انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:28pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 تاریخچه و قیمت گذاری سنگهای با ارزش 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoud50 نوشته است:
parsi نوشته است:
سلام اقای مسعود قیمتهای سنگها بستگی به نوع سنگ و کیفیت سنگ و روشنایی و نوع تراش و... داره ابتدا سنگ باید ازمایش و تست بشه و براساس مشخصات و معیارهای سنگ قیمت گذاری بشه هر چند علاوه بر قیمت کارشناسی مهم قیمت توافقی است که بین طرفین انجام میشود.

سلام جناب پارسی
با توجه به صنف فعالیت خودم در جریان فرمایشات جنابعالی هستم و مشخصات دقیق و نوع تراش را خصوصی اعلام کردم و از بابت روشنایی تقریبا تو عکس مشخصه و به جرات میتوان گفت یاقوت قرمز نهایت شفافیت را دارا میباشد

سنگهای شما حرارت داده شده و صنعتی هستن..سختی اونها باید 9 باشه و سنگهای معتبر دارای شناسنامه هستن...137 قیراط یاقوت با کیفیت و خوش تراش میانمار هر قیراطی 4 میلیون تومن هست.تازه اگه سنگ یاقوت درشت باشه هر قیراطی تا 100 میلیون تومن هم میرسه..خودتون دیگه حساب کنین چقد میشه..اونوقت تو ایران سنگهای تقلبی و داغون رو هر قیراطی میدن 3 هزار تومن به اسم یاقوت..دیگه خودش معلومه..
چند روز پیش یکی انگشتری دستش بود خیلیم شیک گفتم نگینش چیه:گفت یاقوت...یاقوت؟؟؟؟؟؟؟؟؟گفتم چند گرفتی گفت 250 هزار تومن..اونم به اون اندازه..دستگاه اوردم دیدم شیشه رو به اسم یاقوت بهش دادن :D :D

شنبه 7 شهریور1394 - 8:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کسی از روی شناسنامه سنگ نمیخره حتی مورد بوده با شناسنامه معتبر Gia امریکا که مشخصات سنگ با مشخصات درج شده در شناسنامه مغایر بوده.خریدار سنگهای با ارزش فقط با ازمایش؛ سنگ رو خریداری میکنه.در ضمن یاقوت از قیراطی پنج هزار تومان هست تا......

شنبه 7 شهریور1394 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

parsi نوشته است:
کسی از روی شناسنامه سنگ نمیخره حتی مورد بوده با شناسنامه معتبر Gia امریکا که مشخصات سنگ با مشخصات درج شده در شناسنامه مغایر بوده.خریدار سنگهای با ارزش فقط با ازمایش؛ سنگ رو خریداری میکنه.در ضمن یاقوت از قیراطی پنج هزار تومان هست تا......

بله درسته ولی خیلی کم پیش میاد چون بر اساس تاییدیه ازمایشگاههای معتبر شناسنامه صادر میکنن..البته ممکنه شناسنامه مد نظر شما تقلبی بوده باشه.
ثانیا اینکه به هیچ عنوان یاقوت اصیل قیراطی 5000 تومن نیست فک میکنم تخصص کافی ندارین..500000 هزراتومنم گیرتون نمیاد..اونی که شما دیدین و توی سایت ها دارن میفروشن و عموما هم دوستان اصفهانی تشریف دارن همشون صتعنی و تقلبی هستن...
http://www.gemselect.com/

به این سایت معتبر خارجی مراجعه کنید که سایت فروش سنگهای قیمتی هست و از منوی سمت چپ RUBY یاهمون یاقوت رو ببینید که قیراطی 4 میلیون تومن هست..تازه اندازه سنگها هم 2 قیراطی هستن و 10 میلیون تومن قیمت خوردن..حالا فک کنید اگر یک یاقوت 50 گرمی یا 250 قیراطی باشه هر قیراط چند قیمت میخوره؟؟؟؟حداقل قیمت هر قیراط 50 برابر میشه..

شنبه 7 شهریور1394 - 2:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amir6777 نوشته است:
parsi نوشته است:

بله درسته ولی خیلی کم پیش میاد چون بر اساس تاییدیه ازمایشگاههای معتبر شناسنامه صادر میکنن..البته ممکنه شناسنامه مد نظر شما تقلبی بوده باشه.
ثانیا اینکه به هیچ عنوان یاقوت اصیل قیراطی 5000 تومن نیست فک میکنم تخصص کافی ندارین..500000 هزراتومنم گیرتون نمیاد..اونی که شما دیدین و توی سایت ها دارن میفروشن و عموما هم دوستان اصفهانی تشریف دارن همشون صتعنی و تقلبی هستن...
http://www.gemselect.com/

به این سایت معتبر خارجی مراجعه کنید که سایت فروش سنگهای قیمتی هست و از منوی سمت چپ RUBY یاهمون یاقوت رو ببینید که قیراطی 4 میلیون تومن هست..تازه اندازه سنگها هم 2 قیراطی هستن و 10 میلیون تومن قیمت خوردن..حالا فک کنید اگر یک یاقوت 50 گرمی یا 250 قیراطی باشه هر قیراط چند قیمت میخوره؟؟؟؟حداقل قیمت هر قیراط 50 برابر میشه..

:)) =))

شنبه 7 شهریور1394 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ما که تخصص نداریم!شما که دارید فکر میکنید هر سنگ یا موردی که اسمش یاقوت و زمرد باشه باید ارزش میلیاردی داشته باشه؟.الماس سیاه هم داریم که کسی زیاد نگاهم بهش نمیکنه کوه نور هم داریم که قابل قیمت گذاری نیست. شناسنامه هایی هم که عرض شد اصلی بوده کار امروزمون هم نیست.هر یاقوتی هم خریدار نداره یاقوت یا زمردیا....... که کثیف باشه و کیفیت نداشته باشه ده کیلو هم که باشه قیمت انچنانی و فضایی نخواهد داشت.البته اگر خریدارداشته باشه
مشکل این هست که برخی فکر میکنند هر سنگی اسمش یاقوت و زمرد.....هست باید فضایی قیمت بخوره
پراید و لامبورگینی هر دو خودرو هستند ولی این کجا و ان کجا.
بدرود

شنبه 7 شهریور1394 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

parsi نوشته است:
ما که تخصص نداریم!شما که دارید فکر میکنید هر سنگ یا موردی که اسمش یاقوت و زمرد باشه باید ارزش میلیاردی داشته باشه؟.الماس سیاه هم داریم که کسی زیاد نگاهم بهش نمیکنه کوه نور هم داریم که قابل قیمت گذاری نیست. شناسنامه هایی هم که عرض شد اصلی بوده کار امروزمون هم نیست.هر یاقوتی هم خریدار نداره یاقوت یا زمردیا....... که کثیف باشه و کیفیت نداشته باشه ده کیلو هم که باشه قیمت انچنانی و فضایی نخواهد داشت.البته اگر خریدارداشته باشه
مشکل این هست که برخی فکر میکنند هر سنگی اسمش یاقوت و زمرد.....هست باید فضایی قیمت بخوره که تفکر غلطیه بدرود

هر سنگی یا موردی که اسمش یاقوت یا زمرد باشه قیمتش همون قیراطی 3000 تومن شما میشه دیگه...
اون سنگ ده کیلویی که شما مدنظر دارید اگر یاقوت اصیل باشه باز هم ارزشی بسیار بالا داره حتی اگر ناخالصی داشته باشه..چون سنگ طبیعی معدنی قیمتش از سنگ طبیعی تراشیده شده و جلاداده شده توسط اساتید بسیار از لحاظ قیمت تفاوت دارن..هنر یک استاد تراشکار هست که به سنگ ارزش میده..شما الان یک کیلو سنگ راف عقیق رو میخرید 40 هزار تومن دربازار اما همون سنگ تبیدل به نگین هایی میشه که هر 20 گرم اون 100 هزار تومن قیمت میخوره..
با یک جستجوی ساده میتونید بزرگترین سنگ زمرد معدنی و طبیعی و ناخالص دنیا رو در اینترنت سرچ کنید..1.9 میلیون قیراط وزن داره یعنی حدود 390 کیلو گرم..با اینکه همه این سنگ از زمرد نیست ولی چقد قیمت خورده به نظرتون؟؟؟فک کنم شما ببینید میفرمایید اینکه قیمتی نداره اما برعکس..900 میلیون دلار قیمت گذاری شده...به تومان خودمون میشه سه هزار و شصت میلیارد تومن...بله سه هزار میلیارد....
اینقد سنگها گران هستن که طلا پیش سنگها ارزش ناچیزی داره..

عکس زمرد 900 میلین دلاری کشف شده در برزیل........

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 شهریور1394 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم تصویر دیگری از یاقوت 300 گرمی کشف شده در سال 1988 و ثبت شده در گینس که 100 میلیون دلار قیمت گذاری شده..یعنی 340 میلیارد تومن

شنبه 7 شهریور1394 - 3:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم یاقوتهای تقلبی ایرانیای عزیزمون که مثلا این نمونه در سایت ایسام داره به فروش میرسه 400 هزار تومن و 7 قیراط وزن وهمشونم میگن اصله و البته مطمئنن کمتر کسی از خریدارا دستگاه تست و ازمایش داره که بخواد تست کنه..
بنده خودم ازشون خرید کردم و تست کردم و دیدم شیشه ی به تمام معناست..و البته مدیریت سایت ایسام پول رو بهشون نداد و به بنده برگشت دادن پول رو خدا رو شکر..

شنبه 7 شهریور1394 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما که منظور من رو نگرفتی !!ولی ان شالله خدا از این سنگهای سرتاسر ارزشمند! به شما هم بده!!
موفق باشید و موید. @};-

شنبه 7 شهریور1394 - 8:49pm

اساتید و دوستان عزیز نظرتون راجع به این سنگ چیه

پنج شنبه 12 شهریور1394 - 1:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure