انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:26pm

پاسخ به موضوع  [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 پرداخت پول برای کارشناسی یا دستگاه زدن 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلامی دوباره حرفهای اقا مسعود کاملا درست هست اما حرفهای اقا جعفر هم یکجورایی درست هست اما خوب باید این موردم قبول کنیم که وقتی یکی چه دوست چه غریبه بهت رو میندازه که(باقسم/باخواهش و...)که جای فلان دارم بیا دستگاه بزن این نشون داره اون نشون داره خوب طرف مایه دار باشه ادم میتونه بابت رفاهی که داره بهش رد بزنه اما وقتی طرف مقابلت دارای شرایط مالی بد هست اونوقت چی؟ایا بازم میشه بهش جواب رد داد؟خوب من خودم به شخصه نه اما وقتی ادم براهمین ادمها که جواب قبول میده و میره میبینه که اونیکه میگفتن اصلا وجود خارجی نداره ببین چه حالی میشه ادم...
چندوقت پیش رفتم با سیستمfpi با لوپ 120 در120 و ردیاب بعد طی کردن 5ساعت راه رفتیم جایی(به قول طرف مکان نسخه داره بودو دارای جنس خوب)و یکجا که رو سنگ دوکوزه برعکس نشانش هستوکوزه هام برعکس...
بعد رفتن به مکان با نشان دو کوزه رو سنگ سنگ مورد نظر نبود...قضیه چیه؟گفتند اینجا قبلا روستای قدیمی بود اینجام اون سنگ بزرگ بوداما نمیدونیم الان چی شده...سیستم زدم هیچی نبود...
رفتیم مکان دوم سه درخت چنار رفتیم درخت چنارهایی نبودند اما یکجارو به عمق 2 مترو با حجم 4متر در 4متر حفاری کرده بودن گفتند اینجا باید جنس باشه با ردیاب تست زدم هیچی نبود باfpiداشتم اطرافو با یکی از دوستان کاوش میکردم که یک لحظه دیدیم دوروبرمون هیشکی نیست!!!!!از 200 متری دیدم نور چراغ قوه داره میزنه و به سمتمون چندین نفر میانو این نامردام نگو اونارو دیدنو بدون گفتن بهمون الفرار...
اگه ازشون چندتومن ودیعه بابت اینکه سیستم خراب بشه باید هزینش کنید بگیری اینجوری فرار نمیکردندو با بوسه دستگاهو برمیداشتنو به مام خبر میدادن که اونجوری تو اون گیر واگیری مام نیفتیم...
عده ای راست میگندو عده ای خیلی کثیر دروغ اما مصلحت حکم میکنه که تر هم بعضی وقتا برا خاطر خشک بسوزه.
اما اگر بابت دستگاه زدن هم دستمزدی گرفته نشه بهتره دوسه تومن قدر ارزش سیستم از طرف حساب پولی گرفته بشه که اگر اینجوری نامردی کردنو سیستم رفت لااقل بشه دوباره تهیش کرد اگرم مکان درست نبودو سیستم سرجاش موندو اتفاق بدی نیفتاد پولو پس بدیم یاینم یک روش هست @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

پنج شنبه 4 تیر1394 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rohollahmohamady نوشته است:
سلامی دوباره حرفهای اقا مسعود کاملا درست هست اما حرفهای اقا جعفر هم یکجورایی درست هست اما خوب باید این موردم قبول کنیم که وقتی یکی چه دوست چه غریبه بهت رو میندازه که(باقسم/باخواهش و...)که جای فلان دارم بیا دستگاه بزن این نشون داره اون نشون داره خوب طرف مایه دار باشه ادم میتونه بابت رفاهی که داره بهش رد بزنه اما وقتی طرف مقابلت دارای شرایط مالی بد هست اونوقت چی؟ایا بازم میشه بهش جواب رد داد؟خوب من خودم به شخصه نه اما وقتی ادم براهمین ادمها که جواب قبول میده و میره میبینه که اونیکه میگفتن اصلا وجود خارجی نداره ببین چه حالی میشه ادم...
چندوقت پیش رفتم با سیستمfpi با لوپ 120 در120 و ردیاب بعد طی کردن 5ساعت راه رفتیم جایی(به قول طرف مکان نسخه داره بودو دارای جنس خوب)و یکجا که رو سنگ دوکوزه برعکس نشانش هستوکوزه هام برعکس...
بعد رفتن به مکان با نشان دو کوزه رو سنگ سنگ مورد نظر نبود...قضیه چیه؟گفتند اینجا قبلا روستای قدیمی بود اینجام اون سنگ بزرگ بوداما نمیدونیم الان چی شده...سیستم زدم هیچی نبود...
رفتیم مکان دوم سه درخت چنار رفتیم درخت چنارهایی نبودند اما یکجارو به عمق 2 مترو با حجم 4متر در 4متر حفاری کرده بودن گفتند اینجا باید جنس باشه با ردیاب تست زدم هیچی نبود باfpiداشتم اطرافو با یکی از دوستان کاوش میکردم که یک لحظه دیدیم دوروبرمون هیشکی نیست!!!!!از 200 متری دیدم نور چراغ قوه داره میزنه و به سمتمون چندین نفر میانو این نامردام نگو اونارو دیدنو بدون گفتن بهمون الفرار...
اگه ازشون چندتومن ودیعه بابت اینکه سیستم خراب بشه باید هزینش کنید بگیری اینجوری فرار نمیکردندو با بوسه دستگاهو برمیداشتنو به مام خبر میدادن که اونجوری تو اون گیر واگیری مام نیفتیم...
عده ای راست میگندو عده ای خیلی کثیر دروغ اما مصلحت حکم میکنه که تر هم بعضی وقتا برا خاطر خشک بسوزه.
اما اگر بابت دستگاه زدن هم دستمزدی گرفته نشه بهتره دوسه تومن قدر ارزش سیستم از طرف حساب پولی گرفته بشه که اگر اینجوری نامردی کردنو سیستم رفت لااقل بشه دوباره تهیش کرد اگرم مکان درست نبودو سیستم سرجاش موندو اتفاق بدی نیفتاد پولو پس بدیم یاینم یک روش هست @};-

جناب روح الله عزیز منم با حرفهای جنابعالی موافقم "
ولی باید به عرض برسونم که یه دستگاه نقطه زن خوب خیلی بالاتر از این رقمهایی که فرمودید هستند
تو این دور و زمونه هر کاری که بخوای بکنی و هر چیزی که بخوای باید اول پولش رو بدی
من نمیدونم چرا دستمزد گرفتن بابت دستگاه اینگونه توقعات را به همراه داره ؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه برای افرادی که واقعا دست و بالشون خالیه هزینه ای نمیگیرید شما لطف کردید و از قدیم گفتن هر کی خربزه میخوره باید پای تب و لرزش هم بشینه
اگه محض رضای خدا کار نمیکردید هیچ موقع شما رو تنها نمیزاشتن و برن " :-BD

جمعه 5 تیر1394 - 4:25am

به نظر من به این کار به عنوان یک شغل باید نگاه شود و قوانینی را برای سود و ضرر و ریسک و خطر و ... در نظر گرفت
درسته که افراد مراجعه کننده دوستان ما هستند و یا از طرف دوستان معرفی شده اند اما این کار سفر تفریحی نیست
طرف های مراجعه کننده مکان و شانس و گمانه غیرکارشناسی خود را به اشتراک میگذارند و شما شانس و دستگاه و نظر کارشناسی را به اشتراک میگذارید.

یکشنبه 18 مرداد1394 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درکل کسی که علائم یا جایی داره باید هزینه دستگاه دار و اپراتور پرداخت کنه چون ریسک کار اپراتور بالاتره که هم پولی داده دستگاه وسط گذاشته هم اگه خدای نکرده گیر کرد اپراتور باید جوابگو باشه و جریمه و زندان به جونش بخره و بقول معروف بقیه میدون خالی میکنند و در میرن!

دوشنبه 19 مرداد1394 - 3:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من بشخصه پرداخت پول رواصلا قبول ندارم چون تا الان این روش فقط کلاهبرداری بوده ، اگه طرفین به هم اعتماد واطمینان ندارند هر کس باید به اندازه خودش وجه ضمان بذاره نه اینکه فقط کسی که جا داره بذاره ، بعدش این چک یا حالا هر چیز دیگه که به عنوان ضمانت گذاشته میشه نباید نقد بشه باید بمونه تا دستگاه سالم اومد پایین به همون فرد برگشت داده بشه ، کارشناسی که اصلا محلی از اعراب نداره ، چون فرد هیچ هزینه ای نمیکنه باید خودش تا اخر کار بمونه اگه چیزی در امد سهم خودش رو برداره دقیقا مثل قضیه دستگاه. تقریبا همه دستگاها خطا دارن یکی بیاد پولی بگیره دستگاه بزنه بره یعنی صد در صد کلاهبرداری ، چون با شناختی که از دستگاها دارم دستگاه دار تا اخر کار باید بمونه ، اگه الکی حفاری شد چیز در نیومد تقصیر کسی که مکان داره نیست همه مقصرند دستگاهش نباید زرات میزد ، این کار کاسبی نیست ، حالا کسی که دستگاه داره میتونه سهم بیشتری داشته باشه چون هزینه بیشتر کرده.

دوشنبه 19 مرداد1394 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یعنی شما میفرمایی یه دستگاه دار باید دور ایران بگرده اگر هم چیزی نبود با کلی هزینه و رفت وآمد و ریسک کارش برگرده خونش! اگه اپراتور جایی تشخیص داد که باید پای کار و تشخیصش بمونه اما اگه چیزی نباشه که نمیتونه معجزه کنه! کسی هم که به دستگاه اعتماد نداره اصلا نباید دنبال اپراتور و دستگاه باشه باید بدون دستگاه رو تشخیص علائم جایی شانسی حفاری کنه!

دوشنبه 19 مرداد1394 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظر من به این کار نباید بصورت یک حرفه نگاه کرد چون دیدم کسی رو که وقتش رو روی این کار گذاشت یه روز گیلان یه روز مازندران یه روز مشهد، بالاخره هر وقتی یه جایی از کشور بود، این کار باعث شد دو نفر از اعضا خانوادش رو از دست بده خودشم توانایی کار کردن رو نداره کلا این کار رو کنار گذاشت، به نظر من غقط شهرستان خودت، اگه قسمت باشه بهش میرسی و گرنه فقط اب در هاون کوبیدن هست، برای حفاری هم هزینه ها تقسیم میشن، تا کسی زیان زیادی نبینه

دوشنبه 19 مرداد1394 - 9:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یدونه از این فندک های که شبیه کلت هستش رو بزار پشت کمرت موقه دستگاه زدن خم و راست شو تا ببیننش هم پول اپراتوری رو میگیری هم بارشو شریک میشی هم کلی عزت و احترام بهت میزارن قبل اینکه که کار نقطه زنی رو شروع کنی بگو یه ده گرم طلا بهم بدید تا دستگاه رو بالانس کنم ( الکی) YMWHISTLE طلا رو بگیر بذار تو جیبت تا اخر کار پیشت باشه وقتی پولتو گرفتی طلا رو بهشون بده :D :))

آخرین بار توسط farhad62 در یکشنبه 15 شهریور1394 - 4:21pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 15 شهریور1394 - 4:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

fandanguse نوشته است:
یدونه از این فندک های که شبیه کلت هستش رو بزار پشت کمرت موقه دستگاه زدن خم و راست شو تا ببیننش هم پول اپراتوری رو میگیری هم بارشو شریک میشی هم کلی عزت و احترام بهت میزارن :D :))

ایول دمت گرم عجب ایده ای دیدم این تفنگاروحتی یدونه سایت تفریحی توتهران هست نارنجک دودزاهم میفروشه این کلتهاروهم داشت.

یکشنبه 15 شهریور1394 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستانه خدا وکیلی اشتباه برای هر کی بری دستگاه بزنی
اشتباه محض
یارو اصلان نمیفهم دستگاه چی بر می گرده به من میگه این فلز یاب آخه یکی نیست بگه آخه مرتیکه طلا مگه پلاستیک که تو می گیه این فلزیاب
بخدا بعضیا حق شون همیشه از شون سو استفاده کنی به اسم دستگاه تصویری و ماهواره ای حق شون یه 10 متر حفاری کنند تا حا لشون جا بیآد.
یا یه جای دیگه رفت بعد 6 7 بار صفحه کشی میگم شاید آهن باشه یه 30 سانت خاک بردارین بعد از 30 سانت دستگاه صداش قطعه شد به شون میگم آهنه مرتیکه خرفت میگه ما رو گرفتی آقا بخدا به هیچ وجه برای کسی دستگاه نزنید مخصوصا تازه کارا
دوما همیشه سعی کنید جای خودتون رو برید
تازه رفتین برای کسی دستگاه زدین یه چک از شون بگیره که حلشون جا بیآد
آقا دوره زمونه خوبیه نیست
وسلام

پنج شنبه 12 آذر1394 - 9:11pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure