انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 3:30am

پاسخ به موضوع  [ 34 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 ردیاب های یونی یا فرکانسی؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت تمام دوستان و اساتید محترم @};-
خواستم تو این تاپیک بیشتر در مورد ردیاب های یونی و ردیاب های فرکانسی بحث کنیم.اینکه خطای کدومشون کمتره؟ مزایا و معایب هر دو از نظر دوستان و اساتید چی هستش و کدوم ردیاب ها یونی و کدوم فرکانسی هست؟
دوستانی که قصد خرید ردیاب دارند کدوم براشون بهتره؟
از آقا مجتبی و آقا آریا و آقا مهدی و آقا بانتاما و آقا اکسپلورر و آقا علی دی و آقا جاوید و و و بقیه دوستان خواهش میکنم ما رو تو این بحث یاری کنند.
با تشکر @};-

چهارشنبه 29 آبان1392 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سیاوش جان ردیابهای فرکانسی نسبت به یونی بهتر عمل میکنن.و..
ردیابهای یونی از روی یون موجود در فضا واسه پیدا کردن استفاده میکنن که فقط محدوده رو واسه شما مشخص میکنه خطاشم بیشتر هست ولی ردیابهای فرکانسی از روی فرکانس فلز میشه جستوجو کرد که رو تفکیکشم میشه حساب باز کرد ولی در کل هر دوتا شونم خطا دارن ولی فرکانسی کمتر موفق وموید باشی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 29 آبان1392 - 5:29pm
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
درسته دوست عزیز منم فکر میکنم ردیاب فرکانسی خطای کمتری داره...

یا حق...

چهارشنبه 29 آبان1392 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز
کسی میدونه نحوه ی کار ردیابهای که مواد رادیو اکتیو داخلشون به کار رفته چطوریه؟

چهارشنبه 29 آبان1392 - 10:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون بهرام جان و گلدن جان
اما نکته اینجاس که فرکانس ها متغیره

پنج شنبه 29 آبان1392 - 12:55am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام و درود بر سیاوش بهرام و گولد عزیز
اتفاقا بنده هم به این فکر افتاده بودم و میخواستم مطالبی عرض کنم که سیاوش عزیز پیشقدم شدند.

با توجه به اینکه ردیابهای یونی یون فلزات رو میزنند میتونه نکته بسیار خوبی باشه و از وجود فلز باخبر شد.اما چون اطراف فلز و مخصوصا زاویه 45 درجه رو
میگیره به تنهایی چندان قابل استفاده نیست و باید دستگاه دیگری در کنارش باشد که تا الان فلزیاب استفاده میشد.

ردیابهای فرکانسی از جمله ردیاب 35 خودمون این مشکل زاویه 45 رو حل کرده اما دامنگیر تشابه فرکانسی هستش و بنابراین خطا پیدا میکند.
یکی از خطاهاش واکنش به جاییست که هیچی وجود ندارد فقط رطوبت خاک هستش که ردیاب فرکانسی رو وادار به واکنش میکند.
خودم تجربه شو داشتم کندم فقط خاک نم دار بود.

حالا نظر من این بود که میخواستم به مهندس حمید عزیز هم عرض کنم ولی صبر کردم تا نتایج بیشتری بدست بیاد
قرار دادن این دو ردیاب یونی و فرکانسی در کنار هم یا ترکیب این 2 ردیاب با هم است.
اگر جایی فرکانسی گرفت برای اطمینان از وجود فلز و تست محکمتر از یونیابی استفاده شود و برای نقطه زنی از فرکانسی.

البته ایده های دیگری هم وجود دارد که بموقع عرض خواهم کرد.
تا نظر دوستان چه باشد.

@};- @};- @};-

پنج شنبه 30 آبان1392 - 10:08am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه کانی عزیز درصد اطمینان کمی بالاتر میره ;)

پنج شنبه 30 آبان1392 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام..بله شما هم درست میگین ولی این رو هم در نظر بگیرین که فلزات تنها یون به بیرون نمیدن که دقیق یون فلز واسه دوستان بگیره ویون یابها زاویه 45 و محدودهای بین 5در 5 یا بیشتر رو میزنن که مشخص نمیکنه این زاویه 45 باشه و قابل قیاس با فرکانسی نیست هر دو خطا دارن ولی لا اقل فرکانسی زاویه 45 مشخص میکنه حتی اگه فلز نباشه با روش های خاص میشه رد داد ولی یون یاب ها رو هر کار بکنی بوقش در میاد وکار باهاش سختتره فراموش کردم اب هم یون داره وبدتر اینکه یون یابها فقط یون میگیرن و اصلا مشخص نمیکنه یون چی رو گرفته ....اینم نظر من بود

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 30 آبان1392 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هر دستگاهی مزیت و معایبی داره..توی اینکار کسی موفق تر هست که از همه دستگاه ها کنار هم استفاده کنه تا خطارو به کمترین حد ممکن برسونه :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 30 آبان1392 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
سلام..بله شما هم درست میگین ولی این رو هم در نظر بگیرین که فلزات تنها یون به بیرون نمیدن که دقیق یون فلز واسه دوستان بگیره ویون یابها زاویه 45 و محدودهای بین 5در 5 یا بیشتر رو میزنن که مشخص نمیکنه این زاویه 45 باشه و قابل قیاس با فرکانسی نیست هر دو خطا دارن ولی لا اقل فرکانسی زاویه 45 مشخص میکنه حتی اگه فلز نباشه با روش های خاص میشه رد داد ولی یون یاب ها رو هر کار بکنی بوقش در میاد وکار باهاش سختتره فراموش کردم اب هم یون داره وبدتر اینکه یون یابها فقط یون میگیرن و اصلا مشخص نمیکنه یون چی رو گرفته ....اینم نظر من بود

در مورد اینکه یون یاب ها نمیتونن 45 رو مشخص کنن در مدل های جدید مینیرو تبلیغاتی که شده میشه نقطه 45 و عمق هدف رو مشخص کرد...

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 30 آبان1392 - 12:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 34 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure