انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:50am

پاسخ به موضوع  [ 6 پست ] 
 ردیاب بدون دخالت دست با دقت بالا 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
توی این پست خواسم از دوستانی که درمورد ردیابهایی بدون دخالت دست مثل TOMDECو... اطلاعاتی دارند پست بزارن و راهنمایی بکنن
:x :x :x :x :x

جمعه 17 بهمن1393 - 2:54pm
مدیر کل
مدیر کل

فقط در خصوص TOMDEC این نکته رو عرض کنم که این ردیاب بدون دخالت دست نیست! در واقع اون دو آنتن کوچکی که روی جعبش قرار دارن بصورت متحرک هستن و معادل آنتنهایی که شما در دست میگیرین کار انجام میدن. برای کارکرد صحیح این دستگاه هم لازمه شما با هر دو دست دستگاه رو بصورت افقی و صاف نگه دارین طوریکه ترازی که روی دستگاه قرار داره میزان بشه. اگر از تراز خارج بشه هشدار میده و دیگه درست کار نمیکنه! این هم به این معنیه که طرز دست گرفتن این دستگاه بسیار اهمیت داره و اگر کمی کج بشه آنتنها به طرفین متمایل میشن و خطا پیش میاد. حتی از جهاتی کار کردن باهاش میتونه سخت تر از جفت آنتن باشه! ولی بهرحال قلق دست گرفتن مخصوص به خودش رو داره.

جمعه 17 بهمن1393 - 4:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دقیقا همینطوره که اقا حمید گفتن.دست هم درش دخالت داره ولی همین ترازی که روی اون قرار گرفته باعث دقت بالا و تمرکز میشه.ردیاب گلادیاتور هم همینطور هست.طرح جدید 35 هم همینطور بود دیگه که اخرش نفهمیدیم به کجا رسید..به نظر من اگر انتن ها به همین شکل باشن و در بالای اونها طراز وجود داشته باشه خیلی بهتر جواب میده..
مثلا اینطوری

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 17 بهمن1393 - 7:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یعنی هیچ ردیابی وجود نداره که دست توش دخالت نداشته باشه؟

شنبه 17 بهمن1393 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهترین ردیابها این چند ویزگی رو دارن
-شعاع کمی میزنن (زیر 100 متر)
-عمق کمی میزنن(زیز 4متر)
-عامل انسانی در ردیابییه ردیاب دخالتی نداره یا کمترین دخالت ممکن رو داره.
-به ذرات و تشابهات هدف کمترین حساسیت رو دارن

بقیه ردیابها که میبینی شعاع و عمق بالایی میزنن مطمین باش تجربه اپراتور باعث ردیابی خوب میشه ولی در ردیابی که ویزگیهاش عرض کردم خوده ردیاب و سیستم بکار رفته در اون عامل اصلی ردیابی هست.یعنی اپراتور با چند ساعت تمرین میتونه یه ردیابی صحیح انجام بده.من از چندین نفر خواهش کردم بیاین یه ردیابی طراحی کنین که شعاع کمی در حدود 30 40 متر و عمق حدود 3 4 متر بزنه و عامل انسانی در ردیابیش دخالتی نداشته باشه.به هر کس گفتم گفت میسر نیست واستقبال خوبی نداره و همه دنبال شعاع و عمق بالا میگردن و گفتن همه ردیابی عامل انسانیه و از پیشینه پیدا کردن قنات تو یزد و اصفهان و... صحبت کردن و کفتن ردیابی یعنی انسان.من گفته هاشونو قبول دارم چون واقعا هر ردیابی رو نگاه میکنی میبینی تجربه اپراتور همه کاره بوده و خوده ردیاب شاید 10 درصد ردیابی هم نبوده.بنظرم میشه سیستمی ساخت که 90 درصد ردیابی با خود ردیاب باشه و 10 درصدش با اپراتور وگرنه خیلی هامون میدونیم با دو تا میله L شکل هم میشه یه ردیابی کامل داشت بشرطی که چند سال مرارت و عمرت رو پاش بزاری.اگر علم الکترونیک به اون حدی رسیده که بتونه ردیابی با کمترین دخالت انسانی در ردیابی ارایه کنه پس باید این سیستم های ردیابی دگرگون بشن.

شما قضاوت کنید :وقتی شعاع و عمق ردیاب افزایش پیدا میکنه خطا با ضریب چند برابر افزایش پیدا میکنه.آیا این عملا ردیابی رو بی فایده نمیکنه؟تمام کسانی که با اینچنین ردیابهایی موفقیت داشتن که عده شون بسیاااااااااار کمه بواسطه کسب تجربه تو ردیابی به نتیجه رسیدن نه با 3 ماه و 6 ماه تمرین بلکه با سالها اپراتوری و نگاه میکنی میبینی خوده ردیاب تو ردیابیشون اهمیت نداشته بلکه اپراتورش معجزه کرده هزار بار تست کنید میبینید ردیابی یعنی دست یابی به توانمندیهای ذهن و ضمیر ناخوداگاه و ایچاد ارتباط بین ذهن و میله ها.یعنی عملا ردیاب کمترین نقش رو در ردیابی داشته.زمان اون رسیده که ردیابی رو ردیاب انجام بده و اپراتور تنها گوشه ای از ردیابی باشه و فقط نقش سوییچ و بالانس رو بازی کنه.

شاید من اشتباه میکنم.این نظر من بود.

شنبه 18 بهمن1393 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

erfan نوشته است:
بهترین ردیابها این چند ویزگی رو دارن
-شعاع کمی میزنن (زیر 100 متر)
-عمق کمی میزنن(زیز 4متر)
-عامل انسانی در ردیابییه ردیاب دخالتی نداره یا کمترین دخالت ممکن رو داره.
-به ذرات و تشابهات هدف کمترین حساسیت رو دارن

بقیه ردیابها که میبینی شعاع و عمق بالایی میزنن مطمین باش تجربه اپراتور باعث ردیابی خوب میشه ولی در ردیابی که ویزگیهاش عرض کردم خوده ردیاب و سیستم بکار رفته در اون عامل اصلی ردیابی هست.یعنی اپراتور با چند ساعت تمرین میتونه یه ردیابی صحیح انجام بده.من از چندین نفر خواهش کردم بیاین یه ردیابی طراحی کنین که شعاع کمی در حدود 30 40 متر و عمق حدود 3 4 متر بزنه و عامل انسانی در ردیابیش دخالتی نداشته باشه.به هر کس گفتم گفت میسر نیست واستقبال خوبی نداره و همه دنبال شعاع و عمق بالا میگردن و گفتن همه ردیابی عامل انسانیه و از پیشینه پیدا کردن قنات تو یزد و اصفهان و... صحبت کردن و کفتن ردیابی یعنی انسان.من گفته هاشونو قبول دارم چون واقعا هر ردیابی رو نگاه میکنی میبینی تجربه اپراتور همه کاره بوده و خوده ردیاب شاید 10 درصد ردیابی هم نبوده.بنظرم میشه سیستمی ساخت که 90 درصد ردیابی با خود ردیاب باشه و 10 درصدش با اپراتور وگرنه خیلی هامون میدونیم با دو تا میله L شکل هم میشه یه ردیابی کامل داشت بشرطی که چند سال مرارت و عمرت رو پاش بزاری.اگر علم الکترونیک به اون حدی رسیده که بتونه ردیابی با کمترین دخالت انسانی در ردیابی ارایه کنه پس باید این سیستم های ردیابی دگرگون بشن.

شما قضاوت کنید :وقتی شعاع و عمق ردیاب افزایش پیدا میکنه خطا با ضریب چند برابر افزایش پیدا میکنه.آیا این عملا ردیابی رو بی فایده نمیکنه؟تمام کسانی که با اینچنین ردیابهایی موفقیت داشتن که عده شون بسیاااااااااار کمه بواسطه کسب تجربه تو ردیابی به نتیجه رسیدن نه با 3 ماه و 6 ماه تمرین بلکه با سالها اپراتوری و نگاه میکنی میبینی خوده ردیاب تو ردیابیشون اهمیت نداشته بلکه اپراتورش معجزه کرده هزار بار تست کنید میبینید ردیابی یعنی دست یابی به توانمندیهای ذهن و ضمیر ناخوداگاه و ایچاد ارتباط بین ذهن و میله ها.یعنی عملا ردیاب کمترین نقش رو در ردیابی داشته.زمان اون رسیده که ردیابی رو ردیاب انجام بده و اپراتور تنها گوشه ای از ردیابی باشه و فقط نقش سوییچ و بالانس رو بازی کنه.

شاید من اشتباه میکنم.این نظر من بود.

با درود. دوست عزیز فرمایش خوبی کردین. اما در این برهه از زمان فکر نکنم میسر باشه چندین سال ممکنه طول بکشه چون دست بر قضا طبیعت و جهان هستی قدرتی بیشتر از انسان داره و پیشی گرفتن انسان از این قدرت در این برهه امری ناممکن هستش.
در خصوص فرمایشاتت ردیابهای مینرو برزیل که یون یاب هستن نزدیک به اون چیزی هستن که اشاره کردی، 100 متر شعاع و 4_5 مترم عمق میزنن. عامل انسانی هم در کارکردش 10 % دخیل هست تقریبا. بدرود. @};-

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 21 بهمن1393 - 1:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure