انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 12:59am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 سوال در مورد استفاده از شعاع زن jeotara 
نویسنده پیغام

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت اساتید مجرب و کارشناسان سایت کوشای فلزجو
اول بابت صفحه ای که باز کردم از مدیریت سایت پوزش میخوام چون جایی برای پرسش در مورد سوالم پیدا نکردم
من حدود دو ماه پیش دوتا دستگاه از کشور ترکیه وارد کردم اولی deephunter pro 2013 و دومی jeotara هردو محصول شرکت ترکیه ای ماکرو دتکتور
ولی متاسفانه نحوه استفاده از دستگاه شعاع زن jeotara رو بلد نیستم و هر جا که از این دستگاه استفاده میکنم هیچ حرکتی نمیکنه و میله ها ثابت میمونن. سرچ کردم چندتا تصویر گذاشته بودن تو سایت که میله ها به زمین کشیده میشن و یا ... ولی بازم نتونستم استفاده از دستگاه رو متوجه بشم. چون در موردش تجربه ندارم از اساتید و دوستان سایت میخوام لطفا راهنمایی کنید تا بتونم با کمک خدا و شما دوستان گل به نتیجه برسم

با تشکر از دوستان و اساتید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 22 بهمن1392 - 3:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست عزیز من چند مدت با این ردیاب کار کردم اولین چیزی که باید رعایت کنی اینه که دو نفری که از ردیاب استفاده میکنند باید گروه خونیشون یکی باشه تا مگنت بدنشون همدیگه رو خنثی نکنه ودستگاه بتونه با استفاده از مگنت بدن اونها کار کنه دوما چون دستگاه بیونیکه به جنس تازه واکنشی نداره اگه هم داشته باشه خیلی ضعیفه باید برای تمرین یک فلز که حداقل 3 ماه داخله خاک باشه تا جواب بده سوما سعی کن همیشه باطریش پر باشه وقتی باطری ظعیف میشه درست کار نمیکنه یک چیزی هم با تجربه بدستم اومده که دستگاه به مغناطیس زمین حساسه ودر بعضی از روزها وشبها درست کار نمیکنه به هر حال دستگاه بدی نیست یکی از دوستام با این دستگاه یک سینی مفرغی رو ردیابی کرده بود که بعد از اینکه نقطه زن تایید کرده بود سینی رو در اورده بود ...
راستی دوست عزیز متونی برامون از اینت دستگاه دپ هانتر تست عمق بگیری ممنون میشیم.
موفق باشی

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:31am

واقعیتش الان روی یه پروژه تپه طبیعی به ارتفاع تقریبی 60 متر کار میکنیم که مطمئن هستیم زیر تپه جنس هست
می خواستم بدونم با این یونیاب jeotara میشه نتیجه گرفت و تپه به ارتفاع 60/70 متر و شعاع 1 کیلومتر رو ردیابی کرد؟
با یکی از اساتید خارج از سایت در این مورد حرف میزدم به من گفت با این دستگاه میشه شعاع 500 متر رو ردیابی کرد و تونل، فضای خالی، در ورودی و طلا و نقره رو بسیار دقیق در ارتفاع 50/60 متری هدف زد، امکانش هست؟
چون من deephunter رو تست کردم روی تپه هیچ آلارمی نداد و معلوم بود عمق تونل یا جنس خیلی زیاد هست و ورودی حتما از پایین تپه باید باشه
دستگاه deephunter رو تو خود دفترچه راهنماش نوشته فلز 60*60 رو با لوپ 100*60 میتونه تو عمق 12 متری بزنه و سکه طلا رو با لوپ 45*37 تو عمق 60 سانتی متری میزنه
ولی مد صوتی (پالسی) رو خودم تا حالا تست نکردم، ولی تخمین عمق، و کارکرد دستگاه خیلی خوبه
بازم اساتید اطلاعاتشون تو این زمینه بیشتر از منه
دوستان لطفا در مورد این jeotara بیشتر راهنمایی کنید نحوه استفاده کردن، زاویه نگه داشتن، تیر بکشیم یا شل نگه داریم، من اکثرا شب این دستگاه رو تست کردم ولی هیچ عکس العملی نداشت و ثابت بود میله ها
شمال یا جنوب نگه داشتن تاثیر داره به کارکرد؟
عذر میخوام زیاد سوال میکنم چون اصلا آموزشی در این مورد پیدا نکرد
با تشکر

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ptei نوشته است:
واقعیتش الان روی یه پروژه تپه طبیعی به ارتفاع تقریبی 60 متر کار میکنیم که مطمئن هستیم زیر تپه جنس هست
می خواستم بدونم با این یونیاب jeotara میشه نتیجه گرفت و تپه به ارتفاع 60/70 متر و شعاع 1 کیلومتر رو ردیابی کرد؟
با یکی از اساتید خارج از سایت در این مورد حرف میزدم به من گفت با این دستگاه میشه شعاع 500 متر رو ردیابی کرد و تونل، فضای خالی، در ورودی و طلا و نقره رو بسیار دقیق در ارتفاع 50/60 متری هدف زد، امکانش هست؟
چون من deephunter رو تست کردم روی تپه هیچ آلارمی نداد و معلوم بود عمق تونل یا جنس خیلی زیاد هست و ورودی حتما از پایین تپه باید باشه
دستگاه deephunter رو تو خود دفترچه راهنماش نوشته فلز 60*60 رو با لوپ 100*60 میتونه تو عمق 12 متری بزنه و سکه طلا رو با لوپ 45*37 تو عمق 60 سانتی متری میزنه
ولی مد صوتی (پالسی) رو خودم تا حالا تست نکردم، ولی تخمین عمق، و کارکرد دستگاه خیلی خوبه
بازم اساتید اطلاعاتشون تو این زمینه بیشتر از منه
دوستان لطفا در مورد این jeotara بیشتر راهنمایی کنید نحوه استفاده کردن، زاویه نگه داشتن، تیر بکشیم یا شل نگه داریم، من اکثرا شب این دستگاه رو تست کردم ولی هیچ عکس العملی نداشت و ثابت بود میله ها
شمال یا جنوب نگه داشتن تاثیر داره به کارکرد؟
عذر میخوام زیاد سوال میکنم چون اصلا آموزشی در این مورد پیدا نکرد
با تشکر

دوست عزیز فکر کنم اصلا به توضیحاتی که دادم توجهی نکردی!شما یک نفر که گروه خونیتون یکی باشه پیدا کن و برو یک منطقه باستانی یا یک قبرستان قدیمی مطمئن باش کار میکنه ....
در مورد دیپ هانتر هم گفتم برامون تست زیر خاک بگیر کاری به دفترچه ندارم چون اغراق میکنند من مطمئن هستم این دستگا نمی تونه 12 متر بزنه

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:21pm

دوست عزیز من این دستگاه رو با برادرم که گروه خونیش بامن یکی هست امتحان کردم هر حالتی تست میکنم حتی تو قبرستان قدیمی که حصار شده توسط میراث فرهنگی است امتحان کردم هیچ حرکتی ندیدم، ویدئوی تصویری آموزش این دستگاه رو میشه پیدا کرد؟
این هفته deephunter رو تست میکنم خبر میدم، نظر شما در مورد این دو تا دستگاه که خریدم چیه؟ deephunter رو تا حالا خودتون استفاده کردین؟

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ptei نوشته است:
دوست عزیز من این دستگاه رو با برادرم که گروه خونیش بامن یکی هست امتحان کردم هر حالتی تست میکنم حتی تو قبرستان قدیمی که حصار شده توسط میراث فرهنگی است امتحان کردم هیچ حرکتی ندیدم، ویدئوی تصویری آموزش این دستگاه رو میشه پیدا کرد؟
این هفته deephunter رو تست میکنم خبر میدم، نظر شما در مورد این دو تا دستگاه که خریدم چیه؟ deephunter رو تا حالا خودتون استفاده کردین؟

با یک نفر دیگه هم تست کن اره فیلمش هم تو یوتیوب موجوده ....
برای این میگم دیپ هانتر رو تست کن که اگه واقعا خوب جواب بده دوستان دیگه هم شاید بگیرند...

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 10:34pm

داداش نگفتی با این دستگاه میشه شعاع 500 متر رو ردیابی کرد و تونل، فضای خالی، در ورودی و طلا و نقره رو در ارتفاع 50/60 متری هدف زد، امکانش هست؟
بعد از هدف زنی میشه به جایی که هدف زده اعتماد کرد یا باید دوباره با نقطه زن بررسی کرد؟

آخرین بار توسط ptei در پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:05am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 11:23pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

دوست عزی خیالتون راحت کنم دیپ هانتر بیشتر از دو متر نمیزنه

در مورد ردیاب jeotara حساسیتش کمتر از ردیاب نوکتا هست و این بهتره چون حداقلش اینه که کمتر از ردیاب نوکتا ذرات رو خواهد زد
این ردیاب 4 تا عنصر رو خیلی خوب میزنه
خلاء
طلا و نقره
ذرات رو کم

فقط طلای جدید رو نقطه میکنه ولی اهداف قدیمی رو زاویه های 45 درجه خواهد زد
باطریهاش هم زیاد مهم نیستند چون قدرت موج خروجی زیاد نیست در ردیاب نوکتا شما میتونی حتی بدون دستگاه اصلی و با انتن خالی دنبال هدف بگیردی . در کل اگه کنار ردیاب یه نقطه زن خوب داشته باشی میتونی روش حساب کنی وگرنه زیاد نمیشه روش حساب کرد نه اینکه کلا بدرد نخوره
ولی اگه 100 جا رو بکنی 1 بار امکان موفقیت شما هست.
در ضمن میله های jeotara کلفت تر از مدل نوکتا هست و یکی از دلایلی که حساسیتش به طلا کمتر از ردیاب نوکتا هست همینه.
قبل از اینکه با ردیاب کار کنی حدود سه دقیقه اون روشن کن و بعد با دستگاه کار کن
هرگز تو زمینهای کشاورزی و مرطوب جواب نمیده
سوالی هم داشتی در خدمتیم

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 11:32pm

hoshi نوشته است:
سلام

دوست عزی خیالتون راحت کنم دیپ هانتر بیشتر از دو متر نمیزنه

در مورد ردیاب jeotara حساسیتش کمتر از ردیاب نوکتا هست و این بهتره چون حداقلش اینه که کمتر از ردیاب نوکتا ذرات رو خواهد زد
این ردیاب 4 تا عنصر رو خیلی خوب میزنه
خلاء
طلا و نقره
ذرات رو کم

فقط طلای جدید رو نقطه میکنه ولی اهداف قدیمی رو زاویه های 45 درجه خواهد زد
باطریهاش هم زیاد مهم نیستند چون قدرت موج خروجی زیاد نیست در ردیاب نوکتا شما میتونی حتی بدون دستگاه اصلی و با انتن خالی دنبال هدف بگیردی . در کل اگه کنار ردیاب یه نقطه زن خوب داشته باشی میتونی روش حساب کنی وگرنه زیاد نمیشه روش حساب کرد نه اینکه کلا بدرد نخوره
ولی اگه 100 جا رو بکنی 1 بار امکان موفقیت شما هست.
در ضمن میله های jeotara کلفت تر از مدل نوکتا هست و یکی از دلایلی که حساسیتش به طلا کمتر از ردیاب نوکتا هست همینه.
قبل از اینکه با ردیاب کار کنی حدود سه دقیقه اون روشن کن و بعد با دستگاه کار کن
هرگز تو زمینهای کشاورزی و مرطوب جواب نمیده
سوالی هم داشتی در خدمتیم

hoshi جان ممنون بابت توضیح کاملی که دادی
چند تا سوال دیگه داشتم لطفا در این موردم راهنماییم کن. من شنیدم فلزی که زیر زمین هست بعد گذشت یه مدت از خودش یون انتشار میده و این یون با زاویه 45 درجه از زمین خارج میشه. این فلز اگه تو عمق بالای 60/70 متر زیر زمین باشه بازم یون از زمین خارج میشه یا نه؟ میشه تو این عمق با jeotara اون رو شعاع زنی کرد؟ شعاعی که هدف خواهد زد چند متره؟ ایا اگه 500 متر با هدف فاصله باشه میکشونه به اونطرف یا نه؟ ما الان تپه ای باستانی که طبیعی هست رو پیدا کردیم و چون ارتفاع زیاد هست نمیتونیم از بالای تپه هدف رو مشخص کنیم. میخوایم درب ورودی اطاقک یا تونل که زیر تپه قرار داره رو بزنیم. jeotara میتونه بزنه؟ از بالای تپه باید زد یا پایین تپه؟ چون حتما در از پایین هست نه بالا
لازم به ذکره که بگم ارتفاع تپه تقریبا 60/70 متر و شعاع حدود یک کیلومتر میشه

آخرین بار توسط ptei در پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:08am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 11:55pm

و مساله دیگه اینه که از کجا معلوم میشه حفره هست یا فلز؟ واقعا عذر میخوام اینهمه سوال میکنم اصلا در این مورد مقاله ای پیدا نکردم و واسم جای کلی سوال هست
یه دوستی دارم ردیاب خوراکی ساخته با دو تا میله برنجی که ادعا میکنه هر چی باشه پیدا میکنم و عمق هم میزنم من تا حالا از نزدیک کارکد و نحوه استفاده از دستگاهش رو ندیدم. با خودم میگفتم این با دو تا سیم اگه بتونه اینارو بزنه پس چرا jeotara هیچ عکس العملی نشون نمیده و کلی مایوس شدم
ولی deephunter رو روی یه تپه تست کردم یه جسم رو تو عمق 3/20cm رو با لوپ تصویری کوچک زد ولی نشد بکنیم چون رفت و آمد بود

پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure