انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:45pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 80 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 روشهای سالیابی در باستان شناسی (آکادمیک) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
parsi نوشته است:
پروشا خان مطالب خوبی بود ممنون داداش :ymhug:

پارسی جان گل گلاب مرسی.مبحث ادامه داره و دوباره از فردا مینویسم.شرمنده ام از تایپ ضعیف و مشغله.مخلص همه مخصوصا پارسی و ژنرال و آریا :ymhug: :-*

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

پنج شنبه 27 تیر1392 - 8:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

peroosha نوشته است:
ژنرال نوشته است:
ممنونم اقای پروشا مطلب بسیار جالب و کاربردی بود امیدوارم همواره در انجمن به فعالیتتون ادامه بدین .

فدای شما ژنرال جان.من مطالب تو رو خوندم از مال تو مفید تر نیستن.کارت درسته رفیق.راستی پروشا اسم آقاست یا خانوم؟ :D

لطف داری عزیز ،مطالب همه بچه ها ارزشمنده و استفاده میکنیم ;)
پروشا اقا نیست مگه؟ :-B

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

پنج شنبه 27 تیر1392 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ژنرال نوشته است:
peroosha نوشته است:
ژنرال نوشته است:
ممنونم اقای پروشا مطلب بسیار جالب و کاربردی بود امیدوارم همواره در انجمن به فعالیتتون ادامه بدین .

فدای شما ژنرال جان.من مطالب تو رو خوندم از مال تو مفید تر نیستن.کارت درسته رفیق.راستی پروشا اسم آقاست یا خانوم؟ :D

لطف داری عزیز ،مطالب همه بچه ها ارزشمنده و استفاده میکنیم ;)
پروشا اقا نیست مگه؟ :-B

:D بد شانسی بجه ها آقاست. =)) شوخی میکنم رفیق آخه همه فکر میکنن دخترم.پروشا هم اسم آقاست هم خانوم.خلاصه ارادتمندیم

پنج شنبه 27 تیر1392 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب بچه ها ی خوبم .جونم بگه براتون که یکی بود یکی نبود :D در زیر مجمعه ی سالیابی مطلق(البته در باستان شناسی معنای مطلق هم نسبییت و تلرانس خودش رو داره و با معنای عام از مطلق فرق میکنه) یه سالیابی بود که بهش میگفتن ** سالیابی ((دندروکرونولوژی)) یا سالیابی رشد حلقه ی درختان که تقریبا همه باهاش آشنا هستن.ولی اغلب تنها با شمردن حلقه های عمر یک درخت قطع شده آشنا هستیم.امروزه سالیابی **((کربن 14 غیر فعال)) که عامیانه به اون کربن میگن (در ادامه مبحث توضیح جامع میدم دربارش) و (( دندروکرونولوژی)) دو روشی اند که مکمل همدیگرند و به عنوان ابزارهای بسیار دقیق در باستان شناسی استفاده میشن. برای بار اول آقای ((دوگلاس)) که یک ستاره شناس تجربی و پیله و مخ بود(مثل اغلب دوستان فلزجو :) ) در اوایل همین قرن اون رو ارائه کرد.

جمعه 28 تیر1392 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: لرستان
سلام پروشا جان خوبی داداش :-H
داداش ی سوال دارم .؟؟
چ جوری کسای ک سکه و مجسمه تقلبی میسازن تست کربن رو دور زدن؟؟

شنبه 29 تیر1392 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

احسان نوشته است:
داداش ی سوال دارم .؟؟

سلام.به نقل از اقا اریا در مورد مجسمه یه کوزه با قدمت زیاد رو پودر میکنن و داخل مجسمه میریزن

شنبه 29 تیر1392 - 12:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

احسان نوشته است:
داداش ی سوال دارم .؟؟

من هم حرفی رو که آقا سعید میگه رو به صورت غیر مستند شنیدم که تا اونجایی که من میدونم مبنای علمی نداره این شگرد.تازه بعد بیش از 70 سال که از تاسیس اداره ی کل عتیقه جات(میراث فرهنگی فعلی)میگذره تازه یکی دو سال که سازمان تونسنه یه مشت وسیله دست دوم بخره واسه سالیابی چون بسیار بسیار گرون قیمت و تخصصی ان.پس بعید میدونم که در دسترس متقلبین عزیز باشه

شنبه 29 تیر1392 - 3:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بیشتر پرسش میکنم از دوستان و اگه به نتیجه ی جدیدی رسیدم حتی اگه بر خلاف گفته های فعلیم باشه حتما عرض میکنم

شنبه 29 تیر1392 - 3:55pm

این کار شاید از لحاظ افراد عادی کاری نشدنی باشه که بشه از تست کربن 14 عبور کرد اما در ذهن افراد متقلب خیلی راحت پاسخ خودشو پیدا میکنه.
اونها خیلی راحت یک سکه یا دو سکه اصل طلا که از دوران مثلا هخامنشی دارن رو در ظرف مخصوص ذوب طلا حل میکنن و بعد اقدام به ضرب سکه یا مجسمه میکنند.
به همین راحتی.
البته من دقیقا چنین چیزی رو در سکه های تقلبی دیدم و اونم این بود که تست تیزاب طلا بودن رو رد میکنه اما حظور کمی طلا در اون رو نشون میده که دلیل بر همین کاره

شنبه 29 تیر1392 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ahmad61 نوشته است:
این کار شاید از لحاظ افراد عادی کاری نشدنی باشه که بشه از تست کربن 14 عبور کرد اما در ذهن افراد متقلب خیلی راحت پاسخ خودشو پیدا میکنه.
اونها خیلی راحت یک سکه یا دو سکه اصل طلا که از دوران مثلا هخامنشی دارن رو در ظرف مخصوص ذوب طلا حل میکنن و بعد اقدام به ضرب سکه یا مجسمه میکنند.
به همین راحتی.
البته من دقیقا چنین چیزی رو در سکه های تقلبی دیدم و اونم این بود که تست تیزاب طلا بودن رو رد میکنه اما حظور کمی طلا در اون رو نشون میده که دلیل بر همین کاره

وقتی به مبحث کربن14 رسیدم شاید کمی نظرت عوض بشه دوست من

شنبه 29 تیر1392 - 5:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 80 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure