انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:42pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 ردیابی با دستگاه gps ؟ 
نویسنده پیغام

سلام دوستان همونطور که از اسم تاپیک معلومه‌دنبال دستگاه gps هستم که بشه باهاش ردیابی کرد من دست کسی دیدم‌ که گفت یه چیپست نصب کردم دروغ یا راستش رو نمیدونم از اساتید کسی هست راهنمایی کنه؟؟؟

شنبه 24 بهمن1394 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahram405 نوشته است:
سلام دوستان همونطور که از اسم تاپیک معلومه‌دنبال دستگاه gps هستم که بشه باهاش ردیابی کرد من دست کسی دیدم‌ که گفت یه چیپست نصب کردم دروغ یا راستش رو نمیدونم از اساتید کسی هست راهنمایی کنه؟؟؟

سلام عزیز
گول نخور همه اینا کلاه برداریه
چنین چیزی واقعیت نداره
gps برایه مسیر یابی . موقعیت یابیه و ردیاب هم برایه ردیابی همین
بقییه هم داستانی بیش نیست
موفق باشی @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 25 بهمن1394 - 2:01pm

ردیابی ماهواره ای یک کلاهبرداریه بزرگه اگر همچین تکنلوژی هم باشه در اختیار افراد عادی قرار نمیدن.

دوشنبه 26 بهمن1394 - 10:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
بزرگترین کلاه برداری که تو این زمینه انجام میشه همین ردیابی با ماهواره و GPS هستش

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 3 اسفند1394 - 6:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من چیزی به اسم ردیاب ماهواره ای یا ردیاب gps وجود نداره. ولی چیزی که وجود داره و خیلی هم کاربردش زیاده عکس برداری از زمین بوسیله ماهواره و با استفاده از فیلتر های بخصوصی هستش که توضیحش طولانی میشه. از gps برای ثبت موقعیت مدنظر و سپس خریداری اسکن ناحیه مربوطه استفاده میشه. تو ایران هم بدلایل تحریم ها خدمات نمیدادن. ولی اسکن کل مناطق ایران رو زمان شاه گرفتن که اون اطلاعات دست سازمانهایی نظیر میراث فرهنگی هستش و آدمای عادی بهش دسترسی ندارن. البته 2 نوع اسکن داریم یه نوع همین ماهواره ای هستش اون یکی هم بوسیله دوربین های بخصوص و با استفاده از هلیکوپتر انجام میشه. عمق زیادی رو هم فکر نمیکنم بتونن بزنن . البته برای اهداف غیر از باستان شناسی تهیه شدن ولی میشه به نوعی از اونها در این زمینه هم استفاده کرد. فقط نصیحت بنده به شما اینه که اگه کسی گفت پول بده بهت اسکن منطقه رو میدیم بدون 99% کلاهبرداره چون اولا فعلا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم داخل ایران خدمات نمیدن و دوما اینکه هزینه بسیار بالایی داره که با این هزینه هایی که کلاهبردارها تقاضا میکنن قابل انجام نیست

سه شنبه 3 اسفند1394 - 12:39am

mstar نوشته است:
دوست من چیزی به اسم ردیاب ماهواره ای یا ردیاب gps وجود نداره. ولی چیزی که وجود داره و خیلی هم کاربردش زیاده عکس برداری از زمین بوسیله ماهواره و با استفاده از فیلتر های بخصوصی هستش که توضیحش طولانی میشه. از gps برای ثبت موقعیت مدنظر و سپس خریداری اسکن ناحیه مربوطه استفاده میشه. تو ایران هم بدلایل تحریم ها خدمات نمیدادن. ولی اسکن کل مناطق ایران رو زمان شاه گرفتن که اون اطلاعات دست سازمانهایی نظیر میراث فرهنگی هستش و آدمای عادی بهش دسترسی ندارن. البته 2 نوع اسکن داریم یه نوع همین ماهواره ای هستش اون یکی هم بوسیله دوربین های بخصوص و با استفاده از هلیکوپتر انجام میشه. عمق زیادی رو هم فکر نمیکنم بتونن بزنن . البته برای اهداف غیر از باستان شناسی تهیه شدن ولی میشه به نوعی از اونها در این زمینه هم استفاده کرد. فقط نصیحت بنده به شما اینه که اگه کسی گفت پول بده بهت اسکن منطقه رو میدیم بدون 99% کلاهبرداره چون اولا فعلا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم داخل ایران خدمات نمیدن و دوما اینکه هزینه بسیار بالایی داره که با این هزینه هایی که کلاهبردارها تقاضا میکنن قابل انجام نیست

این سیستم ها همش الکیه
یک تکنولوژی ساده در حد برش نازک سنگ های نمای ساختمانی را به ما ایرانی ها نمیدهند می خواهند همچین سیستم باحال را که اگرم باشه بسیار سکرت و نظامی میشه به ما بدهند که مثلا گنج در بیاریم
زهی خیال باطلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل

سه شنبه 4 اسفند1394 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
دوستان منم یه سوالی برام پیش اومده اگه با برنامه گوگل مپ گوشیتون کار کرده باشید یه قسمتی داره بعنوان عوارض زمین.. که عوارض زمین منطقه رو نشون می ده پس اینا چجوری متوجه عوارض می شن؟؟

سه شنبه 4 اسفند1394 - 8:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
badboy نوشته است:
درود
دوستان منم یه سوالی برام پیش اومده اگه با برنامه گوگل مپ گوشیتون کار کرده باشید یه قسمتی داره بعنوان عوارض زمین.. که عوارض زمین منطقه رو نشون می ده پس اینا چجوری متوجه عوارض می شن؟؟

سلام دوست عزیز نقشه عوارض زمین یک مساحت بزرگ می باشد و بیشتر عوارض سطحی زمین را نشان میده نه زیر زمینو

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ققنوس نوشته است:
mstar نوشته است:

این سیستم ها همش الکیه
یک تکنولوژی ساده در حد برش نازک سنگ های نمای ساختمانی را به ما ایرانی ها نمیدهند می خواهند همچین سیستم باحال را که اگرم باشه بسیار سکرت و نظامی میشه به ما بدهند که مثلا گنج در بیاریم
زهی خیال باطلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل

دوست عزیز این تکنولوژی وجود داره. اونم نه برای گنج پیدا کردن بلکه بیشتر برای اهداف دیگر استفاده میشه. حالا میشه از اطلاعات اون برای شناسایی محوطه های باستانی استفاده کرد. (گاو صندوق گنج رو اون زیر نشون نمیده). این اطلاعات رو بنده از یکی از ذوستان دوره دکتری که دقیقا رساله ایشون در این زمینه هستش گرفتم. برید تو اینترنت بگردید حتما اطلاعات مفیدی کسب میکنید. یه نمونه بارزش کشف جدید یه سری اهرام اونم بدون هیچگونه ماهواره بخصوصی و تنها با استفاده از تصاویر گوگل ارث هستش که تا حالا مکان اونها پنهان مونده بود. حالا اگه ماهواره جهت شناسایی عوارض زمین طراحی شده باشه مطمئنن نتایج بهتری هم میشه بدست آورد. تا اونجایی که بنده از این دوستمون شنیدم تا حالا به دلایل تحریم ها این تکنولوژی رو برای ایرانی ها ارایه نمیدادن ولی در سایر کشورها میتونی با پرداخت هزینه ای یه اسکن از منطقه مورد نظربگیری( البته احتمالا منظقه مد نظر نباید مثلا نظامی یا نظیر اون ممنوعه باشه).

پنج شنبه 6 اسفند1394 - 6:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure