انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 8:45am

پاسخ به موضوع  [ 99 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 10  بعدی
 سکه 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام،ممنون میشم حدود قیمت این نوع سکه که مربوط به اشکانیان هست رو بفرمایید،ممنون.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ولو بسط الله الرزق لعباده لبغوا في الأرض ولكن ينزل بقدر ما يشاء إنه بعباده خبير بصير
و اگرخدا روزى را بر بندگانش فراخ گرداندمسلما در زمين سر به عصيان برمى‏دارند ليكن بدان اندازه ای که خود میخواهدفرو مى‏فرستد براستى كه او به [حال] بندگانش آگاه بيناست

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 7:28pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
asaad نوشته است:
با سلام،ممنون میشم حدود قیمت این نوع سکه که مربوط به اشکانیان هست رو بفرمایید،ممنون.

درود بر شما
اين سكه متعلق به مهرداد دوم اشكاني(درهم)
وزن:4 گرم
قدمت بين:123 تا 88 ق.م
ارزش جهاني:400 هزارتومان (خارج از ايران)
چه تعداد موجود داريد؟
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

چهارشنبه 18 فروردین1394 - 3:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

باستانشناس نوشته است:
asaad نوشته است:

درود بر شما
چه تعداد موجود داريد؟
@};-

همین یکی رو زده بودم و دنبال بقیه اش هستم،ولی ظاهرا که ارزش زیادی نداره حتما داخل 200 نمیخرنش، استاد اگه سکه طلا باشه تو همین حدود مشخصات چقدر ارزش داره؟

ولو بسط الله الرزق لعباده لبغوا في الأرض ولكن ينزل بقدر ما يشاء إنه بعباده خبير بصير
و اگرخدا روزى را بر بندگانش فراخ گرداندمسلما در زمين سر به عصيان برمى‏دارند ليكن بدان اندازه ای که خود میخواهدفرو مى‏فرستد براستى كه او به [حال] بندگانش آگاه بيناست

جمعه 21 فروردین1394 - 12:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
باستانشناس نوشته است:
asaad نوشته است:

درود بر شما
چه تعداد موجود داريد؟
@};-

سلام . دوست عزیز یعنی چی قیمت در خارج از کشور 400هزار؟؟!! یعنی اونجا سکه نقره 2000سال پیش مملکت کهنی مثل ایران رو 120 دلار میخرند؟؟ قیمتی که میگید خیلی کمه، این قیمت داخل ایران هست و خارج از کشور بین 1500 تا 2000 دلار قیمت دارد.
این ارقام رو بین مردم بدبخت که از سر ناچاری میرن چاله میکنن رواج میدن که جنسو مفت بخرند!
جنس 20میلیاردی رو از طرف کشاورز ساده میخرند 1میلیارد.. درسته این قیمت برای اون بابا خیلی زیاده و کلی زندگیش زیرو رو میشه ولی واقعا این بی انصافیه که زحمتشو اون بابا کشیده ولی یکی دیگه دست به دست بده 20برابر سود ببره بدون هیچ زحمتی!
جنسو مفت ندین. موفق باشین.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

جمعه 21 فروردین1394 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز.
جناب رامزین عزیز این قیمتی که جناب باستانشناس گفتند کاملا درسته و اونهایی که دستشون توی کاره میدونند که صدای دهل از دور خوشه برادر من.
سکه های مهرداد دوم اشکانی بخاطر اینکه سالهای زیادی ضرب شده (از جوانی تا پیری مهرداد دوم)و تعدادش در ایران زیاده قیمتی نداره.درسته که قدمت بالایی داره ولی قیمت بیشتر بر اساس مقدار سکه و فراوانی اون ارزیابی میشه .مـثلا سکه پوراندخت ساسانی که حداقل 800-900 سال دیرتر از مهرداد 2 ضرب میشد ولی بدلیل کمبودش (چون یکسال بیشتر ضرب نشد)در ایران درهمش داره دونه ای 5 تا8 تومن فروش میره و من آمار اونطرفو گرفتم دیدم داره دونه ای حدودأ 20 تومن فروش میره.پس قیمت بیشتر بر اساس قدمت نیستش.بر اساس مقدار ضرب هستش.
ممنونم از همه اساتید... @};- @};-

راه در جهان یکی است و آن راستی است

جمعه 21 فروردین1394 - 9:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان عزیز.
جناب رامزین عزیز این قیمتی که جناب باستانشناس گفتند کاملا درسته و اونهایی که دستشون توی کاره میدونند که صدای دهل از دور خوشه برادر من.
سکه های مهرداد دوم اشکانی بخاطر اینکه سالهای زیادی ضرب شده (از جوانی تا پیری مهرداد دوم)و تعدادش در ایران زیاده قیمتی نداره.درسته که قدمت بالایی داره ولی قیمت بیشتر بر اساس مقدار سکه و فراوانی اون ارزیابی میشه .مـثلا سکه پوراندخت ساسانی که حداقل 800-900 سال دیرتر از مهرداد 2 ضرب میشد ولی بدلیل کمبودش (چون یکسال بیشتر ضرب نشد)در ایران درهمش داره دونه ای 5 تا8 تومن فروش میره و من آمار اونطرفو گرفتم دیدم داره دونه ای حدودأ 20 تومن فروش میره.پس قیمت بیشتر بر اساس قدمت نیستش.بر اساس مقدار ضرب هستش.

متشکر از پاسختون. من نظر و صحبتم کلی بود جناب. زنده باشید @};-

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

جمعه 21 فروردین1394 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:-??

جمعه 21 فروردین1394 - 10:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان عزیز.

این سکه ساسانی که گفتین نوع نقره اش منظور بود یا طلا؟

شنبه 22 فروردین1394 - 12:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام برادر.چاکرم.
منظورم درهم بود.درهم به پول نقره میگفتند.پول طلا اسمش دینار بود.
درهمهای پوراندخت از 3 تومن داره تا حدود 7 یا 8 تومن.بستگی به ضربش داره .فکر کنم 3 یا 4 مدل پول نقره پوراندخت داشته باشیم که یه مدلش هم کمیابه هم خیلی زیباست.

شنبه 22 فروردین1394 - 2:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام برادر.چاکرم.
منظورم درهم بود.درهم به پول نقره میگفتند.پول طلا اسمش دینار بود.
درهمهای پوراندخت از 3 تومن داره تا حدود 7 یا 8 تومن.بستگی به ضربش داره .فکر کنم 3 یا 4 مدل پول نقره پوراندخت داشته باشیم که یه مدلش هم کمیابه هم خیلی زیباست.

ممنون دوست من خیلی مفید بود @};-

شنبه 22 فروردین1394 - 2:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 99 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure