انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:29am

پاسخ به موضوع  [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 19  بعدی
 ردیاب یونانی ری فایندر RayFinder 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

جناب دکتر میلاد پس به بنده حق میدین منی که 20 سال قبل از همین آیسی ساده در یک مدار بارگراف LED استفاده کردم باید از حرف شما راجع به تکنولوژی ناراحت بشم؟ دوست عزیز پس اگر سر در نمیارین سکوت اختیار کنین و چیزی که دانش لازمه رو در زمینش ندارین با غرض شخصی خودتون بیهوده زیر سوال نبرین و توز و کلک این خارجیها رو که در تصویر هم واضح هست به اسم تکنولوژی بر سر ما نکوبین! فقط در حد سواد دکترای! شما عرض کنم مداری که میبنین واقعا مربوط به خود الیمیناتور 120 هست که تنها با حدود 10 هزار تومن هر مبتدی الکترونیکی هم میتونست بسازه! اگر به حرف بنده هم شک دارین خواهش میکنم از هر متخصص و آشنا به الکترونیک دیگری که سراغ دارین تحقیق کنین تا مطمئن بشین من درست میگم یا نه!
در بیان تجربه شما هم چندین نکته مشکوک وجود داشت که بقیه دوستان باید قضاوت کنن. شما ردیاب ری فایندر داشتین و لورنز ایکس5 هم داشتین بعد ردیاب انجمن رو میخواستین چکار؟
حالا خوب شد شما ردیاب انجمن رو گرفتین بعد یهو رفتین با ری فایندر و لورنز به جنس رسیدین؟؟؟ خب چرا قبلش نرسیده بودین که لازم شد ردیاب انجمن رو بگیرین؟! :D
اگر لورنز همراهتون بوده که اصلا به ری فایندر هم نیاز نبوده چه برسه به حذف کننده مجزا! شما یک ردیاب چند هزار تومنی هم میزدی چند جا رو میگرفت همه رو با لورنز چک میکردی دیگه برادر این همه داستان چرا میسازی! اگر قرار باشه اخرش دستگاه لورنز هم لازم باشه که دیگه ری فایندر و حذف کنندش مشخصه که قابل اطمینان نبودن و نقطه رو هم درست نزدن!
این هم که فرمودین با ردیاب ما نقطه اصلی رو اصلا نزده! دیگه ببخشید دروغ بزرگتر از این نمیشه! تشریف ببرین قسمت اپراتوری که ماشالا حتی یک پست هم اونجا ندارین! دقت کنین بیشتر از 10 بار فقط با همین ردیاب و بدون هیچ نقطه زن یا حذف کننده مجزا بچه ها به چیزهای با ارزشی رسیدن. خب این دروغ بوده؟!
در نهایت شما میفرمایین نتیجه گرفتین بقیش هم مهم نیست! پس نیاز هم ندارین هر از گاهی تشریف بیارین توی انجمن صحبتهای گمراه کننده به دیگران تحویل بدین و وقتی هم سوال درست حسابی ازتون میکنن یا غیبتون میزنه یا جواب درستی نمیدین! وانگهی همون روز اول که اسم آیدی شما رو دیدم با خودم گفتم طرف حتی بفرض دکتر هم اگر باشه چرا اسم دکتر رو گذاشته جلو آیدیش؟ :D ولی امروز بیشتر متوجه میشم چرا این کار رو کردین! ;)

دوشنبه 23 دی1392 - 11:30pm

من اپراتور حرفه ای هستم و بیشتر از 100 دستگاه را تست کردم ، همانطور که قبلا هم گفتم ردیاب شما منو گمراه کرد ولی با ریفایندر موفق شدم ! ردیاب انجمن شما رو دوستم خریده و خیلی ازش تعریف میکرد بعد از اینکه با چشمان خودش دید از گفته هایش پشیمان شد. من هیچ وقت از دستگاه های دست ساز استفاده نمی کنم چون برام ثابت شده که کارآیی ندارند . شما با نقطه زن میتونید 700 -800 متر را جستجو کنید ؟! بردار من هیچ کس نمیتونه این کار رو بکنه خیلی کار سخت و زمانبری هست. من با ردیاب ردیابی کردم با نقطه زن نقطه دقیق را مشخص کردم . اینو هم بگم که من علاقه زیادی به دفینه یابی دارم و هیچگونه نیاز مالی هم ندارم همچنین بنده فوق تخصص گوارش و کبد هستم
اینو هرکسی میدونه که ما حداقل 50 سال از کشورهای صاحب تکنولوژی عقب هستم اینکه دیگه نیاز به توضیح اضافی نداره :D ، ما صاحب کدام تکنولوژی هستیم؟! با آدم بی سواد طرف نیستی! از پشت کوه هم نیومدیم من چندین سال تو کشورهای اوروپایی تحصیل کردم

سه شنبه 23 دی1392 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
دکتر میلاد یحتمل زالوت رو فروختی لورنز گرفتی ؟ عجب:D

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

سه شنبه 23 دی1392 - 12:30am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

من یک مطلب دیگه اضافه کنم و اون اینکه ری فایندر هیچ وقت حالت نقطه زنیش به پای 35 نمیرسه ,کسانی که ری فایندر کار کردند میدونند که دسته های انتن در ری فایندر مستقیما با دست اپراتور در تماس هست و این نکته ساده باعث میشه که دستگاه یونهای طلا و زاویه های 45 درجه رو بگیره.
دانش ما هم کمتر از بقیه کشورها نیست شما رتبه علمی کشور رو الان میدونید که چقدره ؟ حدود 250 دانشمند ناسا ایرانی هستند برادر.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 23 دی1392 - 12:36am
مدیر کل
مدیر کل

جناب میلاد اصولا میگن تحصیل کرده ها همدیگه رو بهتر درک میکنن! ولی بنده چنین چیزی در صحبت با شما حس نمیکنم! اگر شما پزشک هم باشین به اندازه 25 سال من در الکترونیک تجربه و سوادی ندارین. گو اینکه تجربه و تخصص بنده کاملا مرتبط با این داستان هست ولی تخصص احتمالی شما هیچ کمکی در این زمینه نمیکنه. بهرحال من از واقعیتها با شما صحبت کردم. اما نکات زیادی در صحبتهای شما هست که جای شک زیادی داره.
عرض بنده این بود که کسی که نقطه زنی مثل لورنز داشته باشه با ردیاب بسیار ساده تر و دستساز که نمونه مدارش توی انجمن هم هست میتونه به جواب برسه. در واقع در این بخش شما با داشتن نقطه زن خوب و قوی دیگه چندان براتون مهم نیست که ردیاب چند مورد خطای اضافی هم بزنه یا نزنه. این هم که بگین ردیاب جنس رو کلا نگیره تقریبا غیر ممکنه! حتی ساده ترین ردیابها هم اگر جایی چیزی باشه و عمقش مناسب باشه میگیرن. پس از همین لحاظ ادعای شما در مورد ردیاب ما هم بطور یقین نمیتونه درست باشه و یا مشکل از خود شما بوده. مهم اینه ایا میشه با ری فایندر به تنهایی نتیجه گرفت؟ قاطعانه بشما میگم نه! ولی با ردیاب FPL-35 میشه! بدلایل زیاد و بخاطر تفاوتهای خاصی که قبلا توضیحش رو دادم. اگر هم تجربه اپراتور های موفق این ردیاب رو هم دروغ میدونین خب رک و روراست چرا نمیگین همش دروغه؟! رو در بایستی که نداریم دوست من! شاید واقعا شما تجربه خوبی با این ردیاب نداشتین که البته قطعا چیزی جز اپراتوری نادرست نمیتونه باشه. شما حتی اگر واقعا 100 دستگاه هم تست کرده باشین که مطمئنم البته این تعداد نبوده ؛ ولی ردیاب FPL-35 هم از سیستم خاص خودش استفاده میکنه. بعنوان مثال سیستم کاری این ردیاب کاملا متفاوت از ری فایندر و بسیار جدید تر هست. سیستمی که در ری فایندر استفاده شده حتی 30 سال پیش هم استفاده میشد! برای همین عرض میکنم گول یک ال سی دی رنگی رو نباید خورد! از مدار الیمیناتورشون که کاملا توضیحشو دادم میشه تکنولوژی کارشون رو فهمید. در ضمن دوست عزیز این شرکت گلد دتکتور یونان اتفاقا تکنولوژی بالایی نداره اما زیبایی ساخت بالایی داره! کسی که تحصیلات عالی داشته باشه میتونه این چیزها رو متوجه بشه. وگرنه گول ظاهر رو خوردن کار عوام و افراد کم سواده. بطور مثال ردیابهایی که بعضی شرکتهای امریکایی و المانی میسازن کیفیت بهتر و واقعیت کاری بسیار درست تری دارن. نه اینکه همه چیز رو بصورت ظاهری شیک و غلط انداز درست بکنن. شما همون الیمیناتور رو از بیرون ببینین و مدار نا کارامد 10 هزار تومنی داخلش رو هم ببینین و مقایسه کنین! بنظرم خیلی واضح هست.
این مساله که ما از نظر تکنولوژی عقب هستیم تا حدودی و در برخی زمینه ها کاملا درسته. اما نه در ردیابی! ردیابی تکنولوژی نیست چون علم ثابت شده ای هنوز پشتش قرار نداره. پس ردیابی کاملا مقوله ای جداست. از این گذشته شما در کل اینترنت بگردین کل سایتهای دنیا رو ببینین آیا اندازه ما در این انجمن مطلب در زمینه اپراتوری ردیاب وجود داره؟ اگر جایی هست ممنون میشم ادرسش رو لطف کنین. ولی اگر نیست دیگه شما نمیتونین بگین تکنولوژی اونها در این زمینه بالاتره. اونا نمیتونن دستگاه با تکنولوژی خیلی بالاتر رو داشته باشن ولی اطلاعات اپراتوریش رو نداشته باشن! حتما هم میدونین که اپراتوری در ردیاب نسبت به هر دستگاه دیگری نقش پر رنگ تری داره و عملا ردیاب بدون اپراتوری صحیح یعنی یک دستگاه بی ارزش! حالا اومدیم یک هموطن شما اومد کار دست و حسابی ارائه داد! شما چرا نمیتونین باور کنین؟ ساخت چند فرکانس دقیق که تکنولوژی ساخت بالایی نیاز نداره! فقط یک روش خاص مبتنی بر تجربه ردیابی و با دقت بسیار بالا نیاز داره.
در ضمن دکتر جان! تحصیلکرده اروپا! "اوروپا" هم اشتباهه! حداقل فارسیتون رو بهتر کنین. زبانتون هم ماشالا باید خوب باشه. توی سایتهای خارجی هم بگردین مطلب در مورد ری فایندر زیاد هست! بنده هم حرف از خودم در نمیارم و آدمی هم نیستم که بخاطر ساخت یک ردیاب کل مسائل علمی و فنی رو بخوام ببرم زیر سوال. روال کاری من در این انجمن برای همه مشخصه. حرف الکی هیچوقت نزدم که الان بخوام بزنم. بعضی ردیابهای دیگر رو هم بیشتر تایید کردم و میکنم. ولی ری فایندر و این الیمیناتور 120 رو بنده قویا رد میکنم. حاضر هم هستم به هر صورتی که شما یا دیگران بخواین ثابت کنم این دستگاهها کاراییشون در حد یک ردیاب ساده بیشتر نیست! متاسفانه ظاهر بسیار حرفه ای و جذابشون برای ادم عادی خیلی فریبندست. اما برای بنده که با مهندسی قضیه سر و کار دارم دقیقا واضح هست که شرکت سازنده چکار کرده! ;)

سه شنبه 23 دی1392 - 12:57am

نرود میخ آهنین در سنگ!!!

سه شنبه 23 دی1392 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

بله میلاد جان واقعا همینطوره! بنده مقاله دارم مینویسم ده ها مطلب و دلیل و سند مطرح میکنم. شما با چند کلمه و چند جمله بدون محتوای واقعا علمی و فنی میخوای همه مسائل و نکات مستدل بنده رو زیر سوال ببری! خب مشخصه که نمیشه. سایر دوستان باید قضاوت کنن. من خوشحال میشم در خصوص هر قسمت از صحبتهای من و یا هر جمله ای هر کسی اشکال یا انتقادی داشت بطور مشخص در موردش صحبت کنیم. وگرنه سکوت اختیار بشه بهتره! بقول معروف تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد.

سه شنبه 23 دی1392 - 1:09am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهندس بهتره دکتر رو با ری فایندرش تنها بزاریم :D

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 23 دی1392 - 1:27am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم هوشی جان ممنون از شما. شاید بهتره ایشون ما رو با ردیابمون تنها بذارن! :D
بهرحال در خصوص ری فایندر باز هم این عرض رو بکنم که بنده بخوبی از معروفیت این دستگاه در دنیا مطلع هستم و به همین دلیل هم روش زیاد مطالعه داشتم و میدونم به چالش کشیدن چنین دستگاهی ممکنه چقدر باعث تمسخر بعضیا باشه و یا حرف بنده رو باور نکنن! ولی بهرحال منم اطلاعات خودم رو دارم و مدتها روی سیستم انواع ردیابها مطالعه و تحقیق و تست کردم و هر مطلبی اگر عرض کردم واقعیت بود. با این حال منکر کارایی این ردیاب و بسیاری از ردیابها نیستم همونطور که بارها عرض کردم حتی میشه با یک آیسی ساده 2206 هم یک مدار ردیاب ساخت و جواب هم گرفت! اما نکات و ریزه کاریهای زیادی در بحث امواج وجود داره که میزان کارایی ؛ خطا و دقت رو بسیار تغییر میده و همینا هست که انواع ردیاب رو از هم متمایز میکنه. پس با توجه به قیمتی که بخصوص چنین دستگاهی داره نظر نهایی من این هست که اصلا در حد قیمتش کارایی خاص نداره و زیبا سازی های مختلف و نمایش صرفا ظاهری گراند بالانس در این دستگاه که در هیچ ردیاب کارامد دیگری دیده نمیشه چیزی جز ترفند برای فروش با قیمت بالاتر نیست. کما اینکه تفاوت این ردیاب با نسخه قبلیش یعنی اسپکترا بجز در تبدیل ال سی دی سیاه و سفید به ال سی دی رنگی تقریبا حتی در جزئیات هم چیز خاصی نیست ولیکن همین تغییر ظاهری منجر به تولید یک محصول با قیمت بالاتر شده که میتونه فقط سود بیشتری رو به جیب شرکت سازنده سرازیر کنه! :D

سه شنبه 23 دی1392 - 1:59am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دکترمیلاد نوشته است:
نرود میخ آهنین در سنگ!!!

سلام
با اجازه منم یه مطلب کوچولو عرض کنم

اولا جناب دکتر این حرفا از یه دکتر با فرهنگ و با شخصیت و فرنگ رفته و با تحصیلات عالیه تو اروپا بدوره، زشته عزیز من خودتو رو نکن.
ما از شماها ادب و نزاکت یاد میگیریم ولی این که نشد!!!

همین اول عرض کنم بنده ریفایندر ندارم و نظر پیرامونشو نمیتونم بدم فقط یه مسئله کوچیک برخورد داشته ام عرض میکنم.
یه جای معروف هست که صاحب جا بعد از آوردن دستگاههای بسیار و نتیجه نگرفتن بالاخره به یکی برخورد کرد که اسپکترا داشت.
اینم بگم محدوده ش زیاده و دیگه از نقطه زن ناامید شدن.
ایشونو میبرن محل یه جارو براشون با طلا مشخص میکنه و میگه مقدار زیادی طلا اینجا هست ولی عمقش زیاده و امشب نمیشه کار کرد.بزاریم وقت مناسب.
آقا فرار کرد و برنگشت.
اومدن دنبال بنده رفتم با ردیاب 35 جایی که ایشون طلای زیادی تشخیص دادن بنده ذرات تشخیص دادم و با 1 گرم حذفش کردم.
باور میکنی دکتر جان؟ فقط با یک گرم.
خوب صاحب جا راضی نشد گفت حفاری میکنم.گفتم باشه.
حفاری کردند چیزی پیدا نشد حتی تا عمق 6 متری هم رفتن پایین به آب خوردند.

دکتر جان فکر نمیکنم اسپکترا با ریفایندر تفاوت چندانی داشته باشه ها!!!
اینم بگم اون کسی که اسپکترا داشت و طلا رو تشخیص داد اگه شما دکتر تشریف دارید ایشون پروفسور ردیاب و دستگاه بودن به قول خودش.
کاش میدیدمش ببینم چه حالی داره جناب پروفسور.

با این حال میگم که دکتر جان شما با ریفایندر خودتون خوش باشید و بار هم درآوردید برید زندگیتونو بکنید.چیکار به بقیه دارید.
در ضمن لطفا بدون اینکه تجربه ای داشته باشین حرفی بر زبان نیارید که به ضررتون تموم بشه.
اگر هم تجربه کار با ریفایندر دارید و ردیاب دیگری رو قبول ندارید و از همه مهمتر قصد و نیت خیری دارید یه تایپک باز کنید و شروع به آموزش اپراتوری و نحوه کار با ریفایندر کنید و کمک حال بسیاری کاربران باشید که این ردیاب رو دارند. دیگه این کارای شما چه معنی داره دوست عزیز؟!

@};- @};- @};-

سه شنبه 24 دی1392 - 3:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure