انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
جناب سنه دژ

در مورد سیم پیچ مدار و نمره توضیحی بدهید ، دقیق میدونم خود فرکانس از جانب دیگری اهمیت داره ، بنده 90 دور سیم 30 با خازن 15 موازی کردم که طبق محاسبه برای حدود 80 کیلو تنظیم کردم ، در صورت امکان ساخت ایده ال ترین سیم پیچی که میدونید رو اموزش بدهید ، مابقی ایرادات شماتیک رو خودم حلش میکنم ، ممنونم

چهارشنبه 22 آبان1398 - 10:55pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
ببینید در مدارات یون یاب ، بازم مثل همون موضوع فرکانس ، نمره سیم و تعداد دور و قطر بصورت دقیق زیاد مهم نیست و تقریبا میشه گفت که با هر لوپی میشه بازم گیرندگی داشت چون لوپ بعنوان یک صفحه گیرنده عمل میکنه
اما هر لوپی با هر سایز و نمره ای هم خوب جواب نمیده و یه حد مناسبی داره
در تغیرات جدید نیاز به این دقت بیشتر میشه خصوصا خازن موازی
شما میتونید با نمره 20 تا 30 و قطر حدود 7 سانت کار کنید تا برسید به اهم بالای 5
خازن موازی هم برای شماتیکهای عمومی شده ، مقدار دقیقش زیاد مهم نیست از 500 پیکو به بالا تست کنید
تقدیم به علاقمندان یون یابی @};-

لا اله الا هو

جمعه 30 آبان1398 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سنه دژ نوشته است:
ببینید در مدارات یون یاب ، بازم مثل همون موضوع فرکانس ، نمره سیم و تعداد دور و قطر بصورت دقیق زیاد مهم نیست و تقریبا میشه گفت که با هر لوپی میشه بازم گیرندگی داشت چون لوپ بعنوان یک صفحه گیرنده عمل میکنه
خازن موازی هم برای شماتیکهای عمومی شده ، مقدار دقیقش زیاد مهم نیست از 500 پیکو به بالا تست کنید

ممنون ، در مورد اتصال لوپ pdk به مدار فرانکو ، ایا بنظرتون ممکنه؟؟؟ چون هر دو اون ماهیت رو اشکار میکنن ، بگفته جناب عرفان طرح جدید فرانکو تونسته نقطه زنی رو با دقت خوبی انجام بده و اینکه pdk گیرندگی و شعاع داره ایا شما بنظرتون هر دو مدار یک داده رو پردازش میکنن ؟؟؟ یا کلا مدارها اساس کارشون ، متفاوته؟؟؟

شنبه 2 آذر1398 - 5:43pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

لوپ PDK رو اگه رو فرانکو نصب کنیم کار خاصی انجام نمیده ، چون اونقدر هم بی محاسبه نیست
اما چون یه تشابهاتی با هم دارن ، میشه با کمی تغیرات مثلا بجای آنتن ، سیمپیچ بزاریم . اما نتیجه این میشه که مدار طوری طراحی شده که با اون وضعیت ، آنتن بهتر عمل میکنه ، مگر اینکه مدار رو تغیر اساسی بدیم
در ابتدا میدیدیم که برای فرانکو از سیمپیچ نیز استفاده میشد و گیرندگی هم داشت

هرچند که PDK و فرانکو ظاهرا تشابهاتی با هم دارن اما نمیشه گفت که اساس کارشون یکی هست
مثل اینه که جسمی رو با چشم ببینیم و تائید کنیم یا چشم ببندیم و با دست لمسش کنیم . ابزارها فرق میکنه اما جسم همونه که هست
طرح جناب عرفان نقطه زنی رو دقت بخشیده و بنوعی میشه گفت فلزیابه و از حالت ردیابی خارج شده . اینم یه طرح جالبه و بنده نیز از ایشان تشکر میکنم بخاطر تلاش و کمک در این زمینه . یه فلزیاب سبک و دقیق و در عین حال کوچک ، خیلی ارزش داره برای کاوش
بستگی به منطقه کاوش داره
اما اگه یه ردیاب باشه که همین خصوصیات رو داشته باشه ، خیلی بهتره . مانند تریشر که برای فضاهای باز ، واقعا لازمه
شاید خیلیها تجربه کرده باشن ، وقتی با فلزیاب پالسی یا والف (لوپی) میبرنت سر زمین و میبینی که صدها متر وسعت داره ، خشکت میزنه و میدونی که اگه در جارو کردن دقت بکنی ، چندین شب و روز باید کاوش کنی تا یه منطقه ی مشکوک رو بگردی
و اگه دقت نکنی و سریع بگردی ، حتما خیلی از نقاط رو از دست میدی و هر لحظه ممکنه از روی جنس بگذری و سنس نشه . آخرشم دست خالی برمیگردی و نمیتونی تائید کنی که اونجا باری داشته یا نه :-?
اینجاست که میدونی یه ردیاب مطمئن ، چقدر ارزش داره

لا اله الا هو

چهارشنبه 27 آذر1398 - 6:31pm

سنه دژ نوشته است:

درود بر شما و تشکر بابت راهنمایی هاتون استاد سنه دژ عزیز
عرضم به خدمتتان این سئوال بنده جواب بدید
آیا میشه محیط 100 متری رو ایزوله کرد یعنی هیچ فرکانسی تو محدوده نباشه واگر میشه لطف میکنید شماتیک یا اسمی بدید برای جستجو
میخوام تمام فرکانس ها مختل بشوند

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

یکشنبه 24 فروردین1399 - 1:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
ببخشید که دیر جواب دادم ، خیلی وقته نبودم
اگه درست متوجه شده باشم ، منظورتون اینه که مثلا یه زمین رو در ابعاد مشخصی ، بدون هیچ فرکانس و تاثیر فرستنده ای داشته باشید
همانطور که میدانید ، امروزه همه جای کره ی زمین در معرض انواع فرکانسهای پائین تا بالا ، هستند
فرستنده های دیجیتالی و تلویزیونی و موبایل و از همه مهمتر ماهواره های تلویزیونی و فرستنده های رادیویی که تقریبا امواجشون همه جا هست ، حتی جاهایی که برای امواج دیگه نقطه کور هستن
و برای حذف کردن این امواج ، از نظر علمی ، فقط شیلد میتونه کارا باشه . اما در ابعادی که شما میفرمائید ، هزینه بردار خواهد بود
لذا اگر دقیقتر درخواستتون رو بفرمائید ، شاید بشه براش راه حل دیگه ای یافت

لا اله الا هو

جمعه 5 اردیبهشت1399 - 6:54pm

سلام، حالتون خوبه، عذر می خوام مزاحمتون شدم، آقا ردیابpdkرا تونستید بسازید، من دنبال یه ردیاب خوب هستم، آیدی تلگرامkhales77، آگه لطف کنید بهم پیام بدیذ

دوشنبه 14 تیر1400 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
سلام
ببخشید که دیر جواب دادم ، خیلی وقته نبودم
اگه درست متوجه شده باشم ، منظورتون اینه که مثلا یه زمین رو در ابعاد مشخصی ، بدون هیچ فرکانس و تاثیر فرستنده ای داشته باشید
همانطور که میدانید ، امروزه همه جای کره ی زمین در معرض انواع فرکانسهای پائین تا بالا ، هستند
فرستنده های دیجیتالی و تلویزیونی و موبایل و از همه مهمتر ماهواره های تلویزیونی و فرستنده های رادیویی که تقریبا امواجشون همه جا هست ، حتی جاهایی که برای امواج دیگه نقطه کور هستن
و برای حذف کردن این امواج ، از نظر علمی ، فقط شیلد میتونه کارا باشه . اما در ابعادی که شما میفرمائید ، هزینه بردار خواهد بود
لذا اگر دقیقتر درخواستتون رو بفرمائید ، شاید بشه براش راه حل دیگه ای یافت

عرض سلام و احترام خدمت مهندس و استاد بزرگوار جناب سنه دژ ارجمند
سپاس ا اینکه زحمات و تجربیات خود را برای اهل فن نشر میدهید
نظر به اینکه بنده حقیر در قسمت مدارات ردیاب فایل pdk 2.1 و برخی توضیحات ساخت لوپ و بهینه برای طلا و نقره از زبان خود جناب مورگان اشتراک گزاشتم در تاپیک ماهیت pdk ها چیست شب یا روز؟
جناب مهندس حمید بزرگوار هم نظرشان را بیان کردند و نحوه کار را گفتند ولی من میخوام یک pdk بسازم خواهشا اگر مقدور هست راهنمایی کنین و اگر فایل عملی و مطئنی هست بهم معرفی کنید استاد

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

جمعه 13 مرداد1402 - 6:56am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام و ارادت خدمت شما دوستان
اطلاعات عمومی شده پی دی کا در دسترس هست و برای ساخت وجود داره . طراحی نیکولاس در فلزجو موجوده و حد معمول پی دی کا هست
یعنی طراحی پایه
پی دی کا در این حد ، میتونه به دفینه های واقعی ، حداقل از نزدیکی واکنش نشون بده و همین حد هم چیز کمی نیست
اما اگه بخواید به حساسیت بالا برسید و سنس دورتر و دقیقتری داشته باشید ، باید روی طراحی اولیه کار کنید و با رمز و رازش آشنا بشید
بدون شک تغیرات و خصوصا تنظیمات ویژه ای لازمه روش انجام بشه که شاید ظاهر این تغیرات چیز ساده ای بنظر برسه
بنده افرادی رو که در مباحث یونیابی و ردیابی الکترونیکی مبتدی هستن یا زیاد با الکترونیک آشنا نیست ، به هیچ وجه توصیه نمی کنم که بسازن و انتظار کار واقعی رو داشته باشن
اما چه مبتدی و چه اساتید رو توصیه میکنم که به عنوان آموزش و شروع پایه ، پی دی کا رو بسازن که کم کم با خصوصیات این سیستمها آشنا بشن
اگه منتظر باشید که یه روزی مثلا اطلاعات کاملی از چگونگی رمزو راز و تنظیمات این سیستمها منتشر بشه و شما بسازید ، شاید اون روز هیچ وقت نرسه :(
بنده نیز روزی فقط اطلاعات اولیه رو داشتم و بعدا هم کسی مستقیم اطلاعاتی به بنده نداده . همش رو پله به پله کار کردم و آزمایش کردم و خودم تجربه کردم
ساخت این سیستمها ، حتی برای افراد مبتدی ، خالی از لطف نخواهد بود . اگه واقعا روش کار کنن حتما موارد حیاتی و مهم رو کم کم یاد می گیرن و بنده هم در حد لازم دوستان رو راهنمایی کردم هرچند بیشتر در خصوصی بوده
بازم در خدمت دوستان هستم

لا اله الا هو

جمعه 13 مرداد1402 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
سلام و ارادت خدمت شما دوستان
اطلاعات عمومی شده پی دی کا در دسترس هست و برای ساخت وجود داره . طراحی نیکولاس در فلزجو موجوده و حد معمول پی دی کا هست
یعنی طراحی پایه
پی دی کا در این حد ، میتونه به دفینه های واقعی ، حداقل از نزدیکی واکنش نشون بده و همین حد هم چیز کمی نیست
اما اگه بخواید به حساسیت بالا برسید و سنس دورتر و دقیقتری داشته باشید ، باید روی طراحی اولیه کار کنید و با رمز و رازش آشنا بشید
بدون شک تغیرات و خصوصا تنظیمات ویژه ای لازمه روش انجام بشه که شاید ظاهر این تغیرات چیز ساده ای بنظر برسه
بنده افرادی رو که در مباحث یونیابی و ردیابی الکترونیکی مبتدی هستن یا زیاد با الکترونیک آشنا نیست ، به هیچ وجه توصیه نمی کنم که بسازن و انتظار کار واقعی رو داشته باشن
اما چه مبتدی و چه اساتید رو توصیه میکنم که به عنوان آموزش و شروع پایه ، پی دی کا رو بسازن که کم کم با خصوصیات این سیستمها آشنا بشن
اگه منتظر باشید که یه روزی مثلا اطلاعات کاملی از چگونگی رمزو راز و تنظیمات این سیستمها منتشر بشه و شما بسازید ، شاید اون روز هیچ وقت نرسه :(
بنده نیز روزی فقط اطلاعات اولیه رو داشتم و بعدا هم کسی مستقیم اطلاعاتی به بنده نداده . همش رو پله به پله کار کردم و آزمایش کردم و خودم تجربه کردم
ساخت این سیستمها ، حتی برای افراد مبتدی ، خالی از لطف نخواهد بود . اگه واقعا روش کار کنن حتما موارد حیاتی و مهم رو کم کم یاد می گیرن و بنده هم در حد لازم دوستان رو راهنمایی کردم هرچند بیشتر در خصوصی بوده
بازم در خدمت دوستان هستم

عرض سلام و احترام مجدد خدمت مهندس گرامی از خداوند برایتان ارزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم @};-
بنده گرچه مبتدی در این زمینه هستم ولی نمیخواهم از صفر شروع کنم گرچه نقطه صفر و صد برایم مرزی تایین نمیکند بقول جناب مهندس حمید این نتیجه ای که قرار است این pdk با کلی پیچیدگی نشان دهد فرانکو در اختیارمان گزاشته. در این زمینه pdk حقیقتا بقول شما پیچ در پیچ و بسیار رمز الود برای من مبتدی بسیییار کار طاقت فرسا و پر هزینه ای خواهد بود بنده میخواهم حداقل و حداکثر با توکل به خدا و یاری شما از جایی فراتر از صفر یا حدود ۱۰۰ این سیستم را بسازم و درک میکنم که شما هم خیییلی زمان و انرژی صرف کردید به نوبه خودم از شما تشکر میکنم. در خصوص چگونگی کار و راهنمای شما احساس میکنم نمیخواهید مداری که ساخت خودتان است عمومی کنید و البته حق دارید اهل ناشکری نیستیم انشاالله همین pdk هم بتونه جوابگو باشه .
اولویت با برد بیشتر این سیستم هست ورژن قبل کدوم را فرمایش میدهید
اقای رضاویر فرموده بودند فرکانس ایزوله این مدار توی ایران بین ۲۵ تا ۴۳ کیلو هرتز است حال اگر شما و یا اساتید بزرگوار بفرمایند چگونه خازن و سیم پیچ را به فرکانس ۴۰ کیلو هرتز ببریم کار تمومه در خصوص برد بیشتر و دقت بهتر هم اگر میشه راهنمایی کنید کدوم مدار را فرمودید جناب سنه دژ عزیز و ارجمند
یک سوال دیگه قطعات باید چه خصوصیاتی را داشته باشد و هر نکته‌ای که لام میدانید را از بنده حقیر دریغ نکنید در خصوصی اگر بهتر میدانید انجا به گفتگو بپردازیم
با احترام @};-

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

شنبه 13 مرداد1402 - 12:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure