انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:27am

پاسخ به موضوع  [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 درخواست از جناب سنه دژ ، آموزش ( ساخت pdk ) 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
این سیم پیچ امگا ، بنظرم نکته انحرافیه. واقعا تا حالا در هیچ طرح و نقشه ای و در هیچ آنتن مخابراتی یا سیم پیچی امگا ندیدم.
با رفتار کمیت های الکتریکی و مغناطیسی مغایرت داره.
بنظرم سیم پیچ دایره ای صحیح و منطقی است.
بچه های اون ور این مدارو ساختن ولی نتیجه ای حاصل نشده ، شاید همین امگا خودش منحرف کننده
است.

من معتقدم ما باید کمی متمایز از سازندگان شکست خورده پی دی ، عمل کنیم ، حتی امتحان کردن پیچیدن سیم پیچ روی یک استوانه بصورت استوانه ای و منظم . و این طرح هم باید تست بشه.
زورو جان پی دی ساختی؟

درود؛از توجه شما سپاسگذارم:خیر ، هنوز نساختم چون هنوز اطلاعاتم برای ساخت کامل نیست و نکات مبهم متعددی داره یکی از نکات مبهم امگاه است که شاید دایره ای درست باشه و من نسبت به فرمایشات شما قبلا فکر کردم و نسبت به شکل امگاه بودن سیم پیچ مشکوک بودم و هستم؛وشاید یکی از ناگفته ها همین نکته باشه که باید مشخص بشه و شاید هم ما اشتباه میکنیم؛

جمعه 28 دی1396 - 12:59am
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
درود zoro
- در این شماتیک ، رعایت اولویت پیچیدن ، برای سیمپیچها الزامی نیست . فقط باید به همون ترتیب پیچیده شده باشند . یعنی تعداد دورها ، مانند شماتیک ، در مابین سیمهای مربوطه رنگی ، باشه و همچنین خازنهای موازی
- حروف A-B-C-D برای نامگذاری سیمپیچ هاست و منظور خاصی نداره . از اولش به همون ترتیب نامنظم نوشتن :D
- افزایش قطر امگا ، فقط در حالت اکتیو ، باعث برد بیشتر میشه ( مانند لوپ والفها )
در میزان سنس از راه دور ، تاثیر چندانی نداره
ضمنا افزایش قطر ، نیاز به محاسبه و تغیر نمره سیم و تعداد دورها پیدا میکنه و گرنه فرکانسها تغیر میکنه

درود بر استاد:اگر رعایت اولویت پیچیدن الزامی نیست اگر ما این اولویت رو رعایت بکنیم مشکلی نداره؛درموردA.B.C.D به نظر من سیم پیچها رو یکبار باL1.L2و...نامگذاری کرده واحتیاج به نامگذاری دوباره با حروفA.B.C.D.نیست؛به نظر من به ترتیب تعداد دور، سیم پیچها را با این حروف مشخص کرده،البته شاید برداشت من اشتباه باشد

جمعه 28 دی1396 - 1:31am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
- ترتیب اولویت مشکلی نداره نهایتا همه روی هم قرار میگیرند و تشکیل امگا میدن . هر کدام را دوست داشتید میتونید اول نصب کنید . فقط ترتیبشون در بین سیمهای رابط درست باشه .
- L ها برای نوشتن شماتیک هست و حروف برای عملا روی لوپ
برای ترتیب تعداد دورها هم ، بازم میتونستند به L1و2و3و4 اشاره کنند ، احتیاجی به نامگذاری دوباره نبود .بهرحال مهم نیست

لا اله الا هو

جمعه 28 دی1396 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

hoshyar191 نوشته است:
این سیم پیچ امگا ، بنظرم نکته انحرافیه. واقعا تا حالا در هیچ طرح و نقشه ای و در هیچ آنتن مخابراتی یا سیم پیچی امگا ندیدم.
با رفتار کمیت های الکتریکی و مغناطیسی مغایرت داره.
بنظرم سیم پیچ دایره ای صحیح و منطقی است.
بچه های اون ور این مدارو ساختن ولی نتیجه ای حاصل نشده ، شاید همین امگا خودش منحرف کننده
است.

من معتقدم ما باید کمی متمایز از سازندگان شکست خورده پی دی ، عمل کنیم ، حتی امتحان کردن پیچیدن سیم پیچ روی یک استوانه بصورت استوانه ای و منظم . و این طرح هم باید تست بشه.
زورو جان پی دی ساختی؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 29 دی1396 - 4:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آرمان جان تصویر خوبی گذاشتی. تشکر
در طرح سمت راست جهت میدان در حلقه بزرگ خلاف جهت میدان در حلقه کوچک است . یعنی جهت میدان عوض میشه. شاید این درست باشه.
اما در تصویر سمت چپ میدانها هم جهت هستند. که خاصیت لوپ دایره رو داره.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 29 دی1396 - 9:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

در تصویر سمت راست بدلیل اینکه شار مغناطیسی در تغییر مسیر کوئیل جهت آن نیز عوض میشود، سعی در حذف دیگری دارد که عملا بصورت خنثی ایفای نقش میکند. که این روش اشتباه است
در تصویر سمت چپ شار مغناطیسی در تمام جهات یکسان عمل میکند. که این روش سیم پیچی صحیح است.

جمعه 29 دی1396 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آرمان جان ، استاد مایی.

جمعه 29 دی1396 - 2:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hoshyar191 نوشته است:
آرمان جان ، استاد مایی.

خواهش میکنم شما شکسته نفسی نفرمائید. @};- :ymhug:

جمعه 29 دی1396 - 5:14pm

سلام: دوستان عزیز جهت پیچیدن سیم پیچهای فریت نسبت به هم باید در یک جهت باشه یا برعکس همدیگه؛جهت چرخش این دو نسبت به سیم پیچهای امگا چه؛تشکر @};- @};- ~O)

دوشنبه 2 بهمن1396 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سنه دژ ، باتوجه به مطالعات شما ، از نظر زمانی کدامیک از محصولات مینه آورو ، ابتدا عرضه شد ، و سپس کدام محصول ، آخرین محصول در حال حاضر کدامیک است .
سوال بنده به این جهت است میخوام بدونم سیر و فرآیند تکمیل محصولات به کجا ختم شده ، چون آخرین محصولات همیشه در جهت بهبود و اصلاح محصولات قبلی است ،.
سری باکس چوبی fg ابتدا تولید شد ، یا سری dch85

سه شنبه 3 بهمن1396 - 3:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 125 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure