انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:15am

پاسخ به موضوع  [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله بارها فرمودین که روش های مختلفی وجود دارد .
حالا بنظرتان بهترین روش یا روش ها کدام است تا در آن مسیر حرکت کنیم

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 26 دی1396 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته جسارت نباشه و این حق شما هست که پاسخ ندهید .
به هر صورت آرزوی موفقیت برای شما و سایر دوستان دارم

Nikola Tesla

چهارشنبه 26 دی1396 - 12:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خواهش میکنم مهندس
فعلا منتظر هستم ببینم که مدار شما به کجا میرسه . چون هنوز دقیقا معلوم نیست که چه تعابیری در آن اندیشیده اید . ظاهرا که جای مانور زیاد داره و میتونید از هر شاخه ای تست کنید
همونطور که در خصوصی و عمومی نیز عرض کردم ، یکی از راههایی را که فرمودید ( گرفتن فرکانس مستقیم ) ، بنده رد میکنم
راه دومی را که پیش گرفته اید بهتر است ، اما به اون صورت فکر نمیکنم که جوابگو باشد ، مگر اینکه تغیرات یا مشخصات دیگری داشته باشد ، که بنده از آن اطلاع نداشته باشم . بهرحال شکر خدا مدار دیجیتال است و دستتون از هر نظر بازه

لا اله الا هو

چهارشنبه 26 دی1396 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از شما .
من فعلا تا چندین هفته امکان و دسترسی تست مدارو ندارم ولی اگر قرار باشد قسمت پسیو پی دی اصلی به تنهایی هدفی را بگیرد مطمعنا این مدار بهتر و حساس تر و قوی تر عمل خواهد کرد .
البته یک ایده ی دیگری نیز به فکرم رسیده که اونم تغییر میدان سیم پیچ در محل قرارگیری در هدف است که میشه اینم در یک مدار دیگه پیاده کرد که اونم بنظرم جواب خوبی نده مثل استفاده از سنسور اثر هال .
به هر صورت تشکر میکنم با اینکه پاسخ سوالمو دریافت نکردم .

Nikola Tesla

چهارشنبه 26 دی1396 - 12:49am
استاد
استاد
آواتار کاربر

خوب فکر میکنم که طرز کمک کردن بنده ، زیاد واضح نبود . بنده قول نمیدم که راه نشون بدم اما بیراهه نشون میدم
مثلا : شما بر سر یک چند راهی موندین :D
بنده نمیتونم یا نمیخوام یا نمیدانم ، که کدام راه درست است
اما بعضی از راهها را که رفته ام و بن بست بوده یا به مقصد نرفته ، به شما نشان می دهم که شما هم نروید و عمر و هزینه در بیراهه تلف نشه
شما هم باید با روش " حذف کردن " ، راههای باقیمانده را پیش بگیرید که شاید به هدف برسد
حالا هرچی ، چند راهی شما بیشتر باشه ، امید به موفقیت شما بیشتره و راههای بیشتری برای تست شما باقی میمونه
و اگر فقط یکی دو روش به ذهنتون میرسه ، امید کمتر است .
چون شاید راه راست ، هیچدام از آن دو مورد نباشد
البته این فقط توصیه ی بنده است ، وگرنه هر راه و بیراهی را که دوست داشتید ، میتونید بعنوان تحقیق و تجربه ، آزمایش کنید . شاید بنده به بعضی از پیچ و خمهای راه ، توجه کافی نکرده باشم

لا اله الا هو

چهارشنبه 26 دی1396 - 1:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
خوب فکر میکنم که طرز کمک کردن بنده ، زیاد واضح نبود . بنده قول نمیدم که راه نشون بدم اما بیراهه نشون میدم
مثلا : شما بر سر یک چند راهی موندین :D
بنده نمیتونم یا نمیخوام یا نمیدانم ، که کدام راه درست است
اما بعضی از راهها را که رفته ام و بن بست بوده یا به مقصد نرفته ، به شما نشان می دهم که شما هم نروید و عمر و هزینه در بیراهه تلف نشه
شما هم باید با روش " حذف کردن " ، راههای باقیمانده را پیش بگیرید که شاید به هدف برسد
حالا هرچی ، چند راهی شما بیشتر باشه ، امید به موفقیت شما بیشتره و راههای بیشتری برای تست شما باقی میمونه
و اگر فقط یکی دو روش به ذهنتون میرسه ، امید کمتر است .
چون شاید راه راست ، هیچدام از آن دو مورد نباشد
البته این فقط توصیه ی بنده است ، وگرنه هر راه و بیراهی را که دوست داشتید ، میتونید بعنوان تحقیق و تجربه ، آزمایش کنید . شاید بنده به بعضی از پیچ و خمهای راه ، توجه کافی نکرده باشم

سپاس از فرمایشاتتون
ولی خب همونطور که خودتون هم فرمودین جواب و توضیجی درباره سوال مطرح شده نفرمودین
بیشتر حرف ها در مورد مسائل حاشیه ایی که حاصل تجربه های ناخوشآیند شما در تاپیک های دیگر بوده گفته شد
البته این به این معنا که شما نا حق میفرمایید نیست ولی، در این تاپیک بر خلاف تاپیک های دیگه مداری برای ساخت
گذاشته نشده و یه تاپیک پروژه ساخت و اجرایی نیست و خود بنده بیشتر به عنوان یه محفل گپ و گفتگوهای دوستانه
در مورد مسائل مربوطه با نوع عملی که ماها در انجام اون هستیم نگاه میکنم و فکر نمیکنم دیگه نیاز به کشیدن موارد
حاشیه ایی تاپیکهای دیگر باشه.
باری، خوشحال خواهیم شد چه شما چه دوستان و اساتید دیگر همین روند گپ دوستانه و تبادل اطلاعات رو پیش بگیریم.
اگر زیاده گویی شد پوزش میطلبم.

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

چهارشنبه 27 دی1396 - 7:57pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوست عزیز ، بنده بارها عرض کردم که نمیخوام مستقیما جواب بدم و حاصل سالها تحقیق و تلاش و هزینه و عمر را عمومی بکنم . فقط میتونم مقداری راهنمایی بکنم
مثل اینکه یا گیرایی بعضی از دوستان ضعیف است یا گیرایی بنده ضعیفه
خوب اگر میخواستم در یک جمله ، جواب بدم ، که دیگه احتیاجی به این همه داستان سرایی نبود
کسی هم اگر به بحث در مورد فلز مدفون و غیره ، علاقه نداره ، و فقط اون یک جمله رو میخواد ، میتونه وارد این تایپیک نشه
کسانی هم که علاقه دارند ، میتونند لابلای همین بحثها ( که بعضیها ازش بدشون میاد ) نکات خوبی رو یاد بگیره و در مسیر درست بکار ببره تا موفق بشه
پیشرفت نکردن خیلی از دوستان نیز ، حاصل همین طرز فکر شماست که میفرمائید : {در مورد مسائل مربوطه با نوع عملی که ماها در انجام اون هستیم نگاه میکنم و فکر نمیکنم دیگه نیاز به کشیدن موارد حاشیه ایی تاپیکهای دیگر باشه}
مرکزیت موضوع در همین حاشیه هاست :ymhug:
اتفاقا اگر از این برخوردها نمیکردید و بحث درباره ی اثر دفینه را " به حاشیه کشیدن " نمی پنداشتید ، الان از حرفهای بنده ، مطلب دلخواه را بدست آورده بودید
قابل انکار نیست که : خارجیها ، سالها روی چیزی تحقیق و بحث میکنند و بعد از روشن شدن و درک ماهیت موضوع ،اونوقت میشینند و سیستم درست و حسابی براساس نتایجشون می سازند و به هدف می رسند
اما فرق ما ایرانیها اینه که : دیر اومدیم و میخوایم زود بریم و بارمون هم ببندیم !
اصلا از بحث و تحقیق و پیگیری و دانش و اینجور چیزها خوشمون نمیاد و میخوایم در یک جمله راز و زحمت صد ساله ی عده ای ، مفت بیاد تو دستمون و یک شبه مدار طلایاب واقعی منتشر بشه و یه روزه بسازیمش و بریم یه ساعته باهاش گنجی پیدا بکنیم و بیایم صد سال راحت بشینیم
نخیر خبری از اینها نیست . ره صد ساله را با نشستن صد ساله اشتباه گرفته ایم
البته منظورم با همه نیست فقط با خیلیهاست
اگر به نویسنده ی تایپیک نگاه بفرمائید ، بنده این تایپیک را ایجاد نکرده ام و قولی هم بابت ساخت ، به کسی نداده ام چه در عمومی و چه در خصوصی
از دوستان فهیم نیز انتظار دارم که با انتظار داشتن آنچنانی ، باعث نشن که همین بحث و بررسی را نیز از دست بدهیم . اگر هم دوست نداشتید و گفته های بنده را " به حاشیه کشیدن " و " گمراه کردن " و " هدر دادن وقت و هزینه ی علاقمندان " می دانید . میتونید اعلام کنید که مهندس زحمت بکشن در تایپیک رو ببندن و بنده هم بجای ضعیف کردن چشمای خود ، برم به کارام برسم
با سپاس از همه ی دوستان @};-

لا اله الا هو

چهارشنبه 27 دی1396 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سنه دژ خسته نباشید.
من یک برنامه کاری را به اینصورت پیاده کردم
ایجاد یک محل تست . نقره ، مس ، آهن. « اگر پیشنهاد یا تجربه ای برای ساخت این جایگاه تست دارید لطفا بفرمائید »
مطالعه در رابطه یون یابی ، سنس از دور و .... ، خاطرتان باشه از پارسال این روند ادامه داشته از قبیل
کشف رفتار یون جامبر مینه آور و ، و.... با سفارش و راهنمایی های خودتون.
الان وارد فاز اجرایی شدم ، و باید چندین طرح و مدارو و ایده را بسازم و روی محلهای تست ، امتحان کنم تا بتوانم واکنشی پیدا کنم. اگر واکنش و سنسی یافتم ، باید با اضافه کردن محرکی به گیرنده گی بتوانم سنس را بهتر ، دوربردتر، و کم خطا تر کنم.
این پلان راه من بنظرتون اشکالی داره ؟ شما ایده بهتری دارید ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 27 دی1396 - 12:06am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود بر شما
جناب سنه دژ عزیز چرا انقدر بد خلقی استاد گرام؟
فکر کنم حرف های بنده رو جوره دیگه برداشت کردین، استاد گرام بنده نگفتم که شما بیاین همه چیز رو در یک جمله بفرمایید یا به قول خودتون
اون یه جمله معروف رو بگین !!!
اگر دقت کرده باشین من عرض کردم در اینجا به عنوا یه محفل دوستانه همین گپ های تئوری و تجربه هایی که کمک کننده هست رو بگیم
و صحبتی از گذشته در تاپیک های دیگر که چه کسی چی گفته یا چطور برخورد کرده گفته نشه منظور بنده از حاشیه نرفتن همین بود و
قصد جسارتی به شما نداشتم که گویا شما جوره دیگه ایی برداشت فرمودین.
در مورد این جمله :
{در مورد مسائل مربوطه با نوع عملی که ماها در انجام اون هستیم نگاه میکنم و فکر نمیکنم دیگه نیاز به کشیدن موارد حاشیه ایی تاپیکهای دیگر باشه}
خب این انجمن در مورد فلزیابی و دفینه یابی هست و این عملیه که تمام اشخاصی که در اینجا عضو هستند بهش میپردازند حالا کجاش غلط بود رو نمیدونم؟
و منظور این بود که به همین گپ و گفتگوی اثر دفینه بپردازیم و اگرم گله ایی هم از دوستان در گذشته بود چشم پوشی کنیم

جناب سنه دژ ما هم دیر نیومدیم که بخواهیم زود بریم و اصلن جایی قرار نیست بریم بزرگوار و انتظاری هم نیست که شما زحماتتون رو تمام و کمال در اختیار
همه قرار بدهید.
باری اگر از حرف های بنده ناراحت شدید بنده عذر میخوام ولی اینم بدونین کمی اشتباه برداشت کردین
با سپاس

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 27 دی1396 - 12:24am
استاد
استاد
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
جناب سنه دژ خسته نباشید.
من یک برنامه کاری را به اینصورت پیاده کردم
ایجاد یک محل تست . نقره ، مس ، آهن. « اگر پیشنهاد یا تجربه ای برای ساخت این جایگاه تست دارید لطفا بفرمائید »
مطالعه در رابطه یون یابی ، سنس از دور و .... ، خاطرتان باشه از پارسال این روند ادامه داشته از قبیل
کشف رفتار یون جامبر مینه آور و ، و.... با سفارش و راهنمایی های خودتون.
الان وارد فاز اجرایی شدم ، و باید چندین طرح و مدارو و ایده را بسازم و روی محلهای تست ، امتحان کنم تا بتوانم واکنشی پیدا کنم. اگر واکنش و سنسی یافتم ، باید با اضافه کردن محرکی به گیرنده گی بتوانم سنس را بهتر ، دوربردتر، و کم خطا تر کنم.
این پلان راه من بنظرتون اشکالی داره ؟ شما ایده بهتری دارید ؟

سلامت باشید
- چند مورد هم با صاحب نظران ، در مورد چگونگی دفن فلزات برای تست ، اختلاف نظر داشته ام . بیشتر آنها تاکید می کردند که برای واکنش بهتر و جواب دادن زودتر ، بهتره که موادی اضافی را بر سر فلزات دفن شده بریزیم . ازجمله : نمک - سرکه - اسید و ...
اما بنده مخالف این روش هستم و برای اطمینان بیشتر ، دوست دارم که فلز مدفون ، روال طبیعی خود را طی کند . گرچه خیلی طول می کشد اما جای شکی باقی نمی ماند
- جالب است ، کسانی که روش "مواد افزودنی" را می پسندند ، دارند برای روش سنسی ، این تغیرات رو انجام میدن ، که هنوز ثابت نشده است . مثلا یکی از دلایلشان ایجاد یونیزاسیون سریعتر برای طلا است . در حالی که طلا با این مواد الکی ، هیچ واکنشی نمی دهد ، خصوصا بحث یونزدایی . بماند که سیستمشان ، اصلا خاصیت یونیابی دارد یا ندارد #:-s
- امیدوارم که در این مدت کم ، در مورد چگونگی اثر فلزات قدیمی شده ، اطلاعات درستی را جمع آوری کرده باشید ( با اینکه میدانم که این راه نیز ناقص است )
- در آخر باید عرض کنم که کل روال کار ، خیلی بیشتر از اینها زمان نیاز دارد و بهمین سادگی و بهمین زودی ، انتظار موفقیت نداشته باشید
فلز جدید ، خودش چندین سال وقت نیاز داره که قدیمی بشه
جمع آوری "اطلاعات درست " هم چند سال طول میکشه ( البته اگر اطلاعات اشتباه تحویلتون ندن )
اگر موفق به درک چگونگی حال و هوای دفینه شدید ، باید سیستمی بسازید که با آن روش سازگار باشد . اینم چند سال دیگه
بعدش باید تست کنید و اشکالات سیستم را رفع کنید .
اگر این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید ، تازه میرسیم به فرمایش آخرتون که : " چگونه وضعیت سنس را بهتر کنید "
ضمنا ، اشتباه برداشت نکنید ( این مراحلی که عرض کردم با روش شما کاملا فرق داره و یک تفاوت عمده دارد )

لا اله الا هو

پنج شنبه 27 دی1396 - 12:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure