انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 23 آذر97 - 8:52am

پاسخ به موضوع  [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

محل اقامت: کوردستان
اولین محصولات مینه اورو ، با ساخت دربهای امنیتی شروع شد که بنوعی فلزیاب پالسی بودند با لوپ بزرگ چهارچوبی
بعدش با ساخت دهها مدل توباکس ، ادامه دادند و توباکسهای متفاوت و قویتری هم ساختند ( نسبت به امروزی ها )
بعدش شروع به ساخت ردیاب فلزات باارزش کردند با تغیراتی در زاهوری و ترکیبات دیگر . اینا بیشتر دستی بودند و تولید نشدند
بعدا به نتایج بهتری رسیدند و همین شکلهای امروزی را ساختند . حتی یکی دو مدل آنالوگ هم دارند . قبل از یون چمبر نیز ، از آنتن تلسکوپی استفاده کردند .
در این مابین dch 85 و 2000 نیز تولید کردند که بازهم آنالوگ بودند اما بشکل نسخه های امروزی نبودند و بیشتر بشکل پی دی هستند
بعدش در همین قالب امروزی ( جعبه های چوبی مسطتیلی ) ، ساخت نسخه های میکرو دار شروع شده ( برای جلوگیری از کپی برداری )
اف جی 79 - 80 - 90
یک سری دیگر با پیشوند DC , PDC , CDM که بهینه تر بودند 2001 - 2007 - 2008 -210 که به دهها نسخه میرسند
اما مدلهای قبلی مانند FG80 هنوز معروف تر هستند
پی دی اصلی هم در همان اوایل ، بعد از توهمات زاهوری ، بصورت دستی ساخته شد و در تستها جواب داد . اما بدلیل جلوگیری از کپی برداری ، بصورت شرکتی تولید نشد تا در قالب نسخه های میکرو دار ( با تغیرات جدید ) درآمد .
برتری نسخه های جدید تر ، نسبت به PD اصلی ، در قدرت شعاع زنی بیشتر بود که بوسیله ی تغیر در ساختار و آنتن و بکاربردن یون چمبر بوجد آمد ( بردهای 100 تا کیلومتری )
اما این شعاع زنی ، بانارضایتی های زیادی از طرف اکثر خریداران بهمراه بوده که شامل : سنس نکردن در هر محیط و هر شرایط آب و هوایی و سنس بیمورد بر اثر حساسیت زیاد می شود
در یک مقایسه :
مثلا اگر یک قطعه طلای کوچک را ، چه در هوا و چه در خاک ، در برابر پی دی اصلی بگیرید ، در 1 و 2 متر و بیشتر ( بستگی به حجم و اندازه ) میتواند سنس کند . اما در مدلهای جدید ، فناوری پی دی قدیم ، فدای یون چمبر و شعاع زنی بیشتر شد و همان قطعات طلای کوچک را در هوا ، زیر 1 متر و نیم متر می زند . گاهی هم اصلا نمیزند :-w
پس برد هوایی ندارد . اما ای کاش برد بیشتر را بصورت مطمئن در خاک داشت و بگیر نگیر نداشت

آخرین بار توسط سنه دژ در سه شنبه 3 بهمن96 - 4:01pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 3 بهمن96 - 3:44pm
استاد
استاد

محل اقامت: کوردستان
مدل FG 78.1 با آنتن تلسکوپی بجای یون چمبر
پیوست:
fg78.1.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 3 بهمن96 - 3:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد سنه دژ
جناب سنه دژ از پاسخ شما سپاسگزارم.
من در این مدت متوجه شدم که ساختار گیرندگی یون ، در مدلهای باکس چوبی با مدلهای dch قرمز رنگ تقریبا یکی است ، و تازه متوجه شدم اصرار شما برای فاصله گرفتن از بحث فرکانس و سیگنال ، و نویز دفینه در تاپیکهای مختلف بخاطر چی بوده .
انصافا سیستمهای مینرو جالب و هوشمندانه طراحی شده . هرچند مشکلات خودشونو دارن. ولی مزیتهای بسیار خوبی باید داشته باشند.
مدار پی دی ، اگر با دید سیگنال الکترومغناطیسی و فرکانس های خاص دفینه ساخته بشه قطعا نتیجه ای نخواهد داشت ، ولی اگر با درک عوامل دفینه ساخته بشه ، میشه از اون نتیجه گرفت .
من هنوز نتوانسته ام محرک یونی مدل dch را درک کنم ، که نیاز به مطالعه و بررسی بیشتر دارم ، اما محرک یونی باکسهای چوبی برای من قابل درک است .
نمیدونم تا چه اندازه با نظرات من موافقید ؟
در هر صورت میتونم از شما درخواست کنم ، دو مدل یون جمبر که بنده در حال ساخت آن هستم را روی سیستم خود نصب کنید و با توجه به تجارب خودتون و نقاط تستی که دارید ، بررسی و آنالیزی بر عملکردش داشته باشید .
البته در صورت موافقت ارسال این یون جامبرها برای حضرتعالی در فصل بهار انجام خواهد شد.
از راهنمایی های شما متشکرم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 4 بهمن96 - 8:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure