انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 12:00pm

پاسخ به موضوع  [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 70  بعدی
 محل طرح سئوالات و دریافت پاسخ های کارشناسی (با عکس) !!! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed0421 نوشته است:
ادامه عکس ها

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 مرداد1394 - 7:01pm

اقا مسعود ممنون بخاطر نظرت.
اقای استاد باستان شناس اگه میشه شما هم لطف کنید نظر بدید.
ممنون.

سه شنبه 13 مرداد1394 - 7:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت باستانشناس عزیز
به نظر من کادر زرد رنگ سربار و کادر قرمز دهانه ورودی مقبره میباشد
آیا شما هم این نظریه را تایید میفرمایید ؟
در صورت مثبت بودن " عمق سربار و بار اصلی را به چه میزان تخمین میزنید
و در کل لطف بفرمایید مراحل کار این چنین مقبره هایی را هم برای بالا بردن سطح دانش اینجانب و دیگر کاربران عزیز توضیح بفرمایید
با نهایت تشکر @};-

سه شنبه 13 مرداد1394 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed0421 نوشته است:
ممنون.

خواهش میکنم قربان
به نظر من منطقه مورد نظر شما یک قبرستان باستانی میباشد

سه شنبه 13 مرداد1394 - 7:22pm

masoud50 نوشته است:
saeed0421 نوشته است:
ممنون.

خواهش میکنم قربان
به نظر من منطقه مورد نظر شما یک قبرستان باستانی میباشد

این منطقه احتمال زیاد یه مقبره بزرگ هم داشته باشه البته این فقط حدس خود من هست.چون امروز یادم افتاد که وقتی از طرف پشت همین تپه نگاه میکنی یه جایی هست که خاکش بر اثر فرسایش از بین رفته (یعنی ریخته پایین )ویه دیوار مانند از جنس سنگ(سنگ چین)از دل خاک زده بیرون.این دیوار دقیقا زیر همین سنگ چین ها هست که از طرف پشت تپه زده بیرون.عمق سنگ چین هایی هم که از دل خاک اومده بیرون تقریبا 6-7مترپایینتر از سنگ چین های روی تپه هست.
توی عکسی که به صورت کلی از کوه گرفتم شتنه دیگه کوه که مشخصه.من حدود 2سال پیش رفته بودم روی اونیکی شونه کوه یادم میاد اونجا هم سنگ چین مثل قبر بود.حالا موندم که چیزایی که حدس میزنم چقدر به واقعیت نزدیک هست و از کجا شروع کنم.

سه شنبه 13 مرداد1394 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سعید جان به نظر من در هر قبرستانی چند تا قبر با ارزش وجود داره و اگه دنبال مقبره هستید باید دنبال مجموعه سنگچینهای بزرگی باشید که از یک زاویه مشخص قادر به دیدن آن می باشید ( مشابه عکسی که من قرار دادم )

سه شنبه 13 مرداد1394 - 11:09pm

masoud50 نوشته است:
سعید جان به نظر من در هر قبرستانی چند تا قبر با ارزش وجود داره و اگه دنبال مقبره هستید باید دنبال مجموعه سنگچینهای بزرگی باشید که از یک زاویه مشخص قادر به دیدن آن می باشید ( مشابه عکسی که من قرار دادم )

اقامسعود ممنون بابت راهنمایی ولی اینجا سنگ چین بزرگ کلا نیست فقط دقیقا بین سنگ های پراکنده (که تو کسا هست)وسنگ چین اصلی(بازم تو عکسا هست)یدونه سنگ به ابعاد تقریبی 1در2هست که احتمال زیاد راه ورودی اونجا باشه چون اونجا بجر اون اصلا سنگ بزرگی وجود نداره و صد در صد یه علامته.این منطقه مطمعنم خبرای خوبی هست.

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed0421 نوشته است:
masoud50 نوشته است:

اقامسعود ممنون بابت راهنمایی ولی اینجا سنگ چین بزرگ کلا نیست فقط دقیقا بین سنگ های پراکنده (که تو کسا هست)وسنگ چین اصلی(بازم تو عکسا هست)یدونه سنگ به ابعاد تقریبی 1در2هست که احتمال زیاد راه ورودی اونجا باشه چون اونجا بجر اون اصلا سنگ بزرگی وجود نداره و صد در صد یه علامته.این منطقه مطمعنم خبرای خوبی هست.

سعید جان از بابت اینکه اونجا خبرایی هست که به نظر من شکی نیست
باید به جهت و اشکال سنگهایی که دورچین شدند بیشتر توجه کنید " به نظر من بدون دستگاه هم میشه نقطه رو بر اساس عکسها پیدا کرد ولی اگه بتونید از یه نقطه زن خوب هم استفاده کنید بد نیست
از اون سنگ بزرگ هم اگه عکسی دارید ( از چهار طرف ) بزارید
و به این نکته هم توجه کنید که بعضی مواقع هدف رو با سنگ بزرگ تابلو نمیکردن :-BD

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 3:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-BD

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 3:55am

masoud50 نوشته است:
saeed0421 نوشته است:
masoud50 نوشته است:

سعید جان از بابت اینکه اونجا خبرایی هست که به نظر من شکی نیست
باید به جهت و اشکال سنگهایی که دورچین شدند بیشتر توجه کنید " به نظر من بدون دستگاه هم میشه نقطه رو بر اساس عکسها پیدا کرد ولی اگه بتونید از یه نقطه زن خوب هم استفاده کنید بد نیست
از اون سنگ بزرگ هم اگه عکسی دارید ( از چهار طرف ) بزارید
و به این نکته هم توجه کنید که بعضی مواقع هدف رو با سنگ بزرگ تابلو نمیکردن :-BD

سلام وخسته نباشید مجدد.
از اون سنگ عکس ندارم باید برم دوباره بگیرم ولی وجود اون سنگ اونجا کاملا یه علامته البته میتونه انحرافی باشه ولی در کل یه علامته چون سنگی با اون ابعاد بجز اون تو منطقه وجود نداره.اینبار اگه بشه میخام اونیکی شونه کوه رو هم برم با دقت بیشتر یه نگاهی بندازم.قبلا یه بار هم تفریحی رفته بودیم دقیقا بالای کوه اونجا هم خبرایی هست سنگ چین های اونجا خیلی منظم تره حتی اول فک کردیم که سنگ هارو چوپونا اینجوری کنار هم چیدن که بتونن روش بشینن ولی وقتی برسی کردیم دیدیم اونجا چون شیبش زیاده کلا چوپونا هم اونجا نمیرن واینکه هیشکی مرض نداره بیاد تو اون شرایط نامطلوب برا خودش اونجوری جای نشستن درست کنه.به نظر خود من اونجا یه قبرستون هست که البته هرشانه کوه و خود قله کوه محل دفن اشخاص مشخصی هست.

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 12:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 693 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 70  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure