انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:51pm

پاسخ به موضوع  [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 70  بعدی
 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) !!! 
نویسنده پیغام

سلام استاد درباره این جوغانها نظرشون چیست؟ ممنون اگر پاسخ دهند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 20 مهر1395 - 10:48am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اینها طبیعی هستند و خصوصیات جوغان دستی را ندارند . احتمالا میتوانید در آن منطقه سنگهای دیگری نیز با همین اشکال بیابید
این جوغانها برای نشان ساخته نشده اند اما احتمال ضعیف دارد که طبق این شکلها چیزی را پنهان کرده باشند . بشرطی که در آن نزدیکی مشابه نداشته باشد .

لا اله الا هو

سه شنبه 20 مهر1395 - 11:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام تو این قسمت کتابی در رابطه با جوغنها گذاشته ام
viewtopic.php?p=161265#p161265

سه شنبه 20 مهر1395 - 12:24pm

با سلام
دوست عزیز جناب سنه دژ اینها به هیچ عنوان طبیعی نیستند و تماما با اسکنه کار شده از شما تعجب می کنم که به اینها طبیعی می گویید .من در مورد جوغان ها خیلی مطالعه کرده ام و همچنین بعد ازسالها می دانم طبیعی یا غیر طبیعی چیست ؟ !فقط این کار پیچیده است گفتم شاید اساتیدی با تجربه آدرس دقیق رو به من بدهند .دوست من آخه این کجاش طبیعیه :D در مورد چیزی که به این واضحی هستش تعجب می کنم .مثل اینکه آدرس رو اشتباه اومدم ببخشید .در ضمن در شعاع 100 ها متری خبری از اینجور جوغان ها نیست.

پنج شنبه 22 مهر1395 - 8:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.البته من نمیخوام دخالت کنم اما تا الان ندیده بودم جوغن این شکلی باشه فقط اون یکی که گرد هست شاید.شمااز کجا متوجه شدی طبیعی نیست از روی شکل نمیشه فهمید شما باید دستتون رو داخل جوغن ببرید و دیواره جوغن رو لمس کنید اگه خیلی صاف سیقلی بود کار اب بارونه.و اگه هم لایه لایه وبرامدگی داشت حتی در حد خیلی جزیی میتونی بگی اسکنه خورده

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 22 مهر1395 - 2:50pm

سلام اقا بهرام
کاملا کار دسته و گود هستند .اساتید هم دیدن و تایید کردن .چون ما از نزدیک دیدیم و آثار و نشانه های آن کاملا ساخته دست بشر هست اگر تیره می بینید بخاطر اینکه سایه هستش .وگرنه همه گود شده با دست هستش

پنج شنبه 22 مهر1395 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به روی ماهت.خب بیشتر اثار به خاطر فرسایش خیلی تخریب شدن و فهمیدن اینکه اثار طبیعی نیست مشکلتره مخصوصا این اثار که دقیقا زیر اب بارون و برف هستن.انشالله که بار داشته باشه پیدا کنی حالشو ببری :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 22 مهر1395 - 10:23pm

کارشناسی لطفا

یکشنبه 25 مهر1395 - 6:23pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
redyab2016 نوشته است:
با سلام
دوست عزیز جناب سنه دژ اینها به هیچ عنوان طبیعی نیستند و تماما با اسکنه کار شده از شما تعجب می کنم که به اینها طبیعی می گویید .من در مورد جوغان ها خیلی مطالعه کرده ام و همچنین بعد ازسالها می دانم طبیعی یا غیر طبیعی چیست ؟ !فقط این کار پیچیده است گفتم شاید اساتیدی با تجربه آدرس دقیق رو به من بدهند .دوست من آخه این کجاش طبیعیه :D در مورد چیزی که به این واضحی هستش تعجب می کنم .مثل اینکه آدرس رو اشتباه اومدم ببخشید .در ضمن در شعاع 100 ها متری خبری از اینجور جوغان ها نیست.

دوست عزیز بنده کارم از مطالعه گذشته
به هر سنگی نگاه کنم درکش میکنم
البته توی کار گنج یابی هیچ چیزی همیشه قطعی نیست . مثلا: روالش اینه که علامت باید روی سنگ از جنس محکم باشه ، درحالی که بنده دیدم رو سنگ نامحکم هم علامت زدن و جنس هم موجود بوده . و دلیلشم میدونم
بنابراین با قطعیت نمیشه گفت حتما سنگ شما هیچی نیست و برعکس
اما سنگ شما از نوع دوترکیبی جوشی هست که بصورت طبیعی ممکنه به هر شکلی دربیاد + داشتن جوغانهای ناموزون
بغیر از اون سوراخ گرد کوچک که وسط سنگه ،هیچکدام خصوصیات جوغان دستساز را ندارند ، حالا میخوا یک متر هم عمیق باشند . طبیعی بودن اون سوراخ کوچک هم با توجه به وجود جوغانهای بزرگ طبیعی ، هیچ بعید نیست . این بماند که روی سنگی که چندین جوغان طبیعی بزرگ باشد ، جوغان کوچکتر بعنوان علامت نمیزارن
بنده از این نوع جوغانها خیلی سراغ دارم و از نزدیک هم بررسی کردم . آرشیو عکساشونم دارم . خواستین عکس میزارم
در سنگهای ترکیبی هم معمولا جای اسکنه پیداست اما طبیعی هستن. بنده تابحال اینو به چندین نفر بصورت حضوری روی موارد خودشون ثابت کردم طوری که در آخرش خودشون کاملا به دلیلم راضی بودن
- حتی از لبه های سنگ شما میتونم تشخیصش بدم . تنها یک مورد که میشه بهش امیدوار بود اینه که بر اساس این سنگ طبیعی شما ممکنه کسی دفینه ای پنهان کرده باشد ، اونم دفینه نه گنج . وگرنه خودش بر اساسی درست نشده
- تک بودن سنگ شما و نبود شبیه اون در اون منطقه ، دلیل بر طبیعی نبودنش نمیشه
اتفاقا مواردی که بنده سراغ دارم ، کیلومترها با هم فاصله دارند و گاهی به روستاهای اطراف رسیده تا شبیه ش پیدا شده
- به هر حال یک اصل توی علامت شناسی وجود داره و اونم لمس کردن از نزدیکه
بنده طبق عکس نظر دادم و همیشه سعی کردم یه توضیحاتی همراه نظرم ، ارائه بدم ( برخلاف دیگر استادان که فقط فلش و جهت میدن ) امیدوارم که مورد شما فرق داشته باشه
موفق باشید

لا اله الا هو

سه شنبه 27 مهر1395 - 10:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام از این جاها کدوم ارزش داره روش کار کنم؟

جمعه 30 مهر1395 - 8:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 70  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure