انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:25am

پاسخ به موضوع  [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 13  بعدی
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ عزیز من نمیدونم این حرفی که میزنم تا چه حد میتونه کمک کننده باشه و تا چه حد مورد تمسخر دوستان قرار میگیرم بنده اسم واقعیم محسنه خواهر زاده جناب آرش 99 که دایی بنده هستند در همین انجمن که به دلایلی دیگر در انجمن حضور پیدا نمیکنن و میشه گفت دیگه به خاطر همون تعهدات و مسائلی که در زمینه کاووش و عالم فلزیابی براشون پیش اومد که در این عرصه فعالیت نمیکنند ایشون در رابطه با عالم فلزیابی و کاووش خیلی تلاشها انجام دادن و آخرین تلاش ایشون هم رسیدن به شخصی ازخطه مشهد مقدس بود که حاصل نشد اما چیزی که از زبان خودشون و چیزی که در سمنان در یک کاووش واقعی از یک مدار تعریف میکردن برای بنده من رو هم به حیرت وا داشت چرا که در اولین برخوردشون با این دستگاه دست ساز که سازندش یه مهندس که گویا مصرف هم داشت و خودشون هم اپراتور این دستگاه بود موفق به کشف ۱۰۴ سکه نقره ساسانی از فاصله یک کیلومتری شده بود در عمق ۸۰ سانت و با مشاهده این وسیله خواهان خرید از ایشون بوده که به توافق نرسیدن و در ادامه میگم چی بوده این دستگاه ..اینو به خاطر این میگم که شاید بشه روش مانور داد و بررسی کرد و دید آیا امکانش هست یا نه

خدايا مددی کن

دوشنبه 25 دی1396 - 11:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در رابطه با دستگاه اینجوری توضیح داده شد که یک ضبط بوده که گویا مداری داخلش بوده که یه سیم پیچ به اندازه مشت دست داخلش بوده و یه چراغ قوه البته محتوای چراغ قوه لیزر سبز داشته و ازطریق این دو وسیله از یک کیلومتری مارو کشوند به سمتی و دقیقا در نزدیکیه محل در و در روی محل اصلی علامت زدن و گفتن اینجاست ولی عمقی رو اعلام نکردن که بعد از حفاری داخل یک چرم پوسیده در هشتاد سانتی ۱۰۴ سکه نقره آشکار شده بود ؛ حالاربطش به پی دی و پی دی کا و این پست آخر شما رو نمیدونم چرا حس میکنم مربوط میشه به نوعی دیگر از این وسیله حالا روش کار دستگاه رو هم اینجوری برام تعریف کردن دایی بزرگوارم که اپراتور و سازنده دستگاه دستگاه ضبط رو دقیقا روبروی خودشون نگه میداشته سمتی که یه قسمت از اون درپوش لوله پلیکا بوده و وقتی دایی از ایشون سوال کرده چیه گفته یه سیم پیچه و لیزر رو هم که یه سیم بهش وصل بوده و گویا تغذیه رو از داخل ضبط گرفته بوده درست جلوی این سیم پیچ نگه میداشته و روشن میکرده و به صورت فانوس دریایی درجا میچرخه و با مشاهده صدا و سه ای چهار ال ای دی به راحتی میگفته این سمت یا اون سمت باید بریم که بعد از این کاووش از ایشون خواستن که دستگاه رو در ازای مبلغی بفرشه به اینا که گفته من فقط خودم بااین کار میکنم و فقط هم پول میگیرم در ازای کارم دو ملیون گرفته بوده و رفته بوده اون شخصی هم ایشون رو میشناخته توی حادثه بمب گذاری در کربلا فوت شدن که دیگه طرف رو پیدا نکردن حالا سوال اینجاست آیا لیزر میتونه فرکانس منتقل کنه یا یون رو جزب و به سمت سیم پیچ بکشونه و در واقع این شخص که با زانو می نشسته رو زمین و عمل تست رو انجام میداده میشه گفت نوعی دنبال یون یا فرکانس هدف و کشوندن اون از طریق لیزر به سمت سیم پیچ بوده آیا امکان داره سنه دژ عزیز ‌

خدايا مددی کن

سه شنبه 25 دی1396 - 12:03am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بنده شخصا ، هیچ چیزی رو بعید نمیدونم و از لحاظ علمی هم بعید نمیدونم که بشه به چنین چیزی دست یافت . چنین چیزی هم تا حالا از نزدیک ندیدم
پس نمیتونم تائید یا رد بکنم
اگر اشتباه نکنم تا حالا 3 یا 4 سیستم ، افسانه ای در این انجمن معرفی شدن :
- زالوت روسی که آخرش عکس دقیقی که آن مشخصات را داشته باشد ارائه نشد . نتیجه ی علمی اینکه چنان سیستمی با امواج بالا و اشعه های مضر برای سلامتی انسان میتونه وجود داشته باشه . چیزی شبیه به دستگاه رادیولوژی با تصویر زنده از زیر زمین ، متفاوت از تصویریهای زمین شناسی موجود
- سیستمی کوچک در حد یک موبایل ، با قابلیت ردیابی از دور در حدود 100 تا 300 متری . بدون تصویر با نشانگر . از این سیستم نیز عکسی موجود نبود . چیزی مثل فرانکوی پیشرفته
- سیستم افسانه ای و خصوصی بعضیها ، تعبیه شده در یک ماشین سرباز . دارای دیش گردان و قابلیت ردیابی 360 درجه ی اطراف خود تا فاصله ی فکر کنم 1 کیلومتری . بنده به دلم نمیشینه این یکی
- یک سیستم دیگر که تقریبا کاری شبیه به فرانکو انجام میداد ، مدارش با مشکلات فراوان بدست یکی از اعضا رسیده بود و مهندس هم دیدن اما هم تنظیماتش بهم ریخته بود و هم معیوب شده بود و کاریش نمیشد کرد . سیمکشی و اوضاع داخلیش هم مرتب نبود که ببینیم چی به چیه . لوپش هم نصف فرمان جیپ بود با یک آنتن . فکر کنم اونم نوع جنس و مقدار عمق رو مشخص میکرد
- و سیستم آخر هم که شبیه حرف شماست ، مال فردی بود ، دستساز خودش بود . انگار مصرف هم داشت . آنرا در یک ضبط و چراغ قوه تعبیه کرده بود و تصاویری هم از این مدار ارائه شد که آخرش معلوم نشد چی به چیه و رازش چیه . لوپ و سیمپیچی دیده نمیشد . احتمال استفاده از امواج بالا و ir و غیره می رفت

حال نمیدونم که سیستم مورد نظر شما همین بوده یا خیر . اما تجربه نشون داده که بدست انداختن چنین سیستمهایی ، برای کپی و ساخت ، تقریبا غیرممکن است . حتی اگر بدست هم بیاورید ، کپی کردنشان سخت و نزدیک به بعید است . چون روش کارشان شناخته شده نیست و فرد سازنده ، فردی معمولی نبوده و با سیمکشیهای نامربوط و دهها کلک دیگر ، کاری کرده که نمیشه مدار را کپی یا حتی مهندسی معکوس کرد
بهتر است که چنین بحثهایی را در تایپیکهای مربوطه دنبال کنید و توصیه میکنم دنبال چیزی باشید که دست یافتنی باشد ، حداقل برای کار نه کپی

لا اله الا هو

سه شنبه 25 دی1396 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله سنه دژ عزیز دایی بنده با چشمشون این دستگاه رو دیده بودن و مشخص بوده در صورت نزدیکیه این چراغ قوه کار میکرده ولا غیر سوال من اینه آیا میشه با لیزر یا هر چیزی مثل اون چه میدونم مادون قرمز یون فرکانس و هر چیزی که اسمشو میزاریم ساطع میشه از فلز رو جزب یا جذب یا جzب کرد به سمت سیم پیچ یا نه ؟؟؟؟

خدايا مددی کن

سه شنبه 25 دی1396 - 12:17am
استاد
استاد
آواتار کاربر

پست شما زودتر رسید :D
بله همونطور که حدس زدم ، همون داستان ضبط و چراغ قوه بود
اگر از دید علم امروز نگاه کنیم ، میگن که نور و استفاده از هر سنسوری با هر طیف نوری ، فقط برای اهداف روی زمین یا حداقل زیر سطحی کاربرد داره . مثل ردیاب بیونیک 01 و آلفا که مثلا کیلومتری میزد اما گزارشی از سنس عمقی نداشت و حتی در تبلیغاتش واکنشش به یک انگشتر رو نشون میداد از فاصله ی دور ، اما انگشتر زیر خاک نبود و مستقیم دیده میشد

بنده نیز قبول دارم که نور تو خاک نفوذ مستقیم نداره . اما عقیده دارم که اشعه ی لیزر یا طیفهای خاص دیگری ، میتونن تحت تاثیر یونها یا اثر دفینه قرار بگیرن و از سوی منبع یا با اندازه گیری دقیق میزان برگشت و تحولاتش ، محل دفینه را مشخص بکنند
اما یا به سیستمهای پیشرفته و دقیقی نیاز است
یا ترفند خاصی دارد و باید کشف شود

متاسفانه بنده فعلا امکان چنین تستهایی را ندارم اما سعی دارم که در آینده روی طیف های نوری بیشتر کار بکنم . و قبل از شنیدن این حرفها ، روی لیز ( سبز یا قویتر ) حساب باز کردم

کلا دفینه یابی در ذهن بنده به چند دسته تقسیم میشه :
- اولش با زور بود که حفاری میکردن و شانسی بهش میرسیدن یا برعکس
- دوم ، سیستمهای مغناطیسی مجبوری ، مانند پالسی
- سوم ، سیستمهای والف با فرکانس بالاتر و توانایی تفکیک و دقت بیشتر
- چهارم ، سیستم های مابین امواج و تصویر ، که نتیجه همین تصویریهای نامفهوم زمین شناسی شد
- پنجم ، استفاده از امواج رادیوئی که برد افسانه ای ایجاد می کنند
- ششم ، سیستمهای خیالی که رابطه ی مستقیم با نور و تصویر واقعی تری دارند
- و خان هفتم ، که بنظر بنده ، کلا از حالت خالص سیستم خارج میشه و تصویر و جنس و مشخصاتش ، کاملا بصورت زنده دیده بشه . اینجا رو خیلی مطمئن هستم اما شاید در دوره ی ماها پیش نیاد ، یا کلا در آینده هم کسی بهش نرسه . اما امکان داره

لا اله الا هو

سه شنبه 25 دی1396 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ عزیز منم دقیقااینو مطمئنم که چراغ قوه و ضبط نوعی یون یاب بوده چون یه صورت موازی بر سطح زمین گرفته میشده و حتی دایی جان گفتن یه جایی از روی محل رد شدیم و طرف دوباره چند قدم چند قدم برگشتن عقب تا دستگاه درست کار کنه

خدايا مددی کن

سه شنبه 25 دی1396 - 12:45am
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله بنده به حرفهای شما و دایی اطمینان دارم و میدونم که این امکان داره
اما خوب کسی باید کشف بکنه که چی به چیه وگرنه چیزی دستگیر نمیشه
در رابطه با مسیر دفینه هم با شما موافق هستم . اما شاید فقط مسئله یون نبوده . بنده یونیابهای قوی زیادی را آزمایش کرده ام که دهها متر برد دارند اما برای دفینه ی تستی ، حتی در چند سانتیمتری هم واکنشی نداشتن
تنها مداری که دیدم کاری ازش بربیاد همین پی دی بوده که بعد از سالها تلاش و تحقیق و مطالعه و مقایسه و هزینه و ... با هزار بدبختی به نتیجه رسیده
بنظر بنده ، برد خیلی طولانی ، برای کاوشگران ، در درجه ی اول قرار نمیگیره ( مانند 1 کیلومتر و حتی 100 متر ) بنظر بنده همان مدار ضبط و چراغ قوه ، در مناطق کوهستانی و شیب دار و صعب العبور و تنگناها ، خیلی سخت کار بکنه نسبت به پی دی
مطمئنا اونجا که یک کیلومتر گرفته ، زمین یکدست و تخت بوده
فعلا برای کاوشگران، چیزی که در درجه ی اول مهم است ، مداری است که بتواند دفینه های واقعی را سنس کند و بردش نیز محدود نباشد
یعنی بردش مانند فلزیاب لوپی ، نباشه ، که مجبور باشیم وجب به وجب ، زمین را باهاش بگردیم
شعاع خیلی زیاد هم نمیخوایم ، فقط مقداری شعاع بزنه که ما مناطق مشکوک را بررسی بکنیم کافیه

لا اله الا هو

سه شنبه 25 دی1396 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی محسن جان .
همین لیزر سبز خودش آدرس خوبی هست.
خوب قطعا می دونید استفاده از قاب ضبط چراغ قوه دار، این کار ترفندی جهت انحراف و جلوگیری از مشکوک شدن به دستگاه می باشد.
اما در مقالاتی من دیدم که گفته شده ، دستگاههای شنود نظامی بااستفاده از لیزر.
در کل نور و لیزر ماهیت عجیب ، مفید و جالبی دارند . خداوند می فرمایند ، خداوند نور آسمانها و زمین است. بعبارتی ما از برکات خداوند و پرتوی از خودشان را امروزه داریم و استفاده میکنیم و نعمت بزرگی است ، و این همان نور است اندکی تفکر و تعقل در نور برای هر فرد متفکری مفید و لازم است ،
در کل ابعاد نور و لیزر ناشناخته های زیادی دارد.
لیزر اساسا با طیف رنگ سبز شاید باعث ، برانگیختگی و جذب یون در خط سیر لیزر شده ، یعنی در اون خط انتشار لیزر و دور آن ، یونها به حرکت واداشته شدند حالا چرا به سمت منیع نور حرکت کرده نمیدونم ، شاید پروانه ها که به سمت نور و شمع و چراغ میان بهتر بدونن . و سیم پیچ هم که خودتون میدانید.
این نظر من بود.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 25 دی1396 - 1:19am
استاد
استاد
آواتار کاربر

قبلا درباره ی این مدار زیاد بحث شد . اگر تایپیکش رو پیدا کنم عکساشو میزارم . ضبط و چراغ قوه ، اونطور نبود که تصور میشد

لا اله الا هو

سه شنبه 25 دی1396 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

بفرمایین این آدرس تاپیک خدمت شما:
viewtopic.php?f=21&t=2660

سه شنبه 25 دی1396 - 1:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure