انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:52pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 گران شدن FPL35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیریت سایت و دوستان ارجمند. @};-

بنده در مورد گران شدن محصول FPL35 نظرم را اعلام میکنم. خواهشمندم دوستان هم نظراتشون را به اشتراک بگذارند.
به دلایل زیر گران کردن محصول مذکور توجیه منطقی ندارد:
1- همانطور که مستحضر هستید، دوستان با همون قیمت دو میلیون مشکل دارند، پس چطور میتونن سه میلیون بدن!؟
2- اینکه آقا مجتبی فرمودند مشکل ساخت و تورم؛ باید عرض کنم: همانطور که مستحضرید، نرخ تورم در حال نزول است و نرخ ارز امسال نسبت به دو سال قبل خیلی کمتر تعیین شده است و دولت مصمم است نرخ ارز را تک نرخی کند! و بودجۀ امسال نیز با دلار 2600 تومان تعیین شده است!. 1000 تومان کمتر از سال قبل ارزونتر شده !.
3- در مورد مشکلات ساخت هم باید بگم: اصولا هرچه تمرین بیشتر شد، کار راحت تر میشود. در اینجا نیز این امر مصداق پیدا میکند. یعنی مشکل ساخت نسبت به سابق کمتر میشود نه بیشتر !.
4- در نتیجۀ ارزان شدن دلار، قیمت قطعات نیز تنزل پیدا میکنند و در نتیجه، قیمت تمام شدۀ محصول مذکور کمتز از گذشته میشود!.
5- در مورد پیدا کردن بار هم باید بگم: همانطور که مستحضرید، همۀ دوستان موفق نشدند ، بلکه تعداد خیلی کمی موفق شدند.
اگر منظور اساتید اینه که : چون بار پیدا میشه ، پس باید گرون کرد، این منطقی بنظر نمیرسد، به دلایل گفته شده!
6- از ابتدا قرار مهندس حمید عزیز بر این بود که قیمت دستگاه افزایش پیدا نکنه!

نتیجه این میشود که: افزایش نرخ دستگاه به هیچ وجه توجیه منطقی و موجهی ندارد!.

موفقیت شما،آروز قلبی ماست. @};- @};- @};-
خدا یار و نگهدارتان. @};-

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

جمعه 15 فروردین1393 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

افشین عزیز ممنون از شما. خب طبیعیه که شما هم از دید خودتون به قضیه نگاه میکنین و البته ما به دیدگاه شما هم احترام میذاریم. ولی از نظر خود بنده که دست در ساخت این دستگاه ندارم هر 6 بند ذکر شده شما بدلایل زیر مردود هستن!
1- ما هر محصولی با هر قیمتی هم بذاریم شاید دوستان مشکل داشته باشن! ولی فروشنده هم باید حساب خودش رو بکنه و هم خریدار. وگرنه همین دستگاه ما رو شده که با قیمت حتی زیر 2 میلیون خریدن و تا 10 میلیون و شاید بیشتر هم براحتی فروختن! این هم نشانگر کارایی این ردیاب بوده و هم قیمت بسیار مناسبی که ما تعیین کرده بودیم. از این گذشته این دستگاه قرار نیست بعنوان یک نیاز روزمره زندگی تهیه بشه که کسی مجبور باشه بخره. قرار هم نیست وسیله تفریح باشه! کسی که این دستگاه رو میخره هدفش پیدا کردن دفینه هست. اگر هم پیدا بشه که ارزش مادیش مشخصه و اصلا قابل قیاس با این رقمها نیست! خوشبختانه خیلی از دوستان هم که موفق شدن یا به روی خودشون نیاوردن و یا بی سر و صدا از انجمن متواری شدن! :D
2- اولا نرخ تورم رسمی کشور در سال 92 بالای 40 درصد بوده. در سال 93 هم رقم پیش بینی شده و شاید آرمانی تورم 25 درصد هست! یعنی در خوشبینانه ترین حالت هم باز همه چیز بطور متوسط تا پایان سال 25 درصد گرانتر خواهد شد! در عین حال ارائه اولیه این ردیاب در مهر ماه 92 بوده. ربطی به 2 سال پیش نداره! مهر ماه هم قیمت دلار همین قدر بود که الان هست و شاید 100 تومن بیشتر فرق نکرده ؛ کجا هزار تومن ارزون شده؟! از این گذشته ما هیچوقت نگفتیم بخاطر قیمت قطعات صرفا قیمتگذاری انجام دادیم! بر خلاف خیلیها که میگن و بعد توش میمونن چون دروغی بیش نیست. در زمینه این دستگاهها کارایی و کاربرد دستگاهه که حرف اول رو میزنه و بعد هم زحمت و هزینه ساخت که در مجموع کم نیستن.
3- درسته هر چه ساخت و ساز جلوتر میره شاید راحت تر بشه. اما قسمتهایی هست که نیاز به دقت و تنظیم داره و باید در هر بار ساخت باز هم در نظر گرفته بشن. آقا مجتبی هم دستگاه رو بتنهایی نمیسازه. دوستان دیگری دارن که در زمینه های مختلف ساخت کمکشون میکنن و هر کدوم دستمزدی میگیرن! کار در مقیاس کلی خودش به اون سادگی که شما فکر میکنین نیست. تازه با ساخت و فروش هم همه چیز تموم نمیشه. چندین مورد پیش اومده که دستگاه یا خودش ایراد جزئی داشته یا در دست مصرف کننده ایرادی پیدا کرده و نیاز به پشتیبانی بوده. در واقع کار فروش در قالب انجمن این خوبی رو داره که اصولا فروشنده مجبور به ارائه کار خوب و با کیفیت و پشتیبانی واقعی هست. وگرنه چرا این همه فروشنده دیگه ترجیح میدن صرفا از طریق سایت یا وبلاگ محصولشون رو عرضه کنن؟! چون در واقع خودشون هم میدونن فروش از طریق یک انجمن چقدر دردسرهای بعدی داره و در واقع بنفع خریداران هست نه فروشنده!
4- در مورد قیمت قطعات هم عرض کردم بهیچ وجه فاکتور اصلی نیستن. اما با این حال در همین سال 92 هم از ابتدای سال تا انتها اکثر قطعات و متعلقات لازم برای ساخت افزایش قیمت داشته! میشه گفت قیمت هیچ چیزی حتی ثابت هم نمونده چه برسه به اینکه ارزونتر هم شده باشه!
5- در زمینه همه دستگاهها اصولا موفقیت خیلی کمتر از شکست هست دیگه چه برسه به ردیاب! شما یک دستگاه دیگه رو نشون بدین که هر بار میرین کاوش حتما چیزی پیدا بشه یا کلا خطا نداشته باشه! اگر چنین چیزی بود که قیمتش هم در این حدود قرار نمیگرفت و خیلی بیشتر باید میشد. ولی با این حال اصلا چنین دستگاهی وجود نداره. هر دستگاهی هم در کلاس خودش باید مقایسه بشه. ردیاب رو باید با ردیاب سنجید. اونم نه فقط از یک زاویه خاص! همیشه مجموعه ای از فاکتورها تعیین کننده نمره کلی یک محصول هستن. ممکنه بعضی دوستان ادعا کنن حتی ردیابی دیدن یا دارن که از ردیاب ما کم خطا تر هست! بسیار خب ؛ ولی آیا از نظر حمل و نقل و راحتی و سرعت اپراتوری و دوام باطری و غیره و حتی خود مساله قیمت قابل مقایسه بودن؟ ما افتخار میکنیم که مدعیان در این زمینه همیشه ردیابهایی رو بهتر دونستن که حداقل 5 برابر ردیاب ما قیمت داشته! پس اگر هم بهتر باشه دیگه به اندازه گرونتر بودن قیمتش که بهتر نیست. چون ردیاب ما مزیتهای زیادی داره که خودتون میتونین تک به تک مقایسه کنین.
اینکه شما میفرمایین چون چند بار کاوش موفق وجود داشته نباید گرون بشه اتفاقا اصلا منطقی نیست! یعنی دستگاهی که روز اول کاراییش مشخص نشده با الان که خوب و بد همه چیزش مشخص شده ارزش یکسانی داره؟ یا تکنیکهای اپراتوری یا فرکانس های خاصی که شاید هیچ کجا در دنیا برای ردیابی شناخته شده نبود ولی الان به یاری این ردیاب کشف شدن ؛ ارزش ردیابی با این ردیاب خاص رو افزایش ندادن؟
6- شما یک جا در تاپیک یا خصوصی به هر شکلی دیدین بنده گفته باشم نباید گرون بشه لطف کنین به من نشون بدین من به آقا مجتبی عرض میکنم قیمت رو برگردونن! دوست عزیز شما ظاهرا یک تصویر ذهنی مخصوص خودتون رو دارین! وگرنه الان چند ماهه حتی از ابتدای ارائه ردیاب 35 عرض کردیم قیمت برای سال بعد افزایش خواهد داشت! این رو فکر کنم همه میدونن و ما اعلام کرده بودیم. در واقع با توجه به مجموع مسائلی که عرض کردم اتفاقا هیچ توجیهی برای ثابت نگه داشتن قیمت وجود نداره! تمام دوستانی هم که کمک کردن تا این ردیاب به اینجا برسه قیمت خریدشون از همون 2 میلیون هم پایین تر بود! طبیعیه که وقتی کار ردیاب به اینجا رسید دیگه برای دوستان جدید دلیلی نداره همراهی خاصی صورت بگیره. چون ما همیشه باید هوای همراهان و یاران و کمک حالان قبلی و فعلی رو داشته باشیم و در قبال دوستان جدیدی که تازه افتخار آشنایییشون رو پیدا میکنیم ؛ ابتدا به ساکن هیچ مسئولیت یا دلیلی برای راه اومدن نداریم. چون از خوب و بد چیزی بینمون نیست که بخوایم در نظر بگیریم! با این حال شما در متن ایمیل آقا مجتبی دیدین که تاکید شده برای دوستانی که فعالیت مفید و موثر در انجمن دارن بسته به سطح فعالیت تخفیف در نظر گرفته میشه که ممکنه اصلا رقم کمی هم نباشه! کما اینکه یاران نزدیک این انجمن که از روز اول حضور داشتن بعضا ردیاب رو با قیمت خیلی پایین تر از عدد اعلام شده دریافت کرده بودن.

با توجه به مجموع مسائل ذکر شده ؛ این افزایش قیمت حداقل مقداری بوده که منطقی هم بوده باشه. اقا مجتبی هم نظرشون شاید عدد بالاتری بود و البته ایشون هم نظرشون و دلایلشون منطقی و قابل احترام بود. اما با مشورت کلی که داشتیم و با در نظر گرفتن همه جوانب و مدتها فکر و رایزنی به این نتیجه رسیدیم که قیمت رسمی ردیاب FPL-35 در سال 93 رقم 3 میلیون باشه.

جمعه 15 فروردین1393 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام
در مورد کارکردش می تونم به جراعت بگم جزو بهترینهاست و اینکه باهاش بار دراومده یا نه بستگی به صاحبان اون داره
مدارات ردیاب و حتی فلزیاب واقعا وقت گیر و اعصاب خورکن هستند سوار کردن چند تا قطعه تازه اوله کاره بیشتر کار تنظیم دقیق اونه
پس نباید به سازندش خورده گرفت سر قیمت با این اوضاع مامور بازار

من این ردیاب رو ندارم و فعلا هم تمایلی به خریدش ندارم اما چون خودم یه چند تا مدار ردیاب سرهم کردم میگم
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

شنبه 15 فروردین1393 - 1:08am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
البته این حرفی که میزنم بیشتر اعضای انجمن بخصوص قدیمیا خیلی خوب میدونن و تجربه کردن.
این ردیاب در نوع خودش بی نظیر و فوق العاده هست که حاصل تلاش دوستان خوبمون آقا حمید و اقا مجتبی هستش و فراتر از همه اینها یک محصول ایرانیه که خیلی از محصولات خارجی و گران قیمت رو به راحتی ناک اوت کرده.
حالا با این اوصاف من همیشه شاهد این بودم که آقا مجتبی که مسئول فروش این محصول هستش به بیشتر کاربران چه جدید و چه قدیمی تخفیف دادن و حتی در بعضی شرایط بدون دریافت ریالی از اعضا بهشون این دستگاه رو ارسال کردن.
من با این صحبتهام نمیخوام بگم که افزایش قیمت درسته یا نه.
بلکه منظور بنده اینه که هرکی واقعا قصد تهیه و استفاده بهینه از این محصول رو داره قطعا باهاش مساعدت لازم صورت میگیره.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 16 فروردین1393 - 9:36am

سلام به همه بچه های با عشق انجمن و عرض ادب خدمت آقا حمید و همشهری عزیزم آقا مجتبی، من مدت زیادی نیست که با این انجمن آشنا شدم و دونه به دونه همه پست ها و تایپیک ها رو مطالعه میکنم و خیلی چیزا یاد گرفتم این انجمن واقعا تکه، منم قبل عید با آقا مجتبی صحبت کردمو قرار شد دستگاه رو بگیرم ولی متاسفانه پولم جور نشد حالا دارم تمام تلاشمو میکنم این پولو سریعتر جور کنم ولی خیلی تحت فشارم امیدوارم تمام بچه های این انجمن به مراد دلشون برسن، یا علی

جمعه 22 فروردین1393 - 3:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
mehti tanha59 نوشته است:
سلام به همه بچه های با عشق انجمن و عرض ادب خدمت آقا حمید و همشهری عزیزم آقا مجتبی، من مدت زیادی نیست که با این انجمن آشنا شدم و دونه به دونه همه پست ها و تایپیک ها رو مطالعه میکنم و خیلی چیزا یاد گرفتم این انجمن واقعا تکه، منم قبل عید با آقا مجتبی صحبت کردمو قرار شد دستگاه رو بگیرم ولی متاسفانه پولم جور نشد حالا دارم تمام تلاشمو میکنم این پولو سریعتر جور کنم ولی خیلی تحت فشارم امیدوارم تمام بچه های این انجمن به مراد دلشون برسن، یا علی

اگه قیمت رو بیارن پایین شما و همه به مرادشون میرسن،اما عوض ارزان شدن رفت بالا.بابا وضع خرابه پول نیست.
البته منظورم این نیست که نمی ارزه بیشتر از اینا ارزش داره

شنیدن کی بود مانند دیدن

جمعه 22 فروردین1393 - 10:00pm
YIM

سلام keyhanjam عزیز راستش من فقط امیدوارم قبل از اینکه بازم گرونتر بشه پول دستگاه رو جور کنم باور کن منم با خون دل دارم یه پول ناچیز درمیارم داستان زندگی من یه رمان غمگینه بدجوری از عرش خوردم به فرش همه زندگیمو یه جا از دست دادم پدر و مادرم و همسرم همه مردن تک و تنهام خونه زندگیمم از دست دادم ولی همچنان دارم تلاش میکنم شما هم نا امید نباشید خدا بزرگه

شنبه 23 فروردین1393 - 8:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
درسته داداش تقریبا مسل هم هستیم البته من کل زندگیم تو این راه به باد دادم،انشاالاه که قیمت دستگاه رو میارن پایین و همه به مرادشون میرسن

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 23 فروردین1393 - 9:25pm
YIM

اگربخوام درمقایسه باقیمت سایردستگاهها وردیابها،به قیمت این دستگاه خرده بگیرم کمی بی انصافی وکم لطفی محسوب میشه.هرچند خودمن هم بااین قیمت نتونستم دستگاه روتهیه کنم ولی اگر کمی منصف باشیم باید به سازنده حق داد که درقبال این نبوغ کم نظیردرطراحی وتلاش وزحمت شبانه روزی درساخت،قیمتی روتعیین کنه که به ادامه کار دلگرمش کنه.گرچه شناخت کمی ازاین تیم دارم ولی درعرض همین یکی دوتماسی که باهاشون داشتم یقین کردم ازاون دسته انسانهایی نیستند که موقعیت وحال وروز بد دیگران رو درک نکنند ومطمئنم با دوستان واعضاانجمن درفروش دستگاه،انعطاف ونرمش بیشتری نشون خواهندداد...

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 4:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure