انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 12:41pm

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 کسی در مورد غار *پیر پیکر* چیزی میدونه؟ 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلام به دوستان و اساتید محترم. محضر دوستان عرض کنم کسی در مورد غار پیر پیکر اطلاعاتی داره؟؟؟
اطلاعاتی که من شنیدم از چند تا از دوستام اینه که
1- تو همدانه
2-هر 40سال یکبار فقط مقداری از دهانه غار معلوم میشه اونم به خاطر نوع چرخش خورشید یا صور فلکی به دور زمین که من در موردش اطلاعی ندارم
3-شنیدم سر در غار 2تا الماس بزرگ کار شده که هر کدومشون در او زمان مخارج 50سال جنگ رو تامین میکرده دیگه بار داخلش چیه الله و اعلم... :-o :-\
حالا سوالم از دوستان و اساتید اینه که آیا حقیقت داره؟؟؟ و اگه حقیقت داره امکان داره با گنجینه گم شده هخامنشی (داریوش سوم) در ارتباط باشه؟؟؟؟ آیا
ممنون میشم اطلاعاتتون رو به اشتراک بذارین :x

سه شنبه 7 مهر1394 - 8:43pm

سلام
افسانه پیر پیکر در ساوه حوالی روستای سامان هستش.فقط افسانه سازی شده و واقعیت نداره.
چون همه ادعا دارن ما سندشو داریم!!!!!
این افسانه از زمان صفویه تا کنون وجود دارد و وجود خارجی ندارهوفقط افسانه هست و شیادان خوب کاسبی کردن و میکنن با اسمش

پنج شنبه 9 مهر1394 - 7:28pm

پیر پیکر همدان نیس ساوه اس و در منطقه خرقان(اسم باستانی قاراقان) یه دونه کوه هم نیس هفت تا هستش به اسامی:پیر حیدر-پیر پیکر-پیر صفدر-پیر احمد ..............
داستان داره من خودم بلدم اونجا رو.افسانه هم نیس ولی چیزی ام که توی دهن ها میچرخه نیس

جمعه 10 مهر1394 - 11:56am
آواتار کاربر

meepo نوشته است:
پیر پیکر همدان نیس ساوه اس و در منطقه خرقان(اسم باستانی قاراقان) یه دونه کوه هم نیس هفت تا هستش به اسامی:پیر حیدر-پیر پیکر-پیر صفدر-پیر احمد ..............
داستان داره من خودم بلدم اونجا رو.افسانه هم نیس ولی چیزی ام که توی دهن ها میچرخه نیس

یعنی اون غاری هم که میگن وجود نداره؟؟؟ ممنون میشم بیشتر اطلاعات بدی دوست من؟؟؟؟ اگه اینجوری که میگن نیست پس دقیقا چجوریه؟؟؟ :-\ :-\ :-\

جمعه 10 مهر1394 - 8:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

BEHZAD3D نوشته است:
meepo نوشته است:

یعنی اون غاری هم که میگن وجود نداره؟؟؟ ممنون میشم بیشتر اطلاعات بدی دوست من؟؟؟؟ اگه اینجوری که میگن نیست پس دقیقا چجوریه؟؟؟ :-\ :-\ :-\

سلام . من شنیده بودم پیل پیکره اسمش

جمعه 10 مهر1394 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

BEHZAD3D نوشته است:
سلام به دوستان و اساتید محترم. محضر دوستان عرض کنم کسی در مورد غار پیر پیکر اطلاعاتی داره؟؟؟
1- تو همدانه
2-هر 40سال یکبار فقط مقداری از دهانه غار معلوم میشه اونم به خاطر نوع چرخش خورشید یا صور فلکی به دور زمین که من در موردش اطلاعی ندارم
3-شنیدم سر در غار 2تا الماس بزرگ کار شده که هر کدومشون در او زمان مخارج 50سال جنگ رو تامین میکرده دیگه بار داخلش چیه الله و اعلم... :-o :-\
حالا سوالم از دوستان و اساتید اینه که آیا حقیقت داره؟؟؟ و اگه حقیقت داره امکان داره با گنجینه گم شده هخامنشی (داریوش سوم) در ارتباط باشه؟؟؟؟ آیا

محلّش بین ساوه تا غرق آباده. خودتم اصلاً علّافش نکن و بهش فکر هم نکن. چون سراسر طلسمات ناجور و.... داره = اتلاف کامل عمر و سرمایه.
اگرچه اون مناطق پر از بارای سنگین هخامنشیان و ساسانیانه که زدنشون خیلی سخته ولی دلیلی بر توجه به این غار نمیشه.

جمعه 10 مهر1394 - 11:29pm
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
BEHZAD3D نوشته است:
1- تو همدانه

محلّش بین ساوه تا غرق آباده. خودتم اصلاً علّافش نکن و بهش فکر هم نکن. چون سراسر طلسمات ناجور و.... داره = اتلاف کامل عمر و سرمایه.
اگرچه اون مناطق پر از بارای سنگین هخامنشیان و ساسانیانه که زدنشون خیلی سخته ولی دلیلی بر توجه به این غار نمیشه.

ممنون محمود جان از پاسخ ولی من شخصا تو این کار به طلسم اعتقادی ندارم. نه اینکه طلسم وجود نداشته باشه ولی مطمعنا" 99% اینجوری نیست. کلمه طلسم تو این کار وقتی سر زبون ما میاد که به چیزی برسیم که در موردش اطلاعی نداریم و چون علم این کارو نداریم فکر میکنیم که طلسمه. ولی بلاخره من نفهمیدم این پیر پیکر یا پیل پیکر کوهه یا غار؟؟؟ یعنی اسم کوهش پیر پیکره که غار داره؟؟؟ من که تو چند تا سایت و وبلاگ در مورد قاراقان خوندم ولی کوهی به این اسم ها پیدا نکردم :-? :-? :-\

شنبه 11 مهر1394 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

BEHZAD3D نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
BEHZAD3D نوشته است:
1- تو همدانه

ممنون محمود جان از پاسخ ولی من شخصا تو این کار به طلسم اعتقادی ندارم. نه اینکه طلسم وجود نداشته باشه ولی مطمعنا" 99% اینجوری نیست. کلمه طلسم تو این کار وقتی سر زبون ما میاد که به چیزی برسیم که در موردش اطلاعی نداریم و چون علم این کارو نداریم فکر میکنیم که طلسمه. ولی بلاخره من نفهمیدم این پیر پیکر یا پیل پیکر کوهه یا غار؟؟؟ یعنی اسم کوهش پیر پیکره که غار داره؟؟؟ من که تو چند تا سایت و وبلاگ در مورد قاراقان خوندم ولی کوهی به این اسم ها پیدا نکردم :-? :-? :-\

خواهش میکنم. در واقع همون کوهه پیر پیکره و همونطوریکه اون دوستمون اشاره کردن بنده نیز قبلاً اینو با سایر اسامی پیر حیدر و... شنیده بودم. در مورد طلسم هم هرجور شما صلاح خویش میدونی عمل کن محل بحث نیست. ولی باز هم برادرانه میگم خودتو علّافش نکن. یه پیر سند دار دارم که از همین پیر پیکر یکی دوتایی داشت به خداوندی خدا وقتی میخواست برام بخونه گفتم اینو نمیخوام و اصلاً ادرسو ازش نگرفتم.

شنبه 11 مهر1394 - 9:08pm
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
خواهش میکنم. در واقع همون کوهه پیر پیکره و همونطوریکه اون دوستمون اشاره کردن بنده نیز قبلاً اینو با سایر اسامی پیر حیدر و... شنیده بودم. در مورد طلسم هم هرجور شما صلاح خویش میدونی عمل کن محل بحث نیست. ولی باز هم برادرانه میگم خودتو علّافش نکن. یه پیر سند دار دارم که از همین پیر پیکر یکی دوتایی داشت به خداوندی خدا وقتی میخواست برام بخونه گفتم اینو نمیخوام و اصلاً ادرسو ازش نگرفتم.

آخه چرا؟؟؟ بگیر بده به من!!!! ~X( ~X(
میدونی چقدر دنبالشم؟؟؟

یکشنبه 12 مهر1394 - 10:02am

BEHZAD3D نوشته است:
meepo نوشته است:

اصن قضیه ی غار نیستش.نسخه اش چیز دیگه اس من نسخه اش هم دیدم ما ورای این حرفاست.کتیبه اش هم بود که یه چوپون زد ترکوند.نه ساسانیه نه هخامنشی.صفوی هستش.پیر لقب شاه عباس صفوی بوده........
تله هاش هم به دست خود شیخ بها ساخته شده.از اولیشم نمیشه رد شد چه برسه به بعدیاش(تله ی اولش هم میدونم چیه)
اگه میخوای میلیارد برداری باید میلیون بزاری(هزینه اش زیاد تر از اون حرفایی هستش که فک کنی)
و یه نکته اینکه:خوردنش کار ماها نیست تو گلومون میمونه

یکشنبه 12 مهر1394 - 1:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure