انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 6:38pm

پاسخ به موضوع  [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 19  بعدی
 ردیاب یونانی ری فایندر RayFinder 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دکترمیلاد نوشته است:
با عرض پوزش از مدیران انجمن شماها ردیاب ری فایندر را با ردیاب ساخت این انجمن مقایسه می کنید ! ردیاب ری فایند یکی از بهترین ردیاب حال حاضر دنیاست

سلام دوست عزیز
اگه شما ردیاب انجمن رو در دست دارید و همچنین ریفایندر، ممنون میشم این دو رو مقایسه کنید
و نتیجه رو اینجا اعلام کنید.

@};- @};- @};-

یکشنبه 22 دی1392 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب دکتر میلاد فکر میکنم شما ردیاب FPL-35 ما رو نه در اختیار دارین و نه ازش اطلاعات کافی دارین! ولی بنده روی سری ردیابهای یونانی گلد دتکتور از جمله ری فایندر مدتها کار کردم و ازشون اطلاعات خوبی دارم! دوست من وجود یک ال سی دی رنگی گرافیکی زیبا در ردیابی به شما کمکی نمیکنه! اما در فروش به شرکت سازنده کمک بسیار زیادی میکنه! :D اون چیزی که در ردیابی بشه گفت این هست که حتی نسخه اولیه این ردیاب ها که DFS باشه در بعضی جزئیات فرکانسی و ردیابی بهتر از ری فایندر هست! این ردیاب ها تا دلتون بخواد ذرات و یون در سطح زمین رو میزنن و شعاع 45 درجه فلز قدیمی رو میگیرن نه خود فلز رو! بنابراین در نقطه زنی اهداف قدیمی و بخصوص در عمق با مشکل اساسی روبرو هستین و اگر عمق زیاد و هدف پلمپ باشه هم اصلا موفق به ردیابی هدف نخواهید شد! عددی که بعنوان گراند بالانس در این دستگاهها نمایش داده میشه بر اساس مقاومت خاک و کاملا نمایشی هست و هیچ ارتباطی با مقوله ردیابی نداره!!! سیستم حذف کننده داخلی هم کلا در این ردیاب ها وجود نداره و بنابراین حذف ذرات عملا ممکن نیست. اون چیزی هم که بعنوان حذف کننده مکمل تحت عنوان الیمیناتور 120 براش پیشنهاد میدن چیزی نیست جز یک اسیلاتور ساده آنالوگ که در نهایت به کمک یک ایسی ساده 3914 سبب روشن شدن یک تعداد LED میشه و باز هم بیشتر جنبه زیبایی داره و بطور واقعی و موثری عمل حذف رو انجام نمیده.
حالا شما خودتون با توجه به این تفاسیر باز هم قبول دارین ری فایندر بهترین ردیاب دنیا باشه؟! حتی اگر ما و کارمون رو هم قبول نداشته باشین ؛ باز هم در دنیا ردیابهای دیگری وجود دارن که حداقل نسبت به ری فایندر بجای زیبایی ؛ کارایی بهتر و خطای کمتری داشته باشن! ما هم اگر ردیاب ساختیم هم امثال ری فایندر رو مورد مطالعه قرار دادیم و هم اون ردیابها رو! پس نتیجه کار ما هم منطقا نمیتونه نتیجه بدی باشه.

یکشنبه 22 دی1392 - 9:44pm

حمید نوشته است:
جناب دکتر میلاد فکر میکنم شما ردیاب FPL-35 ما رو نه در اختیار دارین و نه ازش اطلاعات کافی دارین! ولی بنده روی سری ردیابهای یونانی گلد دتکتور از جمله ری فایندر مدتها کار کردم و ازشون اطلاعات خوبی دارم! دوست من وجود یک ال سی دی رنگی گرافیکی زیبا در ردیابی به شما کمکی نمیکنه! اما در فروش به شرکت سازنده کمک بسیار زیادی میکنه! :D اون چیزی که در ردیابی بشه گفت این هست که حتی نسخه اولیه این ردیاب ها که DFS باشه در بعضی جزئیات فرکانسی و ردیابی بهتر از ری فایندر هست! این ردیاب ها تا دلتون بخواد ذرات و یون در سطح زمین رو میزنن و شعاع 45 درجه فلز قدیمی رو میگیرن نه خود فلز رو! بنابراین در نقطه زنی اهداف قدیمی و بخصوص در عمق با مشکل اساسی روبرو هستین و اگر عمق زیاد و هدف پلمپ باشه هم اصلا موفق به ردیابی هدف نخواهید شد! عددی که بعنوان گراند بالانس در این دستگاهها نمایش داده میشه بر اساس مقاومت خاک و کاملا نمایشی هست و هیچ ارتباطی با مقوله ردیابی نداره!!! سیستم حذف کننده داخلی هم کلا در این ردیاب ها وجود نداره و بنابراین حذف ذرات عملا ممکن نیست. اون چیزی هم که بعنوان حذف کننده مکمل تحت عنوان الیمیناتور 120 براش پیشنهاد میدن چیزی نیست جز یک اسیلاتور ساده آنالوگ که در نهایت به کمک یک ایسی ساده 3914 سبب روشن شدن یک تعداد LED میشه و باز هم بیشتر جنبه زیبایی داره و بطور واقعی و موثری عمل حذف رو انجام نمیده.
حالا شما خودتون با توجه به این تفاسیر باز هم قبول دارین ری فایندر بهترین ردیاب دنیا باشه؟! حتی اگر ما و کارمون رو هم قبول نداشته باشین ؛ باز هم در دنیا ردیابهای دیگری وجود دارن که حداقل نسبت به ری فایندر بجای زیبایی ؛ کارایی بهتر و خطای کمتری داشته باشن! ما هم اگر ردیاب ساختیم هم امثال ری فایندر رو مورد مطالعه قرار دادیم و هم اون ردیابها رو! پس نتیجه کار ما هم منطقا نمیتونه نتیجه بدی باشه.

من هم ردیابهای ساخت شما رو دارم هم ردیاب ری فایندر را !!!! اگه ناراحت نمیشید در مورد ردیاب شما توضیحاتی بدم! در مورد ریفایندر هم اینو بگم که من خودم 300 سکه + 2 مجسمه و 1 کتیبه را از عمق 3/60 در آوردم برام ثابت شده که ردیاب ری فایندر یکی از برترین ردیابهای حال حاضر دنیاست . فقط اینو بگم کشورهای صاحب تکنولوژی اینقدر بدبخت هستند که ما بیاییم دستگاهایی بسازیم که بهتر از اونها عمل کنه! یک واقیعتی هست که باید قبول کنیم ما ایرانی ها خوب بلدیم بلوف بزنیم و همچنین خودبزرگ بین هم هستم .با عرض معذرت از همه دوستان

دوشنبه 22 دی1392 - 12:27am
مدیر کل
مدیر کل

جناب دکتر میلاد شما هم ظاهرا خیلی خوب بلد هستین در 3 خط همه چیز رو زیر سوال ببرین و بعد توقع داشته باشین همه حرف شما رو باور کنن و بگن بقیه اشتباه میگن فقط شما درست میگین! این از مجموعه پستهای شما در این انجمن هم مشخص هست!
دوست من شما اول صحبتتون اومدین در مورد ردیاب ما توضیح بدین! خب چرا توضیحی ندادین و تبدیل به تبلیغ و توضیح ردیاب ری فایندر شد؟؟!!! :D
حالا بفرض شما 300 سکه و ... با ری فایندر دراوردین. خب اولا الان اینجا توی این انجمنها چکار میکنین که هر از گاهی از یک دستگاه تعریف میکنین و دیگری رو زیر سوال میبرین؟؟؟
از این گذشته کسی مگه گفت اگر همچون باری وجود داشته باشه ری فایندر نمیتونه بزنه؟! خیر عزیز من یک ردیاب 5 هزار تومنی هم همچین چیزی رو خواهد زد! پس این مهم نیست. مهم اینه چقدر خطا باید زده بشه تا به همچون موردی هم بشه برخورد کرد. در عین حال شما با اون ردیاب مگه اصلا میتونین وزن یا حتی حجم و حتی نقطه دقیق رو در بیارین که اینطور با اطمینان ازش تعریف میکنین؟ موردی که شما پیدا کردین اگر راست هم گفته باشین با این تیپ ردیابها مترادف تیری در تاریکی هست! یعنی هیچ اطلاعات دقیقی از هدف ندارین. فقط هم با یک فرکانس دارین ردیابیش میکنین! لابد توقع دارین هر جا هم زد بدون خطا درست باشه و همه هم این حرف شما رو باور کنن!!! :D
حالا از این گذشته ؛ ردیاب ری فایندر ردیاب معروفی هست که سالها هم در بازار موجوده. نه سری و نظامی هست نه چیزی که بقیه نشناسن. اطلاعات و تبلیغاتش هم به اندازه کافی توی نت وجود داره. میشه بفرمایین چرا یک جا توی نت پیدا نمیشه که دارندگان این ردیاب از یافته ها و موفقیتهاشون چیزی نوشته باشن؟! این یک مطلب بسیار ساده ای هست. ممنون میشم جواب منو بدین!
در مورد بلوف یا خودبزرگ بینی هم فکر میکنم دیگران باید نظر بدن! شما اول همین حرف رو که میگین ردیاب FPL-35 رو دارین ثابت کنین تا بعد معلوم بشه کی داره بلوف میزنه! :D من که ایرادات ری فایندر رو که تازه خیلی کلی هم بود به شما عرض کردم. ولی شما چیزی در موردشون نگفتین! و این خیلی جالبه روند کار شما و امثال شما همین هست که مسائلی که مطرح میشه کاملا بی جواب میذارین و فقط حرف خودتون رو میزنین. ولی من مثل شما نیستم! مطمئن باشین تک تک جملات رو با دقت میخونم و جواب میدم. پس اگر بحثی هست خواهش میکنم به همین صورت و منطقی جلو بریم تا به نتیجه ای برسیم.
در ضمن دوست من ایران و ایرانی از اون چیزی که شما با حقارت در موردش صحبت میکنین خیلی بزرگتر هست که امثال بیگانه پرستهایی مثل شما بخوان کوچکش کنن! تایید کنندش هم همون چیزهایی هست که زیر خاک ما وجود داره و در اون کشورها اصلا پیدا هم نمیشه که حالا اونا بخوان بیان برای ما دستگاه بسازن و ما هم به به و چه چه کنیم و آخرش بگیم چون خارجی ساخته خیلی بهتره!!! نه اینجوریا هم نیست. لااقل هر گردی گردو نیست!

دوشنبه 22 دی1392 - 12:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروووووووود بر شرفت مهندس :ymhug:حال کردم واسه این حس ناسیونالیستیت عشقی :ymhug: :x :ymapplause: :ymparty: :-BD

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

دوشنبه 22 دی1392 - 1:12am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

البته ری فایندر هم ردیاب خوبیه ولی بهترین در دنیا نیست من خودم باهاش کار کردم اما به انداز fpl 35 جای مانور برای اپراتور نداره ,قیمتش هم که دیگه خودتون میدونید چند برابر 35 هست
با توجه به فرکانسهایی که در ری فایندر استفاده شده قطعا هدف های سطحی ردیابی خواهند شد .

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 22 دی1392 - 1:15am

با یکی از دوستانم که عضو این انجمن هم هست (این انجمن را اون به من معرفی کرده) رفته بودیم کاوش هم ریفایندر داشیتم هم این ردیاب FPL-35 شما نقطه زنمون هم لورنز x5 هستش که خودم به شخصه چند سال پیش از آلمان آورده ام . ردیاب شما سه جای مختلف را زد و ما با نقطه زن اون 3 نقطه را بررسی کردیم دیدم نقطه زن چیزی نمیزنه، نقطه اصلی که بار اونجا بود ردیاب FPL-35 اصلا نزد!!!، ردیاب ریفایندر 2 جا رو زد که بعد از اینکه Eliminator E-120 زدیم یکیش حذف شد و موند یک مورد که با نقطه زن لورنز x5 نقطه اصلی را مشخص کرده و شروع به حفاری کردیم خدا رو صد هزار مرتبه شکر که نتیجه هم گرفتیم . چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
من عین تجربه خودم را نوشتم . قضاوتش به عهد اعضا محترم انجمن

دوشنبه 22 دی1392 - 1:21am
مدیر کل
مدیر کل

مساله احتمال خطا در ردیابی مقوله مشخصی هست ولی این موردی که شما میگین هم نمیتونه باشه! چون خیلیها هم با ری فایندر جاهای خیلی بیشتری رو نسبت به ردیاب ما خطا گرفتن که اصلا هم مثل ردیاب 35 امکان حذف خطا با اون ردیابها وجود نداشته! ظاهرا شما توقع دارین خود ردیاب همه جور خطا رو بطور اتوماتیک حذف بکنه! چنین چیزی هم اصلا وجود نداره که هیچ حتی با ری فایندر احتمال انواع خطاها بیشتر هم هست!
ولی خیلی خوب شد شما به الیمیناتور 120 هم اشاره کردین! این مثلا حذف کننده ای هست که شرکت گلد دتکتور بصورت مجزا! در کنار این ردیاب و همینطور ردیاب ورژن قبلش یعنی اسپکترا میفروشه. در زیر تصویر دستگاه و مدار داخلیش رو مشاهده میکنین!
پیوست:
eliminator1.jpg

پیوست:
pcbg.jpg

خب داخل دستگاه الیمیناتور 120 رو که مشاهده میکنین! نهایتا یک مدار ساده اسیلاتور آنالوگ که به یک آیسی ساده 3914 یا 3915 جهت روشن شدن LED ها منتهی شده!!! جالبه که حتی قطعه SMD یا حتی مقاومت 1 درصد هم درش مشاهده نمیشه!!! یعنی واقعا اگر تکنولوژی این هست که من دیگه حرفی ندارم و حساب خود ری فایندر هم که همین شرکت میسازه دیگه باید بیشتر مشخص بشه! ;)
در ضمن دوست بیگانه پرست جناب دکتر میلاد! تاپیک زیر در انجمن جهانی ردیابی رو بیشتر امریکایی ها در مورد این حذف کننده نظر دادن! بد نیست شما که از تکنولوژی خارجیها دم میزنین تشریف ببرین اینجا ببینین چه کسانی نظر دادن تا بلکه یک مقدار کلاه خودتون رو بذارین بالاتر!
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18775

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 22 دی1392 - 1:37am

دوست عزیز من از اینجور چیزها سر در نمیارم نتیجه مهم بود که گرفتم ، بابقیه چیزها کاری ندارم

دوشنبه 23 دی1392 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقای دکتر میلاد شاید اپراتور تسلط لازم رو ب 35 نداشته و نتونسته اونجور ک باید باهاش کار کنه، این ک نشد دلیل.. اپراتوری خودش 50درصد قضیه هستش..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

دوشنبه 23 دی1392 - 11:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure