انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:50am

پاسخ به موضوع  [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 70  بعدی
 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) !!! 
نویسنده پیغام
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
درود بر شما
شيوه تدفين انسان به همراه حيوانات مربوط به تدفين هاي اواخر هزار دوم و اوايل هزاره اول هست
با توجه به تصاوير روي ديوارها و شكل تدفين
اين محل مربوط به آرامگاه خانواده سلطنتي يكي از تمدن هاي خاور نزديك ماقبل هخامنشي و ماد مي باشد
سه اسكلت يا از نزديكان هستند يا خدمه اين اشراف
احتمال وجود اتاقك هاي تدفين در چند طبقه هم هست
@};-[/quote]

با سلام مجدد خدمت اساتید عزیز.اولا بخاطر نظراتتون ممنونم.از محل فیلم دارم ولی برنامشو ندارم که تبدیل به عکس کنم یکی از دوستان قراره برنامشو بیاره وقتی تبدیل به عکس کردم اپلود میکنم.از اساتید یه سوال دیگه داشتم.سوالم اینه که این مقبره ها ممکنه با شهر گمشده شیز ارتباطی داشته باشن؟؟؟؟[/quote]

درود بر شما
منطقه شما جزوه چهار راه تاريخي محسوب مي شود و در دوران مختلف مورد يورش امپراطوري هاي همسايه قرار گرفته است
كه ساكنان اين منطقه جهت امن ماندن از اين يوروش ها دست به ساخت شهرهاي زير زميني زدند
دور از ذهن نيست كه مقبره بزرگان را هم به جاي بلندي در زير زمين قرار دهند
پس در دو دوره ميتوان به بحث پرداخت قبل از به قدرت رسيدن مادها كه اين منطقه مورد تاخت و تاز آشوريان و.... بوده
و در دوران سقوط سلسه هخامنشي و هجوم مقدوني ها يا در جنگ هاي ايران و روم كه جهت دست درازي به آتشكده آذرگشنسب به اين منطقه وارد مي شدند
پس زمينه ساخت چنين شهر زير زميني را منطقه شما دارد اما ارتباط يافته هاي شما به دوران قبل از قدرت گرفتن مادها مي رسد با توضيحاتي كه از محل داديد
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

جمعه 29 مرداد1394 - 12:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

باستانشناس نوشته است:
bardia92 نوشته است:
سلام استاد .بسیار از لطف شما سپاس گذارم.استاد متاسفانه هر کاری کردم عکس نتونستم اپلو د کنم .استاد وقتی به این سنگ از سمت شرق نگاه میکنی تقریبا به صورت مکعب مستطیل به نظر میاد ارتفاع سنگ دو متر و سطح مقطع اون تقریبا یک متر می باشد چسبیده به سنگ از سمت جنوب یک در یک متر سنگهای چهار پنج کیلویی ریخته شده مثل سنگ فرش .استاد بفرمايد که این مدل سنگ فرش با این ابعاد ااصلا در دفینه گذاری داشيم یا خیر اگر بوده چه معنی داشته .با سپاس فراوان

درود بر بردياي عزيز
تصاوير رو به ايميل ارسال كنيد ,احتمالا قسمتي از يك بناي تاريخي باشه كه از خاك بيرون هست با بررسي نوع معماري و چيدمان آن به دوره و نحوه قرارگيري و محل بارهاي احتمالي ميتوان پي برد
@};-

با درود بی پایان
استاد محبت کنید و شماره ایميل خودتون رو در انجمن قرار دهيد

جمعه 30 مرداد1394 - 9:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد باستان شناس گرامی، نظرتان را درباره ی این مکان میخواستم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

جمعه 30 مرداد1394 - 12:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر اساتید محترم ..این سنگ از توی قبر در اومده ...کسی میتونه ترجمه کنه؟؟؟؟

جمعه 30 مرداد1394 - 5:21pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

معین نوشته است:
سلام بر اساتید محترم ..این سنگ از توی قبر در اومده ...کسی میتونه ترجمه کنه؟؟؟؟

درود بر شما معين خان عزيز و گرامي
متاسفانه صد در صد جعلي هست
مراقب شگرد اين افراد شياد باشيد
حروف در دوران هخامنشي با ابزار خاصي بر روي سنگ ايجاد مي شد
يعني هر حرف قلم خاص خود را داشت كه از قبل ساخته مي شد و با چكش خاصي بصورت ماهرانه و در دست استاد ايجاد مي شد و تنها در اختيار طبقه سلطنتي بود
دوما وقتي كتيبه اي به باري اشاره دارد در گور قرار نمي گيرد !!
سوما براي اينگونه نوشته ها كه به دفينه ارتباط داشت در اين دوره از خط آرامي استفاده مي شد نه ميخي
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

جمعه 30 مرداد1394 - 7:47pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

چنگیز نوشته است:

درود بر جناب چنگيز عزيز
لطفا از زواياي مختلف سنگ تصاويري قرار دهيد
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

جمعه 30 مرداد1394 - 7:49pm

باستانشناس نوشته است:
درود بر شما
شيوه تدفين انسان به همراه حيوانات مربوط به تدفين هاي اواخر هزار دوم و اوايل هزاره اول هست
با توجه به تصاوير روي ديوارها و شكل تدفين
اين محل مربوط به آرامگاه خانواده سلطنتي يكي از تمدن هاي خاور نزديك ماقبل هخامنشي و ماد مي باشد
سه اسكلت يا از نزديكان هستند يا خدمه اين اشراف
احتمال وجود اتاقك هاي تدفين در چند طبقه هم هست
@};-

با سلام مجدد خدمت اساتید عزیز.اولا بخاطر نظراتتون ممنونم.از محل فیلم دارم ولی برنامشو ندارم که تبدیل به عکس کنم یکی از دوستان قراره برنامشو بیاره وقتی تبدیل به عکس کردم اپلود میکنم.از اساتید یه سوال دیگه داشتم.سوالم اینه که این مقبره ها ممکنه با شهر گمشده شیز ارتباطی داشته باشن؟؟؟؟[/quote]

درود بر شما
منطقه شما جزوه چهار راه تاريخي محسوب مي شود و در دوران مختلف مورد يورش امپراطوري هاي همسايه قرار گرفته است
كه ساكنان اين منطقه جهت امن ماندن از اين يوروش ها دست به ساخت شهرهاي زير زميني زدند
دور از ذهن نيست كه مقبره بزرگان را هم به جاي بلندي در زير زمين قرار دهند
پس در دو دوره ميتوان به بحث پرداخت قبل از به قدرت رسيدن مادها كه اين منطقه مورد تاخت و تاز آشوريان و.... بوده
و در دوران سقوط سلسه هخامنشي و هجوم مقدوني ها يا در جنگ هاي ايران و روم كه جهت دست درازي به آتشكده آذرگشنسب به اين منطقه وارد مي شدنn
پس زمينه ساخت چنين شهر زير زميني را منطقه شما دارد اما ارتباط يافته هاي شما به دوران قبل از قدرت گرفتن مادها مي رسد با توضيحاتي كه از محل داديد
@};-[/quote]

درودبر شما.
جناب باستان شناس عزیز میشه یه منبع یا مقاله در مورد شهر گمشده شیز معرفی کنید من درمورد شهر شیز اطلاعات کاملی ندارم فقط در حد معمول اطلاعات دارم.میخام بد از اینکه کارمون تو این مکان تموم شد مکانشو به میراث فرهنگی معرفی کنم.کاش یه فرد کار کشته مثل شما درکنار ما بود.3جای دیگه رو تونستیم شناسایی کنیم که تپه هستن نمیدونم تومولوس هستن یا تپه معمولی ولی حتی وقتی ادم روی تپه راه میره حتی روی سطح زمین هم پر از سفال هستن ودر جاهای خیلی دور از شهر هستن یقین دارم اینجاها هم خبرای خوبی هست.

جمعه 30 مرداد1394 - 9:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باستانشناس نوشته است:
چنگیز نوشته است:

درود بر جناب چنگيز عزيز
لطفا از زواياي مختلف سنگ تصاويري قرار دهيد
@};-

استاد ارجمند، متاسفانه عکس دیگری ندارم چون به صورت لحظه ای از این منطقه رد شدم . خواهشمندم اگر مطلبی درباره ی این عکس به ذهنتان میرسد بفرمایید.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

جمعه 30 مرداد1394 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر استاد عزیز.ایشالله همیشه برقرار باشی... @};-
استاد جان دوتا عکس دارم از جایی که هفته قبل رفتم برای تفریح .منطقش اشکانی و ساسانی نشین بوده (البته از روی شواهد و وسایل کشف شده عرض میکنم)
اولین عکس که میفرستم نظرمو خیلی بخودش جلب کرد.بنظرم اومد انگار چهره هستش.ممنون میشم یه نظر کارشناسی بدبد استاد. @};-

پیوست:
IMAG1793.jpg

و
پیوست:
IMAG1792.jpg

راه در جهان یکی است و آن راستی است

جمعه 30 مرداد1394 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکس بعدی که میخام بفرستم مربوط به همون دوروبره استاد.من احساس کردم اینجا احتمالا یه پلمپ باشه.البته شاید هم نباشه.ما چون آماتور هستیم اینطوری فکر میکنیم.
ولی دوروبر این مکان شاید به جرأت بتونم بگم که حدود 10 -12 تا غار داره.البته اونهایی که از پایین مشخصه.شاید آدم بالا بره بیشتر هم ببینه.
حالا اگه امکان داره در مورد این عکس هم یه نظر کارشناسی بدید ممنون میشم استاد.

پیوست:
IMAG1795.jpg

راه در جهان یکی است و آن راستی است

جمعه 30 مرداد1394 - 11:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 70  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure