انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:36pm

پاسخ به موضوع  [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 70  بعدی
 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) !!! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جواب؟؟

یکشنبه 5 بهمن1393 - 6:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت استاد ارجمند آقای باستانشناس. در یه منطقه دور افتاده و کوهستانی یه کوهی وجود داره که وقتی از کوه بالا می ری به بخش کم شیب (اندازه نصف زمین فوتبال) می رسی که یه چشمه با آب نسبتا زیاد وجود داره) بعد چشمه شیب کوه زیاد می شه و 40 متر بالای کوه یه چاه وجود داره. چند نفر داخل چاه کاه ریخته بودند و دیده بودند که کاه از چشمه اومده بیرون. پایین کوه یه تپه نسبتا بزرگ هست که دوستم اونجا وقت کشاورزی یه قبر گبرا پیدا کرده بودند. من موقعیت چاه و کوه و تپه رو از مستقیم و از جانب رسم کردم. به نظرتون اون چاه در اون ارتفاع و شیب باید چی باشه؟من خیلی گشتم ولی اطراف اونجا نشانی پیدا نکردم.فقط درست جلوی ورودی چاه یه سنگ یک در یک به شکل مربع دیدم که طبیعی به نظر نمی رسه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 5 بهمن1393 - 8:26pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
mohsenlrl نوشته است:
با عرض سلام خدمت استاد ارجمند آقای باستانشناس. در یه منطقه دور افتاده و کوهستانی یه کوهی وجود داره که وقتی از کوه بالا می ری به بخش کم شیب (اندازه نصف زمین فوتبال) می رسی که یه چشمه با آب نسبتا زیاد وجود داره) بعد چشمه شیب کوه زیاد می شه و 40 متر بالای کوه یه چاه وجود داره. چند نفر داخل چاه کاه ریخته بودند و دیده بودند که کاه از چشمه اومده بیرون. پایین کوه یه تپه نسبتا بزرگ هست که دوستم اونجا وقت کشاورزی یه قبر گبرا پیدا کرده بودند. من موقعیت چاه و کوه و تپه رو از مستقیم و از جانب رسم کردم. به نظرتون اون چاه در اون ارتفاع و شیب باید چی باشه؟من خیلی گشتم ولی اطراف اونجا نشانی پیدا نکردم.فقط درست جلوی ورودی چاه یه سنگ یک در یک به شکل مربع دیدم که طبیعی به نظر نمی رسه.

درود بر شما
وقتي ما در يك منطقه با قبرستاني باستاني مواجه مي شويم بايد اين نكته رو در نظر بگيريم كه صاحبان اين گورها زماني زنده بودند و مشغول زندگي و براي خود محلي براي زندگي داشتند
اگر به روستاي تشريف ببريد مي بينيد كه قبرستان چسپيده به روستاست و روستاييان اجساد بستگان خود را در آن قبرستان كه نزديك به خودشان هست دفن مي كنند
قبرستاني هم كه شما يا دوستتان كشف كرديد بايد صاحبانشان محلي براي زندگي داشته باشند و اين تپه شما محل زندگي اين افراد بوده
كه هم ميتواند كابرد مسكوني داشته باشد و هم كاربرد نظامي
مكان شما احتمالا قلعه بوده و اين قلعه ها در قلب خود اتاقكي مخفي دارند كه يك ورودي از چاه و يك ورودي از پايين دارند
هم محلي براي پنهان شدن بوده و هم محلي براي اختفاي ابزار جنگي و گاهي بودجه سربازان
اما محل چشمه شما با توپوگرافي تپه شما هم سطح نيست و بايد اون رو بررسي كنيد
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:13am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
با اجازه استادان گرامی
- چون اغلب قلعه ها بخاطر تسخیر نشدن بر بلندیها ساخته میشدن ، اغلب مشکل آب آشامیدنی داشتن . گاهی از دوردست ترین چشمه ها با سفال آب رو به نزدیکترین جای قلعه که ممکن بود هدایت میکردن .
- وقتی دشمن قلعه ای رو میخواست بگیره معمولا چون قلعه ها خیلی بلند بودن زبان جنگ و شمشیر کارساز نبود . پس قلعه رو محاصره غذایی میکردن و تا چندین ماه و تمام شدن آذوقه قلعه مقاومت میکرد . اما اگر آب نبود چی ؟ فقط چند روز طول میکشید ، بعد خودشون میومدن پائین :ymhug:
- بهترین قلعه ها جاهایی بودن که نزدیکترین چشمه رو در کنار خودشون داشتن . پس مهمترین افراد هم در اونجاها بودن( قابل توجه بعضیها :D )
- با توجه به مهم بودن آب در قلعه هایی که چشمه در پائینتر از قلعه وجود داشت ، در صورت امکان چاهی در داخل قلعه حفر میکردن تا برسه به چشمه . اغلب این چاهها به سنگ میخورد اما تعدادی دهها متر تلاش میکردند تا موفق میشدن به آب برسن . مورد این دوستمون به اینها شبیه . گاهی عمق این چاهها به 70 تا 100 متر میرسه .( قابل توجه ترسوهایی که میخوان برن پائین :)) )
- در یه قلعه دیدم که : چون چشمه زیاد از قلعه پائین نبود ، دیوار قلعه را پائینتر از حد لازم بنا کرده بودن و چشمه رو در محوطه قلعه انداخته بودن تا در موقع حمله ، دشمن چشمه رو پلمپ نکنه .
اما تعدادی که به به علت سنگی بودن زمین زیر قلعه چاه رو نیمه کاره تعطیل میکردن، چون چاه رو مقداری کنده بودند ، بدون استفاده ولش نمیکردن ( قابل توجه بعضیهای دیگه :-? )

لا اله الا هو

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:58am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
با اجازه استادان گرامی
- چون اغلب قلعه ها بخاطر تسخیر نشدن بر بلندیها ساخته میشدن ، اغلب مشکل آب آشامیدنی داشتن . گاهی از دوردست ترین چشمه ها با سفال آب رو به نزدیکترین جای قلعه که ممکن بود هدایت میکردن .
- وقتی دشمن قلعه ای رو میخواست بگیره معمولا چون قلعه ها خیلی بلند بودن زبان جنگ و شمشیر کارساز نبود . پس قلعه رو محاصره غذایی میکردن و تا چندین ماه و تمام شدن آذوقه قلعه مقاومت میکرد . اما اگر آب نبود چی ؟ فقط چند روز طول میکشید ، بعد خودشون میومدن پائین :ymhug:
- بهترین قلعه ها جاهایی بودن که نزدیکترین چشمه رو در کنار خودشون داشتن . پس مهمترین افراد هم در اونجاها بودن( قابل توجه بعضیها :D )
- با توجه به مهم بودن آب در قلعه هایی که چشمه در پائینتر از قلعه وجود داشت ، در صورت امکان چاهی در داخل قلعه حفر میکردن تا برسه به چشمه . اغلب این چاهها به سنگ میخورد اما تعدادی دهها متر تلاش میکردند تا موفق میشدن به آب برسن . مورد این دوستمون به اینها شبیه . گاهی عمق این چاهها به 70 تا 100 متر میرسه .( قابل توجه ترسوهایی که میخوان برن پائین :)) )
- در یه قلعه دیدم که : چون چشمه زیاد از قلعه پائین نبود ، دیوار قلعه را پائینتر از حد لازم بنا کرده بودن و چشمه رو در محوطه قلعه انداخته بودن تا در موقع حمله ، دشمن چشمه رو پلمپ نکنه .
اما تعدادی که به به علت سنگی بودن زمین زیر قلعه چاه رو نیمه کاره تعطیل میکردن، چون چاه رو مقداری کنده بودند ، بدون استفاده ولش نمیکردن ( قابل توجه بعضیهای دیگه :-? )

ده‌ستت نه‌ئێشێ براكه م, بژیت‌
بله فرمايشات شما كاملا درسته برخي قلعه ها به دليل نبود آب در بلندي و حتي خود تپه مجبور به حفرچاه با عمقي بيشتر از خود تپه بودند
كه در اكثر قلعه ها مهم نمونه هاش موجود هست
دوستمون هم بايد بررسي كنند كه اين چاه كاربردش فقط به عنوان آب شرب بوده يا به اتاقكي كه سرچشمه هم اونجاست راه داره
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

دوشنبه 6 بهمن1393 - 3:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای باستانشناس میشه لطف کنید همه سوالات رو جواب بدین؟؟؟؟
الان صفحه قبلی یعنی صفحه 6 در انتهای اون من تصویر گذاشتم از دیروز منتظرم ولی شما میان و رو سوال ما میپرین میرین سوال بعدی؟؟یکی مثل من که همش تو نت نیستم و وقت انچنانی هم ندارمممممممممممممممممممممممممم X( X( X( X( X( X( X( X( X(

دوشنبه 6 بهمن1393 - 6:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واقعا ممنون از راهنماییتون. منی که از باستانشناسی چیزی نمی دونم احساس می کردم یه زمانی یه جمعیت زیادی اونجا زندگی می کردند. با این دیدگاهی که اساتید بهم دادن دیگه می دونم چی رو بررسی کنم. دستتون درد نکنه.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:24am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

amir6777 نوشته است:
اقای باستانشناس میشه لطف کنید همه سوالات رو جواب بدین؟؟؟؟
الان صفحه قبلی یعنی صفحه 6 در انتهای اون من تصویر گذاشتم از دیروز منتظرم ولی شما میان و رو سوال ما میپرین میرین سوال بعدی؟؟یکی مثل من که همش تو نت نیستم و وقت انچنانی هم ندارمممممممممممممممممممممممممم X( X( X( X( X( X( X( X( X(

درود بر شما

کانال تخصصی باستان شناسی

دوشنبه 6 بهمن1393 - 3:14pm

پیوست:
Hirogi.jpg

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:53pm

پیوست:
Oqab.jpg

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 70  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure