انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:25am

پاسخ به موضوع  [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 19  بعدی
 ردیاب یونانی ری فایندر RayFinder 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش حمید ومجتبی خواهشا به استاد آریا بگین بیاد برام فرکانساشو بگه.ممنونم ^:)^

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin.tz نوشته است:
داداش حمید ومجتبی خواهشا به استاد آریا بگین بیاد برام فرکانساشو بگه.ممنونم ^:)^

چشم قربان حتما به استاد آریا میگیم بخاطر شما بیاد و دستورتون رو اجرا کنه. حالا تا ایشون میان چایی قهوه کلا نوشیدنی چی میل دارین دستور بدید براتون بیاریم؟! :D :-J
خدایا چه انسانهای شیرینی خلق نموده ای :D

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 3:35pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر از بنده بپرسین عرض میکنم فرکانس 5500 برای طلا و 8700 برای نقره مناسب هست. با این حال فرکانس دقیق تر رو باید خودتون با حوصله پیدا کنین تا جواب بهتر و دقیق تری بگیرین. در ضمن بنده نقل قول دقیق از استاد اریا دارم که برای طلا فرکانس 5500 رو خیلی بهتر ارزیابی کرده بودن.
ولی من تعجب میکنم در مورد دستگاهی مثل ری فایندر که این همه عاشق سینه چاک داشته و هنورم داره (!) چرا باید این دوست ما چندین روز پشت در انجمن زار بزنه تا ساده ترین اطلاعات رو بگیره؟! :D خب کسانی که ری فایندر دارن و یا تجربه کار باهاش رو داشتن تشریف بیارن لااقل 2 خط جواب بدن دیگه! اینکه نمیشه تا بحث تبلیغات و فروشندگی هست فلان دستگاه عالیه! وقتی یک سوال ساده اپراتوری در خصوص دستگاه مطرح میشه تبلیغ کنندگان ناپدید میشن!!!

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر دوستان و همچنین حمید آقای گل
من ریفاندر ندارم اما دی اف اس دارم که کاراییش تقریبا شباهت داره به ریفاندر . در مورد فرکانس طلا و نقره بنده با تجربه هایی که با این دستگاه به دست آوردم همون فرکانسهایی هستش که استاد حمید فرمودند . طلا 5500 و نقره 8700 .
اما اینطور نیست که تا جایی رو گرفت دیگه سریع مشغول کار بشیم این فرکانسها هم خطا دارند اما به نسبت بقیه فرکانسها مطمئن تر هستند . پیشنهاد میکنم حتما یک نقطه زن خوب داشته باشین .
والا من که چند ساله دارم ردیابی میکنم و یه تجربه هایی به دست آوردیم اگه جایی رو ردیاب بگیره همش شک و تردید داریم که چیزی هست یا نه بعد این دوستمون جناب ramin.tz فکر میکننن 2 تا فرکانس رو که بدونه کار تمومه . آدم اینقدر ساده لوح . مگه میشه مگه داریم .

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 5:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معراج نوشته است:
درود بر دوستان و همچنین حمید آقای گل
من ریفاندر ندارم اما دی اف اس دارم که کاراییش تقریبا شباهت داره به ریفاندر . در مورد فرکانس طلا و نقره بنده با تجربه هایی که با این دستگاه به دست آوردم همون فرکانسهایی هستش که استاد حمید فرمودند . طلا 5500 و نقره 8700 .
اما اینطور نیست که تا جایی رو گرفت دیگه سریع مشغول کار بشیم این فرکانسها هم خطا دارند اما به نسبت بقیه فرکانسها مطمئن تر هستند . پیشنهاد میکنم حتما یک نقطه زن خوب داشته باشین .
والا من که چند ساله دارم ردیابی میکنم و یه تجربه هایی به دست آوردیم اگه جایی رو ردیاب بگیره همش شک و تردید داریم که چیزی هست یا نه بعد این دوستمون جناب ramin.tz فکر میکننن 2 تا فرکانس رو که بدونه کار تمومه . آدم اینقدر ساده لوح . مگه میشه مگه داریم .

ای وای ارسلان . ای وای ارسلان :D

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 10:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنون از راهنمایت داداش حمید.بقیه دوستان رفتن تو فاز مسخره بازی استاد حمید راست میگه اگه الان بحث فروش بود همه کامل توضیح میدادن.صادقت استاد حمید عالیه خدا خیرت بده

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب دلتا ممنونم داداش من نخواستم یک شبه برسم جایی من چندساله نقطه زن دارم الانم یه جی پی ۴۵۰۰ دارم فقط خسته شدم انقدر آشغال پیدا کردم.هزار تا فرکانس بود خواستم بپرسم بههر حال ممنونم از همه شما.

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 3:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دلتا نحوه آنتن زنی وقرار گرفتن وسیله هم یه خورده توضیح بده.وسیله رو وسط بزارم دور وسیله آنتن بزنم ؟متاسفم که اصلا از ردیابی هیچی بلد نیستم باعث شرمم میشه.یاعلی

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببین دوست خوبم ردیابی یک مبحث خیلی پیچیدهای هستش . اگه قصد داری ردیاب زن خوبی بشی باید خیلی تمرین کنی با این که من توضیح بدم یا دلتا یا فرد دیگه زیاد فرقی نمیکنه مثل این میمونه که تموم فوت و فن فوتبال رو به صورت عملی با نمره خوب فرا بگیری اما تو عمل نتونی یه شوت ساده انجام بدی .
حالا هم چه ریفاندر یا هر ردیاب دیگه ای اصول ردیاب زنیشون کلی هست همه تقریبا مثل همه باید اون اصول رو کار کنی که زبون اون دستگاهتو بلد باشی . بهت پیشنهاد میکنم اول یه حفره زن خوب باشی که در ردیابی خیلی به کارت میاد و خطا هاتون کمتر میشه . مبحث حفره یابی رو مطالعه کن به دردت میخوره هر کسی که ردیابی بلد بوده یه چیزایی رو در این مبحث عنوان کرده . @};-
در مورد ریفاندر هم وقتی که یه 20 دقیقه ای از کارکردش گذشت سه متر ازش فاصله بگیر و بر خلاف عقربه های ساعت به دورش بچرخ اگه در محدوده اش فلز مورد نظرت که فرکانسش رو دادی چیزی باشه شما رو به اون سمت میکشه اگه نباشه که شما همچنان به دور خودت میچرخی :D اما اگه جایی رو گرفت سریع شروع به حفاری نکن شما که جی پی 4500 داری با این وسیله خوب تستش کن اگه جواب داد میتونی حفاری کنی .
در مورد به دست آوردن عمق هدف هم ساده ترین راه اینه که میتونی وقتی که روی هدف ایستادی و آنتن قیچی کرده به سمت بیرون قدم برداری < یواش یواش > وقتی آنتن شروع به باز شدن کرد و باز شدن کامل شد و به سمت روبرو صاف ایستاد انگشت شصتتو بزاری بر روی جایی که آنتن خمیده میشه و بعد 3 ثانیه برداری و به سمت جلو حرکت کنی از جایی که شصتتو گذاشتی تا جایی که آنتن بسته میشه میشه عمق هدف واون 2 تا جا رو علامت بزار که عمق رو دقیفا اندازه بگیری . از جایی که آنتن بسته شده تا جایی که آنتن باز بشه میشه ارتفاع هدف یا همون حجم بارت یا ارتفاع حفره یا اتاقک . چون این روش واسه هم فلز هم اتاقک صدق میکنه .
خوب دوست من این یه روش کلی در مورد ردیابی بود زاویه 45 درجه رو هم ولش کن چون دستگاهت اونو نمیگیره .
حالا این گوی و این میدان برو ببین در عمل چیکار میکنی .
بفرما چایی هوا گرمه گلوم خشک شد ~O) \M/

...جواب ابلهان خاموشیست....

پنج شنبه 8 مرداد1394 - 4:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

معراج جان خیلی خیلی ممنونتم خدا خیرت بده.از همون سمتی که آنتن تغییر جهت میده برم تا زمانی که قیچی کنه یعنی اگه درست انجام بدم تقریبا رو سر هدف.

جمعه 8 مرداد1394 - 1:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 182 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure