انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:41am

پاسخ به موضوع  [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 قبرستان شهرها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
بهرام نوشته است:
اره من هم موافقم در این مورد کمتر صحبت شده وخیلی مبهم مونده مثلا بیشتر ساکنان قلعه های قدیمی به هر حال قبرستون که داشتن اما چرا نشونی ازشون نیست یک معماست.البته یک حدس میزنم نمیدونم درسته یا نه شاید به خاطر وجود غارت دزدها و راهزنهای اون موقع سعی میکردن قبرستون رو نامحسوس طراحی کنن اخه نه اینکه با مرده ها طلا هم به مقدرا فراوان دفن میشد :-? :D

درست فرمودید بهرام عزیز کسی زیاد صحبتی نکرده
و نکته اینجاس ک تموم شهرهارو کاملا پاکسازی کردن و لی اطرافشون حفاری نشده و نشونی از قبرستونشون نیست
اونم چ شهرهای بزرگی ک مثلشون تو مسیر بنده هست
امیدوارم کسی از اساتید جواب بده

جمعه 27 آذر1394 - 3:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکسهایی که گذاشتم واقعا مربوط به یک تمدن بزرگ بوده که خیلیها به زحاک ارتباط مستقیم میدن اما متاسفانه هر چقدر اون محدوده رو گشتم کمتر یافتم همینطور عصر قلمرویی پادشاهی :ymcowboy: چون نه چیزی کشف شده ویا اگه کشف شده توسط جویندگان بوده والان اثاری ازشون موجود نیست دوستان متبحر اینقدر کناره نگیرید درسته کارتون بدون مزد میمونه اما با یک تشکر ثواب اخروی میبرین ^:)^ من خودم خیلی روی این قسمت زوم کردم حتی نشان هم داره استاد باستانشناس عزیز که جای خالیشون کما بیش احساس میشه نظرشون بر این بود که منطقه کاملا تحت اختیار دولت وقت بوده.اما نه جنس هست نه قبرستون مگه میشه @-)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 1 دی1394 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
بهرام عزیز بنده هم همین مشکل رو دارم
بدور از این مبحث بنده مدت زیادیه ک از دوستان در مورد ایرادات فنی دستگاه خودم سوال میکنم
نکته اینجاس پیام هارو میخونن اکثرا و جواب نمیدن
اونایی هم ک جواب میدن جواب سربالاست
امیدوارم دوستان باستانشناس عزیز این موضوع رو اندکی موشکافی کنن

سه شنبه 1 دی1394 - 10:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله، اگر به اطراف قلعه ها نگاه کنید ، در اکثر قلعه ها و جاهای استراتژیک ، آثاری از قبرستان نیست ودلیل هم داره .
این یکی خوراک بنده ست :D
- اول اینکه بعضیها فکر میکنند که باید همه ی قبرها دارای سنگ و نشان باشند و طبیعتا در زمینهایی که صاف و هموار هستند آنها هیچی نمیبینند و فکر میکنند که قبری هم وجود نداره
- در هر زمانی و بسته به رسوم مردم آن زمان ، نوع دفن اموات متفاوت بوده و بیشتر قبرهای افراد عادی ، نشان ندارند . و قبور افراد بالاتر که نشان دارند بیشتر دور و بر سنگها هستند
- قبرستانهایی که همه ی قبرها نشان ندارند ، در بالاتر از آنها سنگ بزرگی بعنوان نشانه دارند و قبر افراد بالاتر مهم تر هست .
- و قلعه هایی که افراد مهم و ثروتمند در آنها میزیسته اند ، بر روی زمین قبری ندارند @-) بلکه دارای دالانهای پنهانی هستند که چپ و راست مرده ها چیده شده اند و اکثر آنها خانوادگی هستند .

لا اله الا هو

سه شنبه 1 دی1394 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون سنه جان اما مشکل جای دیگست.مشکل ما پیدا کردن محل قبرستون که اصلا انگار وجود خارجی نداره تو خود قلعه هم که دفن نمیکردن من تمام تپه ها وکوهای اون منطقه رو به معنای واقعی درنوردیدم اما اصلا نه سنگچینی نه فرورفتگی هیچی دارم به این فکر مکینم که شاید داخل تپه ها دخمه های باشه که اجساد اونجا دفن شده باشن به نظرت این امکان داره یا نه باید دنبال نشونه خاصی بگردم هرچند که من چندین کیلومتر بالا وپایین کوه هر دو قلعه رو گشتم چیزی دستگیرم نشد دیگه پاک ناامید گشتممممممممممممممممممممم #:-s

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 1 دی1394 - 1:22am
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله همانطور که گفتم ، در جاهایی که آثار زندگی ثروتمندان باشه و در هیچکدام از کوههای اطراف قبر یا نشانه ای نباشه ، قبرهای آنان در دل تپه ها پنهان شده ^:)^ و برای قبرستان های خانوادگی در برخی موارد بغیر از اموال مربوط به دنیای مردگان ، اموال غیر لازم نیز در راهرو یا اتاقی جداگانه ، در کنار مردگان گذاشته میشود تا بعدا استفاده شوند .
حالا دو سوال پیش میاد : آن تپه کدام است - در آن تپه ورودی دالان کجاست ؟
محل تپه را ، موقعیت محل قلعه و استراتژیک منطقه تعین میکند .
تپه مذکور معمولا جدا از تپه های دیگر است .
و ورودی دالان را افراد متفاوت تشخیص میدهند و گاهی gpr

لا اله الا هو

چهارشنبه 1 دی1394 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
ممنون از دوستان که تجربه خودشمون رو در اختیار می زارند
من این مدت دارم دنباله قرستان می گردم #:-s دارم دامنه های که شیب کم و کنار رود خانه یا محل آب یا نزدیک به قلعه های قدیم رو جستجو می کنم
حالا یه سوال برام پیش اومد اونم اینکه بنظر دوستان برآمدگی به تعداد زیاد می تونه نشانه قبر باشه(رو به غروب و در شیب ملایم) یا فرو رفتگی یا سنگ چین؟
من یه جای رو پیدا کردم خورده سنگ رو هم انباشته شده بود به تعداد زیاد(با مشخصات قبرستان های قدیم هم خوانی داشت)
ولی دستگاه هیچی رو نشون نمی داد؟!!

چهارشنبه 2 دی1394 - 10:47pm
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

شما با چه لوپی دنبال این موارد میگردید ؟

لا اله الا هو

پنج شنبه 2 دی1394 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست من
من با لوپ 55 مونو ولی متاسفانه حتی رو قبر ها نویزم نداشتم

پنج شنبه 2 دی1394 - 12:21am
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

خوب گاهی دوستان سعی میکنن که با یه تیر چند نشون بزنن
میرن یه منطقه ، میخوان هم جای قبرستان رو کشف کنن ، هم مستقیم برن سراغ قبرهای بلند مرتبه ، هم همزمان فلزهای درون قبرها رو سنس داشته باشن و دستور حفاری بدن
اما اینطوری نمیشه ، مگر اینکه شانس یار باشه
برای پیدا کردن قبرستانهای گمنام باید ، روزها اونجا رو بررسی کنید و روش بررسی را بلد باشید و علائم قبرستان را بشناسید و سمت و سوی کار را نسبت به اطراف بسنجید . بعد که معلوم شد کجا بیشترین احتمال را دارد ، آنجا را دستگاه بزنید
اگر شانس داشته باشید و قبرها خیلی عمیق نباشند .

لا اله الا هو

پنج شنبه 2 دی1394 - 12:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure