انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:59pm

پاسخ به موضوع  [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 سنگ تخم مرغی شکل آسیاب 
نویسنده پیغام

محل اقامت: ایران-تبریز
سلام دوستان
من دوتا سنگ پیدا کردم یکی سفید رنگ که از داخلش یه مایع تیره رنگ ترشح میشه و امتحان هم کردم روی تلوزیون نویز میندازه!!! و اون یکی سفید قهوه ای که گرد تر از سفیدست و دوستم تکونش داد و دید داخلش یه چیزی تکون می خوره و با چکش شکستش !!! :| و دیدیم داخل سنگ لایه لایه است و وسطش یه ماده کچی زرد رنگ هست
الان مطمعنم که اینا همون سنگ تخم مرغی آسیابن
کسی می دونه این سنگ ها چرا با ارزشن؟
داخلش که الماس نیست
فقط حالت مغناطیسی و رادیواکتیوی داره که اونم زیاد قوی نیست!
یه جا شنیدم که وقتی نزدیک فلزات می گیری تغیراتی می کنه مثل طلا!!!
میخام بدونم کسایی که اینارو می خرن باهاش چیکار می کنن؟ مثل دوستمون که گفته 500 میلیون به بالا ارزش داره!
طرف 500 میلیون میده که باهاش یه کاری بکنه دیگه ;)
اگه خواستین عکس هاشم می فرستم
لطفا اگه می تونید کمک کنید :YMPRAY: :YMPRAY:

ما به خدا اعقاد داریم

سه شنبه 16 تیر1394 - 9:25am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

گوهر شب چراغ سنگی هست شیری رنگ که شبها ا زخودش نور ساطع میکنه بخاطر اورانیومی هست که در این سنگ وجود داره دوستان این قضیه رو با گوهر شب چراغ اشتباه نگیرن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 17 تیر1394 - 4:45pm

محل اقامت: ایران-تبریز
ramin نوشته است:
گوهر شب چراغ سنگی هست شیری رنگ که شبها ا زخودش نور ساطع میکنه بخاطر اورانیومی هست که در این سنگ وجود داره دوستان این قضیه رو با گوهر شب چراغ اشتباه نگیرن

ممنون رامین عزیز
میشه بگی سنگ من چقدر ارزش داره؟

ما به خدا اعقاد داریم

پنج شنبه 25 تیر1394 - 4:02pm

ما یک گوی سنگی با وزن 280 گرم تو ارتفاع 2 و 80 سانت(قبر) پیدا کردیم که خاصیت ذخیره نور داره و نورشم سبز رنگه و تو تاریکی چند متری رو روشن میکنه.اتفاقی کنار موتور سیکلت قرار گرفت که موتور و خاموش کرد و چند دفعه موتور رو روشن کردیم ولی بازم موتور خاموش میشد وقتی از کنار موتور دورش کردیم دیگه موتور خاموش نشد.
وقتی توی دست قرار میگیره جای انگشت ها تورش ضعیف میشه و وقتی دستت و برمیداری کم کم پر نور میشه.
برای ذخیره نور هم نور مصنوعی یا افتاب باشه فرقی نمیکنه و هر چند ساعت جلوی نور باشه حدود همون زمان نور ذخیره میکنه.
لطفا راهنمایی بکنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 31 تیر1394 - 2:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان.یکی از دوستام چند سال قبل این دو تا سنپ رو در فاصله 50 متری از هم پیدا کرده.سنگ آسیاب در عمق کمی زیر خاک بوده و سنپ تخم مرغ (به شعاع حدود 10 سانت) کنار رودخونه در اون نزدیکی بوده. هر دوتا آهن ربا رو جذب می کنن. به نظرتون چی می تونن باشن؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 1 مرداد1394 - 9:16am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
سلام دوستان.یکی از دوستام چند سال قبل این دو تا سنپ رو در فاصله 50 متری از هم پیدا کرده.سنگ آسیاب در عمق کمی زیر خاک بوده و سنپ تخم مرغ (به شعاع حدود 10 سانت) کنار رودخونه در اون نزدیکی بوده. هر دوتا آهن ربا رو جذب می کنن. به نظرتون چی می تونن باشن؟

هر دو برای کوبیدن و آسیاب کردن غلات (مخصوصا گندم) بودن
اولیش همون آسیاب دستیه؛ سوراخ کوچک جای دسته چوبیشه.
سنگ سیاه هم برای کوبیدن گیاهان و دانه هاشونه که اغلب برای ساخت داروهای گیاهی استفاده میشده.ارزش ریالی هم ندارن.
اون اطراف جای زندگی بوده دنبال چیزای باارزشتری بگرد :)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

پنج شنبه 1 مرداد1394 - 12:22pm

سلام به همه اساتید محترم جون هر کسی که دوست دارید جواب بدید خیلی مهمه

من یه سنگ گرد دارم خیلی گرد هست رنگش سفیده وزنش 190 گرم قطرش 5 سانت وخیلی خیلی سفت طوریکه هرچی با کلنگ محکم زدیم روش(10.11بار) ولی اصلا اخ نگفت وازش تیکه کوچیک هم کنه نشد و رد کلنگ اهنی بطور سیاه سیاه لکه های کوچک روی سنگ موند اینجور که معلوم بود تیکه های اهن روی سنگ مونده بود بدون کوچک ترین لب پر شدن
درضمن وزنش نسبت به حجمش خیلی سنگینه.نه شفافه ونه توی شیر می بنده ونه مو....

لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید خیلی مهمه

باتشکر

جمعه 13 شهریور1394 - 9:59pm

منتظر جوابم ...........

کسی نبود؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 15 شهریور1394 - 8:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
یکی از دوستانم که تبریزی بود یک آزمایشی انجام می داد و سنگ های با ارزش را بر روی قالب یخ قرار می داد و بعضی از اون سنگ ها هم در عرض چند ثانیه قالب یخ را آب می کرد
ولی همش پیش بنده ناله می کرد :(( اینجور سنگ ها را کسی ازش نمی خریده و..... و همه دنبال زمرد و الماس و یاقوت وفیروزه بودند

سه شنبه 12 آبان1394 - 2:05pm

سلام. من دو تا سنگ کروی شکل دارم که یکی سفید و دیگری تقریبا کرم رنگ با نقطه های تیره و قهوایی. وقتی سنگ ها رو داخل آب و جدا جدا از هم میندازم دور سنگ ها حباب جمع میشه. کلا سنگ های خاصی هستن. وزنشان نسبت به حجمشان سنگین تره. واقعا چقدر ارزش دارن و اگه واقعا ارزش زیادی دارن میخوام بفروشم چطور و کجا باید بفروشم که کلاه سرم نزارن. ضمنا یک جفت مهره مار و دندان مار هم دارم که مطمنم اصل هستن چون وقتی مهره مارها رو توی سرکه میندازم حباب بیرون میدن و سریع به هم میچسبن انگار که راه میرن و به هم میچسبن. اونها چقدر ارزش دارن. ممنون میشم اگه جواب مطمئن بهم بدید.

دوشنبه 19 اردیبهشت1395 - 1:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure