انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 8:07am

پاسخ به موضوع  [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 70  بعدی
 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) !!! 
نویسنده پیغام
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
masoud50 نوشته است:
با سلام خدمت باستانشناس عزیز
به نظر من کادر زرد رنگ سربار و کادر قرمز دهانه ورودی مقبره میباشد
آیا شما هم این نظریه را تایید میفرمایید ؟
در صورت مثبت بودن " عمق سربار و بار اصلی را به چه میزان تخمین میزنید
و در کل لطف بفرمایید مراحل کار این چنین مقبره هایی را هم برای بالا بردن سطح دانش اینجانب و دیگر کاربران عزیز توضیح بفرمایید
با نهایت تشکر @};-

درود بر جناب مسعود عزيز
در اين محوطه بحث از يك گور يا سر باري نيست
با كمي دقت متوجه مي شويم كه اين محل داراي سازه و معماري هست البته از نوع اوليه
سنگ هاي تراش خورد زيادي مشاهده مي شود كه به اين محل حمل شده اند
محلي كه شما به عنوان مقبره مشخص كرديد بصورت پازلي دقيق در كنار هم چيده شده است و به هيچ عنوان ساختار يك گور نيست
بلكه قسمتي از معماري اين محوطه مي باشد
در صورت گمانه زني و خاكبرداري در اين تپه آثار بيشتري از اين معماري پيش از تاريخ كشف خواهد شد
@};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 31 مرداد1394 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باستانشناس نوشته است:
masoud50 نوشته است:
با سلام خدمت باستانشناس عزیز
به نظر من کادر زرد رنگ سربار و کادر قرمز دهانه ورودی مقبره میباشد
آیا شما هم این نظریه را تایید میفرمایید ؟
در صورت مثبت بودن " عمق سربار و بار اصلی را به چه میزان تخمین میزنید
و در کل لطف بفرمایید مراحل کار این چنین مقبره هایی را هم برای بالا بردن سطح دانش اینجانب و دیگر کاربران عزیز توضیح بفرمایید
با نهایت تشکر @};-

درود بر جناب مسعود عزيز
در اين محوطه بحث از يك گور يا سر باري نيست
با كمي دقت متوجه مي شويم كه اين محل داراي سازه و معماري هست البته از نوع اوليه
سنگ هاي تراش خورد زيادي مشاهده مي شود كه به اين محل حمل شده اند
محلي كه شما به عنوان مقبره مشخص كرديد بصورت پازلي دقيق در كنار هم چيده شده است و به هيچ عنوان ساختار يك گور نيست
بلكه قسمتي از معماري اين محوطه مي باشد
در صورت گمانه زني و خاكبرداري در اين تپه آثار بيشتري از اين معماري پيش از تاريخ كشف خواهد شد
@};-

با عرض سلامی مجدد و عرض ادب خدمت دوست عزیزم جناب باستانشناس
با نظریه جنابعالی موافقم
به دلیل اینکه هر سنگی که در این منطقه وجود داره آثاری را هم به همراه داره و به نظر من هر کدام از سنگها بدون دلیل قرار نگرفته اند
در حال حاضر سوال من راجب به این مجموعه سنگی این است که آیا به نظر شما سنگی که علامت گذاری کردم و با بقیه سنگها تفاوت رنگی هم داره امکان داره که سربار باشه ؟ اگر توجه بفرمایید این مجموعه سنگ علاوه بر چهره سردار و از زاویه دیگر عقابی است که با بالهای باز کل مجموعه سنگها را احاطه نموده و دقیقا در قسمت چنگال عقاب با همین سنگی که متفاوت است مواجه میشویم ( کادر زرد رنگ ) و با توجه به جهات سنگهای اطراف این مجموعه کادر قرمز رنگ را به عنوان هدف اصلی مشخص نموده ام
آیا شما هم موافق نظر اینجانب هستید ؟؟؟؟
و در صورت مثبت بودن لطف بفرمایید نقطه کاوش و مراحل کار ( متراژ تقریبی " امکان تله " و . . . ) را راهنمایی بفرمایید
پیشاپیش از راهنمایی جنابعالی سپاسگذارم @};-

یکشنبه 1 شهریور1394 - 4:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنگهایی که به صورت دایره ای نقطه مذکور ( کادر قرمز ) را احاطه کردند را با فلش سفید رنگ مشخص کردم

یکشنبه 1 شهریور1394 - 4:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر دوست عزیزم جناب باستانشناس
در صورت امکان لطف بفرمایید صفحه 31 را هم مطالعه فرموده و اینجانب را راهنمایی نمایید @};-
در ضمن یادآور میشوم که این مجموعه سنگی هم در کنار مجموعه سنگی هست که با کادر زرد و قرمز مشخص کردم و نظر دادید
با نهایت سپاس خدمت جنابعالی @};-

یکشنبه 1 شهریور1394 - 4:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب باستانشناس عزیز
به عرض میرسونم سنگی را که مشاهده میفرمایید هزاران هزار
رخ و چهره های انسانی ( تصاویر مختلف امثال : پادشاه . جنگجو . جادوگر . بانو تاجدار و معمولی . طبیب . و تصاویر اقشار مردم )
چهره های حیوانی ( تصاویر مختلف امثال : سوسمار . عقاب . سگ . پرنده . لاک پشت . آهو . بز . و . . ) در اندازه های کمتر از یک سانتیمتر به بالا را دارد و تمام درزها " ترک ها و شکستگیها و تغییر رنگهایی که بر روی سنگ مشاهده میکنید بی دلیل نیست و تفکیک چهره ها رو توسط همین عوامل انجام داده است
در نمای کلی سنگ از هر طرفی که به سنگ نگاه میکنید یه تصویر مجزا مشاهده میکنید از یه طرف سر سگ " طرف دیگه سر شیر " و یه طرف دیگه هم سر مرد و زن تاجدار "
تقسیم بندی ها به صورتی انجام گرفته که به طور موزون چهره های از کوچکترین تصویر با سایزهای مختلف تشکیل شده ( توضیح : چهره های یک سانتی " دو سانتی " سه سانتی . . . در کل سطوح و به صورت متراکم تا ابعادی که کل سنگ رو با چهره هایی مشخص کرده )
وقتی صحبت از ظرافت میکنم به اندازه ای هست که مثلا اگر یک چهره انسان را به اندازه یک سانتی متر و یا کوچکتر مشاهده میکنید تمام تناسب و تقارن چهره و حتی حالت مو و ریش و سبیل . چشم . بینی . دهان . . . و تمام ظرافتهای یک چهره رو میتونید ببینید و جالبتر اینکه این تصاویر رو هم میتونید به صورت سه بعدی و برجسته مشاهده کنید
(به راحتی میتوان این سنگ را با نقاشی های مینیاتوری و بلکه ظریفتر مقایسه کرد )
دقت و ظرافت کار به اندازه ای بالا و بینظیرمیباشد که با تمام تکنولوژی های عصر حاضر فکر نمیکنم کسی قادر به خلق این پدیده شگفت آور باشه " به نظر من و با توجه به این همه ظرافت و خلاقیت خلق این اثر هنری چندین و چند سال طول کشیده
وزن سنگ تقریبا 700 تا 800 کیلوگرم میباشد که کاملا خلق این آثار هنری به دست انسان واضح و مشخص است
اشکال مختلفی و بیشماری بر روی این سنگ وجود داره که تصویر فرهور و پرسپولیس بر روی آن گواهی بر خلق این آثار به دست نیاکان ایرانی ما بوده
تصاویر به حدی زیاد میباشد که اگر چندین ماه هم بر روی آن و به طور مستمر تمرکز کنید باز هم تصاویری مشاهده میکنید که تکراری نیست
علی الحساب عکس یک طرف سنگ و بدون مشخص کردن تصاویر برای شما ارسال میکنم تا خودتان نظاره کنید
فقط توصیه میکنم که برای دیدن تصاویر بسیار کوچک این سنگ بر روی عکس کلیک راست کرده و از گذینه edit استفاده کنید و با نهایت تمرکز و دقت توجه کنید
با سپاس فراوان @};-

یکشنبه 1 شهریور1394 - 4:48am

اولا ما که چیزی ندیدیم
دوما اگه اینطوری است که شمل میگید این سنگ خودش یک گنجینه محسوب میشه ...

یکشنبه 1 شهریور1394 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ریتون نوشته است:
اولا ما که چیزی ندیدیم
دوما اگه اینطوری است که شمل میگید این سنگ خودش یک گنجینه محسوب میشه ...

جناب ریتون خط آخری رو دقیقا مطالعه بفرمایید
وقتی صحبت از تصاویر نیم سانتی و بسیار واضح بر روی کانیهای سنگ میشه پس به راحتی هم قابل مشاهده نیست :-BD
به عرض رسوندم با نهایت تمرکز و دقت مشاهده نمایید
به نظر من برای راحت تر پیدا کردن تصاویر " زمانی که گذینه edit را باز کردید با کادر دایره ای به شعاع 2 سانت " هر قسمتی از سنگ را که خودتان دوست دارید انتخاب کنید و چهره درون دایره را مشاهده بفرمایید و با پیدا کردن اولین تصویر " تصاویر مجاور آن را خواهید یافت ;)
و شاید هم گرانبهاتر از گنجینه ;)

سه شنبه 2 شهریور1394 - 1:39am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

masoud50 نوشته است:
جناب باستانشناس عزیز
به عرض میرسونم سنگی را که مشاهده میفرمایید هزاران هزار
رخ و چهره های انسانی ( تصاویر مختلف امثال : پادشاه . جنگجو . جادوگر . بانو تاجدار و معمولی . طبیب . و تصاویر اقشار مردم )
چهره های حیوانی ( تصاویر مختلف امثال : سوسمار . عقاب . سگ . پرنده . لاک پشت . آهو . بز . و . . ) در اندازه های کمتر از یک سانتیمتر به بالا را دارد و تمام درزها " ترک ها و شکستگیها و تغییر رنگهایی که بر روی سنگ مشاهده میکنید بی دلیل نیست و تفکیک چهره ها رو توسط همین عوامل انجام داده است
در نمای کلی سنگ از هر طرفی که به سنگ نگاه میکنید یه تصویر مجزا مشاهده میکنید از یه طرف سر سگ " طرف دیگه سر شیر " و یه طرف دیگه هم سر مرد و زن تاجدار "
تقسیم بندی ها به صورتی انجام گرفته که به طور موزون چهره های از کوچکترین تصویر با سایزهای مختلف تشکیل شده ( توضیح : چهره های یک سانتی " دو سانتی " سه سانتی . . . در کل سطوح و به صورت متراکم تا ابعادی که کل سنگ رو با چهره هایی مشخص کرده )
وقتی صحبت از ظرافت میکنم به اندازه ای هست که مثلا اگر یک چهره انسان را به اندازه یک سانتی متر و یا کوچکتر مشاهده میکنید تمام تناسب و تقارن چهره و حتی حالت مو و ریش و سبیل . چشم . بینی . دهان . . . و تمام ظرافتهای یک چهره رو میتونید ببینید و جالبتر اینکه این تصاویر رو هم میتونید به صورت سه بعدی و برجسته مشاهده کنید
(به راحتی میتوان این سنگ را با نقاشی های مینیاتوری و بلکه ظریفتر مقایسه کرد )
دقت و ظرافت کار به اندازه ای بالا و بینظیرمیباشد که با تمام تکنولوژی های عصر حاضر فکر نمیکنم کسی قادر به خلق این پدیده شگفت آور باشه " به نظر من و با توجه به این همه ظرافت و خلاقیت خلق این اثر هنری چندین و چند سال طول کشیده
وزن سنگ تقریبا 700 تا 800 کیلوگرم میباشد که کاملا خلق این آثار هنری به دست انسان واضح و مشخص است
اشکال مختلفی و بیشماری بر روی این سنگ وجود داره که تصویر فرهور و پرسپولیس بر روی آن گواهی بر خلق این آثار به دست نیاکان ایرانی ما بوده
تصاویر به حدی زیاد میباشد که اگر چندین ماه هم بر روی آن و به طور مستمر تمرکز کنید باز هم تصاویری مشاهده میکنید که تکراری نیست
علی الحساب عکس یک طرف سنگ و بدون مشخص کردن تصاویر برای شما ارسال میکنم تا خودتان نظاره کنید
فقط توصیه میکنم که برای دیدن تصاویر بسیار کوچک این سنگ بر روی عکس کلیک راست کرده و از گذینه edit استفاده کنید و با نهایت تمرکز و دقت توجه کنید
با سپاس فراوان @};-

درود بر جناب مسعود عزيز
محل شما باستاني هست و هيچ شكي هم در آن نيست
به توپوگرافي كه رسم كردم دقت كنيد كف اين محل براي ساخت يك بنا آماده سازي شده است و زاويه و شيب هم سطح شده زمين كاملا مشخص هست
همينطور سنگ هايي به اين محل انتقال يافته كه روي بام سازه قبلي قرار گرفته كه حداقل چند قرن با هم فاصله دارند
با استفاده از يك GPR به راحتي شكل و معماري مدفون اين محل مشخص خواهد شد
اما در مود تصاويري كه شما مشاهده مي كنيد نظر بنده منفي هست
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

سه شنبه 2 شهریور1394 - 3:10am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

masoud50 نوشته است:
با عرض سلام خدمت جناب باستانشناس عزیز و دیگر دوستان
استاد گرامی بر روی بعضی از سنگها تصاویری شبیه به جادوگر نقش بسته شاید هم اسکلت " نمیدونم اسمش رو چی بزارم ؟
بعضی ها میگن نگهبان مقبره ولی به نظر من فکر نمیکنم صحت داشته باشه
به نظر شما این آثار نشونه چی میتونه باشه ؟ آیا این نشانه ها کارهای سختی محسوب میشه یا نه ؟
برای نمونه دو تا عکس ضمیمه میکنم
ممنون میشم نظر خودتون رو اعلام بفرمایید

درود
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

سه شنبه 2 شهریور1394 - 3:19am

درود بر همه دوستان و خسته نباشید به اساتید عزیز

در عمق 1 متری این دو پارچ کوچک و در عمق 7 متری سه تکه سنگ به اشکال زیر رو در آوردیم . خواستم نظر اساتید رو بدونم که چی میتونه باشه ؟ ضمنا محل ها دو جای مختلف است . ممنون

سه شنبه 3 شهریور1394 - 3:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 70  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure