخدا انصاف نبود که ایشون بیاد اینطور در مسیر یک کار فنی اخلال ایجاد کنه. در توانایی ایشون در ساخت توباکس هم همین بس که مداری بسیار ساده تر از ساشو که تنها 4 آیسی داشت و در انجمن ژئوتک اتفاقا با مدار ساشو در یک صفحه مورد بررسی قرار گرفته بود ؛ ایشون انتخاب کرد و حتی قسمتیش رو حذف کرد و همون رو به عنوان یک کیت خالی با قیمت 1 میلیون در سال گذشته ارائه داد. اون مدار و حتی کاتالوگی که ایشون بعنوان دفینه یاب براش درست کرده بود الان در اختیار بنده هست و شاید بشه گفت هیچ کسی از اون مدار که فقط کیت خالی هم بود جوابی نگرفت و مدتهاست میبینین از سیستم فروش ایشون کلا خارج شده و دیگه حتی نسخه مشابهی هم بجاش عرضه نشده!!! خب اگر کارایی داشت چرا حذف شد؟ اگر کارایی نداشت چرا اینقدر هزینه و کدورت بابتش تولید شد؟! قضاوت و پیدا کردن جای اشکالش با شما!
در مورد ردیاب FPL-35 این ردیاب بطور کامل طراحی بنده هست و مشابهش جایی نیست و البته هیچ ابایی ندارم و دروغی هم ندارم که بگم حتی از ایده های آقای قاسمی هم درش استفاده شده هر چند این ایده ها اصلش در جاهای دیگری پیاده شده بود و بنده هم دنبال اصلش رفتم و خیلی کامل تر از این ایده ها رو در دستگاههای شرکتهایی نظیر Gold Detectors , DTI , LRLMan , Dell , غیره پیدا کردم. در واقع ایشون مخترع یا طراح چیزی نبود! همه طرحها اصلش جای دیگری بود و حتی فرکانسها هم از همون دستگاهها اقتباس شده بودن. پس فکر نمیکنم مساله اینکه ما از ایشون چیزی کپی کرده باشیم قابل طرح باشه! در خصوص مدار FPL-35 در واقع مدار خاصی هم در کار نیست! شاید بیش از 80 درصد کار این دستگاه رو نرم افزاری داره انجام میده که با یک تریلی آیسی و قطعات مختلف الکترونیک بهیچ وجهی قابل پیاده سازی نیست و در عین حال وجود هر قطعه اضافی و غیر ضروری در هر سیستم ردیابی بدون شک منجر به کاهش دقت امواج ردیاب و افزایش میزان خطا میشه! این مساله کاملا برای من ثابت شدست. دقت نرم افزاری این دستگاه هم در حد 1 پالس ساعت دقت برای امواج هست که بهیچ وجهی این کار در برنامه نویسی متداول میکرو کنترلر ها قابل انجام نیست و بنده هم با صرف چندین ماه وقت و تمرکز روی این پروژه (و نه ردیف کردن انواع مدارات!) تونستم با یک روال پیچیده اسمبلی که ابداعی خودم هست بهش برسم و بفرض کپی شدن این دستگاه هم حتی کسی نمیتونه به تکنیک ایجاد امواج تا این حد دقیق دست پیدا بکنه مگر اینکه هم در حد بنده برنامه نویسی رو بدونه و هم وقت زیادی رو صرف بکنه که از این دسته افراد کاسب این کار ها خیلی بعیده! این خیلی مهم هست که بنده همه اون چیزی که در بحث فرکانس ها و امواج و دقتشون وجود داشت و بهشون رسیده بودم و از حیث تئوری روی کاغذ جلوم موجود بود بطور کامل و صد در صدی تونستم توی ردیاب 35 پیاده کنم و بسیار مهمه چیزی که ما در تئوری میدونیم در عمل بتونیم دقیقا پیاده کنیم. نه اینکه بواسطه نقص و ناتوانی در طراحی دستگاه بحث های مضحکی مثل تاثیر دما یا مغناطیس رو برای ردیابی وسط بکشیم! در حالیکه هر کسی که کمی تحقیق کنه و فکر بکنه متوجه میشه در نظر گرفتن دما یا مغناطیس بفرض دخیل بودن در ردیابی ؛ از طریق دستگاه کاملا غیر ممکن هست چون خیلی ساده میشه گفت ردیاب یک شعاع زنه که از راه دور هیچ فاکتوری از دفینه رو در اختیار نداره که بخواد بر اساسش چیزی رو محاسبه و تغییر بده! بهر صورت بنده حاضر هستم توسط فیلم و یا مناظره با اسیلوسکوپ حرفه ای مقایسه بشه و همه ببینن دقت فرکانسی دستگاهها در چه حدی هست تا معلوم بشه چقدر کار انجام شده و کدومش ارزش بیشتری دارن. وگرنه از حیث قیمت بنده یا اقا مجتبی بر خلاف ایشون هیچوقت ادعا نکردیم قیمت تموم شده میزان قیمت نهایی رو مشخص میکنه. در صورتی که ایشون بارها در گذشته گفته! پس چی شد دیگه الان نمیگه؟! در هر حال من هم اعتقاد دارم مثل همه دستگاهها در بازار فلزیابی قسمت بیشتر قیمت دستگاه رو کاراییش تعیین میکنه. در زمینه کارایی هم جدا از بحث دقت فرکانسی ؛ کارایی نهایی دستگاه به عنوان یک ردیاب در عمل قابل بررسی هست که دوستان و خریداران هر کدوم باید نظر بدن و مقایسه کنن. این گوی و این میدان!

چهارشنبه 4 دی1392 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
مهندس حمید بازم مثل همیشه خیلی با وقار دارین حرف میزنین....
و داداش حامد شما هم الان رسیدین به حرفهای من بس ردیاب با فلزیاب خیلی فرق دارن
بابا حرف شما درست باید فلزی باشه یونی تولید کنه ولی بنظر خودتون چرا میگن فلزیاب جی بی اکس خیلی خوبه و در صد خطاش خیلی بایین هست ...
شما هر چیزی که در موردش نمیدونین نباید قضاوت کنین ...
انسان نباید نسنجیده حرف بزنه اگه شما از اول این تایبک ...
یکم به حرفای داداش اریانا توجه میکردین کاملا متوجه میشدین که ایشون به هیچ وجه توهین نکردن ..این بحث ها بازم بر میگرده به اینکه زبان بارسی رو باس بداریم... :D
خوب داداش هدف همه ی ما از این انجمن رد و بدل کردن اطلاعات بدرد بخوره و به نتیجه رسیدن
نه اینکه الکی بحث های بی مورد و بیش با افتاده بزنیم
میگن :مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسه
این دوستانی که میان این انجمن اکثرشون از دست این کلاهبردارای ایرانی لطمه خوردن :-*

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

پنج شنبه 4 دی1392 - 12:29am
مدیر کل
مدیر کل

به به جناب لطیفی یا در واقع مهدی قاسمی هم که با ایدی خودشون تشریف آوردن و اینجا آنلاین هستن! اتفاقا خیلی خوب شد چرخ روزگار اینجا ما رو مقابل هم قرار داد! در انجمن خودتون که ماشالا جوری پر ابهت برخورد میکنین که کاربران بنده خدا جرات نازک تر از گل گفتن رو هم ندارن! اما اینجا داستان بسیار فرق داره. منتظر واکنش احتمالی شما و ارائه سایر مدارک خودم هستم.
البته اگر این ایدی واقعا خود ایشون باشن! :D

پنج شنبه 5 دی1392 - 3:54am

سلام
مهدی لطیفی هستم! موضوع تاپیک مهدی یا همون لطیفی هست که بهتره بگید مهدی لطیفی!
دلیل حضور من اینجا شاید کاملا مشخص باشه و اون اینه که به یک سری سوالات و اتهامات مطرح شده جواب بدم هرچند همه میدونیم که اینجا دادگاه نیست.
قبل از این هم یک تاپیکی در باره آذرکیت در این انجمن زده شده بود که دوستان لینکش رو فرستاده بودند ولی من وارد بحث نشدم چون یکی از اعتقادات من اینه که اگر بی غرض بحث بشه حق و ناحق مشخص خواهد شد.
اینکه من با مهندس یکی هستم ! بزارید اینطوری بگم که دوستان و حتی مدیریت این انجمن که با من میگن صحبت کردند پس آدم همچین بدی هم نیستم به قول خودتون :D یعنی به فرض اگر هم مهندس من باشم آدم خوبی هستم حتما! نکته ای که باعث شد من بیام و نظر بدم اینه که اولا من مهندس نیستم هرچند تربیت شده توسط ایشون هستم و ارادت خاصی نسبت به ایشون دارم دوما مطرح کردن این حرف که قاسمی همون لطیفی هست به نظر من نمیتونه دلیل خیر خواهانه ای داشته باشد! چون در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمیکنه و من در مقام خودم دارم به وظایفی که به عهده من گذاشته شده عمل میکنم و تمام تلاش من اینه که اولا صادقانه مشورت بدم دوما کم کاری نکنم و افتخار من اینه که با خیلی ها هم صحبت شدم و همه تقریبا میدونن من چه تیپ فردی هستم
من خودم سرم میره قولم نمیره
اینجا هدف از ایجاد پست توسط من تبلیغ نیست و مدیر این انجمن اختیار داره در صورت همچین برداشتی پستم رو ویرایش کنه
یکی از دلایلی که گفته شد من قاسمی هستم اینه که شاید نحوه بیانم با مهندس مشابه هست: طبیعیه وقتی به کسی ارادت داشته باشی و الگوی تو باشه سعی میکنی ازش چیزی یاد بگیری و من افتخارم اینه تربیت شده توسط مهندس هستم و از اینکه میبینم گفتارم مثل مهندس شده واقعا حال میکنم:D
مورد دوم اینه که گفته شده چون مشخصات واقعی دستگاه ها ارائه نمیشه و مشخصات غیر واقعی میدهند پس آذرکیت کلاهبردار هم نباشه فرقی با کلاهبرداری نداره! این هم جواب داره:
همه کاربران چه دوست چه کسانی که نسبت به ما محبت دارند!!! :D و چه دوستانی که بیطرف فقط شاهد و ناظر هستند خیلی خوب میدونند که معنی خرید بصورت حضوری با تست! به دلخواه مشتری چیه. یا خرید بصورت غیر حضوری با مهلت تست 24 تا 48 ساعته! این تبلیغ نیست ها دارم دلیل میگم خدمتتون
ما اگر بگیم آپولو ساختیم کسی که میاد بخره وقتی تست بکنه ببینه آپولویی در کار نیست نمیخره... ! کسی هم که همینطوری میخره توی مهلت تعیین شده تست که کرد اگه ببینه نه این اونی نیست که گفته شده حتما کنسل میکنه خریدش رو... ! پس درصورتی که ما بیایم و مشخصات غیر واقعی بدیم در واقع با این امکان خرید حضوری و یا مهلت تست نون خودمون رو آجر کردیم!
واضحه که کسی هم که ادعای این حرف رو دارد! میتواند تشریف بیاره هم منو ببینه :D هم دستگاههای ما رو تست کنه
مطلبی راجع به لورنز تی 5 گفته شد راجع به اون هم بگم که اگر دقت بکنید عین واقعیت درباره این دستگاه گفته شده... ضمنا فروش تنها بصورت حضوری بعد از تست هست! همه اینها دارند چیزی رو بیان میکنند! دیگه به تست که کسی نمیتونه حرفی بزنه!!
خرید با تست هم برای مشتری خوبه هم برای اثبات اینکه ما به کارمون و خودمون و هدفمون مطمئنیم... برای AUS که همچین ادعایی میکنید خرید با تست هم امکان داره و AUS بهترین نقطه زن فلزیاب داخل ایرانه هر کسی هم میگه نه میتونه بیاد و تست کنه ما مثل خیلی از فروشنده ها نمیگیم که فلان مبلغ بیعانه بریزید بعد بیاید تست هرکسی میتونه بیاد و همینطوری تست کنه هرچند اگر قصدش خرید هم نباشه! این گوی و این میدان... حالا هر کسی که بنا به هر دلیلی هر حرفی میگه اگر مدرک نداشته باشه حرفش رو هواست! اینجا همه چیز رو باید در عمل ثابت کرد...
مورد بعدی این بود که چطور فردی که چند ماه هست به دلیل بیماری حضور نداره یهو اینهمه مدار طراحی کرد؟! جوابش رو قبل از این هم من در آذرکیت داده بودم که همه این مدارات متعلق به مهندس هستند که در اختیار آذرکیت قرار داده شده و گروه مهندسای آذرکیت هم اومدن ویرایش هایی روی اینها انجام دادند مثلا یک ردیاب رو با یک نقطه زن که جدا از هم بودند ترکیب کردند ! کار طراحی اینها هم مال یکی دو روز نیست این مدارات از همون زمانی که آذرکیت فعال شد در اختیار آذرکیت قرار گرفتند.
مورد بعدی که گفته بشه مهندس حضور نداره تا به سوال های فاقد سود مادی جواب بده کاملا احمقانه و بی اساسه چون مدارک موجود میتونه ثابت بکنه که حتی مدیران این انجمن بوسیله بیشتر از ده ها یا صد ها ایمیل و نامه و ... از مهندس راهنمایی رایگان! و بی منت دریافت کردند. این در حالیه که همه دوستان هم میدونند که مهندس بی منت کمک میکرد. فراموش نکنید که مهندس اولین کسی بودند که اومدند مدار ردیاب دیجیتال که شاید هزاران نفر ساختنش و ازش استفاده کردند و میکنند رو منتشر کرد. پس این حرف درست نیست [-X
مورد بعدی که ذکر شده در مورد ELM101 هست که اولا طبق مدرک مستند مدار این ردیاب بصورت حتی با فیبر طراحی شده بوسیله مهندس قاسمی در اختیار آقا مجتبی گذاشته شده. این یک مورد !
مورد دوم اینکه آی سی 2206 رو دوستان کاتالوگش رو ببینند حتما که جالبه !
مورد سوم اینکه این دلیل نمیشه ... چون ردیاب قبلی شما تنها فقط و فقط با یک عدد آی سی ATmega8 ساخته شده (که طبق طراحی میشه گفت کپی مدار ردیاب دیجیتالی هست که آقا مهدی در وبلاگ منتشر کرده بود و همینطور طبق نامه های شما به یکی از دوستان خودتون کاملا بیان کردید که فرکانس های این ردیاب خودتون رو هم از روی ELM101 برداشتید! این یک پاراگراف خیلی چیز ها رو میتونه بیان کنه که دوس دارم دوستان خودشون بهش فکر کنند!) پس اگر ردیاب شما کار کنه همه مدارات دارای اتمگا 8 هم باید کار کنند اگه کار نکنه پس همه اونایی که اتمگا دارن کار نکنند! این حرف برای حتی کسی که الکترونیک کار نباشه هم خنده داره چه رسد به شما که ادعای مهندسی داری! همچین بیانی از شما بعیده داداش
مورد بعد فرموده شده که ردیاب هایی گذاشته شده از 500 تومن تا 3 میلیون و همینطور بیان شده که با اومدن ورژن های جدید قبلی ها حذف شدند و ... :
گلدن کینگ ورژن 2.2 که ورژن بالای همون ردیاب آقا مهدی هست که مدارش منتشر شده و خیلی از دوستان اونو ساختند! که هنوز با این قیمت کم در فروشگاه هست
ELM102 ردیاب پیشرفته ی دیگه ای هست که جا داره همینجا به این حرف که دما و مغناطیس و عرض جغرافیایی در ردیابی تاثیر نداره بگم که هر اپراتوری میدونه که در طول ساعات مختلف روز همینطور در دماهای مختلف بصورت قابل محسوسی قدرت ردیاب کم و زیاد میشه و ممکنه خطا بزنه و ... ! برای فلزات با عمق های مختلف هم فرکانس ها تفاوت داره! همه اینها درسته و مطمئنا اگر تست های میدانی بکنید میتونید اینو بفهمید . در عرض های جغرافیایی مختلف هم همین تفاوت فرکانس حتی بصورت کم هم وجود داره که اگر در طراحی بهش توجه نشده باشه ردیاب خطا دار خواهد بود. قیمت این ردیاب هم 1 و 100 تومنه
جز این دو مدل ردیابی نداریم!! ردیاب 3 تومنی کجا بود؟؟؟؟
اون دستگاه 3 تومنی درواقع 3 کاره هست چون دو ردیاب داره یکی همین ELM102 یکی تک آنتنه و یک نقطه زن هم داره ! جمعا 3 تومن
لورنز تی 5 هم باز 3 کاره هست چون دو ردیاب و یک قسمت ایمپالسی داره که تنها بصورت حضوری با تست فروخته میشه !
مورد دیگر دستگاه تو باکس ارائه شده بود که تعدادی از دوستان از اون ناراضی بودند :
همه این دوستانی که ناراضی بودند امکان برگشت دستگاه براشون مهیا شد!!!! این یکی از ویژگی های آذرکیت هست که نسبت به مشتری های خودش با انصاف عمل میکنه. همه این دوستان که درخواست برگشت دادند! ( با اونهایی که درخواستی برای برگشت محصول ندادند کاری ندارم هرچند تا زمانی که آذرکیت باشه این امکان برگشت هم خواهد بود) برگشت هم دقیقا به مبلغ فروش این دستگاه ها بود! شما چرا این موضوع رو نمیگی چرا فقط حرف های معنا دار و هدفدار میزنی؟
چیزی که این وسط اهمیت داره اینه که آذرکیت اولا با کیفیت برتر خودش اقدام به ارائه سیستم های نقطه زن پیشرفته با فروش حضوری با تست! کرده که هر کسی نمیتونه نقطه زن ارائه بده ردیاب ساختن کار ساده ایه برخلاف فرمایش شما که گفتی نقطه زن ساختن کار ساده ایه. همین پالسی که آذرکیت گذاشته با تست هم میده مدعی ها هم یکی بزارند با گیرنده 50 سانتی 2 متر زیر خاک بزنه و اگه کسی بیاد تست کنه ما بهش هدف واقعی رو توی 3 متری تست میدیم! هنر اینه که عمل بشه نه اینکه فقط حرف گفته بشه. هر کسی هم میتونه بیاد تست کنه ها بی محدودیت :)
گل آلود کردن آب برای بهتر و راحت تر صید کردن ماهیه و چیزی جز این نیست داداشای گلم! چیزی که مهمه و وجود داره اینه که دستگاههای آذرکیت با بهترین کیفیت و برد و دقت دارند ارائه میشوند با کمترین قیمت! که مشابه هاش چندین برابر قیمت دارند هم با تست! چه بصورت حضوری چه بصورت مهلت 24 تا 48 ساعته که مشتری خودش به دلخواه تست میکنه و غیر از اینها اعتماد و احترامی هست که آذرکیت به مشتری های خودش که ما اونها رو دوستان خودمون میدونیم قائل میشه و امکان خرید بصورت اقساطی با چک رو براشون ایجاد کرده!‌ اصلا شما جایی همچین چیزی سراغ دارید؟ ما اگر هدفمون صرفا کاسبی بود اینطوری عمل نمیکردیم.
گلدن کینگ ورژن 2.2 که اومد همه دستگاههای گلدن کینگ 2.1 که فروخته شده بودند کاملا رایگان ارتقا داده شدند! یعنی همه پس فرستادند فروشگاه ارتقا داد و مفتکی پس فرستاد.
چه بهتر میبود اگر به جای تهمت زدن سعی بکنیم از خوبی های همدیگه تقلید بکنیم و بدی ها و کاستی های هم رو با اخلاق خوب و به دور از تهمت و افترا بصورت انتقاد سازنده بیان کنیم چون هیچ کس منکر این نیست که با عیب هست. آذرکیت هم ممکنه ایراداتی داشته باشه ولی کارش درسته و مطمئنم تکه!
البته به زودی تا کمتر از 1 ماه دیگه آذرکیت قسمن قطعات الکترونیکش هم کامل خواهد شد که از نظر تعداد قطعات و همینطور کیفیت قطعات در کل فضای مجازی ایران رتبه اول رو خواهد داشت. پرداخت آنلاین هم به فروشگاه اضافه میشه تو یکی دو روز آینده.
در کل مثلی هست میگن بقال که نمیگه ماست من ترشه - اینو هم داشته باشین که کسی که خودشو به خواب بزنه بیدار کردنش خیلی سخته :D
در هر حال ما داریم کماکان با قدرت تمام پیش به جلو میریم و سعی میکنیم یک روشی رو پیاده بکنیم که دیگر فروشنده ها مجبور به الگو گیری از ما باشند چون در غیر اینصورت یا در رقابت کم خواهند آورد یا اینکه متوسل میشن به تهمت و افترا که باز به شکست برمیخورند چون طلا که پاک است چه منتش به خاک است. ما همه سیستم هامون با تست ارائه میشه و امکانات و شرایط فوق العاده ای هم به مشتری ها میدیم تا هم تیم فعال در آذرکیت کسب حلال داشته باشند هم دوستانی که خرید میکنند به یک وسیله مناسب برسند.
با تشکر از اینکه وقت خودتون رو برای خوندن این پست صرف کردید.

آخرین بار توسط لطیفی در پنج شنبه 5 دی1392 - 4:20am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 5 دی1392 - 3:59am

حمید نوشته است:
به به جناب لطیفی یا در واقع مهدی قاسمی هم که با ایدی خودشون تشریف آوردن و اینجا آنلاین هستن! اتفاقا خیلی خوب شد چرخ روزگار اینجا ما رو مقابل هم قرار داد! در انجمن خودتون که ماشالا جوری پر ابهت برخورد میکنین که کاربران بنده خدا جرات نازک تر از گل گفتن رو هم ندارن! اما اینجا داستان بسیار فرق داره. منتظر واکنش احتمالی شما و ارائه سایر مدارک خودم هستم.
البته اگر این ایدی واقعا خود ایشون باشن! :D

بله من لطیفی هستم و منتظرم پست بنده رو تائید کنید تا نمایش داده بشه.

پنج شنبه 5 دی1392 - 4:02am
مدیر کل
مدیر کل

خب آقای مهدی قاسمی/لطیفی عزیز به فلزجو خوش اومدین!!! :ymhug: :D
همون دو خط اول شما با توجه به عین کلمات و حتی جملاتی که قبلا با ایدی مهدی از شما در انجمنتون دیده بودم خیلی بیشتر لااقل به خودم ثابت کرد که شما خود مهدی قاسمی هستین! جالبه که اسم شما هم مشخص شد مهدی هست در حالیکه تا این لحظه هیچکس در اون محیط نمیدونست شما هم مهدی هستین و فقط به نام مهندس لطیفی میشناختن!!! خدا پدر ما رو بیامرزه که اسم کوچک شما هم مشخص شد. گذشته از این جالب تر اینکه حتی ساعات حضور شما در نت هم دقیقا همون ساعاتی هست که جناب قاسمی معمولا در گذشته حضور پیدا میکردن!!! :D دوستانی که در جریان هستن قضاوت در مورد این نکات هم به عهده خودشون.
در نهایت شما از زیر بار این ادعای بنده به شکل بسیار زیرکانه ای جا خالی دادین و اینطور فرمودین که در واقع به نوعی ذوب در ولایت شخص مهدی قاسمی هستین که قابل تصور نیست که همین مساله تا چه حد به قصد اعتبار سازی برای نام مهدی قاسمی و سپس به همین بهانه فروش دستگاه با نام مهدی لطیفی میتونه باشه! دوست من اقای قاسمی عزیز که میدونم چندین سال از من هم کوچکتری اما همیشه جوری برخورد کردی که ما احترام کوچکتر به بزرگتر رو به شما بذاریم ؛ شاید شما در مسیر خودت بسیار هوشمند عمل میکنی که حتی تصور بعضی از اتهامات بنده به شما برای دیگران شاید مشکل هم باشه ؛ اما من هم عقل و هوش خودم رو دارم و خیلی مسائل رو کنار هم قرار دادم تا به اینجا رسیدم! وگرنه همونطور که شما گفتین ما به واقع شما رو آدم بدی نمیدونستیم و هنوز هم نمیدونیم اما باورمون نمیشد که مسیر اینقدر هوشمندانه و صرفا در جهت سودجویی شخص شما طراحی بشه و این بین از اعتبار حضور و وجود و بار فنی بنده و بسیاری از سایر دوستان در اون محیط سوء استفاده انجام بگیره. پس اگر زمانی احترام خاصی قائل بودیم و تنها قسمتی از اون احترام هنوز هم باقی هست بخاطر اعتماد و چیزهایی بود که ما فکر میکردیم ولی واقعا نبود!
شما گفتی ادعای یکی بودن لطیفی و قاسمی نمیتونه خیر خواهانه باشه! ولی نفرمودین تکلیف اینکه اگر قاسمی و لطیفی یکی باشن چی میشه؟! اون خیرخواهانه هست؟ نباید مشخص بشه هدف و علت چی بوده؟ هر چند بنده خیلی خوب میدونم! ولی خوبه تا برای همه بخصوص کسانی که قصد خرید از شما رو هم دارن روشن بشه! در نهایت شما ظاهرا خواستین به شکلی از این موضوع فرار بکنین که باز هم بیشتر ثابت میکنه شما خود مهدی قاسمی هستین!
قسمت اعظم پست شما به تبلیغ دستگاههاتون اختصاص داشت که بنده هم کاری ندارم و ویرایش هم نمیکنم چون بنده مثل شما نیستم و اونجوری که شما فکر میکنی فکر نمیکنم و اصولا شما خودت رو یک فروشنده میدونی و در دنیای فروشندگی بیشتر سیر میکنی که بنده افکار این مدلی در سرم نیست!
بنده با وجود سوال مستقیم دوستان و در واقع کاربر طرفدار شما ؛ باز هم نگفتم که شما کلاهبردار هستین! حرف من رو دقیقا مطالعه میکردین مشخص بود. جالبه که شما دقیقا مثل اقای قاسمی چقدر روی این کلمه کلاهبردار حساسیت ویژه دارین!!! عرض بنده این بود طبق تجربه شخصی بنده و چندین عزیزی که دستگاههای مختلف شما رو دریافت کردن این دستگاهها فاقد کارایی لازمی هستن که خیلیا در ابتدا تصور میکنن! در خواست من هم خیلی مشخص بود. شما در محیط مجازی تبلیغ میکنین و به همین اعتبار هم دستگاهتون فروش میره. چرا برای تک تکشون تاپیکی نمیزنین که تجربیات اپراتوری همه منتشر بشه و کاربران هم تجربیاتشون رو روی هم بذارن و اصلا تبلیغ خیلی خوبی هم هست! این پیشنهاد که فکر میکنم کاملا معقول و خیرخواهانه هست و نظیرش رو ما هم انجام دادیم! از این گذشته ارائه مشخصات کامل مثل تنظیمات دستگاه ؛ مودها ؛ تصویر کامل دستگاه با متعلقات و همینطور در حین کار مگه چه اشکال و یا سختی خاصی داره که هیچوقت بدرستی انجام ندادین؟ آیا میترسین از طریق عکس بیرونی دستگاه کسی مثلا کپیش کنه یا ترس این رو دارین که داستان دیگری در مورد دستگاه لو بره؟! چون بارها قول این قضیه عکس و حتی فیلم رو دادین و قضیه شامل مرور زمان شد ولی بنده دیدم و قولها رو فراموش نکردم!
در غیر این صورت ادعاهای شما مبنی به تست حضوری اونم در مکان خود شما و نه خریدار! و یا مهلت تست 24 یا 48 ساعت رو اصلا بنده قبول ندارم و فقط مایه یک پوزخند بیشتر نیست! دوست عزیز خیلی از فروشندگانی که من و شما میشناسیم حتی با تست حضوری و داخل خاک و غیره دستگاه تحویل میدن ولی دستگاهشون ریالی ارزش و کارایی نداره و الان هم اینور و اونور میشنوین که در موردشون چی میگن! تست 24 یا 48 ساعت هم که دیگه از اون حرفا بود! دوست من مگه قطعه کامپیوتر یا مویایله که در همون 48 ساعت معلوم بشه فقط سالم هست یا نه؟!!! این دستگاهها اصلا تا در کاوش استفاده نشن هیچ نتیجه ای ازشون مشخص نمیشه که شما بنده رو هم مثل بعضیا ساده فرض کردین این حرف رو میزنین! کاوش هم که در 48 ساعت قابل انجام نیست! حتی همون تست حضوری در مکان شما رو هم اولا هر کسی شرایطش رو نداره و یا اعتبار و اطمینان نمیکنه که بیاد و در نهایت هم شرایط تست رو شما مهیا میکنی که همه چیز باب میل خودت هست! کوچکترین تضمینی وجود نداره که اون دستگاه در حین استفاده واقعی حتی قسمتی از اون کارایی موقع تست رو بتونه داشته باشه! آقای قاسمی شما یه چیزی دیدی بین این فروشنده ها که به شرط تست میدن و بقولی اعتماد سازی میشه و تازه اول مسیر تست دادن و این حرفا هستی و هنوز تجربشو نداری ؛ اما اگر چند وقت بگذره متوجه میشین که راهش این نیست بلکه دستگاه باید خیلی کارایی بالایی داشته باشه تا بتونه راضی کننده باشه وگرنه با این مدارات سر هم بندی شده از اینور اونور اگر کسی میخواست واقعا راضی بشه تا حالا شده بود و کار به ارائه هر از چند گاه یک دستگاه جدید هم نمیکشید و تجربه کارهای قبلی شما نشون میده که چندان راضی کننده نبوده و ما هم در جریان خیلی مواردش بودیم که فکر کنم شما دقیقا میدونین من از چه مواردی دارم صحبت میکنم و لازم نیست دونه به دونه واردشون بشم!!!
در مورد AUS بنده مطلب خودم رو عرض کردم و شما اول بیاین ثابت کنین این ادعایی که این دستگاه به چه صورتی میتونه کپی اگزاماینر باشه در صورتیکه همه پارامترهای ظاهری دستگاه با اگزاماینر تفاوت داره و خروجی کامپیوتر هم حتی نداره؟! این ادعا که نوشته خود شما بوده! خب بفرمایین ثابت کنین! در ضمن چطور یک سیستم زمین شناسی که فقط عدد مقاومت خاک رو نشون میده میتونه بهترین فلزیاب ایران باشه؟ باز این نوع بهترین گفتنهای شما حکایت الفاظ رایج جناب قاسمی هست! لابد این هم بابت تربیت ایشون بوده! بهرحال چیزی که خود شما هم میدونین این نوع سیستم در مکانهای سنگی یا بیش از حد مرطوب و حتی جنس نا مناسب خاک بهیچ وجه قابل استفاده نیست و از طرفی طبق فرموده خود شما فلز با وزن زیر 2 کیلو رو کلا نمیتونه آشکار کنه. این سیستم از نظر علمی برای حفره یابی خیلی مناسب تر هست تا فلزیابی و این مساله رو تمام اپراتورهای حرفه ای اگزاماینر هم حتی میتونن تایید بکنن. پس دستگاه شما که همون سیستم و حتی همون فرکانس رو داره و قطعا حتی دقت اگزاماینر رو هم نمیتونه داشته باشه نه تنها فلزیاب خوبی نیست بلکه در دفینه یابی فقط تا حد کمی میتونه به دوستان کمک بکنه. بخصوص که این دوستان اکثرا کار زمین شناسی و باستانشناسی هم نمیکنن و بدنبال چیزهای کوچکتری هستن. پس قبول کنین در بسیاری از مواردی که حتی یک پالسی قابل استفادست این دستگاه قابل استفاده نیست و به همین جهت یکی از دوستان این انجمن این دستگاه رو به شما پس داد و دیگری هم هنوز منتظره بلکه بتونه یک روزی ازش استفاده ای بکنه و فعلا دنبال پالسی یا دستگاههای متعارف دیگری هست! اتفاقا در مورد تست این دستگاه هم وقتی در شرایط و مکان شما انجام میشه طبیعتا همه چیز بصورت ایده ال توسط شما تهیه میشه و دستگاه هم عالی سنس میکنه و اعداد هم همگی معانی مورد انتظار رو دارن و قشنگ میشه توضیح داد عددش این مقدار هست پس فلز در فلان نقطه هست و جنسش هم حتی فلان هست!!! و به همین واسطه هم دیگه امکان پس دادن دستگاه در آینده منتفی میشه چون خود شما میدونین این دستگاه تا الان چقدر مرجوعی داشته!!! اقا بس کنین این فریبکاریها رو خسته شدیم بخدا از این دوز و کلکهای بازار فلزیابی! #-o
در مورد مریض بودن اقای قاسمی (خود شما!) و قرار داشتن مدارات از قبل در اختیار ایشون ؛ خب متاسفانه اینجا خیلی شیک شما داری دروغ میگی! راست میگن دروغگو فراموشکار هم هست. عزیز من حداقل دوستانی که این داستان رو ظرف 1 سال اخیر دنبال میکنن میدونن که مثلا عید امسال فقط ELM-101 وجود خارجی داشت و بعد هم جناب قاسمی ناپدید شد! خب اگر این همه مدارات دستگاه از قبل موجود بود چرا اون ردیاب گذاشته شده بود؟؟؟ دوست من با فرافکنی نمیشه از خود دفاع کرد! وقتی مدار ردیاب 102 موجود باشه کی میاد 101 رو با اون همه خطا که خودتون هم میدونین ارائه بده؟ مگه ساخت یک طرح ساده الکترونیک با چند قطعه واقعا چقدر زحمت داره یا زمان میبره؟ خب بجاش ردیاب جدید که طرحش وجود داشت باید ساخته میشد که بهتر هم باشه! پس واقعیت این هست که شما جناب قاسمی در این مدت بدنبال جمع و جور کردن مدارات و آماده سازی برای فروش و حتی ایجاد فروشگاه جدید بودین! بیماری کجا بود عزیز من! شما اگر نمیخوای بیای انجمن و جواب سوالات ساده بندگان خدا رو بدی و میری وقت بذاری برای تولید و فروش دستگاه ؛ بخدا نیاز نیست مسیر دروغ رو در پیش بگیری.
در این مورد که بنده ادعا کردم جناب قاسمی خودش نمیاد چون نمیخواد و نمیتونه کمک لازم رو در انجمن بکنه این عین واقعیت هست! لطف کردین به صورت توهین آمیز فرمودین احمقانه! این هم حاصل عصبانیت شما از پی بردن بنده به این قضیه هست و من درک میکنم شما رو! بله خیلیا از ایشون در خصوصی راهنمایی گرفتن. اما اولا این صد در صدش مربوط به گذشته بوده در صورتی که ما داریم از حال صحبت میکنیم! در ثانی در محیط عمومی انجمن ایشون حتی 1 سال قبل هم دیگه این کارایی رو نداشت و محدود به همون خصوصی ها بود تا اینکه کلا به بهانه بیماری قطع شد و شما ترجیح دادین همون اطلاعات خودتون رو صرفا برای کسب سود استفاده کنین. الان هم تشریف بیارین انجمن کلی سوال و درخواست مدار و غیره هست. ایشون اگر مریض هم بود در برابر این همه درخواست تا الان لااقل یه چیزی هم توی انجمنش قرار میداد که ابراز وجودی کرده باشه و تاثیر گذار بوده باشه و اون انجمن هم به حالت خواب فرو نره!!! چیزی که همه کاربرانش هم میدونن و ابراز کردن. حالا امیدوارم پیشنهاد من خیر خواهانه بوده و همین کار رو هم بکنین!
در مورد اون ردیاب دیجیتال که اتفاقا در نهایت خود بنده هم از کسانی بودم که کمک زیادی کردم سایرین هم بتونن اون ردیاب رو بسازن ؛ اولا اون ردیاب کارایی چندانی نداشت و این رو همه میدونن چون همه ساختیم و کسی هم باهاش به چیزی نرسید وگرنه این همه دوستان به دنبال ردیاب های دیگه نمیرفتن و شما هم دیگه این ردیاب ها رو ردیف نمیکردین! در ثانی قسمت گیرنده اون مدار اشکال اساسی داشت و همه میدونن و شاید هم درست کپی نشده بود! و ایشون به جای اصلاح اون قسمت از گیرنده یک مدار منتشر شده اومد و گیرندش رو هم بصورت صرفا فروشی قرار داد و حتی وقتی ما اومدیم گیرنده اصلی رو اصلاح کنیم به نوعی وارد بحث شد که جلوگیری کرد و اون مطلب هنوز در اون انجمن موجوده! خب این چه انتشار مداری بود بنظر شما؟! ثالثا باز هم همه دیگه به این نتیجه رسیدن که اون کار ایشون صرفا بنوعی دون پاشیدن برای ورود به مسیر فروش دستگاههای میلیونی بود که الان وجود داره و لذا بلافاصله دستگاههای فروشی شروع شد و قیمتها هم بصورت صعودی افزایش پیدا کرد! نظیر همین مسیر در آذر کیت هم به وضوح دیده شد. آقای قاسمی شما فکر میکنی با چه کسانی طرف هستی؟ افکار عمومی دیر یا زود متوجه عمق مسائل و علت کارهای دیگران میشن!
در مورد ELM-101 هم شما داری دروغ میگی! بنده به روح پدر و برادر از دست رفتم میتونم قسم بخورم که اقا مجتبی بنده خدا اصلا نمیدونست اون ردیاب چی هست و چه مداری داره و با اینکه میدونست من اون ردیاب رو کپی کردم اما حتی اصرار هم نکرد که بنده مدار رو بهشون بدم و بنده هم این کار رو تا به الان نکردم هر چند البته ارزشی هم نداشت! حالا این دروغی هم که شما میفرمایین بیشتر در جهت فرار از این واقعیت سنگین برای شماست که ردیاب شما با وجود پاک شدن شماره آیسی هاش توسط بنده کپی شده و دارای تنها دو آیسی 2206 و LM3XX هست و شما میدونی که من از چه شماره ای صحبت میکنم و واقعا پیدا کردن شماره های آیسی تا این حد متعارف برای بنده بیشتر از چند دقیقه هم وقت نمیگیره! ارزش و کارایی اون ردیاب رو هم فکر میکنم در پستهای قبلی بخوبی توضیح دادم و اگر ردیاب خیلی خوبی بود از فروشگاه شما هم حذف نمیشد!!! اگر بحث رو در این مورد بخواین کش بدین ناچار میشم مدار ELM-101 رو با فیبر خودم منتشر کنم تا همه بتونن بسازن و به عمق تکنولوژی طراحی جناب قاسمی پی ببرن! با توجه به اینکه فکر نمیکنم شما شک داشته باشین که بنده این مدار رو کپی کردم ؛ توصیه میکنم بحث و دروغ پردازی در این زمینه رو پایان بدین. چون بنده هم طبق قولی که دادم قصد انتشار مدارات شما رو ندارم و این کار رو شرعا و عرفا صحیح نمیدونم مگه اینکه دیگه مجبور باشم!
در مورد ردیاب FPL-22 شما یا نمیدونی یا باز هم داری به عمد دروغ میگی! دوست من ردیاب 22 چه ربطی به ردیاب دیجیتال اولیه قاسمی داشته؟ شکلش شباهت داشته؟ فرکانسهاش شباهت داشتن؟ پراب و ترانس و این چیزها در کار بوده؟ اخه یه چیزی بگین لااقل بگنجه! در خصوص استفاده از میکرو هم حرف شما بسیار مسخره و عوامفریبانه بود! دوست من بنده ادعای مهندسی که ندارم ولی هستم و این رو به شما عرض میکنم دوست من مقایسه یک آیسی قابل برنامه ریزی با ایسی تک منظوره ای مثل 2206 و غیره حتی در حکم مقایسه یک ماشین حساب با کامپیوتر هم نیست! چون در یک میکرو میشه یک خط کد نوشت که یک لامپ رو فقط روشن کنه و میشه هزار خط کد نوشت که کاری رو صورت بده که از هزاران آیسی تک منظوره هم بر نمیاد! این نوع برخورد شما با مساله هم نشان از درجه دانش شما داره. شما بهتره اول به این فکر باشین که درصد شارژ یک باطری رو چطور بصورت دقیق روی ال سی دی نمایش بدین بعد برین سراغ تحلیل نحوه کار و بهره برداری از مدارات هوشمند و دارای میکروکنترلر و بکارگیری صحیحش در یک سیستم ردیاب!
در مورد تاثیر عوامل مختلف مغناطیس و دما و غیره که بارها با همین جملات مطرح کردین بنده خیلی براش دلیل دارم که اگر به دروغ هم عنوان نشده لااقل اشتباهه! دوست من اولا شما که سنسور مگنت گذاشتی و قطعه رایجی هم در بازار هست و کار شاقی صورت نمیده ؛ چرا مرتب عنوان میکنی عرض جغرافیایی؟؟ مگه سنسور مگنت عرض جغرافیایی رو اندازه میگیره؟ درسته که مغناطیس محیط با عرض جغرافیایی تغییر میکنه. اما مغناطیس یک محیط بهیچ وجه نشانگر عدد عرض جغرافیایی نیست! اگر اینجور بود که با سنسور مگنت باید میشد چیزی شبیه به جی پی اس ساخت ولی میدونین که نمیشه. شما کوچکترین عامل مغناطیسی در اطراف جعبه دستگاه که سنسور مگنت داخلش هست داشته باشی عدد نشانگر میدان مغناطیسی کاملا تغییر میکنه! این مساله رو هم دوستان با سنسور های مگنت موبایل خودشون کاملا میتونن بررسی کنن که حتی اگر به بدن هم نزدیک بشه کمی تغییر مقدار داره چه برسه که داخل جعبه مدار و در کنار یک مدار در حال کار!!! پس این فقط یک ادعای کاذب و تبلیغاتیه. مساله دما هم با توجه با وجود یک سنسور ساده دماسنج داخل جعبه بسیار سادست! لابد توقع این هست دستگاه چند دقیقه در آفتاب کار بکنه و بعدش در سایه کار بکنه چیزی عوض بشه در صورتی که هدف احتمالی در فاصله 100 متری هیچ تغییری درش ایجاد نشده! شرایط مغناطیسی هم همینطور هست و شما اصلا نمیتونی از مغناطیس نقطه دفینه که دور از دستگاه هست هیچ اطلاعی داشته باشی که مثلا بر اساس یک فرمول که تازه اون فرمول هم هیچوقت دقیق و ثابت شده نیست و به نانو تسلای میدان وابستگی داره که با سنسور مگنت معمولی هم قابل سنجش نیست چه برسه به حساب و کتاب ؛ کار خاصی صورت بدی! جدای از این فکر میکنم همه دیگه میدونن دفینه یعنی یک فلز بسیار قدیمی داخل خاک که خودشم ایجاد یک میدان مغناطیسی نسبتا قوی میکنه که دیگه هیچ حساب و کتابی در موردش ندارین که این مغناطیس با توجه به جنس فلز و عمق و جنس خاک و میزان قدمت و پلمپ بودن یا نبودن و ... هم متفاوت هست و حالا شما از روی چی میخوای چی رو حساب کنی که اینطور در موردش تبلیغ میکنین واقعا خدا میدونه!!! این اصطلاح تست میدانی هم که تکیه کلام شما اقای قاسمی بود و خوب شد بکار بردین! معنی تست میدانی که ترجمه دقیق Field Test هست و شما یا توجه به کاربردش در انجمن های خارجی رواج دادین فهمیدیم! برادر من کدوم تست میدانی شما رو به این نتیجه رسونده؟ دوست دارین بگم شما این مطلب رو در کدوم تاپیک انجمن ژئوتک دیدین و روش حساب باز کردین در صورتیکه بارها رد شده؟ فرکانسهای متغیر با مغناطیس و یا دما بهیچ وجه قابل استفاده و تکیه در ردیابی نیست و تا بحال حتی یک مورد تجربه پیدا شدن دفینه باهاش وجود نداشته! در صورتیکه با فرکانس های دقیق و ثابت چنین تجربه ای بوده! شما اگر توانش رو داری مطلب من رو با مدرک رد کن و مطلب خودتو ثابت کن!
در مورد سیستم ایمپالس که شما دوست دارین از این الفاظ تبلیغاتی استفاده کنین عرض کنم عزیز من ما ایمپالس نداریم! همون پالسی هست که در برخی زبانها هم ایمپالس گفته میشه و کلا جدا از اسم هر دو یک چیز هستن! اگر غیر این بود این همه فلزیاب شرکتهای بزرگ به اسم پالسی ساخته نمیشد و بهش میگفتن ایمپالسی. اما شما اقای قاسمی به این اصطلاحات خاص علاقه داری چون بقولی دهن پرکن و تبلیغ خوبی هستن! در صورتیکه جالبه خودتون هم نوشتین برد 2-3 متر و ما واقعیتش رو میگیم و مثل بقیه دروغ نمیگیم و ... بسیار خب واقعیتش رو هم بگین که همون پالسی هست! بخصوص که برد 2-3 متر همون برد متعارف اکثر فلزیاب های پالسی عادی هست که با 100-200 تومن هر کسی هم میتونه حتی بهترش رو بسازه و دیگه نیاز به اسامی تبلیغاتی نظیر ایمپالس و غیره هم نیست. همین مداراتی که ما کار کردیم و توی انجمن بصورت عمومی و مجانی گذاشتیم بنده حاضرم شرط ببندم از اون به اصطلاح ایمپالسی شما هم خیلی بهتر عمل میکنه و حتی مدار تفکیک دارش رو هم داریم! اینکه سر هم بندی مدار فلزیاب با توجه به گستردگی مدارات فلزیاب موجود کار ساده ای هست یک واقعیت انکار ناپذیره! وگرنه شما اگر تکنیک های مثلا محرمانه فلزیابی در اختیارت باشه باید تا الان چیزی طراحی کرده باشی که نظیرش هیچ کجا نبوده! ولی همه میدونن که اینطور نیست. اما بر عکس چون ساخت مدارات فلزیاب همیشه وقتگیر هست و انرژی میگیره شما از ابتدا تا الان تمرکز خودت رو روی ساخت ردیاب و فروش اون گذاشتی که ساده تر و سریع تره و سود بسیار بیشتری هم داره! فکر کنم این هم انکار ناپذیره چون دوستانی که در جریان هستن میتونن تصدیق کنن.
در مورد برگشت دادن دستگاهها و بعضی تمهیدات دیگه خب شما باید همین کار رو بکنی! وگرنه کسی از شما دستگاه میخره؟ بهرحال شما برای حساب خودتم که شده مجبوری یک سری مسائل رو تا حدی رعایت کنی که بتونی توی کاسبی جلو بری. اما اینکه هدف واقعا سود خود شماست یا خریدار یا هر دو ؛ بنده بیشتر نظرم گزینه اول هست! در صورتیکه ادعاهای شما تنها یک سال قبل این بیشتر به سمت گزینه دوم بود!!! بهرحال چی بود و به کجا رسید!
حتی همین مسیری که مثلا یک کیت خیلی ارزان یا چند ایسی برای فروش گذاشته شده و در کنارش چند دستگاه میلیونی ؛ شما فکر میکنی امثال بنده علتش رو نمیفهمیم؟ خیلی سادست! شما از طریق فروش خوب و اعتماد ساز قطعات و مدارات بسیار ساده و ارزان و با بهره گیری از سیستم به اصطلاح روابط عمومی و برخورد خوب ؛ این زمینه رو عملا فراهم میکنی که شخص اعتماد بکنه و دستگاه چند میلیونی رو هم بخره! وگرنه همه میدونن کار شما چی هست و فروش سیم لحیم! و ایسی و مدار دوبلر اصلا چیزی نیست که کار شما بوده باشه یا ذره ای سود داشته باشه! مهم اون اعتمادی هست که جلب بشه و اون سود اصلی رو بشه از فروش دستگاههای میلیونی حاصل کرد!!! قضاوت این مساله با دوستان. ممکنه این نظر من رو خیلیا بد بینانه یا تهمت بدونن ولی من با توجه به اطلاعات خودم و شناختی که دارم اینو میگم و ازش اطمینان کامل دارم. وگرنه اگر به راه اندازی یک فروشگاه الکترونیک باشه وجود چند قطعه به کسی کمک نمیکنه! رنج کامل مقاومت و خازن و دیود و ترانزیستور و آیسی همگی باید موجود باشه تا از این فروشگاه الکترونیک همه واقعا بتونن استفاده کنن. این هم یک پیشنهاد خیرخواهانه دیگه!
سایر حرفها و جملات شما هم که دیگه ماشالا همش فروشگاه و پیشرفت در فروش و امثال این داستانها بود که البته گوش ما تا دل شما بخواد از این چیزها پر هست و بنده هم در موردشون نظری ندارم چون به بنده ارتباطی نداره و بنده نه مسئول فروشگاهی هستم نه چیزی شخصا میفروشم و نه در اینده چنین تصمیمی وجود داره پس حساب رقابت یا امثال این حرفها کاملا بی معنی هست. خیلی از کسانی که اینجا هستن از شما چیزهایی خریده بودن و شاید هیچ کدوم هم چندان راضی نبودن و بحث ما هم سر همین بود که گفتیم و فکر میکنم مطالب کاملا عنوان شدن و حالا اینکه فروشگاه شما اولین ایران میشه یا نمیشه دیگه به خودتون مربوط هست و ایشالا هر کسی که واقعا در مسیر صحیح و درست زحمت میکشه و قصد خیر داره پیشرفت خوبی داشته باشه وگرنه بهتره کماکان روی تخت بیمارستان باشه بلکه مدارات استثنایی بیشتری در اینده اختراع بشن و سرنوشت فلزیابی رو هم کلا دگرگون کنن!!! :D

پنج شنبه 5 دی1392 - 6:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 186 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 66 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure