انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 12:53pm

پاسخ به موضوع  [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 19  بعدی
 ردیاب یونانی ری فایندر RayFinder 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
چی مثلا در آوردی؟
چهارتا کوزه شکسته ؟ نهایتش دوتا تیکه مفرغ از توی قبر دیگه؟
دوست عزیز هیچ ربطی به فرکانسو و بقیه صحبتهایی که درباره ردیابها میشه نداره من ارشد الکترونیک دارم از لحاظ علمی سازنده های دستگاهها مدئی هستند که دستگاهمون فلان فرکانس رو مثلا با چیپ dds میفرسته تا چند ده متر توی خاک !این در حالیه که برای انتشار یک همچین امواج با او طول موجهای چند صد کیلومتری نیاز به آنتنهای چند کیلومتری هستش که ساخت و جایگذاریش تو دستگاه ردیاب به اون کوچکی غیر ممکنه و عوام هم که اینهارو نمیدونند فقط به شنیده ها اکتفا میکنن!
35 45 55 و ... و خیلی از ردیابها حتی آمریکایی از لحاظ علمی کاراییشون غیر علمیه!
تنها چیزی که توی کار حفاری باعث موفقیت میشه دونستن یک قاعدست و بس...

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تنها چیزی که توی کار حفاری باعث موفقیت میشه دونستن یک قاعدست و بس... :-? :(

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:03pm
مدیر سایت
مدیر سایت

kahyal نوشته است:
چی مثلا در آوردی؟
دوست عزیز هیچ ربطی به فرکانسو و بقیه صحبتهایی که درباره ردیابها میشه نداره من ارشد الکترونیک دارم از لحاظ علمی سازنده های دستگاهها مدئی هستند که دستگاهمون فلان فرکانس رو مثلا با چیپ dds میفرسته تا چند ده متر توی خاک !این در حالیه که برای انتشار یک همچین امواج با او طول موجهای چند صد کیلومتری نیاز به آنتنهای چند کیلومتری هستش که ساخت و جایگذاریش تو دستگاه ردیاب به اون کوچکی غیر ممکنه و عوام هم که اینهارو نمیدونند فقط به شنیده ها اکتفا میکنن!

حالا بقول جنگجوی اژدها اینجوری مرموز حرف میزنی که ادای استادای مرموز شائولینگ رو در بیاری!؟
دوست عزیز اگه چیزی بلدی خب بگو اگرم بلد نیستی خب این بازی با کلمات چیه؟
کدوم قاعده؟
خب بگو ما هم بدونیم و بگیم ایول واقعا عجب قاعده ای :-o
شما از همه چیز و همه کس و همه ,الم و آدم ایراد میگیری و ادعای علم و سواد داری و استاد شائولینم که هستی ماشاله! خب چه فایده وقتی همش تفره میری و هیچی از اینهایی که میگی رو ما نمیبینیم 8-|
دوست عزیز حضرت عباسی اگه پست مفید داری و میتونی راهگشا باشی دریغ نکن و اگرم چیزی بلدی و نمیخوای بگی خب از اول چرا عنوان میکنی؟
این کار با تمام اصول اخلاقی اساتید شائولین در تضاده YMWHISTLE

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:27pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
kahyal نوشته است:
چی مثلا در آوردی؟

عجب :-o خوب جناب kahyalما همه میدونیم که کارایی ردیاب از لحاظ علمی اثبات نشده ولی نمیشه حرکت انتنها رو انکار کرد.اگه به صورت علمی در مورد طرحتون توضیح بدین ممنون میشم. :-BD راستی یه سر به یافته های ردیاب 35 بزن ;)

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:36pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
kahyal نوشته است:
چرا عادت کردیم به لقمه راحتو آماده ؟
بجای خرده گرفتن به من بهتر نیست که یخرده تحقیق کنی تا توی همچین موقعیتی به این شکل :YMPRAY: درنیای؟

جناب کهیال موفق باشی :-H

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
kahyal نوشته است:
بجای خرده گرفتن به من بهتر نیست که یخرده تحقیق کنی تا توی همچین موقعیتی به این شکل :YMPRAY: درنیای؟

:|

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت

kahyal نوشته است:

یه پست الکی دیگه :-J بازم تفره
دوست عزیز قرن بیست و یکمه
دیگه حرف خالی خریدار ندار YMWHISTLE
بفکر یه شغل بهتر باش
حرفات بوی رمالی میده
چند روزه اومدی با حرفای الکی تمام انجمن و به هم ریختی
هر تاپیکی سر میزنیم پره از ادعاهی بی اساس و نکته های مرموز شائولینی شما YMWHISTLE
آره خب از کسی که ارشد شده براش مایه پز دادن و فکر میکنه اگه ارشد داشت دیگه همه تعظیمش میکردن بیشتر از این نمیشه انتظاری داشت
به عمل کار براید
نه به باران بهار :))
بدرود

صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب kahyal متاسفانه کماکان بنظر میاد جنابعالی مشغول به جلب توجه در تاپیک های مختلف این انجمن هستین و با توجه به اینکه فکر میکنم همه میدونن و خودتون هم فرمودین فروشنده هستین ؛ پس علت این جلب توجهات بنظرم برای همه روشن هست! اما من خواهش میکنم شما به این تیپ حضور خودتون خاتمه بدین و اگر واقعا مطالب مفیدی دارین در تاپیک های مربوطه دوستان رو از علم خودتون مستفیض کنین. اگر هم چیزی برای فروش دارین ما این مساله رو ممنوع نکردیم ؛ اما فقط در تاپیک مخصوص خرید و فروش کاربران! فکر نمیکنم با توجه به قوانین انجمن کار درستی باشه شما مرتبا در جهت تشویش اذهان علیه مدیران انجمن مطالبی رو به صورت تیکه و کنایه مطرح کنین. مطمئنا هر آدم منصفی هم میدونه که چنین کاری از سجایای نیک اخلاقی یک انسان به دوره.
اما در خصوص دستگاهی که زحمت تصویرش رو کشیدین اولا عرض کنم مطمئنا چیزی جز یک ردیاب آنالوگ که از آیسی هایی مثل 2206 و 8038 درش استفاده شده نیست. مشابه این مدل توسط مدارات بسیار ساده ای که در ردیابهای معروفی نظیر الکترو اسکوپ دیده میشه بارها و بارها ساخته شده و خیلیا هم ازش استفاده میکنن. حالا بحث اینجاست که چرا اسم RayFinder رو روش گذاشتین؟ چون معروفه؟ چون همه میشناسن؟ با اینکه سیستم کاری این دو ردیاب شباهتی به هم نداره!!! پرونده این ردیاب معروف هم فکر کنم در چند صفحه اخیر این تایپک روشن شد! وقتی عرض کردم پستهای بنده رو نخوندین نمونش همینجا مشخص میشه. حالا لطف کنین مطالعه کنین و نظر خودتون رو بدین تا ببینیم به چه مطلب سازنده دیگه ای میشه رسید.
این سیستم ردیاب شما هم از نظر ثبات فرکانسی تقریبا بدرد ردیابی نمیخوره! در واقع این تیپ ردیاب ها فقط در فرکانسهایی قابلیت ردیابی صحیح و کم خطا رو به اپراتور میدن که چند درصد خطا در عدد فرکانس ارسالی برای سنس اون هدف قابل قبول باشه. اما در بسیاری از فرکانسها که الزاما نیاز به دقتی حداقل 1 دهم درصدی دارن ؛ مشخص هست که این نوع مدارات بهیچ وجه جوابگو نیست. بطور خیلی ساده حتما شما و همه دوستان میدونن که تمامی ژنراتور های آنالوگ عدد فرکانسی تولیدی خودشون رو توسط تنظیم خازن و مقاومت ایجاد میکنن. درصد خطای این دو قطعه پسیو و درصد خطای حرارتی بخصوص در مورد خازن حتی از بهترین نوعش مساله کاملا انکار ناپذیری هست که طبق بارها ساخت بنده و حتی استفاده از مقاومت با خطای صدم درصدی و خازنهای بسیار گران میشه به دقت نهایتا 0.5 درصدی در ساخت فرکانس دست پیدا کرد. که طبیعتا این دقت باز هم بدرد فرکانسهای حساس نمیخوره و عدم پایداری کافی بروی عدد فرکانسی دقیق و درست برای ردیابی اون هدف سبب درست سنس نشدن در بعضی اوقات و خطاهای اضافی در باقی اوقات خواهد شد.
سیستم DDS نظیر چیزی که در ری فایندر و بعضی ردیابها استفاده میشه هم به تنهایی کافی نیست چون DDS معمولی فقط قادر به ساخت یک موج ساده و معمولی اما با دقت بسیار بالاست و این برای ردیابی و حداقل حذف ذرات اصلا کافی نیست. در هر صورت بنده یک سیستم ترکیبی DDS با 3 موج رو بصورت نرم افزاری و با دقت 1 پالس ساعت ایجاد کردم که فکر میکنم هر کسی که با سیستمهای دیجیتال کار کرده باشه میتونه تایید کنه که این دقیق ترین حالتی هست که میشه بهش رسید! اثبات این مساله هم به سادگی با یک اسیلوسکوپ فرکانس بالا و دقت اندازه گیری حداقل هزارم هرتز قابل بررسی هست. حالا این بین اگر قبول دارین که ردیاب بواسطه فرکانس هدف رو ردیابی میکنه پس باید با توجه به توضیحات بنده اهمیت دقت در فرکانس و البته شکل موج رو بپذیرین.
در خصوص موفقیتهای بدست اومده با ردیاب 35 هم فکر میکنم با وجود اینکه همه میدونن درصد خطاها در ردیابی چقدر بالاست ؛ اما در همین 4 ماهی که این ردیاب عرضه شده تعداد موفقیتها کم نبوده و تصاویر و توصیفاتش رو میتونین توسط افراد مختلف انجمن مشاهده کنین. همونطور که جناب کرمی هم اشاره فرمودن. حالا یا شما باورتون نمیشه ؛ که در این صورت تحقیق در موردش کار سختی نیست و گذشت زمان هم بیشتر این مساله رو مشخص میکنه. یا اینکه قصد و غرض خاصی دارین که در اون صورت بنده توضیحی ندارم!!! بهرحال بنده خوشحال میشم شما که ظاهرا در این زمینه ها برای خودتون استاد هستین در کل دنیای مجازی یک انجمن یا وبلاگ یا هر سایتی رو به ما معرفی کنین که یا از کشفیات واقعی با ردیابهای معروفشون موارد قابل ملاحظه ای ذکر کرده باشن یا حتی در خصوص تکنیک های ردیابی و حذف خطا مطالب بیشتری داشته باشن! فکر میکنم این خواسته ساده ای هست و اگر قابل براورده شدن نباشه ؛ بخودی خود نشون میده که این انجمن در کنار ردیاب FPL-35 تا چه حد در مسیر ردیابی جلو رفته.
جالب اینجاست شما پس از اینکه تصویر تبلیغاتی ردیاب خودتون رو گذاشتین ؛ از غیر علمی بودن قضیه و مساله طول آنتنها به نسبت طول موج ارسالی صحبت میکنین! دوست عزیز اگر به اینهاست که کلا شما عکس ردیاب رو برای چی گذاشتین؟! اگر هم سر حفاری نکته دیگری رو باید دونست پس چه نیاز به ردیاب هست؟ فقط این نکته رو عرض کنم شما هم از اصل داستان خبری ندارین! این آنتنها در نهایت قرار نیست به صورت عادی اون فرکانسها رو ارسال کنن وگرنه نیاز به یک آنتن حداقل با طول یک چهارم طول موج ارسالی وجود داشت که با توجه به پایین بودن همه فرکانسهای قابل استفاده در ردیابی بقول شما به آنتنهای کیلومتری نیاز بود! ولی نه دوست من به این صورت نیست. اصل داستان رو هم نه شما میدونی و نه من و نه هیچ کس! ولی با فرضیاتی میشه جلو رفت و ردیاب با خطای کمتر ساخت. در نهایت هم مهم این هست که ردیاب درست کار میکنه و هر چقدر خطای کمتری داشته باشه طبیعتا بهتره و باقی کار دیگه مهارت اپراتور هست که بتونه خطاهای باقیمونده رو حذف کنه.
بنابراین خواهش میکنم از زدن پستهایی که نیت از اونها بیان رمز آلود مسائل هست و صرفا حس کنجکاوی کاربران رو تحریک میکنه و سبب زدن چندین پست سریالی و بی نتیجه مفید میشه خودداری کنین و اگر واقعا مطلبی دارین همون ابتدا برین سر اصل داستان! اینطوری مطمئن باشین وجهه و اسم شما در انجمن هم خیلی بهتر و بزرگتر مطرح میشه و این کاملا به نفع خود شماست! نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه که شما مسیر پر پیچ و خم و پر از سوءتفاهمات رو انتخاب کنین!

جمعه 8 اسفند1392 - 12:35am
مدیر کل
مدیر کل

کوهیار عزیز شما لطف کنین پست خودتون رو در ابتدای صفحه قبلی این تاپیک مطالعه کنین! نه به اون ارشاد کردنها و نه به اینکه خودتون الان مساله رو شخصی کردین! :D توجه کنین این همون اتفاقی هست که خیلیها دوست دارن این انجمن دچارش بشه! ;) پس هشیار باشین.
من از شما و همه دوستان و خود جناب کیهال خواهش میکنم به این روش بحث رو ادامه ندن. جایی که منطق و علم و تجربه وجود داشته باشه ؛ دو نفری که از هر یک از اینها بهره ای دارن بحث رو به بیراهه نمیبرن! پس خواهشا در همین چارچوب ادامه بدین که قطعا به یک نتیجه بدردبخور بشه رسید.

جمعه 8 اسفند1392 - 1:20am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
کوهیار عزیز شما لطف کنین پست خودتون رو در ابتدای صفحه قبلی این تاپیک مطالعه کنین! نه به اون ارشاد کردنها و نه به اینکه خودتون الان مساله رو شخصی کردین! :D توجه کنین این همون اتفاقی هست که خیلیها دوست دارن این انجمن دچارش بشه! ;) پس هشیار باشین.
من از شما و همه دوستان و خود جناب کیهال خواهش میکنم به این روش بحث رو ادامه ندن. جایی که منطق و علم و تجربه وجود داشته باشه ؛ دو نفری که از هر یک از اینها بهره ای دارن بحث رو به بیراهه نمیبرن! پس خواهشا در همین چارچوب ادامه بدین که قطعا به یک نتیجه بدردبخور بشه رسید.

مهندس جان
به همن حضرت عباس منتظر این سرزنش بودم و پوزش و عذرخواهی رو هم به جون میخرم و از دوستان عذرخواهی مینکم ^:)^
خب مهندس جان شما منو میشناسید و میدونید هیچ رغبتی به جدل و بحث ندارم ولی احساس کردم ایشون دیگه دارن با این پستها فقط تاپیکهای مختلف رو به بیراهه میبرند و باعث میشن تمرکز همه بهم بخوره و والا تمرکز خود بنده رو هم به هم زدن حالا اون قضایایی که باعثش شدن رو دیگه همه دیدن و پسندیدن :)
خب هرچی از ایشون خواستیم دست بر داره و اگه بلده بگه و اگر هم بلد نیست پارازیت نندازه ایشون کوتاه نمیان و دقت کننین هرجا میرن از این سخنان رمزآلود و گهربارشون بینصیب نمیزارن مارو
باید حدود رو مشخص کرد تا اینجور افرادم بدونن تا کجا میتونن پیش برن و خط قرمزی هست که نباید ازش عبور کرد
در هر صورت بازم از دوستان پوزش میخوام که باعث ناراحتیشون شدم :-*
درود

صادقانه زندگی کنید

جمعه 8 اسفند1392 - 1:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure