انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 5:46pm

پاسخ به موضوع  [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
ASHIL نوشته است:
دروود بر شما
جناب سنه دژ عزیز چرا انقدر بد خلقی استاد گرام؟
فکر کنم حرف های بنده رو جوره دیگه برداشت کردین، استاد گرام بنده نگفتم که شما بیاین همه چیز رو در یک جمله بفرمایید یا به قول خودتون
اون یه جمله معروف رو بگین !!!
اگر دقت کرده باشین من عرض کردم در اینجا به عنوا یه محفل دوستانه همین گپ های تئوری و تجربه هایی که کمک کننده هست رو بگیم
و صحبتی از گذشته در تاپیک های دیگر که چه کسی چی گفته یا چطور برخورد کرده گفته نشه منظور بنده از حاشیه نرفتن همین بود و
قصد جسارتی به شما نداشتم که گویا شما جوره دیگه ایی برداشت فرمودین.
در مورد این جمله :
{در مورد مسائل مربوطه با نوع عملی که ماها در انجام اون هستیم نگاه میکنم و فکر نمیکنم دیگه نیاز به کشیدن موارد حاشیه ایی تاپیکهای دیگر باشه}
خب این انجمن در مورد فلزیابی و دفینه یابی هست و این عملیه که تمام اشخاصی که در اینجا عضو هستند بهش میپردازند حالا کجاش غلط بود رو نمیدونم؟
و منظور این بود که به همین گپ و گفتگوی اثر دفینه بپردازیم و اگرم گله ایی هم از دوستان در گذشته بود چشم پوشی کنیم

جناب سنه دژ ما هم دیر نیومدیم که بخواهیم زود بریم و اصلن جایی قرار نیست بریم بزرگوار و انتظاری هم نیست که شما زحماتتون رو تمام و کمال در اختیار
همه قرار بدهید.
باری اگر از حرف های بنده ناراحت شدید بنده عذر میخوام ولی اینم بدونین کمی اشتباه برداشت کردین
با سپاس

خوب بنده در همین تایپیکهای فعال که اخیرا جای بحث باز شده ، چندین بار خدمت دوستان عرض کرده ام که طرز کار بنده به این صورت نیست که مستقیم و کامل جواب بدم و فقط میتونم راههای اشتباه را گوشزد بکنم و دهها بار عرض کردم که قصد رونمایی یا عمومی کردن روش یا سیستم خاصی را ندارم .
اما متاسفانه ، بعد از این همه توضیح ، بازم با این سوالات روبرو میشم که :
شما از چه روشی استفاده میکنید ؟
شما کدام روش را می پسندید ؟
خاصیت و جنس میدان دفینه چیه ؟
بنظرتان بهترین روش یا روش ها کدام است ؟
بنظرتان روش سنس PD به چه صورت است ؟ :-B
خوب اگر بنده بگم که کدام روش را استفاده می کنم یا کدام روش بهتر است، یا ... ، باید مستقیم ، روش اصلی رو خدمتتون عرض کنم و دیگه کار تمومه :-w
بجای اینگونه پرسیدنهای مستقیم ، بهتره که بر سر اطلاعات موجود در ذهن صاحب نظران و میزان درست یا غلط بودنشان و بکارگیری و ادغام آنها باهم ، کار کنیم و هرچه بیشتر ، تک تک موارد موجود و احتمالی را از نظر علمی بررسی کنیم و ببینیم که چقدر میتوانند صحت داشته باشند و اگر صحت داشتند ، چقدر میتوانند در طراحی روشی ، کارآمد باشند
و از طرفی دیگر میتونید بر سر سیستمهای کارآمد موجود شرکتی یا دستساز ، بحث کنید و با بررسی طبقات مدارهای مختلف ، سعی کنید که به چگونگی کاکردشان واقف شوید
با بدست آوردن " دانستن " چیزی یاد نگرفته ایم . فقط دانسته ایم
این همه مورد داریم که باید بررسی شوند و جای گفتگو دارند
روند یونیزاسیون - کارایی فرکانس - بررسی اثرات محیطی - تاثیر قدمت - راز سیستمهای کارآمد افسانه ای - تفاوت سنس دفینه ها - تاثیر جهات جغرافیایی و دهها مورد قابل بررسی دیگر
البته همه ی اینها فقط بخاطر پیشرفت شما علاقمندان است . بنده رو یه گوشه در نظر بگیرید ، در کنار شما ، بنده هم یاد می گیرم
-----------------------------------------------------------------------------------
منظور بنده از یادآوری و صحبت درباره ی تایپیکهای گذشته ، این نبوده که کی چی گفت و من چی گفتم
بلکه این زنگی برای عاقلان و نکته سنجان است که اگر مطالب فلان تایپیک را مطالعه نکرده اند یا اینکه مطالعه فرموده اند اما جدی نگرفته اند و توجه کافی نداشته اند ، دوباره مطالب را بازخوانی کنند که از لابلای بعضی حرفها ، به جواب بعضی از سوالاتشون برسند و گفته های قدیمی باارزش را بازبینی بکنند
یا مثلا فلان روش را از ذهن خود حذف ، یا فلان روش را در ذهن خود ایجاد ، نکنند

مثلا اگر همین طراح ارجمند ( آقا مجتبی ) به عرایض بنده در تایپیک " ردیاب فرانکو"
توجه می فرمودند ، در صفحه 7 همین تایپیک ، برای ذهن چهارچوب تعین نمی کردند و نمی فرمودند : {دو حالت داره :یا اینطوریه ، یا اون طوریه}
آقا این همه در تایپیک فرانکو داد زدیم که یکی از مانعهای کار ، تعین کردن همین چهارچوب های اشتباه ، و القا آنها به ذهن خود است . اما چه فایده #:-s
وقتی به ذهنتون دستور میدید که فقط 2 حالت موجود است ، دیگر چه کسی باید درباره حالت سوم بیاندیشد ؟ مطمئنا اگر حالت سومی وجود داشته باشد ، هرگز به ذهنتان خطور نخواهد کرد . چون برای ذهن شما چنین حالتی وجود نداره . حتی وقتی که کسی برایتان از حالت سوم حرف بزند ، برای ذهن شما اینطور است که کسی در مورد برادر شما حرف بزند ، در حالی که شما اصلا برادر ندارید
( ببخشید آقا مجتبی ، به بزرگواری شما اطمینان دارم که شما رو بعنوان مثال یاد کردم )
----------------------------------------------------------
امیدوارم که شما بزرگوار نیز از حرفهای بنده نرنجیده باشید ، منظورم از دیر آمدن و زود رفتن ، شخص خاصی نبود و تاکید کردم که ظاهر رفتار بیشتر ماها اینطوری هست . حتی خودمم جدا نکردم که به کسی برنخوره
----------------------------------------------------------------------
میدانم که ظاهرا بازم داریم بجای بحث اصلی ، تایپیک رو منحرف می کنیم و داستان میگیم . اما باطنش اینطوری نیست و بنظر بنده این حرفها لازمه .
خشت اول باید خیلی محکم و راست باشه ، میخوایم برج بسازیم نه یک طبقه :D

لا اله الا هو

پنج شنبه 27 دی1396 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سپاس از اساتید ارجمند.
بک ضرب المثل قدیمی است که میگه
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
اگه سیستم های مثل پی دی یا پی دی کا توانایی سنس دفینه رو داشته باشه مطمعنا من خودم بهش خواهم رسید ولو زمان زیادی دربر گیرد و مدار رو هم با شرایط خاصی یا افراد خاصی عمومی خواهم کرد تا این رنج هایی که خودم کشیدم دیگران متحمل نشوند چون اون افرادی که دنبال دفینه هستند جز نیازمندترین افراد جامعه هستند عین خود بنده.
دیروز یکیواز دوستان از من پرسیدن که اینهمه زحمت میکشی و بدون هیچی مدار عمومی میکنی هدفت چیه.
منم جواب دادم
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست.
هر کسی نغمه ای خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 28 دی1396 - 10:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
اگه سیستم های مثل پی دی یا پی دی کا توانایی سنس دفینه رو داشته باشه مطمعنا من خودم بهش خواهم رسید ولو زمان زیادی دربر گیرد و مدار رو هم با شرایط خاصی یا افراد خاصی عمومی خواهم کرد تا این رنج هایی که خودم کشیدم دیگران متحمل نشوند چون اون افرادی که دنبال دفینه هستند جز نیازمندترین افراد جامعه هستند عین خود بنده.
دیروز یکیواز دوستان از من پرسیدن که اینهمه زحمت میکشی و بدون هیچی مدار عمومی میکنی هدفت چیه.
منم جواب دادم
صحنه پیوسته بجاست

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

پنج شنبه 28 دی1396 - 10:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود بر شما
جناب سنه دژ عزیز چرا انقدر بد خلقی استاد گرام؟
فکر کنم حرف های بنده رو جوره دیگه برداشت کردین، استاد گرام بنده نگفتم که شما بیاین همه چیز رو در یک جمله بفرمایید یا به قول خودتون
اون یه جمله معروف رو بگین !!!
اگر دقت کرده باشین من عرض کردم در اینجا به عنوا یه محفل دوستانه همین گپ های تئوری و تجربه هایی که کمک کننده هست رو بگیم
و صحبتی از گذشته در تاپیک های دیگر که چه کسی چی گفته یا چطور برخورد کرده گفته نشه منظور بنده از حاشیه نرفتن همین بود و
قصد جسارتی به شما نداشتم که گویا شما جوره دیگه ایی برداشت فرمودین.
در مورد این جمله :
{در مورد مسائل مربوطه با نوع عملی که ماها در انجام اون هستیم نگاه میکنم و فکر نمیکنم دیگه نیاز به کشیدن موارد حاشیه ایی تاپیکهای دیگر باشه}
خب این انجمن در مورد فلزیابی و دفینه یابی هست و این عملیه که تمام اشخاصی که در اینجا عضو هستند بهش میپردازند حالا کجاش غلط بود رو نمیدونم؟
و منظور این بود که به همین گپ و گفتگوی اثر دفینه بپردازیم و اگرم گله ایی هم از دوستان در گذشته بود چشم پوشی کنیم

جناب سنه دژ ما هم دیر نیومدیم که بخواهیم زود بریم و اصلن جایی قرار نیست بریم بزرگوار و انتظاری هم نیست که شما زحماتتون رو تمام و کمال در اختیار
همه قرار بدهید.
باری اگر از حرف های بنده ناراحت شدید بنده عذر میخوام ولی اینم بدونین کمی اشتباه برداشت کردین
با سپاس

خوب بنده در همین تایپیکهای فعال که اخیرا جای بحث باز شده ، چندین بار خدمت دوستان عرض کرده ام که طرز کار بنده به این صورت نیست که مستقیم و کامل جواب بدم و فقط میتونم راههای اشتباه را گوشزد بکنم و دهها بار عرض کردم که قصد رونمایی یا عمومی کردن روش یا سیستم خاصی را ندارم .
اما متاسفانه ، بعد از این همه توضیح ، بازم با این سوالات روبرو میشم که :
شما از چه روشی استفاده میکنید ؟
شما کدام روش را می پسندید ؟
خاصیت و جنس میدان دفینه چیه ؟
بنظرتان بهترین روش یا روش ها کدام است ؟
بنظرتان روش سنس PD به چه صورت است ؟ :-B
خوب اگر بنده بگم که کدام روش را استفاده می کنم یا کدام روش بهتر است، یا ... ، باید مستقیم ، روش اصلی رو خدمتتون عرض کنم و دیگه کار تمومه :-w
بجای اینگونه پرسیدنهای مستقیم ، بهتره که بر سر اطلاعات موجود در ذهن صاحب نظران و میزان درست یا غلط بودنشان و بکارگیری و ادغام آنها باهم ، کار کنیم و هرچه بیشتر ، تک تک موارد موجود و احتمالی را از نظر علمی بررسی کنیم و ببینیم که چقدر میتوانند صحت داشته باشند و اگر صحت داشتند ، چقدر میتوانند در طراحی روشی ، کارآمد باشند
و از طرفی دیگر میتونید بر سر سیستمهای کارآمد موجود شرکتی یا دستساز ، بحث کنید و با بررسی طبقات مدارهای مختلف ، سعی کنید که به چگونگی کاکردشان واقف شوید
با بدست آوردن " دانستن " چیزی یاد نگرفته ایم . فقط دانسته ایم
این همه مورد داریم که باید بررسی شوند و جای گفتگو دارند
روند یونیزاسیون - کارایی فرکانس - بررسی اثرات محیطی - تاثیر قدمت - راز سیستمهای کارآمد افسانه ای - تفاوت سنس دفینه ها - تاثیر جهات جغرافیایی و دهها مورد قابل بررسی دیگر
البته همه ی اینها فقط بخاطر پیشرفت شما علاقمندان است . بنده رو یه گوشه در نظر بگیرید ، در کنار شما ، بنده هم یاد می گیرم
-----------------------------------------------------------------------------------
منظور بنده از یادآوری و صحبت درباره ی تایپیکهای گذشته ، این نبوده که کی چی گفت و من چی گفتم
بلکه این زنگی برای عاقلان و نکته سنجان است که اگر مطالب فلان تایپیک را مطالعه نکرده اند یا اینکه مطالعه فرموده اند اما جدی نگرفته اند و توجه کافی نداشته اند ، دوباره مطالب را بازخوانی کنند که از لابلای بعضی حرفها ، به جواب بعضی از سوالاتشون برسند و گفته های قدیمی باارزش را بازبینی بکنند
یا مثلا فلان روش را از ذهن خود حذف ، یا فلان روش را در ذهن خود ایجاد ، نکنند

مثلا اگر همین طراح ارجمند ( آقا مجتبی ) به عرایض بنده در تایپیک " ردیاب فرانکو"
توجه می فرمودند ، در صفحه 7 همین تایپیک ، برای ذهن چهارچوب تعین نمی کردند و نمی فرمودند : {دو حالت داره :یا اینطوریه ، یا اون طوریه}
آقا این همه در تایپیک فرانکو داد زدیم که یکی از مانعهای کار ، تعین کردن همین چهارچوب های اشتباه ، و القا آنها به ذهن خود است . اما چه فایده #:-s
وقتی به ذهنتون دستور میدید که فقط 2 حالت موجود است ، دیگر چه کسی باید درباره حالت سوم بیاندیشد ؟ مطمئنا اگر حالت سومی وجود داشته باشد ، هرگز به ذهنتان خطور نخواهد کرد . چون برای ذهن شما چنین حالتی وجود نداره . حتی وقتی که کسی برایتان از حالت سوم حرف بزند ، برای ذهن شما اینطور است که کسی در مورد برادر شما حرف بزند ، در حالی که شما اصلا برادر ندارید
( ببخشید آقا مجتبی ، به بزرگواری شما اطمینان دارم که شما رو بعنوان مثال یاد کردم )
----------------------------------------------------------
امیدوارم که شما بزرگوار نیز از حرفهای بنده نرنجیده باشید ، منظورم از دیر آمدن و زود رفتن ، شخص خاصی نبود و تاکید کردم که ظاهر رفتار بیشتر ماها اینطوری هست . حتی خودمم جدا نکردم که به کسی برنخوره
----------------------------------------------------------------------
میدانم که ظاهرا بازم داریم بجای بحث اصلی ، تایپیک رو منحرف می کنیم و داستان میگیم . اما باطنش اینطوری نیست و بنظر بنده این حرفها لازمه .
خشت اول باید خیلی محکم و راست باشه ، میخوایم برج بسازیم نه یک طبقه :D

درود بر شما .
منظور بنده مدار پی دی کا بود .
و سخنان من با توجه به شبیه سازی ها و تحلیل مداری بود .
مدار پی دی کا قسمت گیرنده پی دی اصلی است .
در درجه اول تحلیل مداری است که داره فرکانس دریافت میکنه .
خب چیزی که به ذهن من میرسه که این سیستم توانایی دفینه زنی داشته باشه اینه که در درجه اول دفینه داره فرکانس با به قول دوستان پالس تولید میکنه یا منعکس میکنه که این مدار داره اونو سنس میکنه .
در درجه دوم این به ذهن میرسه که دفینه داره فرکانس های موجود رو جذب میکنه و باعث اختلال در محیط خودش میشه که شما وقتی سیستم را در محیط دور بالانس میکنی به محیط دفینه وارد میشی این اختلال رو سنس میکنه مخصوصا قسمت دیسپلی پی دی کا که بسیار حساس تر از فرانکو است و توسط آی سی 555 تولید پالس لحظه ای میشه که با دید به این قسمت از دیسپلی بیشتر به هدف سازنده میشه پی برد که هدفش از تعادل خارج شدن است مخصوصا اینکه پی دی کا عمل سنسش با حرکت دادن و خروج از اختلال یا فرکانس است .
حال من نمیگم که روش دیگه ای نیست یا وجود ندارد من اینا به ذهنم میرسه منظور از مطرح کردن هم اینه که نظرات سایرین رو هم بشنوم وگرنه منظور محدود کردن خودم نیست

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
منم جواب دادم
صحنه پیوسته بجاست

احسنت ب مچتبی عزیز..مطمعن باشید ک خداوند دراین راه بخاطر نیت خوبتون یاری گر شماست

پنج شنبه 28 دی1396 - 1:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
منم جواب دادم
صحنه پیوسته بجاست

و این تنها موردی هست که هرکسی سخاوت به خرح نمیده و به جرآت میشه گفت شما و حمید جان نمونه بارز یک انسان سخاوتمند هستید ؛ مشگل ما انسانها اینه که وقتی از کسی که سخاوت نشون داده تشکر میکنیم یا تعبیر به پاچه خوار میشیم یا مایه مال و در بعضی از موارد تعبیر به فروشنده اما منکر این نیستم که فروشنده ها در کمینن اما همه رو نمیشه به یه چشم نگاه کرد من خودم خیلی هزینه ها در رابطه با ساخت ردیاب کردم اما جوابگو نبوده و همچنان منتظرم که لااقل سخاوت سخاوتمندان و سخی صفتان شامل حالم بشه و یه دستگاه مناسب و در خور کاووش نصیبم بشه تا شاید با تلاشی در کاووش از این فلاکت در بیام و البته این کار رو تفریحی انجام میدم

خدايا مددی کن

پنج شنبه 28 دی1396 - 2:30pm
آواتار کاربر

درود بر استاد سنه دژ ؛در شماتیکpdدر کنار سیم پیچهایtxعبارتL1-L2-L3-L4نوشته شده است آیا این به معنای این است که باید سیم پیچL1اول پیچیده شود بعدL2و الی آخر؛البته سر سیمهای ، سیم پیچها باید طبق شماتیک به هم وصل شودو فقط ترتیب قرارگیری و نصب به این صورت باشد؛منظور از حروفA-B-C-Dچیست:باتوجه به اینکه افزایش قطر Rxو txدر افزایش برد در حالت اکتیو ممثل است آیا در حالت پسیو-اکتیو هم قطر موثر است؛تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این سیم پیچ امگا ، بنظرم نکته انحرافیه. واقعا تا حالا در هیچ طرح و نقشه ای و در هیچ آنتن مخابراتی یا سیم پیچی امگا ندیدم.
با رفتار کمیت های الکتریکی و مغناطیسی مغایرت داره.
بنظرم سیم پیچ دایره ای صحیح و منطقی است.
بچه های اون ور این مدارو ساختن ولی نتیجه ای حاصل نشده ، شاید همین امگا خودش منحرف کننده
است.

من معتقدم ما باید کمی متمایز از سازندگان شکست خورده پی دی ، عمل کنیم ، حتی امتحان کردن پیچیدن سیم پیچ روی یک استوانه بصورت استوانه ای و منظم . و این طرح هم باید تست بشه.
زورو جان پی دی ساختی؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 28 دی1396 - 12:02am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود zoro
- در این شماتیک ، رعایت اولویت پیچیدن ، برای سیمپیچها الزامی نیست . فقط باید به همون ترتیب پیچیده شده باشند . یعنی تعداد دورها ، مانند شماتیک ، در مابین سیمهای مربوطه رنگی ، باشه و همچنین خازنهای موازی
- حروف A-B-C-D برای نامگذاری سیمپیچ هاست و منظور خاصی نداره . از اولش به همون ترتیب نامنظم نوشتن :D
- افزایش قطر امگا ، فقط در حالت اکتیو ، باعث برد بیشتر میشه ( مانند لوپ والفها )
در میزان سنس از راه دور ، تاثیر چندانی نداره
ضمنا افزایش قطر ، نیاز به محاسبه و تغیر نمره سیم و تعداد دورها پیدا میکنه و گرنه فرکانسها تغیر میکنه

لا اله الا هو

جمعه 28 دی1396 - 12:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure